Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.08.05  22:01

    « Re: RAPEX

    chmmm, a už někoho z vás prodejce kontaktoval? :?: Bych tipoval, že tady u nás v ČR bude ticho po pěšině a prodejci se na všechno vyse.rou :?
  • 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 31.08.05  11:18

    « Land Cruiser

    RAPEX - systém rychlého varování pro nepotravinové výrobky (EU):
    Automobil Toyota Land Cruiser 90/95 (JT a JTE), modely vyrobené v období od 22. května 2001 do 30. září 2002. Vyrobeno v Japonsku.
    Hrozí nebezpečí poranění. Spodní kulový kloub, namontovaný do vozidla po delší době užívání, se může obrousit a uvolnit. V krajním případě se kulový kloub může zcela oddělit a způsobit tak ztrátu kontroly nad řízením.
    Spotřebitelé byli požádáni o vrácení již zakoupených automobilů. Byla provedena nápravná opatření.
    :(
  • 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 31.08.05  11:16

    « Brzdy

    RAPEX - systém rychlého varování pro nepotravinové výrobky (EU):
    Toyota Avensis vyrobená v období od 21. února 2003 do 24. listopadu 2004 (Toyota Avensis TMUK, vyrobeno ve Velké Británii a Turecku.); Toyota Corolla vyrobená v období od 1. dubna 2003 do 14. března 2005; Toyota Corolla vyrobená v období od 7. června 2004 do 17. března 2005.
    Hrozí nebezpečí poranění. Snížená brzdová funkce. Kaučuková část vakuové brzdové hadice se může deformovat, což může vést k porušení vakua v posilovači brzd.
    Spotřebitelé byli požádáni o vrácení již zakoupených automobilů. Byla provedena nápravná opatření.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.08.05  06:39

    « Bez nadpisu

    OK. Kupoval som to u dealera Toyoty v BA a je to origo. Veď tomu zodpovedá aj cena...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.08.05  17:20

    « Bez nadpisu

    u dealera Toyoty? orig nebo nahradni vyrobce? mas napsat rovnou co nejvic at te pak nemusime zpovidat :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.08.05  08:40

    « gumová podlaha

    Nedávno som ju kupoval a jej cena na Slovensku je 2000SK. Takže v Čechách by to mohlo byť do 1500. Hovorím o WG...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.08.05  23:49

    « olej Shell 10W40 polosynth.

    zapoměl jsem napsat, že mi zbyl olej z Avensise, nakonec jsem ho nestihl ani vyměnit, když jsem ho dával protiúčtem - pokud by snad měl někdo zájem (pouze Praha a okolí) o 7litrů prima oleje od SHELL 10W40 polosyntetika (ve dvou kanystrech) - nechám za lidovou cenu - do Corolly už ho nenaleju ;-) pište na emajl
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.08.05  21:16

    « Re: MMT

    2 fahrman: no vliv zatížení na spotřebu jsem nijak moc nezkoumal, ono asi záleží spíš na kombinaci zatížení a kde jezdíš - protože plně zatíženej (3 lidi + spousta zavazadel = dovolená), ale dlouhá trasa - velmi nízká spotřeba. Jinak jsem ještě netestoval městský provoz v plném zatížení (není dostatek dobrovolníků >:D ), ale myslím, že se to nebude příliš lišit (soukromý odhad je +/- 0,5 litru nafty/100km )
    jinak bych měl taky eminentní zájem o tu gumovou podlahu (vy mi snad čtete myšlenky!), neví už někdo kde a kolik to stojí? myslím, že guma vyřízlá do tvaru bude mít velkou nevýhodu v tom, že nebude mít na krajích zvednutý rantly a tím pádem bude pod ní zatékat bordel (i zapadávat prach) = chtělo by to něco protizkluzového (lepivá guma?) a se zvedlými okraji (kdyby byla cena tak do 1.000,-Kč bylo by to dobrý!) - dejte vědět! dik :D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.08.05  17:07

    « Bez nadpisu

    skrezl: originalni gumova podlaha existuje - je napr. v nemeckem ceniku prislusenstvi, ale je dost draha... v Toyote mi doporucili, ze je snazsi si koupit tlustou gumu za par stovek a vyriznout ji presne do tvaru podlahy :-) ...teda mluvim o kombiku... jestli existuje i pro HB nevim jiste
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.08.05  15:05

    « Gumova (plastova) vana do kufru Combi

    nevite prosim nekdo jestli existuje v origo ci neorigo provedeni nejaka vana do kufru, nebavi me furt pucovat ty dekly, moc to z nich nejde dolu
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.08.05  12:26

    « Bez nadpisu

    Fahrman: ten moj problem bol skor opacny - ona nepreradila na stupen vyssie, aj ked podla otacok mala... to ze by zostavala na vysokom stupni aj pri malej rychlosti sa mi zatial nestalo... A navyse ona fungovala stale... akurat tam bol nizsi stupen a islo mi to vo vyssich otackach... to je cele. Ako vravim, nic dolezite... ale tak trochu neocakavane :)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.08.05  12:11

    « Re: MMT

    Misov: to me zarazilo uz na prvnich kilometrech... ale nakonec jsem odpozoroval, ze jsou to pro ni tezke okamziky, kdy nevi zda uz podradit - jde o zatizeni (stoupani) a zmacknuti plynu - pak chvili vaha, ale zvyknul jsem si a uz mi to prijde normalni - obcas to resivam bud zapnutim Es (sportovniho rezimu) ktery temer vzdy podradi o stupen dolu a obvykle nenecha klesnout otacky pod 2.000 anebo v manualnim rezimu zaradim nizsi stupen... Pokud teda ale nefungovala i kdyz jsi pustil plyn, tak je to zarazejici - ja bych v ten okamzik zkusil pribrzdit a urcite by se rozbehla a podradila...
    Sedmispac: t.c. 3500km. Kombik by na tom nemel byt o nic moc hur (max. desetinku liru), protoze i co do hmotnosti se to temer nelisi... mimochodem jak velky mas odpozorovany vliv zatizeni auta na spotrebu?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.08.05  23:37

    « Re: Re: MMT a spol.

    Prednedavnom som sa tiez pridal ku stastnym majitelom 1.4 D-4D MMT :-) Este som len na zaciatku (3000 km) ale tak sa mi zda, ze som vystihol okamih, kedy ta mmt nesla ako asi mala - bolo to pri obiehani, proste som zoslapol a ono to podradilo a obehol som. Potom som ocakaval, ako vzdy, ze pri uvolneni plynu si to hned bude preradovat podla otacok. Ale mal som na tachaci 90 a stale tam mal ten automat len stvorku, aj ked som uplne uvolnil plyn.. zareagoval az tak po pol minute.. normalne prehadzuje na 5 uz nejak okolo 70.. je to taka blbost...ale ako citam vsetky te drobne chyby mmt zacinam mat strach, aby sa z toho nevyklulo nieco nespolahlive ;)...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.08.05  17:38

    « Re: MMT a spol.

    2 fahrman: to s tou MMT je kapanek nemilé 8-s ale snad ti to "srovnaj" na garančce nebo se srovná třeba sama... :?:
    Jinak ke spotřebě, kolik máš teď? Neboj začne ti to klesat, i když kombík bude asi vždycky jezdit za víc než hatchback. Mám najeto akorát 10.500 a spotřeba je teď pořád tak kolem 4,8 - 5,1/100km (vyšší po městě), jediný problémy co se zatím objevily bylo vrzání v řazení (spravila to bílá pasta ve spreji) a teď mi vadí dost rachtání zadního deklu u zavazadlovýho prostoru, při přejezdu nerovností to dost drnčí (asi bude stačit nalepit v servisu nějaký "odhlučňovátka")
    Taky mi přijde, že "soudruzi" v Japonsku celkem nepočítali s takovejma "silnicema" (tankodromy), který jsou ve střední evropě, aspoň to tak vypadá, když se jede delší dobu po kočičích hlavách, dostává Corolla takovej jako záchvat a musí se trochu zpomalit (holt to není Avensis a je to menší a lehčí auto) ;-)
    Jinak jezdí pěkně a nemám vážných výhrad. :D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.08.05  03:31

    « MMT

    tak porad s Corollou nekam trajdam a nemohl jsem mit namitek. Spotreba sice porad neklesa (3500km) ale v Praze me nechala ve stychu MMT prevodovka - na krizovatce nebyla schopna zaradit a neustale mi blikal neutral... ani vypinani klickem nepomahalo - nabehla asi po minute neustaleho kvedlani saltrpakou a od te doby zase pracuje bezproblemove... resit (pripominat) to budu az na garancce, ale stat v Praze na krizovatce se ctyrma blinkrama moc neodpovida sloganu "byla to past - uz jsi nekdy videl porouchanou Corollu?" :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.08.05  19:22

    « Re: PP

    2 fahrman: OK, kouknu na to nastaveni PP ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.08.05  18:46

    « ...

    Dnes jsem brachovi pujcil Corollu s MMT aby si vyzkousel jak jezdi... Jeli jsme ve dvou lidech kolecko asi 20km VELMI sportovni jizdou mezi vesnicemi a nakonec jsem se nestacil divit, protoze PP ukazal prumernou spotrebu 11,2 litru (ackoliv vesnicemi jsme jeli cca 60km/h)... Netusil jsem, co se v te 1,4 D4D skryva a jak dobre sedi v zatackach :-)
    Sedmispac: Kdyz zmacknes pravy kolecko, tak ti to nabidne stelovani bassu, vysek apod... nakonec jsou hodiny a nastaveni, zda chce km/l nebo l/100km nebo snad i nejake mile a galony (to si ted nevzpomenu)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.08.05  20:46

    « PP

    2 Megac: vrže (vrzalo) to při řazení šaltpákou, takové jako pískání kov o kov nebo cinknutí, písknutí...blbě se to vyjadřuje >:D byl jsem v servisu u Tchucha (nebo jak se to píše), tam kde jsem kupoval...technik velice ochotný, projel se se mnou, říkal, že to taky slyší, ale že je to jenom míň namazaný a že to stačí až to přivezu na 15.000km na prohlídku, prej se to občas objeví, pokud se do řazení zasahuje montáží zámku zpátečky, takže nic :-(
    tak mě to štvalo tak, že jsem doma před barákem stáhnul takovej ten rámeček s tím pytlíkem od šaltpáky (jde to velice snadno vycvaknout) a vzal kvalitní bílou pastu s teflonem ve spray a pořádně to prostříkal = už to nevrže a řadí to krásně po tichu a lehounce! co si člověk sám neudělá... ;-)
    btw: jinak mě ale dost vyděsilo, když jsem nakouknul do tunelu k řadící páce - část kulisy a její fixace je PLASTOVÁ! tunel sám má děsně tenký stěny taky z plastu...no nevím, vypadá to jako hodně velká fórovina 8-s
    však uvidíme, časem...
    2 Fahrman: napsal jsi, že "to ukazuje aspon kolik km ujedes na 1litr pri aktualnim seslapnuti pedalu plynu" - tak nevím, to tam asi nemám (???) pokud vím, tak je tam akorát průměrná spotřeba na 100km (od posledního nulování), průměrná rychlost (od nulování) a okamžitá spotřeba na 100km...ne? asi to nechápu... :shock:
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.08.05  15:35

    « PP

    No jak psal Petr, tak jsem taky ocekaval, ze bude ukazovat vic nez je realita, ale ze ukazuje o pul litru min me mrzi... no chtel jsem brat u jedne cerpaci stanice abych eliminoval to, ze by kazda cvakla jindy, ale v posledni dobe jezdim delsi streky a tak si nemuzu moc vybirat... Stridam vesmes Agip, JET a OMV... No zatim mam nejakych 2300km, tak to budu sledovat a prip. jim to reklamuju na garancce... Ze mi to bere pres 6 litru me az tak neprekvapuje (hodne nalozene auto + na dalnici cca 150km/h) i tak to ale snad muze klesnout :-)
    Jinak jsem s tim spokojeny, ale je fakt, ze jsou jen malinke detaily, ktere me pak stvou - napr. na spinaci vnitrni cirkulace neni ve dne (kdyz sviti slunko) zadny zpusob jak poznat, ze sviti a je zapnuty... u klimatizace je videt, ze je spinac sepnuty a navic sviti jasneji (stejne tak jako vyhrivani zadniho okna)...
    Sedmispac - no ukazuje aspon kolik km ujedes na 1litr pri aktualnim seslapnuti pedalu plynu - Praktickou vyuzitelnost jsem v tom ale moc neobjevil :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.08.05  10:49

    « PP

    Já se také přidám do řady spokojených - PP mi ukazuje 7,0 průměrnou spotřebu a to přesně odpovídá tankování ( já teda beru většinou Aral a sem tam V-power - ale to jen pro dobrý pocit, nic od toho nečekám). Takže bych to být Tebou asi reklamoval.
    To sedmispáč: jak Ti to vrže či píská - mě se občas něco slabého ozve při sešlápnutí spojky, ale nepravidelně - taky uvažuju o návštěvě servisu... Dej prosím vědět jestli to bylo jenom tím promazáním
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…