Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • 00 Reagovat !

    foto

    08.09.05  16:57

    « servisní prohlídka

    zdravim,
    mam najeto cca 95000 km a v servisu toyoty mi rekli, ze se v 90000 dela nejaka vetsi prohlidka spojena s vymenou nejakych retezu apod. ma to stat minimalne 10.000,- Kc takze se chci zeptat, jetsli je to nutne, kdyz auto slape jako hodinky a pripadne jestli to zvladne nejaky neznackovy servis levneji.
    a nakonec, jestli nekdo nevi, co tam vlastne vsechno pri tehle prohlidce delaji, vymenuji a kontroluji atd.
    dik
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.09.05  13:55

    « Re: Re: Re: Toyota z USA

    No, vono tam tolik rozdílů nebude - kromě jiných světel, tacháče, resp. kapličky přístrojů amíci s oblibou na us verzích (nevím jak u Camry) šetřili na brzdách (vzádu bubny) a na některých prvcích výbavy. A mívá to jinak stavěné podvozky, neb u nich se jezdí pomalu..
    Camry byla v USA velmi oblíbená, taky patřila k nejvíce kradeným vozům.
    Co se týče Accordu tak kolem 96 atd. - četl jsem řadu testů na Accord v USa v řadě z nich Accorda suveréně pořážel domácí Chrysler Cirrus.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.09.05  13:45

    « Re: Sedany a Hatch. po faceliftu v Turecku....

    Zemi výroby poznáš velice snadno z VIN kódu: pokud nezačíná písmenem J, není z Japonska!
    A ohledně "pohlídání si" kvality je to o něčem úplně jiném, než se domníváš: nejde ani tak o kvalitu finální montáže (kdekoli na světě), ale primárně o kvalitu komponentů, z nichž je vozidlo finalizováno. A silně pochybuji, že se 100% dílů na onu Toyotu vozí z Japonska do Turecka...
    PS: To samozřejmě platí obecně - aby mne někdo nenařkl, že nasazuji tureckým toyotám psí hlavu!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.09.05  13:38

    « Sedany a Hatch. po faceliftu v Turecku....

    Jsem asi naivní - myslel jsem, že sedan Corolla bude echt z Japonska - škoda. Všechny jsou nyní z Turecka? /ovšem Toyota si snad kvalitu pohlídá i v Turecku >:D Je to prodejce schopen zjistit? pokud jsou některé ještě vyr. v Japan?
    Se spotřebou i dynamikou - je to potěšitelné číst, měl jsem za to, že spotř. je relativně vůči konkurenčním common rail dieslům vyšší, trochu mě zarazila ta zmiňovaná nepřesnost pal. počítače v udávaném prům. spotřebě... že by to Japonci nezvládli?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.09.05  12:52

    « Re: Koupě 1.4D4-D MMT corolla sedan

    zajimave srovnani je s VW 1,9 66kW, dojdes k tomu, ze jsou prakticky totozne ac ten VW ma o 0,5l vetsi objem a o VW motoru pro Octavku nikdo nepochybuje jestli mu staci nebo ne ... myslim, ze pak neni co dodat, navic tenhle motor od Toyoty je na tom tak o 70% lip s hlucnosti
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.09.05  12:28

    « Re: Koupě 1.4D4-D MMT corolla sedan

    Mam combik 1,4 D4D MMT. Na dalnici i v tech nejdelsich kopcich nemusis jit s rychlosti pod 150km/h - a to jezdim vzdy ve dvou lidech a s min 50kg v kufru. Prvni dva tisice kilometru ten motor oziva... pak klesa spotreba (na coz ja zatim porad cekam :-)
    Dynamika taky dobra - jen si t chce zvyknout na situaci kdy stojis napr. na krizovatce a chces se rozjet na plny plyn, tak an to slapnes, ale ono se to rozjede pozvolna - po prvnich cca 5m se ale dostanes k tem avizovanym 1800-2000 ot. a auto vystreli...
    PS: Mam pocit, ze sedany a combi jsou po faceliftu vyrabeny v Turecku
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.09.05  11:51

    « Re: Koupě 1.4D4-D MMT corolla sedan

    taky se připojím, mám hatchback s 1.4 D4D, převodovka manuál a taky maximální spokojenost! živý je to hezky >:D i v plným naložení je to příjemný svezení, po 11.000km spotřeba 4,9 (dálnice D1 - po silnicích to klesá tak kolem 4,4) >:D paráda!
    dokonce jsem ještě zjistil dotazem na technické oddělení Toyoty CZ, že mám auto vyrobené originál v Japonsku = tak snad to bude držák! >:D
    doporučuji koupit! neprohloupíš!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.09.05  11:22

    « Re: Koupě 1.4D4-D MMT corolla sedan

    mam combi s 1,4D (ale s manualni prevodovkou) a je to naprosto v pohode, po dalnici se da uhanet nahoru dolu 160 - 170 (max. to jede dle tachometru neco pres 190), zrychlovani do 150 je naprosto v pohode pak to trochu "boli" :-). Kdyz se to drzi nad 1800/ot/min., tak je to zivy az dost. To je myslim i odpoved na otazku zrychlovani z krizovatky apod., Feliciim se budes smat ty, neboj :-) .... a hlavne je to uzasne tichy auto, nato ze je to diesel.
    Spotreba ted po cca 8tis. km se koliba kolem 5litru. Jsem absolutne spokojeny.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.09.05  07:59

    « Koupě 1.4D4-D MMT corolla sedan

    Prosím Vás - jaké jsou Vaše jízdní zkušenosti s tímhle "slabým" dieselem? Stačí těch 90 koníků to auto vyvézt do táhlého dlouhého a nebude se mi smát Felina? Jaký je start na zelenou? a předjede to něco ve 130 na dálnici? Uvažuji o koupi a na 2.0 diesel nemám. Díky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.09.05  22:31

    « Re: Re: Re: Re: Toyota z USA

    Ale když se chce, tak dá ledaccos! Tvůj případ je totiž odlišný od většiny ostatních, ohledně kterých jsem byl v minulosti tázán: Ty to auto totiž už vlastníš, na rozdíl od těch, kdož chtěli nákupem vozu v USA prostě jen ušetřit. Takže to předem osonduj, co by obnášelo přihlášení...
    Doufám ale, že s USA neztratíš kontakt, jelikož řadu věcí bys musel tak jako tak řešit dovozem dílů odtamtud.
    PS: Důvěrně jsem znal Hondu Acccord přepředchozí generace, která se i pro Evropu vyráběla v USA. Tedy lépe řečeno, znal jsem dvě Hondy Accord, které sjely z téhož výrobního pásu v USA: jedna byla pro trh v USA, druhá pro Evropu. A byly to dva naprosto rozdílné vozy!!! Následně jsem mj. dozvěděl, že výrobní náklady té evropské verze jsou o třetinu vyšší...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.09.05  04:22

    « Re: Re: Re: Toyota z USA

    No tak to jste me zklamali...Chtel jsem si neco odvezt odsud,protoze co si rikaj v cechach dealeri za novy auta je neco neskutecnyho !!!Kazdopadne diky za info.Doufal jsem,ze by to nemusel byt problem,ale nechci si dovezt autak,kterej by jen stal u baraku kvuli nemoznosti si ho zaregistrovat.Ale asi neni am.japonec jako am.japonec.Co vim,tak si lidi odsud vozi v posledni dobe Nissany Murano(ale i ty jsou v evropske verzi trosku"odolnejsi") a Acury TSX(evropsky accord).
    Takze mi nezbyde nic jineho se poohlednout doma po nejakem jetem Avensisu,ale jelikoz chci zustat u automatu a benzinu,nevim,jesti to ten ctyrvalec utahne,kdyz ho nalozim na poradnou dovolenou :-) .
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.09.05  12:02

    « Re: Re: Toyota z USA

    Ano, zcela obecně nedoporučuji!
    Jediné japonské auto, které má za určitých podmínek ("uplacení" jeho příhlášení) smysl dovézt z USA, je Subaru Legacy Outback, který je přinejmenším konstrukčně hodně shodný s evropskou verzí. Ale americká Camry a evropská Camry jsou podle mých velmi omezených informací hodně rozdílné vozy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.09.05  11:51

    « Re: Toyota z USA

    Zkus kontaktovat uživatele s nickem Mitsi - ten už tuto zkušenost má - už tady na foru na podobný dotaz odpovídal. Myslím, že ti dovoz nedoporučí.
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.09.05  04:46

    « Toyota z USA

    Zdravim vas Toyotaci.Mam dotaz:bylo by u nas servisovatelne a pozdeji prodejne me auticko,ktere momentalne pouzivam ve statech? Jedna se o Toyotu Solaru V6.Vim,ze u nas (v cechach)jezdi stejne Camry,jak tady,coz je technicky temer shodne se Solarou,lisi se jen kastle.Nechci se toho zbavovat,je to velice spolehlive(a svizne :-! )auticko a doprava by nebyla taky tak nakladna. Ale bojim se,jestli to u nas bude umet nekdo profesionalne opravit,pokud se vyskytne nejaky problem.Predem diky za odpoved.
    M.
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.09.05  10:46

    « Rapex

    Tak jsem volal do Toyoty a potvrzuji,že vada na brzdách opravdu existuje.
    Měla by se týkat pouze naftových motorů a to ještě ne všech,kupující budou informováni. Benzíny by měly být OK.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.09.05  08:09

    « RAPEX

    Děkuji za odkazy. Konečně mám pocit, že je mi EU v něčem přínosem ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 01.09.05  06:08

    « Re: Re: Re: RAPEX

    "Originál" je na [odkaz]
    Překlad je na:
    [odkaz]
    Vydávají varování každý týden. Těch aut je tam víc, např. Touran, 307ka, motorky Honda atd.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.09.05  00:07

    « Re: Re: RAPEX

    Svolávačka - posilovač brzd se diskutovala v tématu Toyota Avensis. My kdysi dostali svolávačku na kontrolu jakýhosi ložiska, či co to bylo. Každopádně díky za zprostředkování přístupu z RAPEXu - dá se k tomu nějak veřejně dostat ? Také nechci bezhlavě spoléhat na serióznost českého zastoupení.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.08.05  22:26

    « Re: RAPEX

    2 shi: opravdu?! tak to se nechám překvapit... doufám, že příjemně! >:D (naposledy s tím nepromazáním řazení, který mi trvalo asi 2 minuty, a to jsem nevěděl kde přesně hledat, mě docela zklamali... 8-s )
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.08.05  22:23

    « Bez nadpisu

    Tak to tipuješ špatne - svolávačky do servisu Toyota dělá - rozesílá poštou dopisy.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…