Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.10.05  10:18

    « Re: Re: Re: D4-D

    ted: prum. mzda 18tis., cena 500tis. = 27mesicu
    pred 89. rokem: prum. mzda 1400, cena 55tis (za Skudku) = 39mesicu
    ----------------------------------------…
    proste autu, ktery je levnejsi nez byvala 120tka musi clovek neco odpustit ))))))))))

    ta priemerna mzda je fasa vec, ale kolko % ludi ju u vas ma :-) ? Ale to uz je ina tema na ine forum .
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.10.05  10:06

    « Re: Re: D4-D

    tak to jste me trochu uklidnili, i kdyz preci jen zatim to moc nejde povazovat za uplne reprezentativni vzorek :-) ... no nic uvidime
    co se haraseni tyce, tak jedine co pozoruju, ale to uz jsem tu taky psal, ze lupe v sedacce spolujezdce, jinak nic. trvale proverovano prazskou dlazbou :-)
    dekl od kufru, to je kapitola sama pro sebe, o nejakem dokonalem prekryti nemuze byt rec (ti kteri znaji parkovani v Praglu na ulici, tak vedi z ceho mam strach) :-) a vyndavani te pevne casti je horor, jak uz jsem tu opet psal, tak se mi podarilo ulomit jeden z tech dvou capliku na kterych to je nacvaknuty, proste to jde tak blbe, ze ....
    jinak koupil jsem ted tu plastovou vanu do kufru (1.547Kc), tim jednak prestaly poskakovat ty dekly dvojity podlahy v kufru a hlavne ten bordel ... nicmene soudruzi z japonska opet nedomysleli, ta vana je tak o 5 - 7cm kratsi nez by mela byt, nedosahuje az k zadni stene sedacek, nevim jestli to neni treba spolecna vana pro combi a sedan a tim padem to tam tak uplne nepasuje, no jo no
    holt dokonaly auto asi neexistuje, ale zas co by clovek chtel za pul mega, ze? :-)))
    ted: prum. mzda 18tis., cena 500tis. = 27mesicu
    pred 89. rokem: prum. mzda 1400, cena 55tis (za Skudku) = 39mesicu
    ----------------------------------------… /> proste autu, ktery je levnejsi nez byvala 120tka musi clovek neco odpustit :-)))))))))))
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.10.05  21:43

    « Re: Re: D4-D

    Hlásim u mě taky dobrý ;-) - najeto asi 12.500km, olej nežere a jezdím za 4,8 nafty - celkem spokojenost. Akorát haraší "poklop" zavazadlovýho prostoru a dost to drnčí v pravých dveřích, teď už i trochu u řidiče 8-s - bude to něco od vokem, když trochu spustím a zase vytáhnu, na chvíli to přestane... nechám na garančku.
    Corollu mám únor/2005, hatchback. Pokud se týká těch brzd (RAPEX), ptal jsem se na Toyotě CZ a týká se to prej pouze některých Coroll s motorem 2.0 D4D, u 1.4 D4D je všechno OK >:D .
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.10.05  17:38

    « to skrezl

    Tak mě corolla naštěstí olej nepapá, ale služební opel si bral i 5 litrů na prvních 10tkm a když jsme to celý vyděšený reklamovali u opla tak nám řekli ať jsme v klidu, že norma je 1,5l na 1000km - takže je to v pohodě :shock: Takže zlatá toyota, která aspoň přizná chybu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.10.05  16:54

    « Re: Re: D4-D

    ja ji mam letosni (mesic nevim, musel bych se kouknout do TP), kombika ... s tou spotrebou, na zacatku (cca prvnich 6 - 8tis.) mi to zralo taky 6 - 7 litru, ale pak se to zacalo uklidnovat, ted je to jak pisu prumer 5,8. Mimo mesto klidnou jizdou ve dvou lidech s nejakou tou taskou v kufru se da jet okolo 4 litru. Od cervence mam najeto asi 11tis. km.
    to co ma ve firme on, tak jsou taky letosni jen hatchback a sedan, ma tam dve a obe stejny problem. jen jedna ma najeto 29tis. (ta s tim vymenenym motorem) a druha je po prvni garancce (tj. cca neco pres 15tis.).
    co se brzd tyce, vim o tom, ale od prodejce jsem nic nedostal, tak snad se me to netyka.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.10.05  16:36

    « Re: D4-D

    mno jak je ma stare - rok a mesic vyroby a jak ty?
    mam teprve neco pres 3500 km, zadna kontrolka nesviti, takze pocitam, ze oleje je zatim dost, ale spotreba mi zase vysla na 6,9 L a to jezdim mesto, mezimesto i dalnice tak nejak nastridacku... porad tomu davam cas do prvni vymeny oleje...
    mimochodem prisly Vam nejaka aviza ze servisu kvuli kontrolam brzd (info z RAPEXu)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.10.05  16:06

    « 1,4 D4D

    milí souputníci,
    nechci plašit, ale rád bych se vás optal na dosavadní zkušenosti. Včera jsem totiž mluvil se známým, který má Toyoty ve firmě a z toho jsou dvě Corolly právě s 1,4 D4D. Obě mu prý žerou olej jak blázen (mezi garančkami údajně 4 litry oleje) a u jedné z nich mu už kvůli tomu měnili celý motor po 29tis. km. Obě také údajně nic moc spotřeba, okolo 7litrů. Snad by se mělo jednat o nějakou hromadnější výrobní vadu. Já mám najeto zatím cca 11tis. a nic podobného nepozoruju. Olej nic, tedy nekontroloval jsem, ale kontrolka nesvítí, tak jezdím a spotřeba dlouhodobě 5,8l/100km (je toho většina ve městě, případně to co je mimo město, tak s kolama na střeše a tak půlkou vytížení)
    Tak buď má on extrémní smůlu, anebo já štěstí, co vy na to?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.09.05  15:24

    « Re: Re: Re: Re: Re: Zimni pneu

    Skrezl: Dunlop Wintersport M3 - sice žádná novinka, spíše ověřená kvalita a navíc za tu cenu...!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.09.05  13:12

    « Bez nadpisu

    Zimní pneumatiky bych doporučoval řešit v sekci Pneumatiky, ať nemusíme psát všechno furt kolem dokola. Přeci jen výběr zimní gumy není specifický pro daný typ vozidla, ale spíš pro daný rozměr kola a způsob použití.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.09.05  13:01

    « Re: Re: Re: Re: Zimni pneu

    to jste me docela nemile prekvapili s tema Goodyear ... no dobra, tak v tom pripade prichazeji dle meho nazoru v uvahu dalsi:
    1. Dunlop Winter Sport M3 (1.977/ks)
    2. jiz zminovane Continental ContiWinterContact (2.377/ks)
    3. Michelin Alpi A2 (2.451/ks)
    4. take zminovane Pirelli Winter 190 (a bud Snowcontrol nebo Snowsport) (2.347/ks)
    5. a mozna jeste Uniroyal MS PLUS55 (1.882/ks)
    ... tak a ted babo rad!! :-)) Cim vic bab se najde, tim lip, aspon bude z ceho vybirat.
    Vsechny ceny jsem nasel na www.nejlevnejsipneu.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.09.05  19:02

    « zimni pneu

    Tak o GoodYear jsem taky vazne uvazoval, ale konkretne o UG7 - ty jsou za cca 2500/ks
    Ted jsem se porozhlidnul a pokud je to snimi vazne tak spatne, prichazi v uvahu i Continental TS 810 za cca 2300/ks
    Mate se zminenymi zkusenost? Jde mi o co nejlepsi chovani na lede, prece jen snih clovek neprehledne a kdyztak se zabrzdi o zavej :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.09.05  18:09

    « Gumy

    Já měl u Goodyearů vždy problém s hlučností. Vydávali vždy nepříjemný hluk, který dost výrazně pronikal do kabiny. U Mazdy MX-3 jsem se jich dokonce kvůli tomuto jevu zbavil, poněvadž měla hodně špatně odhlučněný podvozek a gumy dělaly neskutečný kravál. S Pireli šlapala jako v bavlnce.
    Kdyby si tak člověk ty gumy mohl vyzkoušet a případně je vrátit. Já už jsem si 3x s Gumama naběhnul. Jednalo se o Barum, Goodyear a Firestone. Do těchto gum bych se už znovu bál jít. Nejvíce mi k sdrci přirostly gumy Pirelli.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.09.05  17:18

    « Re: Re: Re: Re: Zimni pneu

    Skrezl: S cenou Ti sice neporadím, ale jinak zde odpovědně prohlašuji, že GY UG6 jsou snad ty nejhorší zimní gumy, jaké jsem kdy měl. A teď hovořím konkrétně o rozměrech 185x65x14 (made in Slovenia) a 195x65x15 (made in Germany), obojí v "T"!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.09.05  15:59

    « Re: Re: Re: Zimni pneu

    tak uz jsem asi vybral, po procteni vsech moznych i nemoznych testu, nebudu setrit:
    Goodyear Ultra Grip 6, 195/60 R 15 T 88, cena na www.nejlevnejsipneu.cz je 2.141Kc
    Kdybyste nahodou nekdo nasli nejakou lepsi cenu, tak dejte vedet.
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.09.05  22:11

    « Bez nadpisu

    6-ti rychlostní corolla na mrkněte na [odkaz] jsou tam auta za super ceny
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.09.05  14:22

    « Re: Re: Re: Zimni pneu

    To Saab: Naprostý souhlas. Před pár lety (cca 7 let dozadu) jsem vyměnil své totálně ohoblované Micheliny za Barum Bravura. Od té doby mi kvílely gumy skoro v každé zatáčce a auto se na vodě chovalo dost nepochopitelně. Tak jsem slavný Barumky zase zul a koupil jsem si znovu Micheliny. Bylo to nebe a dudy. Je to sice dost dlouho dozadu, ale ten rozdíl byl tak obrovský, že bych to už znovu nerisknul. Barumek jsem se pak zbavoval hodně pod cenou.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 26.09.05  13:17

    « Re: Re: Zimni pneu

    Co se Barumek týče, tak já jim nedůvěřuji. Měl jsem možnost porovnat letní Barumky s letnímy Bridgestone RE720 (ty mám na Corolle) a je to nebe a dudy. Zkoušel jsem je po dešti když bylo na silnici místy až 2 cm vody. Při průjezdu s Bridgestonama jsem ani nepostřehnul, že tam nějaká kaluž je, zatímco při průjezdu s Barumkama se auto posunulo celé o cca 0,5m doleva, tedy Barumky mě vynesly mimo stopu ! Od té doby (cca 3 roky zpět) nechci Barum ani vidět (možná se už zlepšili). Zimní mám Uniroyal MS Plus 5, tehdy byli jedny z nejlepších v testu v mém rozměru a jsem s nima spokojen.
    Jinak zkus porovnat ceny s www.e-pneu.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 26.09.05  13:06

    « Re: Zimni pneu

    Test zimních pneu 195/65 R15 (tedy téměř jako tvoje) najdeš na [odkaz]
    195_65_15_T_winter2005/gesamt_195.html
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.09.05  12:16

    « Re: Zimni pneu

    2 Skrezl: zbyly mi nějaký gumy z Avensise- tak je dám teď na Corollu, jsou to nějaký zimní Micheliny, nejsem si jistej (v ruce jsem je měl naposledy na jaře), snad nějaký Alpin nebo Pilot Alpin nebo tak. Mohu jenom doporučit, vynikající přilnavost na suchu i na mokru, na ledu i na sněhu (vyjel jsem v pohodě i neodhrnutou silnici na horách bez řetězů). >:D
    Můžu se kdyžtak kouknout do sklepa na přesnej název, taky je vynikajicí valivý odpor a nizká hlučnost (např. Firestony/Bridgestony mi zpomalovaly auto na suchu i při jízdě s kopce, Micheliny OK). Jen nevím cenu, kupoval jsem je už na autě, ale asi nebudou o moc dražší nebo levnější. ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.09.05  11:35

    « Zimni pneu

    ... tak snad to zase zacina byt aktualni. Premyslim co zakoupit za zimni pneu v rozmeru 195/60 R15 88H na kombika. Posilal jsem orientacni poptavku na www.e-pneumatiky.cz. Mailova odpoved byla obsahla,a le zkracene receno doporucili mi nize uvedene.
    1. Goodyear Eagle Ultra Grip GW-3 (2.690Kc/ks)
    2. Goodyear Ultra Grip 7 (2.510Kc/ks)
    Moc nevim co. Je tam nejaky vyrazny rozdil (prelozeno - stoji ten rozdil za ty penize) oproti napr. Barum Polaris? Na cem jezdite vy? Jake mate zkusenosti? Pripadne levne zdroje NOVYCH pneu (ojete nechci)? Atd. ...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…