Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.01.06  18:51

    « Re: RE: Ventilace

    keĎ smrdí klíma, treba ju dať vyčistiť a prestane. Vlastne, klíma by sa mala čistiť aspoň raz za rok - legionárska choroba nie je nič moc ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto petrumr

    petrumr 15.01.06  09:59

    « Re: hm

    je tam jedna toyota a nic moc. :roll:
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.01.06  23:18

    « hm

    super ceny mrkněte na [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.01.06  21:03

    « Re: RE: Ventilace

    Mam benzin 1,4, r.v. 2003 a rekl bych, ze v tom asi bude ten rozdil - tyhle moderni diesely toho tepla az tolik neprodukuji a navic i kvuli hluku musi byt lip odizolovany, tak to muze byt i diky tomu lepsi. Navic jsem se vozil i v Corolle z roku 2005 a rekl bych, ze tam ta izolace hluku od motoru je o zase o trochu vys, tak to muze mit vliv i na ventilaci. Rekl bych totiz, ze se to teleso sani vzduchu do ventilace pri stani v kolonach ohriva od delici steny u motoru, takze pokud se tam prida izolace, tak by to mohlo byt OK.
    A k tem zadnim sedackam - to vis, kdyz jsme museli usetrit na Corollu, tak na ty boty az tak nezbyva, ale i tak aspon obcas chodime obuty >:D .
    Ne vazne, pozoruju, ze i dopredu na nohy odzadu tahne a kdyz tam sahnu rukou, fakt tam neni vubec vytopeno. Prijde mi, ze tam neni tunelem nebo podlahou tazena ventilace a spoliha se jen na to, co proleze pod sedackou ridice, coz je nedostatecny.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 08.01.06  15:19

    « Re: Re: tažné zařízení?

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.01.06  14:18

    « RE: Ventilace

    ventilace obecně: nevím co máš za motor, ale u svý 1.4 D4D jsem tebou popisované nikdy nepozoroval.. a to fouká teplý vzduch i když máš tu regulaci na na konci v modrým? :shock:
    Spíš pozoruju, že se to často vevnitř hodně zapocuje a musím zapínat klimu, když je nastaven uzavřený okruh v autě - je to hodně dobře odizolovaný a je dobře, že to vevnitř nesmrdí! >:D (třeba na Legerce, tam bych chcípnul!) ale dělal to i Avensis, tak se tomu nedivím, jiný auta se nepotěj, ale smrdí to tam i tak (Schoda Wagens) ;-)
    Na topeni na nohy na zadnich sedackach - nevím zatím si nikdo nestěžoval, my jezdíme v botech ;-) (a to je přítulkyně děsnej zmrzlík!)
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.01.06  13:14

    « Ventilace

    Ptal jsem se tady na to topeni na nohy na zadnich sedackach, nejsem schopen to tam vytopit. Da se to nejak resit?
    A pridam jeste jeden dotaz - ventilace obecne:
    kdyz je teplo, tak mam pocit, ze se od motoru zahriva sani do ventilace. Vysledek je, ze uz pri cca 18 stupnich venku je nutno poustet klimatizaci, jinak to dovnitr fouka teply i pri vypnutym topeni. Predevsim se to projevuje ve meste pri stani v kolonach. Vysledek je, ze cca od kvetna do zari jezdim hodne casto se zapnutou klimatizaci. Je to obecna vada nebo je to problem jen myho auta?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.01.06  22:14

    « Re: tažné zařízení?

    děkuji pánovi! >:D jdu to vyzkoumat...nevíte jak je to se zárukou? kolik tak stojí montáž? pak asi musím na technickou, co? je lepší sundavací (a zas tam dací) nebo na pevno? díkes
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 06.01.06  21:47

    « Re: tažné zařízení?

    [odkaz] (1.2MB) - strana 34 a 35
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.01.06  20:11

    « tažné zařízení?

    nevíte někdo o tom kde sehnat tažné zařízení na Corollu (poslední model)? v Toyotě za to chtěj neuvěřitelný LOVE... nechci to na okrasu, ale na tahání a nevěřím, že by kus svařenejch jeklů byl ze zlata nebo nacpanej pokročilou avionikou >:D což by opravňovalo tak vysokou cenu...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.01.06  09:37

    « Re: A to je to co se mi libi...

    pravdu dis ...
    mam takovy pocit, ze jsme debatu zase na nejakou dobu uzavreli :-))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.01.06  15:17

    « Re: A to je to co se mi libi...

    Ja bych to videl asi tak,ze v teto cenove kategorii uz by se auto s fatalnimi zavadami tezko hledalo. To jsou spis vyjimky, ktere potvrzuji pravidlo. Corolla je auto-sluzebnik. Nijak zvlast nenadchne, ale ani neurazi a svuj ucel plni spolehlive.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.01.06  14:23

    « A to je to co se mi libi...

    Nikde tu nectu o zadnych zavadach s fatalnimi nasledky a to je to co me hreje :-)), jinak myslim, ze na kazdym aute se nejaka ta malichernost najde a kor na aute v tride kam corolla patri. Pokud chceme auto bez chyby, tak by to zrejme bylo o jinych financich a mozna ani tak ne... No proste zatim jsem rad, ze jsem si toyotu koupil.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.01.06  14:05

    « Re: Corolla a hluk

    Moc najeto s Corollou nemám, sám mám ojetou Almeru ta hlučí dost. V Corolle má tatík nacpaných asi 20CD v krabičkách, asi troje brýle a další nepostradatelné věci, takže o hluku z palubky se nelze moc vyjádřit, ale když jsem mu to při hledání hluku vyházel, tak mi přišlo, že na hrbech jsou slyšet jen ty výstupy ventilace, ale žádná hrůza to určitě nebyla. L
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.01.06  12:42

    « Re: Corolla a hluk

    Napada me leda nejaky rezonujici kryci plech okolo motoru nebo na podvozku. Me to delalo na dlazbe - rozvibroval se nekde nejaky takovyhle vehement.
    A jaky mate zkusenosti s ruznym praskanim a chrastenim v palubce? Ja s tim bojuju od zacatku, prijde mi, ze kvalita zpracovani zrovna palubni desky neni nic moc. Ted je po repasi a zda se to byt lepsi.
    Jinak musim uznat, ze me i po 100kkm to auto nikdy nenechalo ve stychu a pokud byl problem, tak to byly vicemene drobnosti - krome garancek jsem byl v servisu vlastne jen kvuli vymene zarovky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.01.06  12:12

    « Re: RE: co noveho?

    Toyota Corolla Combi 1,6 (rv2003) - vzadu většinou nikdo nejezdi, proto po spatnych zkusenostech s Felicii jsem pri podzimnim uklidu zatahal za zadni bezpecnostni pasy, jestli se navinou zpatky. Vse fungovalo perfektne, i kdyz u prostredniho sedadla az moc - sice se pas navijel, ale pri prudsim zatahani se nezasekaval (ze by nejaka novinka?). Snazil jsem se na to pamatovat a pri prehazovani na zimni kola jsem se o tom zminil v servisu. Vecer mi auto vracel jiny technik a podivoval se, ze za "opravu" navijeciho pasu nemam nic platit - prohlidl si zaznamy pozorneji a oznamil mi, ze u prostredniho sedadla jsem mel obracene namontovan "buben pasu" - podival se na me vycitave, proc ze jsem to obracel. I vysvetlil jsem mu, ze jsem si Toyotu vybral kvuli tomu, abych do ni lil jen benzin a na takoveto slozite servisni ukony nemam naladu a cas. Snad pochopil, ale ja nechapu, ze zustal tak v klidu, pokud se tyka povesti Toyoty a hlavne bezpecnosti cestujiciho na prostrednim sedadle v pripade havarie - kazdy si dovedete predstavit letici postavu s upnutym pasem.
    A pouceni? Povest je hezka vec, muzes tomu i verit, ale pro jistotu obcas zkontroluj důlezite veci (alespon nez bude po zaruce).
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.01.06  12:11

    « Corolla a hluk

    Zdar,
    tatík má Corollu 5D HB 1,4 2004 koupenou jako novou a několik měsíců pozoruje /lépe řečeno mamka pozoruje a taťku pořád žene do servisu/ rezonance a hluk směrem od motoru s maximem okolo 3000ot. Před časem jsem s tím jel a dělalo to taky, při vyšších otáčkách je klid /není to tím, že by to nebylo slyšet/. Při jedné návštěvě servisu vyměnili nějakou hadici, ale je to pořád stejné. Nevíte čím by to mohlo být? Máme montovaný zámek zpátečky a někde na webu jsem četl, že u některých vozů se to projevovalo podobně. Tátovi za půl roku končí záruka, tak bychom to chtěli ještě vychytat. Díky L.
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.01.06  11:05

    « Bez nadpisu

    Tak ja mam jedno tema:
    Poradte, jak vytapet prostor nohou u zadnich sedacek. Ted v zime celkem aktualni, cely auto je vzdycky spis pretopeny, ale lidem vzadu je zima na nohy a je tam fakt u podlahy zima.
    Mate podobny zkusenosti?
    Jinak co se tyka kradezi, tak jezdim s Corollou dva roky, parkuju na ulici a zatim nic - tuk,tuk,tuk.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.01.06  10:37

    « RE: co noveho?

    covece nic ... uz jsem o tom premyslel proc to tak je, ze tohle forum je tak mrtvy. Napadaji me v zasade 2 duvody.
    1. ze tyhle auta proste fungujou a proto neni potreba rozebirat co s vrzajicim tim anebo onim a co s nefungujicim onom - kdyby to byl duvod, tak je to supr
    nebo
    2. diky tomu, ze tyhle auta si kupujou lidi, kteri nehodlaji byt nijak moc napadni a tim padem neresi nove serepeticky, ktery se na to daji primontovat, prilepit apod. - a kdyby byl duvod tohle, tak je to jeste lepsi, protoze takovych lidi neni moc a tim padem ani tech nasich Coroll a proto je jeste mame (rozumej, ze se malo kradou)
    Ostatne to me privadi k otazce, mate nekdo zkusenot s kradenim ci vykradanim Coroll? Ja to musim zatim zaklepat, ale nic. A to bydlim v Praze a parkuju normalne porad na ulici (zadna garaz).
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.01.06  00:03

    « co noveho?

    jen trochu ozivuji tema ...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…