Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.02.06  14:43

    « To Imoen...

    dobra tedy, zmirnim ton a prispeju dalsimi linky...
    1. Drahota nahradnich dilu - stara znama povera (bohuzel, bohudik, tezko rict)
    Skoda Fabia:
    [odkaz]
    Opel Astra G (tzn. Opel Astra Classic II.):
    [odkaz]
    Toyota Yaris:
    [odkaz]
    Vzdycky na konci clanku najdes orientacni ceny nahradnich dilu, u Astry je to trosku zkreslene, protoze se jedna o neoriginalni dily z druhovyroby, narozdil od Yarise a Fabie. Nicmene srovnani je to zajimave predevsim pro zaryte skodovkare, kteri pouzivaji velmi casto zminovany argument s drahotou nahradnich dilu na japonska auta. Neplati to od dob Felicie. Tam se to zlomilo, servis i ND se dostaly u Fabie jiz na ceny konkurentu ve sve tride.
    2. vzdy srovnavej srovnatelne, tzn. nema smysl srovnavat auta jine tridy mezi sebou (Astra a Yaris). Jeste jinak receno srovnavej napr. Yaris a Fabii nebo Astru, Corollu a Octavii, a podobne. Auto vyssi tridy = automaticky i drazsi servis a nahradni dily oproti mensimu autu.
    3. Dulezitym faktorem ale nejsou jen ceny servisu a dilu, ale hlavne to jak casto servis a opravy budes potrebovat. Pak se myslim volba jasne priklani na stranu jakekoliv Toyoty. Statistiky jsou statistiky, ty nikdo neokeca. ... jo uz vidim jak se tu vyroji reakce typu: "ja mel Toyotu a je to peknej *, posralo se mi to a to..." Samozrejme, vyjimku najdes vzdy, ale o co jde je prave pocet vyjimek a ten bude u Toyoty suverenne jeden z nejnizsich.
    ... a proto at uz budes kupovat cokoliv, preji stastnou ruku, protoze riziko toho, ze kapnes na sunt je tu vzdy.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.02.06  11:11

    « ..o nic nejde..

    Ahojki Bobi,
    já myslela, že už ho máš koupenýho:):)myslím toho Fiátka.
    Skrezlovi díky za ty ceníky a ačkoli jsou pro něj moje otázky jako z marsu, tak poděkování snad porozumí >:D
    Mezi chlapem, který se v autech ať už jakkoli vyzná a ženskou, která maximálně sleduje v telce formule je značný rozdíl.
    Na zkušenosti s cenami náhr. dílů jsem se ptala, neboť jsem byla upozněna okolím, že Toyota tyto náhradní díly má obecně velmi drahé.
    A nemyslela jsem to kvůli havárii,ale prostě časem se začnou věci kazit, to je přirozený.
    I*
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.02.06  10:19

    « To Skrezl

    Ahoj Skrezl. Je to fakt skoda, ze nie sme vsetci tak vzdelani a inormovani v tejto sfere, ako ty. A myslim to uplne vazne, bez ironie. Potom by nikto nepotreboval chodit na taketo fora a mali by sme viac casu na seba a nase rodinky. ALE ... bohuzial, nie sme a ty si natolko nabyty informaciami, ze by si Fakt mohol Iomen pomoct bez vycitiek a s chladnou hlavou. Ja vobec nie som frajer v autach, ale prave Iomen som ponukol nech porozmysla nad Toyotou a pritom Som Fiatak(puntoII). Iomen hlada auticko na dlhsiu dobu a za dobru cenu, tak aby bolo spolahlive. Preto ten rozptyl. Skus sa ty spytat svojej manzelky, co a ako by ona vyberala a zistis, ze to nieje take lahke;-).
    Pozdravujem Ta.
    Iomen, drzim palce pri vybere. Moje rozhodnutie o Fiate GP uz je na spadnutie.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.02.06  15:35

    « Re: RE: Předmět: :)

    sorry ale ty tvoje dotazy mi prijdou jak z marsu a sice:
    1. nez se ptam, tak sam hledam, abych si nepripadal jak martan - [odkaz] - protoze tohle je velmi pravdepodobne to jedine co budes platit
    2. pokud to kupujes novy, tak mas zaruku na 3 roky nebo 100tis. km, tim padem pripadny poruchy a jejich opravy stejne neplatis
    3. kdyz to naboris, odres, vymlaceny okno a ja nevim co jeste, tak te to taky nezajima, tedy alespon do miry spoluucasti na pojisteni a pokud to pojisteny nebudes mit, tak ses blazen s jakymkoliv novym autem, tot muj nazor
    shrnuto podtrzeno, nechapu proc se pidis po cenach nejakych nahradnich dilu? jedine co je eventualne zajime jsou ceny servisnich podminek a ty najdes na webu
    [odkaz] a pokud tam nejsou ceniky, tak si napis mail, urcite ti radi cenik poslou, nebo tam zavolej a mas relevantni informace
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.02.06  14:38

    « Re: Re: RE: Předmět: :)

    Já servisuji služební corsu cdti po 30tkm/nebo rok za průměrně 8tisíc a corollu 1,6 po 15tkm/nebo rok za 2500 ;-) Faktem zůstává, že s corollou jezdím jen na olej, co mi provedl opel servis při poslední návštěvě kdy mechanik použil mé kožené rukavice při přehození letních za zimní je mi stále na .... :x
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.02.06  13:13

    « Re: RE: Předmět: :)

    Ptala jsem se zda někdo nemá srovnání u těchto vozů co se týče servisů.
    U obou aut mám zjištěno přesně co potřebuju, nechci dlouhosáhlou přednášku o tom, které auto je lepší než druhé.
    Skutečně se zajímám pouze o cenu servisu, případně náhr.dílů..díky moc
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.02.06  12:35

    « RE: Předmět: :)

    tomu rikam rozptyl ... vite vubec co chcete?
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.02.06  10:36

    « :)

    Díky za info o cenách....nyní se rozhodujeme mezi oplem astrou a yarisem.
    Je mi jasný, že obecně jsou toyoty daleko spolehlivější než oply,ale raději se ptám na tu cenovou relaci, abych věděla do čeho jdu.
    Bohužel korolka neklapne, protože se musíme dívat na každou tisícovku:(
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.02.06  17:25

    « Corolla 1.4 D = řazení u manuální převodovky

    Zdravím,
    před koupí auta nové Corolly 1.4 diesel jsem se při hledání info o autě na internetu četl, že má ne příliš přesné řazení. Jel jsem v předváděcím voze , měl najeto cca 50 tis km a řadící páka mi připadala dost rozviklaná.
    Může někdo popsat zkušenosti ?
    Přivítám i zkušenosti těch, co mají diesel.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.02.06  16:48

    « Dily...

    Kuprikladu predni sklo na Avensis (s destovym senzorem, bez vyhrejvanejch steracu) je i s vymenou za 26 litru. Pojisteni se rozhodne vyplati, ja menil uz 2x a najeto 80 tisic. Jinej "spotrebak" stoji jako u jinejch automobilek (s vyjimkou Opla, to je banda hovad:)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.02.06  15:36

    « Re: Re:

    Něco dražší než škoda, něco levnější než škoda, v průměru to vyjde tak asi na stejno. U prodejců občas mají srovnávací tabulky "stejných" náhradních dílů na různé značky a je fakt, že v průměru je to prašť jak uhoď.
    Z toho co jsme platili si pamatuji, že třeba boční blinkr na Avensis byl o nějakou tu desetikorunu levnější, než boční blinkr na Oktávku.
    Podstatné je, že se to auto nekazí, takže dokud se nebourá, tak se platí hlavně servisní prohlídky. Doporučil bych snad jedině zkontrolovat si kolik stojí čelní sklo, protože to bývá občas dost drahé kvůli problematické přepravě. A pokud má náhodou toyota drahé čelní sklo, tak se dá koupit pojištění čelního skla ... U ostatních dílů je to fakt skoro jedno.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.02.06  12:12

    « Re:

    Díky...a jak je to s cenami...?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.02.06  10:31

    « Bez nadpisu

    Problém s díly není, ale jelikož se auta nekazí, tak servisy vetšinou nemají díly přímo na skladě, ale seženou je obvykle do 24 hodin nebo do tří dnů.
    Když jezdilo pro republice pár prvních nových Avensisů a my potřebovali opravit podběhy rozmlácené od rozervaných sněhových řetězů, tak to šlo až překvapivě rychle a během pár dní provedli výměnu. S dostupností dílů problém není a nebyl ani u nového modelu.
    Samozřejmě Corolla není to Felicie pro kterou má výfuk a světlomet na skladě snad každý trafikant, takže výměna na počkání bez objednání předem je asi nemožná ...
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.02.06  09:56

    « náhradní díly

    Ahojki....mám prosbičku.
    Jak je na tom toyota obecně s dostupností a cenou náhradních dílů?
    Díky
  • « 00 Reagovat !

    foto petrumr

    petrumr 10.02.06  18:50

    « Re: Re: Re: barva

    ted je sleva na skladovky 80t a ta červená je pěkná :*)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.02.06  17:31

    « Re: Re: Re: barva

    jako asi u všech automobilek 8)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.02.06  15:45

    « Re: Re: barva

    ...myslela jsem tím barvy za které se neplatí příplatek...zjistila jsem, že je to červená a bílá..
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.02.06  15:10

    « Re: barva

    Stačí se podívat do konfigurátoru na stránkách toyoty - doporučuji ledově modrou
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.02.06  11:56

    « barva

    ..mám prosbičku, nevíte někdo v jakých základních barvách se dodává Corolla 1,4 5D HB?
    Díky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.02.06  11:16

    « Re: Mrazy se asi podepsaly ...

    ..to bude určitě tou zimou....chystáme se na Corollu 1,4 5dHB, tak prosím žádné negativní informace a zprávy :shock: :(
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…