Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • 00 Reagovat !

    foto LikeableBoy

    LikeableBoy 29.05.06  14:58

    « Spotřeba oleje

    Jaká je Vaše zkušenost se spotřebou oleje u Corollek? Mám 1,4 VVTi a najeto bez pár km 200 tis. Spotřeba se mi pohybuje kolem 0,7-1 litru na 1000 km. :'-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.05.06  09:39

    « Re: Lupajici operaky prednich sedadel

    co ty sedacky, nikdo nic? dneska rano me to zase stacilo *...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.05.06  20:22

    « Bez nadpisu

    je fakt, ze v otazce zavirani kufru by mohla byt Toyota presvedcivejsi... Anebo alespon indikovat, ktere dvere jsou nezavrene...
    kazdopadne netreba dverma mlatit, staci do nich zduchnout v poslednim pulmetru zavirani. Uvital bych, kdyby se zaklaply i pri samovolnem dorazu
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.05.06  14:56

    « zavírání kufru

    to: klidan, Mám podobnou zkušenost, jenom lehké zavření většinou nestačí. Ovšem, že bych musel s dveřmi kufru nějak moc mlátit bych neřekl. Chce to cvik a časem to vychytáš. Z počátku jsem měl také podobný problém, přikládám to zkrátka jenom tomu, že jsem byl s předchozím vozem zvyklý na něco jiného.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.05.06  13:17

    « Re: zavírání kufru

    Je pravda, že s nimi treba buchnúť viac, ale v rámci normy. Žiadne nasilu trieskanie. Parkrát sa mi stalo, že som ich musel zabuchnúť na 2. krát, ale žiadnu vedu som z toho nerobil. To skôr z toho dôvodu, že som chcel byť príliš šetrný a následne sa samozrejme dvere nezavreli, keďže určitý tlak na to zavretie potrebujú.Určite by som nehovoril o trieskaníTakže ak máš s tým väčšie problémy, tak je to na servis.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.05.06  12:38

    « zavírání kufru

    Zdravím všechny majitelé vozu Corolla. Mám problém se zavíráním pátých dveří u verze kombi. Abych dveře zavřel musím s nima "třísknout". Často se mi stává, že je musím opakovaně zavírat, protože jsou pořád "volné". Chtěl jsem se zeptat, zda-li má někdo stejnou zkušenost nebo jsem ojedinělý případ? Auto mám asi měsíc a v nejbližší době určitě navštívim servis. Díky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.05.06  11:01

    « Lupajici operaky prednich sedadel

    ... tak nevim jestli je to normalni nebo reklamovat v zaruce nebo nevim.
    Problem je v tom, ze podemnou (192cm/88kg - takze snad zadny abnormalni slon) lehce lupaji predni operadla u ridice i spolujezdce. Jsou to vzdycky takovy 2 - 3 lehoucky lupnuti pri kazde zatacce, rozjizdeni, brzdeni, proste pokazde, kdyz se nejakym zpusobem meni zatizeni a smer tlaku na operadlo. Zajimavy je, ze to dela jen pri teplotach na cca 10st. v zime to nedelalo, resp. vsiml jsem si toho uz vloni v lete, ale pres zimu nic. Pod lehcimi a mensimi lidmi (napr. moje manzelka) to nedela... zrejme je to nejen vymysleny japonci, ale taky pro japonce :-))
    Mate s tim nekdo zkusenost?
    dik
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.05.06  22:36

    « Bez nadpisu

    sedmispac - tu slevu ale musis uplatnit na stejny model a to do 9ti mesicu... No je mi lito tech stavajicich - ale necham si je jako nahradni pro pripad, ze se nekdo o ty AeroTwiny obohati...
    Me se poprve podarilo vyjezdit nadrz se spotrebou 6,1 ...zatim vzdy pres 6,5 ale bylo to tim, ze jsem caral okreskama a nehonil to po dalnici...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.05.06  22:05

    « RE: BOSCH AeroTwin

    2 fahrman: určitě poreferuj, jsem zvědavej :shock: (na tom webu jsem dokonce koukal, že je doprava po ČR zdarma a ke každýmu nákupu dostaneš poukázku na asi 15% slevu na další aerotwiny) takže bych do nich šel taky - za měsíc a půl jedu do Chorvatska, tak bych pořádně stíral >:D
    2 Dr.BUBU: hele, doktore, a jak je tam máš dlouho? jaká je dlouhodobá zkušenost? myslíš, že vydržej několik let nebo půjdou do kopru za rok?
    btw: teď jsem koukal na spotřebu (letní gumy Michaly) jeden člověk (190cm/140kg) a spotřeba dálnice+město 4,8l/100km - to jde, ne?
    - jinak jsem počítal celoroční průměr za první rok a vychází to na 5,0/100 vč.záběhu auta a 1km včetně garančky na cca 1,30,-Kč. (levnější než MHD) :D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.05.06  17:08

    « BOSCH AeroTwin

    tak jsem doma neprozretelne precetl Sedmispacuv prispevek a ted jsem se dozvedel, ze je dostanu od pritelkyne k narozeninam :-) ... takze jakmile budu mit auto ze servisu (upravy ne opravy ;)) zpatky doma, tak muzu poreferovat ...
    Sam bych si je jeste nekupoval, je mi soucasnych lito - sice je auto vyrobeno 09/2004, ale v provozu az od 07/2005 a najeto jen neco pres 8tis km ... nicmene je fakt, ze jsem z nich uz delsi dobu nemel dobry dojem
    co se tyka pneu - mam letni i zimni stejne jako "extrem" ...na obou najeto cca 4tis km ... u zimnich je opotrebeni viditelne, ale je fakt, ze mi to parkrat proklouzlo pri rozjezdu ;) ... zadne nepravidelne opotrebeni ale nepozoruju - mam ale taky teprve par najetych km
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.05.06  13:22

    « BOSCH aerotwin

    BOSCH aerotwin mam na Fabii su to super stierace ovela lepsie ako standart vysli ma na 1250 sk komplet
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.05.06  12:49

    « Re: opotřebení pneumatik

    2 extrem: taky mám 1.4 D4D a najel jsem za rok 26.000 a gumy se zdají v pořádku... ale mám tam Micheliny Energy něco (model bla bla bla) - taky přímo od výrobce. Vypadají pořád jako nový... tak nevím. Nezávodím, negumuju >:D
    a ty žárofky OPTIBLUE za 950,-Kč to je co? Jako do světel - H7? Nebo mlhovky? To je děsná drahota! Vždyť i OSRAMY stály míň a byly nějaký +50% svítivost nebo tak něco.... (ale v předchozí Toyotě mi vydržely původní žárovky 5 let) koukni třeba sem:
    [odkaz]
    až dole, balení po dvou kusech = dobrá cena, ne?! :D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.05.06  12:43

    « Re: Toyota Corolla 2001 Liftback # Optifit

    2 extrem: a kde jsi se ptal u kterýho prodejce? v Průhonicích mi nabízeli Optifit na poslední model Corolly levý (řidič) za 370 a pravý (krátký) za 230,-Kč (akce do konce června) - to jsou komplet stírátka (jako originál, ale od jinýho výrobce z EU pro Toyotu). Taky mi ten hombre říkal, že u rok starýho auta by stačilo vyměnit jenom gumičky, to prý jde bez problémů a je to ještě levnější (kolik přesně nevím).
    ALE :?:
    chtěl jsem se zeptat ctěných uživatelů jak jsou spokojený s kvalitou stírání u novejch Coroll, protože mi přijde, že už od začátku nic moc a po roce používání nových stěračů to spíš rozmazává a šmudlá než stírá. Tak nevím jestli to stojí u Toyot ta guma obecně za prd nebo jde tak rychle do kopru? :shock: Má vůbec cenu kupovat za tuhle cenu Toyotí šmrdlátka nebo si síš připlatit pár kaček a prodávají na internetu BOSCH aerotwin za 1.050 komplet (s BOSCHEM byly vždy výborné zkušenosti a vydržel léta), který i hezky vypadaj - má s nimi někdo tady zkušenost (BOSCH aerotwin)?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.05.06  08:37

    « Re: Toyota Corolla 2001 Liftback # Optifit

    Za pravý jsem platil 166 Kč, za levý(řidič) 406 Kč. Včetně DPH.
    Sada žárovek OPTIBLUE vyjde na cca 950 Kč.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.05.06  07:54

    « Bez nadpisu

    Po téměř roce sledování tohoto diskuzního fóra jsem se jako spokojený uživatel vozu Toyota Corolla kombi 1,4 D4D rozhodl obrátit se s dotazem na ty z Vás, kdo užíváte stejný vůz a můžete se s ostatními podělit o Vaše zkušenosti s opotřebováním pneu.
    Mám najeto cca 20 000 km, z toho cca 4 000 na zimních pneu DUNLOP M3 a 16 000 na pneu dodaných při koupi vozu Bridgestone B390. U obou typů pozoruji nepravidelné opotřebovávání(u předchozích vozů byly vždy opotřebované tlumiče) zadních pneu. Hloubka dezénu u B390 je cca 4mm a méně. To jsou opravdu tak nekvalitní? 8-s Dle vyjádření servisu jsou tlumiče i ložiska v pořádku, geometrie v normě. :shock:
    Jsem běžný uživatel, ne závodník. Díky za příspěvky.
  • 00 Reagovat !

    foto LikeableBoy

    LikeableBoy 10.05.06  21:52

    « Bez nadpisu

    Neřešil jste někdo na své corollce elektromagnetický odskok 5-tých dveří na místo mechanického táhla z místa řidiče. Koupil jsem corollku už s ulomenou pákou a údajně je tam moc velký tah na tu plastovou páčku a prý odchází často.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.05.06  14:52

    « Re: Re: Už nemám Corolku :

    Klasika ...Praha sídliště. Ještě mi to moc nedochází,ale snad to pojišťovna a policie bude řešit v rámci možností a nedopadnu jako kolega ,který po 1/2 roce nemá ani auto ani peníze. Moc bych pochyboval,že to najdou,to šlo na objednávku, ta už jezdí v Polsku. Jinak mám docela dilema co novýho. Corolka combi mi vyhovovala, i když pomyslná kvalita made in japan už je asi minulostí. Problém s životností brzdových destiček bych měl asi taky. Na garančce po 15 tis. jsem byl upozorněn,že jsou skoro o polovinu sjeté a nyní ,že je normální výdrž kolem 35tis. To bych,ale moc neřešil,to je spotřební material a záleží na způsobu jízdy,já jezdím dost ostře a tak se není co divit.Tak si opatrujte svoje miláčky a hodně km bez nehod...Petr
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.05.06  13:53

    « Corolla-destičky

    Rodiče mají Corollu 1,4HB 2004, v pátek při jízdě bušení a kovový hluk od pravého předního kola, následoval odtah do servisu a výsledek sjeté destičky a výměna za 3000Kč. ALE: při prohlédnutí destiček bylo otcem na starých zjištěno toto: destičky z pravého kola sjeté na kov a na jedné z nich je jakási kovová součást /háček/, která byla ulomená, na destičkách z levého ještě 2mm vrstva a háček OK. Problém je, že táta má najeto jen 42000km, v poslední době pozoroval vyšší spotřebu a již 2x v posledním roce reklamoval v servise hluk /rezonance/ z motorového prostoru /nikdo nic nenašel/, tyto projevy teď po výměně destiček zmizely. Otázka je, co se při příhodě stalo s brzdovým kotoučem. Co si o tom myslíte, kde může být zakopán pes a jak dál postupovat, není to vada materiálu nebo chybné servisování při prohlídkách? Díky L
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.05.06  10:50

    « Re: Už nemám Corolku :

    Až ma pri tom zmrazilo. Vlastním tiež rok starú Corolku 1,6 VVTi combi. Držím palce, možno motyka vystrelí a Corolka sa nájde. Želám všetkým Toyoťákom čo najmenej takýchto starostí.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.05.06  09:12

    « Re: Už nemám Corolku :

    KDE SA TI TO STALO PETER???
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…