Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.06.06  22:30

    « Re: Re:

    2 fahrman: právě, že se mi to taky moc líbilo - hezčí sterače a lepší výhled - pokud ale nestírají, je to dost o prdu 8-s škoda, zas abych si vyhlížel jiný... a myslíš, že je to chyba na straně BOSCHe nebo si jen dealer ulehčuje práci a vozí univerzální modely? chmm nějak to musíme vykoumat, dokonce myslím začínají teď u Toyoty dávat na nový RAVky stěrače dost podobný těm aerotwinům... okouknu to, až tam budu na servisce ;o)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.06.06  00:08

    « Re:

    sedmispac: no jo ... ono to i z pohledu ridice vypadalo v "parkovaci poloze" dost dobre - byl o chlup lepsi vyhled a delalo to takovy uhlazeny dojem ... Myslim, ze problem techto lamel (Aero steracu) tkvi v male pruznosti - vice zaoblene sklo nedokazi pokryt dostatecnym pritlakem v cele delce - narozdil od klasickych slozenych raminek ...
  • 00 Reagovat !

    foto LikeableBoy

    LikeableBoy 11.06.06  21:40

    « Stěrač na zadek

    Tak jsem byl o víkendu v salónu Toyota Ústí nad Labem a zavládlo u mě zděšení. Chtěl jsem si koupit zadní stěrač na svojí Corollku a při zjištění ceny jsem byl zdrcen a znechucen! Cena ramínka s gumičkou by mě přišla na 650 Kč. Byl jsem nucen dojet do Toyoty, protože oni tam dávají speciální adaptér (plastovou výlisku), který není obsažen v žádném z univerzálních stěračů (původní se zlomil) a dokonce i když je tam uveden můj model, tak to nepasuje. Nejspíš budu muset koupit nějaké kompatibilní celé rameno a bude to levnější hlavně do budoucna.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.06.06  08:56

    « Bez nadpisu

    2 fahrman: tak dik, že jsi to pro nás ostatní otestoval >:D
    P.S. ale je zajimavy, že jsem to viděl takhle na autách a vypadalo to moc dobře - že by zrovna na Toyotu to bylo takhle "zprasený" - zřejmě BOSCH vyrábí spíš pro německý auta? Ale na Avensisu jsem měl stírátko BOSCH (klasický provedení) a vydrželo strašně dlouho a stíralo super. Asi ty AeroTwiny nemaj vychytaný nebo co...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.06.06  23:51

    « Re:

    blbej by nerek, blbej by koupil a projezdil x korun nez by je zase vratil 8)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.06.06  22:41

    « Bez nadpisu

    2 fahrman: tak to je převeliká slabota 8-s s tim AeroTwinem.... to jsem
    netušil, že je to takovej rozdíl, o tolik cm - to by blbej neřek´!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.06.06  22:21

    « Bez nadpisu

    sedmispac ... presne tak
    mame tam 600 a 400mm a sada Bosch AeroTwin na Corollu je 530 a 450. Rozmerove tam vleze i 600 a 450 (sada pro nejaky Citroen/Renault), ale 600 nezvlada v horni poloze stirat cca 3-4 cm. Dole okna to ale vypadalo moc pekne - zmizel totiz ten spinavy trojuhelnicek mezi steraci...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.06.06  22:18

    « Re: Lupajici operaky prednich sedadel

    No ja jsem dnes zjistil, ze kdyz se poradne opru do sedacky a trochu se zavrtim vpred a vzad tak to taky trochu vrze, jakoby dole v tom posuvnym mechanizmu, ale pri jizde zatim nic, jsem o neco lehci (75) a taky je to auto novy (2005), takze zatim myslim nic co by stalo za reklamaci. Taky nevim jak je to u ostatnich aut, nemam moznost srovnani.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.06.06  00:36

    « Předmět: Bosch AeroTwin

    2 fahrman: takze zaver - Aerotwin nekupovat? teda se priznam, to moc nechapu, asi rano zmerim sterace a asi pochopim... Twiny jsou o TOLIK mensi?! :shock:
    no te *!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.06.06  21:24

    « Bosch AeroTwin

    EDIT: 3x to same :shock:
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.06.06  21:23

    « Bosch AeroTwin

    Tak jsem se zastavil v prodejne LUJA v Zabehlicich, koupit Bosch AeroTwin. Chlapi byli velmi ochotni, jelikoz jsem na voziku, sli sami zmerit rozmer steracu na Corolle a je to 600 a 400mm. Rikal jsem, ze bych rad ten pravy vetsi, aby mi stiral vetsi plochu - rezerva tam je... Namontovali jsme 600 a 450mm ...
    Po nekolika setrenich jsem si vsiml, ze levy sterac (u ridice) mi nahore nechava spatne setrene misto, do ktereho se nahrne voda a posleze steka primo ridici pred ocima... Pravy stiral vetsi plochu a max. spokojenost.
    Vecer koukam na internetu, jaky ma rozmer AeroTwin na Corollu a 530 !! a 450... Vpravo si clovek o neco polepsi, ale mit u ridice o 7cm mensi sterac se mi zda vzhledem k vysi investice na palici.
    Nastesti v LUJA jsou velmi ferovi a vratili mi penize, takze na jejich adresu nemam nic spatneho...
    SKODA :?
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.06.06  16:27

    « Bez nadpisu

    Tak to jo, ta moje je nová, nyní mám najeto nějäkých 500 km. Doufám pevně, že mi bude věrně sloužit. Sem nadšená i ze zpracování interiéru, je to ta 1,4 VVTi Star II.
  • « 00 Reagovat !

    foto LikeableBoy

    LikeableBoy 03.06.06  15:16

    « Re: nestrašte!

    Všechny corollky nejsou špatné, vlastně jsou jen výjímky a tahle moje je už po jednom majiteli a opravdu netuším co s ní vyváděl. Kdybych měl na novou tak o ničem neuvažuji a jdu pro ní, ale takhle se musím trápit s malými neduhy. Ale co bych chtěl po autě které má 200 tis a jediné závady byly výměna lambda sondy v rámci záruky....jinak bez poruchy.
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.06.06  12:41

    « nestrašte!

    Já si Corollu pořídila hlavně proto, že by měla být spolehlivá! A vy tady s lupajícíma sedákama a žraním oleje. Necííí
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.05.06  09:20

    « Re: Re: Lupajici operaky prednich sedadel

    hm tak jo no, tak pojedu do servisu...
  • « 00 Reagovat !

    foto LikeableBoy

    LikeableBoy 30.05.06  22:06

    « Re: Re: Spotřeba oleje

    Je to rok 10.2001 kupovaná v ČR a je to 1,4 VVTi (4ZZ-FE). Jde mi právě o to, zda by stačilo vyměnit například pístní kroužky a jestli by se ta spotřeba snížila? Vím, že 200 tis. je dost, ale litr oleje na sto značně prodražuje spotřebu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.05.06  08:55

    « Olej

    No ja mam 2.0 3S-FE v avensise (nie vvti) a auto ma 200tis a spotreba oleja je taka ze netreba nic dolievat pocas vymen. Takze normalne pri toyotach
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.05.06  08:54

    « Re: Spotřeba oleje

    Jaky máš typ motru a jaký rok výroby?
    Tento problém jsem řešil před půl rokem. V sevisu jsem zjistil jsme, že v roce 1997 se do několika serii coroll 1.4 namontoval nový typ pístních kroužků, u kterého se později zjistila bohužel nízká životnost. Na slovesku například byly tyto vozy svolány na výmněnu kroužků do servisu. V ČR bohužel ne. Po dopuručení servisu jsem přešel na hustší olej a spotřeba výrazně klesla (lze udělat, pokud za rok najedeš málo km - do 10 000).
  • « 00 Reagovat !

    foto LikeableBoy

    LikeableBoy 29.05.06  22:24

    « Re: Re: Spotřeba oleje

    Co máš za motor v té Carině, nevím jestli to není neduh například těch VVTi-ček. Docela mě to štve.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.05.06  15:40

    « Re: Spotřeba oleje

    To je docela dost.Ja mam na CArině skoro 200tkm a spotřeba žadná.J
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…