Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.07.06  11:32

    « Bez nadpisu

    Jazdim autom v parizskom regione je tam mnoho tunelov a tam kde hraju ine radia tam to moje nehra.Stalo sa mi ze ked bolo nieco zaujmave v radii, pred tunelom som zastavil,ale ako hovoris na to sa zvykne.Na radii je tlacitko navi to znamena ze by tam mala byt navigacia :?: Alebo je to option a je tam iba palubny pocitac.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.07.06  10:30

    « Bez nadpisu

    2 fahrman: to co ti piští při vyšších rychlostech je konstrukční vada horního těsnění na předním skle, odstraní servis zdarma v záruce. taky mi to dělá, ptal jsem se teď na servisce, mám se prý objednat, trvá to ale dva dny (musí se prý něco odříznout a lepí se sklo, tak proto) >:D
    jinak mi taky přijde, že se to hůř rozjíždí, takový jako hluchý místo tam je, než naběhne plný výkon - to je fakt - bude to tím objemem, prostě takhle velký a relativně těžký auto je problém rozjet, je malý litrový objem a než naběhne turbo není síla - za to při zařazení dvojky je pak už vysloveně super zátah (aspoň u mě) >:D
    dost se mi to zlepšilo teď s jiným olejem, zátah je subjektivně pružnější, klesla i spotřeba o 0,1 litru = 5,0/100km (dojíždím ze Slanýho do Prahy, tedy jezdím po "rychlostní silnici" a pak jezdím přes celou Prahu do centra) - PP ukazuje celkem přesně, jen zaokrouhluje nahoru (pokud mi podle papírku vyjde 4,95/100 ukazuje 5,0).
    signál rádia mi přijde normální, zvuk kvalitní - když vezmete, že je to od výrobce a ne dokupovaný, jediný co mi fakt chybí je u PP ukazovat dojezdovou vzdálenost v km podle paliva v nádrži - jak to má Avensis
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.07.06  07:46

    « Bez nadpisu

    fahrman:este som pozoroval slabsi signal radia oproti inym znackam,sedacky by mohli byt trochu lepsie na moj vkus,12 V zasuvka je hned pred rychlostnou pakou ,ked tam mam charger telephonu alebo navi tak mi prekaza pri radeni.Mala odkladacia schranka,spotreba.Pri rychlosti 140 km/mi nico pisti z vonku,spetne zrkadlo :?: .Ale zato je konfort pri cestovani (prechadzanie nerovnosti),nad 1800 ot/min je motor zivy a tichy na to ze je to 1.4 l
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.07.06  01:39

    « Bez nadpisu

    jarod ... no s tim pozdejsim nastupem sily se hur docili zahrabani kol ;) ... kazdopadne je to jen sila zvyku - do te doby jsem mel jen benziny, takze jsem mel linearnejsi zatah ... kazdopadne kdyz clovek potrebuje z krizovatky rychle vystartovat, tak to vypada line, ale je to sotva vterina a jsi pryc :)
    co se hlucnosti tyka, tak nemam skoro s cim srovnavat (jezdil jsem jen starickymi diesely) ... a z toho, co jsem se pred koupi docetl jsem ocekaval jeste lepsi odhlucneni ... kazdopadne nejhorsi to neni :)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.07.06  21:16

    « Re:

    fahrman:ja tiez jazdim primerane v ramci predpisov(vo Francii je bodovy system uz 3 roky mam 10 z 12 bodov 8-s )takze autu nedavam velmi zabrat ,ale stale jazdim s klimou ale aj tak sa mi to zda vela ta spotreba.VW co mam zabera od nizsich otacok a zle sa mi zvyka na ten neskorsi zatah u Corolly.Ale v hlucnosti motora tam je kazdopadne v prospech Toyoty.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.07.06  20:43

    « Bez nadpisu

    jarod: a to te jeste nepotesim, protoze me PP ukazuje mene nez je skutecnost :-) ... jinak spotrebu jsem mel na zacatku stejnou... t.c. necelych 10.000km a spotreba asi 6,0-6,5 (ale z velke casti je to dano tim, ze s nastupem bodoveho systemu jezdim defenzivneji a spotreba skokove klesla cca o litr) ... porad jsem ale daleko od deklarovane spotreby - sam za sebe mam pocit, ze jsem motor zajel prozatim spis ve vyssich otackach a tak mam se spotrebou pri nizkych rychlostech prozatim smulu (je to ale jen dojem ;)
    Jinak Corolla taha na max (max. tocivy moment) od 1800ot ... cili opravdu pod 1800 je motor hodne liny ... co se tyka vyrazneho turboefektu prave pri 1800 ot. tak pozoruju, ze se o neco zjemnil ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.07.06  19:45

    « Re: Re: klimatizace

    No tak hurá do Španělska :D
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.07.06  19:27

    « Re: klimatizace

    2 Brázdič: a sakra, já letos už v Chorvatsku byl! :shock: to nevím co mi na to doma řeknou, přítulkyně chce spíš do Španělska >:D ale jako nápad dobrý!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.07.06  19:08

    « Corolla break

    Mam firemnu Corollu break 1.4 D4D najazdene asi 1000 km a mam priemernu spotrebu podla PP 7.5 l.Zda sa mi to trochu vela,lebo mam aj VW Touran 2.0l TDI a mam na nom rovnaku spotrebu aj rovnaky styl jazdy a to ma 1500 kg.Trocha ma stve ze ta Toyota netaha absolutne nic do 2000 ot/min ,ked chcem zrychlit musim podradovat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.07.06  16:37

    « Re: klimatizace

    To Sedmispáč: Chtěl jsem teď po 3 letech řešit stejný problém, ale jel jsem do Chorvatska a od té doby není klima vůbec cítit. Dokonce už od příjezdu tam. Zřejmě to ta 1000km dlouhá cesta s puštěnou klimou vyřešila sama. Tak si naplánuj cestu 1000km a je po problému :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.07.06  16:00

    « klimatizace

    měl bych dotaz:
    přijde mi trochu zatuchlej smrad z klimatizace po roce používání :-O napadlo mě vystříkat výparník klimy, neporadil by mi někdo kde ho najdu? v manuálu jsem to nenašel. mělo by stačit vystříkat ho tím čistícím sprejem, ne? to snad zvládnu v garáži.... :shock:
    předem dík
    (auto je Corolla 1.4 D4D, r.v. 2005)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.07.06  21:58

    « Re: Prosím pomozte nám najít ukradenou Corollu, r.v. 2006!!!

    Díky všem moc za psychickou podporu. Moje ukradená corrola má VIN SB1KM28EX0F019522. Taky si ale myslím, že už se v ní vozí nějaký ukrajinec nebo polák, na náhradní díly by novou asi neukradli. I když dneska člověk nikdy neví. Už ani nedoufám, že by se našla. Teď se těším, jeslti přijde do Čech ten nový Yaris sedan, že na něj juknu. Ještě jednou díky všem za pomoc, rady i zájem.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.07.06  20:53

    « Re: Re: ukradena Corolla

    2 Brázdič: myslím, že je na čase za naše peníze začít oddělovat zrno od plev! tedy vykopat ty neschopný a blbý - je to běh na dlouhou trať, ale máme to sami v rukách (doufám jen, že to nedopadne tak tristně jako volby 8-s )
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.07.06  20:26

    « Re: Re: ukradena Corolla

    To Sedmispáč: Když přišlo oficiální oznámení od policie Beroun, tak to nějaký policista nahlásit musel, ale díky bordelu u nich na oddělení o tom nikdo nevěděl. No to je už stejně jedno. Sám taky znám jednoho chytrého a poctivého poldu, ale myslím že jich je jak šafránu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.07.06  19:57

    « Re: ukradena Corolla

    2 Brázdič: hmmm, ale to nevypovídá o policii jako celku, ale o jednom člověku - kterej to zapomělů nahlásit a něco s tím dál udělat. asi bych se tenkrát pídil a podal tr.oznámení na neznámého pachatele (zneužití + nedbalost) a pokusil se vyrazit náhradu škody z blbce, kterej tenkrát nekonal jak měl!
    jinak nadávat na Policii mě příjde asi stejný jako říkat třeba, že ty pošťáci jsou blbci apod.... znám tam pár chytrejch lidí, ale na blbce jsem už taky narazil (teda jako u cajtů >:D )
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.07.06  10:00

    « Re: ukradena Corolla

    To Sedmispáč: No sice to byl tak trochu výkřik do tmy, ale před pár lety mi ukradli auto, které jsem dostal od dědy a bylo stále ještě psané na něj. Krádež jsem hlásil max. 20min po jeho odcizení telefonicky na 158. I když jsem neustále bombardoval polici dotazy, jestli se auto nenašlo, bylo mi stále do kola opakováno že se auto hledá. Když se děda vrátil po 3 týdnech z dovolené, tak našel ve schránce dopis od policie, že se auto vlastně hned druhý den našlo havarované v příkopu na Karlštejnsku. Tak jsem hned volal na příslušnou polici Beroun, aby mi sdělili, kde se tedy auto našlo a jestli jej nějak zajistili. Bylo mi sděleno že o tomto autě nic neví a že žádné takové auto nemají v evidenci nalezených vozidel. Tak jsem projížděl s dopisem všechny policie na Berounsku a všichni mě stále směrovali zpět na Beroun. Když jsem tedy na ně uhodil v Berouně podruhé, tak si najenou nějaký strážník vzpoměl a konečně mi oznámil kde auto najdu. Asi si každý umí představit co tam z auta po 3 týdnech zbylo. Karoserie a pozůstatky elektroinstalace, jinak nic. Beru fakt že jsem papírově nebyl majitelem auta, ale když už jdu na příslušnou polici a oni ani nevědí že auto našli a navíc nejsou schopni kradené auto nijak zajistit, tak to je smutné. Museli přece vědět že auto během pár dní na tak opuštěném místě rozkradou. Dalo by se to tedy skoro nazvat napomáháním trestnému činu. Taková je tedy naše policie.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.07.06  20:25

    « ukradena Corolla

    2 ajsinka06: hlavně napiš sem a nejen sem, nejlépe na všechny Toyota servisy a event. i vrakoviště, VIN číslo auta - SPZ je na *, přece nebude nikdo jezdit na SPZ kradenyho auta! Viděl bych to buď na PL nebo UK neboť na díly je to moc mladý, to se prodá vcelku :!:
    taky je možný, že je to ukradený na objednávku, tedy na jiný papíry, kdo ví?
    2 Brázdič: ty jsi mi mudrlant! a jak jí mají policajti asi hledat? nechci je nijak významně bránit, ale těžko jí najdou - mě auto už taky ukradli, taky se nenašlo - je toho moc - spíš se musí člověk spoléhat sám na sebe, event. že to někde vyplave pře VIN, jinak nový musí bejt DOBŘE pojištěný - pokud byla rok 2006, tak dobrá pojišťovna nevrátí míň, ale plnou cenu (první 1/2 rok) a pak jen o něco málo... to bych jako tak obrovskej problém neviděl (spoluúčast předpokládám max. 5%)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.07.06  07:25

    « Re: Prosím pomozte nám najít ukradenou Corollu, r.v. 2006!!!

    To ajsinka06: A čemu se divíš? Policajti jsou tady kvůli rozdávání pokut a pojišťovny zase na to, aby z nás tahaly peníze.
    Upřímnou soustrast...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.07.06  21:42

    « Prosím pomozte nám najít ukradenou Corollu, r.v. 2006!!!

    Jsem obdivovatelem a donedávna i uživatelem vozu TOYOTA CORROLA. V únoru t.r. jsme si konečně koupili vysněnou toyotku. Krásně se s ní jezdilo, začátkem června už jsme měli najeto cca 4.000 km. Jaké bylo naše zděšení (nedá se popsat, toyoty se téměř nekradou!!), když tu jsme 07.06.2006 zjisitli, že nám jí někdo prostě ukrad!!!! Už je to měsíc, policajtům je to jedno, už nám poslali usnesení o odložení věci. Pojišťovně je to taky jedno (naštěstí byla pojištěná), je to jen jeden z mnoha vozů. Jenže pro nás to nebylo obyčejný auto a na nový už nemáme, pojišťovna vrátí míň. Na jiném servru jsem si přečetla o těchto stránkách. Tak jsem si troufla sem napsat naši malou prosbu. Kdybyste někdo někde zahlíd naší světle modrou toyotu corrolu, 1,4VVTI, značka 5A8 3506, ukradenou z Prahy 8, koupená u Toyoty Dolák v Příbrami, moc prosím, dejte nám vědět. Děkuju moc za jakýkoli tip!!!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.07.06  21:40

    « Re: SAE oleje

    2 fahrman: nekupoval jsem nalejvanej (nemám dost důvěry), ale origo ve flaškách >:D myslím, že nejde o "punkten-system", ale o jízdy v kolonách se zapnutou klimatizací apod. (olej maže ve větším rozsahu a s rezervou "uchladí" motor v těch vedrech) :-!
    jinak chodím na servis tam kde jsem koupil - teda do Tchucho (čučo) nebo jak se to jmenuje v Průhonicích a zatím spokojenost - teda byl jsem tam jen 2x. zatím jsem byl vždycky na place a sledoval jsem technika, sice jim to asi nejni moc vhod, ale když je to možný a aspoň se něco dozvím (kde je od čeho jakej šroubek a co se kontroluje - taky si aspoň můžu naporoučet co vlastně chci (např. 2,4 atm v gumách, koukneme na filtry a sám si rozhodnu jestli vyměnit nebo ne apod.) - mohu doporučit!
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…