Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.11.01  11:59

    « Re: spotreba vs termostat -poradte

    Vacsinou jazdim po meste, tak okolo tych 10-12 km. Ale teraz sa mi nezahreje ani ked idem 40-50km, aj vyssou rychlostou. Vetrak sa samozrejme netoci. Po nastartovani teplota po nejakych 2-4 km stupne povedzme nieco nad tretinu, potom sa podla mna otvori termostat, lebo motor zacne chladnut ale ten sa uz nezavrie aj ked je motor studeny a ostane otvoreny stale. Na mieste, ked nechladi napor vzduchu, tak teplota vylezie na klasiku do polovice ukazovatela. Ten termostat je jasny, len ma zaujima, ci moze tymto stupnut takto velmi spotreba z 7.3 na 8.6 za posledne 2 mesiace. Bojim sa ci to nebude aj nieco ine, lebo sa mi motor zda aj hlucnejsi. DAval som Brisky LGS premium, ale spotreba sa mi zdvihla az nejake 3 tyzdne po ich nasadeni, hlucnost tiez na zaciatku nebola a motor isiel vyborne, tak tie by som asi ako pricinu vylucil. Dam vymenit termostat, len ked idem do servisu tak by som chcel vediet, ci neviete cim mohla ist hore spotreba, nech sa na to mrknu. Diky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.11.01  22:26

    « Re: spotreba vs termostat -poradte

    A to se ti jako točí větrák u chladiče, že myslíš, že ti to pořád chladí? Já se v zimě taky nikdy nedostanu na půlku, ačkoli v létě je možná i lehce nad půlkou.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 21.11.01  16:43

    « Re: spotreba vs termostat -poradte

    to Mig: a jak velké vzdálenosti jezdíš ? Já měl taky provozní teplotu po necelých 2km a teď při nízkých teplotách se na ni dostanu až po cca 6km při 90 km/h), takže zahřátý motor mám jen na poslední 2 km :-( A z toho plyne taky vyšší spotřeba.
  • 00 Reagovat !

    foto

    21.11.01  14:39

    « spotreba vs termostat -poradte

    Nema nahodou niekto skusenost s tymto problemom?> Na Corolle mam stale studeny motor, ked je vonku okolo nuly. Myslim, ze termostat nevypina a tak to chladi ako dive-na polku ukazovatela teploty sa nedostanem, len tak okolo stvrtiny mi to vzdy ukazuje. Za posledne 2 mesiace mi isla rapidne hore spotreba...namiesto 7.2-7.5 na 8.3-8.6 litra na 100km. Myslite ze to moze byt sposobnene tym chladenim, alebo mam nechat skontrolovat aj nieco ine? Diky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.11.01  09:04

    « Re: diesel - katalyzator

    Jo, i dieslaci maji katalyzator, to je snad jasny, ne?
  • 00 Reagovat !

    foto

    21.11.01  08:57

    « diesel - katalyzator

    Takze - okrem filtra FAP, ktory sa dava do P607, maju niektore diesle aj katalyzator. Overil som si to vo viacerych clankoch. Okrem velkych motorov ho maju aj male auta- napr. Clio 1.5 DCi...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.11.01  21:49

    « Re: 2mracek - RAV4

    no, na to, že z boku to vypadalo jen jako že jsme sď sundali rezervu, tak to byla docela pálka
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.11.01  21:15

    « Re: 2mracek - RAV4

    Tak to byla fakt dobra skoda, 300tKc! Ja jsem se jeste s tou RAVkou poradne ani nesvez... :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.11.01  18:41

    « 2mracek - RAV4

    Asi 300tis. pojišťovnu DP. Je pořád pětidvéřová, už jí máme zase přesně týden doma :o). Byly měněné zadní sloupky, dveře s rezervou a kus podloahy s tou prohlubní - žádné rovnání se naštěstí konat nemuselo, podvozek taky zůstal netknutý a na autě to není vidět, kromě toho, že se musí s těmi pátými dveřmi víc bouchnout při zavření - asi je tam nějak špatně namonotvaný zámek. Stejně jim tam ještě půjde, poněvadž blbě zapojili zadní stěrač a místo aby po ostříkání dvakrát setřel, tak se fláká :o)


    BTW: tatík už s tím chytnul podvozkem - tak jsem mu nejdřív nevěřil, že to snad není možný ani na nejhorších silnicích, a pak z něj vypadlo, že jel trochu na Slovensku sněhem lesem, a byly tam na cestě takové ty schody proti vymýlání cesty vodou a byly nějaké zasněžené, a tak si nevšim, že je tam místo celého schodu už jen to asi 20cm vysoké prkno, tak o to prý chytil :o))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.11.01  21:39

    « Re: Diesel

    Jo, ten by uz stal za hrich... :-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.11.01  21:38

    « Re: Diesel

    jo je to tak přesně je to 2179 ccm a 98Kw což už je motoricky poměrně zajimavé
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.11.01  21:27

    « Re: Diesel

    A ani jsem nevedel. ze 406 pouziva 2,2HDI, ja myslel, ze pouziva jen 2,0HDI!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.11.01  21:26

    « Re: Diesel

    Tak pravdepodobne to auto na to musi byt staveny... :-))) 406 uz je taky dost stara a ceka se na nastupce, ktery ten filtr urcite bude mit!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.11.01  21:24

    « Re: Diesel

    jo používá
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.11.01  21:16

    « Re: Diesel

    Ale ja myslel, jestli 406 pouziva motor 2,2 HDI?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.11.01  21:13

    « Re: Diesel

    Ne 406 ho nemá. Má ho jen ta 607 a 307 a mozna Citroen C5
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.11.01  21:02

    « Re: Diesel

    2,2HDI pouziva 406? 2,0HDI s tim cisticem pouziva az tedka 307!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.11.01  20:57

    « Re: Diesel

    motor jo. Normalni HDI, coz je zrovna 206 nebo 406 :-) Mozna ho pouziva i Citroen C5 kdyz je to vsechno pod vyrobou PSA.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.11.01  20:57

    « Re: Diesel

    Jinak zajimava predstava, P 106 s motorem 2,2HDI-to by bylo delo... :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.11.01  20:56

    « Re: Diesel

    našrot-co stal ta oprava ty RAVky? Neudelali vam z ni rovnou 3-dverovou? :-)))
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…