Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.12.01  13:05

    « Re: nekrestanska Spotreba

    A máš tam dost chladící kapaliny? To by mohlo mít za následek tu vysokou spotřebu. Taky pokud ty původní svíčky tam byly už déle než mají, tak samozřejmě spotřeba vzroste. A další věc - pokud s tím nejezdíš na pravidelné prohlídky, tak spotřeba taky narůstá, poňevadž ten motor se vlastně neustále rozřizuje. Já když jsem byl s Carinou po cca 16tis. km po předchozí prohlídce na další prohlídce, tak po ní mi průměrná spotřeba klesla skoro o 2 litry (slovy dva).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.12.01  14:18

    « Re: nekrestanska Spotreba

    Nabehane 134tis km. Ked zistia v servise, tak dam sem vediet, co to bolo. Inac kvoli kureniu si na zimu davam pred pol chladica alobal.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.12.01  13:43

    « Re: nekrestanska Spotreba

    No tak to ti fakt neviem povedat... Kolko ma nabehane to auto? Nebude aj v tom problem.
    Inac sa pridam k tej teplote. Totiz teraz udreli dobre zimy, a ja s teplomerom nemam ziadne problemy. Chvilu mu to sice trva, kym sa vyskriab k tej polovici, ale nikdy sa mi nestalo, zeby sa cely cas drzala rucicka dole. Ina vec je kurenie. Totiz kuri mi slabo (aspon podla mna). Kurenie dam na plne gule a kym zacne kurit, tak to trva aj 20 km. A aj vtedy sa mi zda, ze to je nic moc. V pohode si sedim vo vetrovke.. Date nejaky tip jak s tym pohnut?
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.12.01  09:39

    « nekrestanska Spotreba

    Pred casom som pisal, ze mam problemy so spotrebou a startovanim. Menil som spat z Brisk Premium na NipponDenso a startuje to hned pri otoceni klucika (keby dnes pri -18°C hned nenaskocil, tak akumulator uz 2x motorom neotoci :o)). Zakryl som polovicu chladica, aby tak nechladilo...vyzeralo to OK, asi v polovici pripadov bola rucicka teploty v polovici ako ma byt, inak mierne pod. Problem so spotrebou ale ostal, este narastol...vcera som tankoval- 8.8 litra/100km. Pred rokom som v zime jazdil max za 7.6l. Viete niekto v com to moze byt? Idem do servisu, tak nech ma tam neoklamu recickami. Diky dobri ludia :o)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.12.01  10:07

    « Re: Zimní gumy

    Saab> tych 45 korun uz fakt nie je rozdiel. Myslim si,ze technicky medzi nimi nebude nejaky rozdiel, celkovo si myslim, ze za rovnaku cenu dostanes u kazdej znacky priblizne rovnaku kvalitu.
  • 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 12.12.01  08:26

    « Zimní gumy

    Tak už konečně jezdím na zimních, koupil jsem Uniroyal MSplus 5 165/70 R14. Dostal jsem 10% slevu, montáž zdarma, nafoukání plynem zdarma a ještě mi vrátí DPH :-) Konečná cena po vrácení DPH bude 6.890,- kč (1.722,- kč za kus).

    to Mig: Matador MP58 v mém rozměru stojí 2.290,- kč a Uniroyal MSplus 5 stojí 2.335,- kč a dle ADACu jsou vynikající.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.12.01  00:00

    « Re: ojetá corolla

    Ty by měly být v pohodě, poněvadž jsou vyrobené ještě v Japonsku. Tak jako tak si to chce prohlédnout a projet, pak také nekupovat žádnou teple garážovanou a žádnou, co bude mít najeto méně než cca 60tis. km.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.12.01  22:12

    « ojetá corolla

    Už se to tu asi probíralo,ale snad to nevadí.Mám zájem o ojetou corollu(dejme tomu od r.v.98).Máte někdo zkušenosti,můžete doporučit nebo ne,na co si dát pozor atd? Dík.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.12.01  16:00

    « Re: for pablo

    Já mám ještě pořád MP55tky vzadu a byl jsem s nimi vcelku spokojený. Mám takový osobní testovací asi 200m dlouhý kopec s poměrně velkým stoupáním (není označeno, je to ve městě, ale odhadem tak 12-15%), tak tam jsem je porovnával na 10cm sněhu s letníma - s letníma jsem vyjel do půlky, s MP55tkama do asi 80% a s Dunlopama SP Wintersport do cca 70%. Tak letos to čeká Nokiany, Kumha a Bridgestony...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.12.01  11:57

    « Re: for pablo

    Pardon,tři( I I I ) roky. :-))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.12.01  11:56

    « Re: for pablo

    to MIG-na Matadorech mi dříve vadila větąí hlučnost a malá výdrľ.Nevím jak je to dneska,poslední ti roky jsem se s ľádnými nesetkal.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.12.01  10:13

    « Re: for pablo

    Nema vyznam degradovat zo 14" na 13". Osobne by som ich za mensie nemenil. Co keby ste chlapi skusili nase Matadory? Myslim, ze pokial maju dobru cenu, nemusite mat obavy. Videl som testy a dopadli velmi dobre. Osobne mam MP55 a zodpovedne vyhlasujem, ze som na nich vysiel tam, kde niektore auta na inych zimnych museli pouzit retaze. Na vode su tiez vynikajuce.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 05.12.01  15:55

    « Re: for pablo

    to našrot: mě tam bohužel 13" disky nevlezou (mám moc velké brzdy), jiank bych nemusel NRWčka prodávat :-(

    Já se na Nokiany těšil, ale cena je rozhodující :-(
  • 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 05.12.01  15:51

    « Překlad

    Už jste viděli stránky o nové Corolle v češtině ? Jsou na www.corolla.cz a stojí to za to. Zatím jsem se kouknul jenom na technická data, ale jsou tam hezký perly. Např. u spotřeby je místo ve městě/mimo město/kombinovaná napsáno:

    Vyjímečné městské podmínky = mimo město

    Městské podmínky = město

    Kombinovaný výkon = kombinovaná spotřeba

    Nebo snad víte o nějakém kombinovaném výkonu, který je u motoru 1.4 6,7 litru na 100 km ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.12.01  16:50

    « Re: for pablo

    To jsou docela velké rozdíly v cenách pneu - já jsem asi před 14 dny koupil Nokiany NRW ve 165/70-13 za cca 1700...
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 04.12.01  12:19

    « Re: for pablo

    Já koupil letní Bridgestone RE720 za cca 1.838,- kč za kus (185/65 R14). Zimní musí počkat do výplaty a ceny jsou asi takové (mám předepsaný zimní rozměr 165/70 R14): Semperit TopGrip SLG2 2.190,- kč (1.616,- kč), Uniroyal MS Plus5 2.335,- kč (1.723,- kč) nebo Continental TS780 za 2.675,- kč (1.973,- kč). No a Nokiany stojí 2.781,- kč za HKPL1, NRW v tomto rozměru nejsou, ale 175/65 R14 NRW stojí 2.999,- kč. Ceny jsou doporučené; v závorce jsou ceny, za které je můžu mít já - 10% sleva a bez DPH. Zatím to vypadá na Semperity.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.12.01  08:11

    « Re: for pablo

    Jako letní jsem koupil NRT2 a ty mě vyšli na nějakých 1600,-za kus.Brilianty v tomhle rozměru stojej 1450,-,takže zas tak drahý nejsou.U Nokianů už asi zůstanu.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 03.12.01  16:01

    « Re: for pablo

    Takže spokojenost ? Ta stabilita je dána tím, že jsou užší. Škoda jen že jsou Nokiany tak drahý a nemůžu na ně uplatnit slevu :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.12.01  11:01

    « Re: for pablo

    to SAAB:jasně,lítám na nich 14 dní.Pocit z nich mám velice dobrej.Hlučnost ani spotřeba se zvýšila jen v setinkách,malinko menší je stabilita v zatáčkách.Ale díky zimě na Vysočině se jezdí pomalejc,takže to vůbec nevadí.Taky už tady ležel sníh,a na něm jsou skvělý.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.12.01  12:53

    « Re: zle startovanie -zlepsenie

    Oni jsou totiž ty Brisky a jiné svíčky trochu jiné konstrukce, než NGK či Nippondenso a s tím japonci nepočítají, takže poměrně brzo odcházejí.


    K té garáži: teplá garáž je nejlepší akorát když chceš, aby ti to auto krásně prorezlo - zvlášť v zimě, když přijedeš z posoleného sajrajtu, na autě ti to krásně zaschne (či pod auto skape) a hezky to skoro všechno rozežírá. Nejlepší je mít jen stříšku, kde na auto akorát neprší a nesněží, ale jinak je tam stejná teplota, tlak i vlhkost jako venku.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…