Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.01.02  18:49

    « Ložisko - 2Saab

    Tys mám pocit kupoval přední ložisko na Corollu, že? Na kolik tě kdyžtak přišlo? Někdo mi je totiž asi blbě přitáhnul a musím je měnit :o(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.01.02  18:48

    « Re: Nová Corolla

    nic moc výbavu to právě nemá: samozřejmé jsou ABS+EBD a posilovač s proměnnou účinností (ten mám už i v Corolle z 92 :o)) a 2 airbagy, imobilizér, výškově stavitelný volant + sedadlo řidiče, rádio s magnetofonem + 4repro, palubní počítač (dneska taky standard, že, zvlášť když ho mají v rádiu :o)) a samozřejmě posuvné + dělené zadní sedačky. Kotoučové brzdy vzadu to má už také.

    Pro srovnání co má navíc TSko:

    VSC + TCS + BA, boční airbagy, automatickou kliatizaci, el. okna + zrcátka vyhřívaná, centrální zamykání + DO, kožený volant a šaltpáka, 6 repro + CD přehrávač (místo mgf) + ovl. na volantu, červené budíky, přední mlhovky a 16" alu kola.
    Kdyby ten základ byl za 350, tak by se to ještě dalo překousnout, ale takhle...
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 08.01.02  07:08

    « Re: Nová Corolla

    Otázkou je jakou má v tom základu výbavu. U toho TSka jsem tu cenu předpokládal, odpovídá ceně Octavie RS a Civicu Type-R. Škoda jen, že 1.8 99kW není i v krátkých verzích, byl by to ideální motor.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.01.02  17:12

    « Re: Nová Corolla

    Tak měl Saab bohužel pravdu - dovozci se zřejmě musely pod tím návalem protrhnout Pampersky... Dneska jsem si byl pro ceník a zjistil jsem, že TSko asi určitě padá...

    Stručný přehled:

    3D: základ 1.4,71kW,130Nm - 419900; 454900;

    1.6,81kW,150Nm - 474900; 574900;

    TS 1.8,141kW,180Nm - 734900;

    diesel 2.0,66kW,180Nm - 534900

    diesel 2.0,81kW,250Nm - 649900


    Za pětidvéřovou se ke každému výše uvedenému číslu přičte cca 20tis. Pro sedan ceníky ještě neměli.

    Verso: 1.6 - 569900; 1.8,99kW,170Nm - 699900; 2.0D 66kW,215Nm - 639900, 739900


    V Japonsku stojí 3D (jako) TSko cca 1850000 jenů = 507200 Kč... Já bych si snad stěžoval, protože kdo si pak to "lidové" vozítko, které je v každém jiném státě cenově na úrovni Fabie junior má koupit?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.01.02  17:55

    « Re: Nová Corolla

    Ceník ještě neměli - ale tohle se mi zdá poněkud přemrštěné. Vzal jsem si ale ceník od Yarise TS - 3D za 479900 a 5D za 499900. Dnešní Corolla 1,6 G6 v liftbacku stojí asi 580tis., takže TSko tipuju taky podobně - bylo by to neprodejné.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 06.01.02  01:39

    « Re: Nová Corolla

    A jaký jsou ceny a základní výbava, údajně nejlevnější verze 3D začíná na 420.000,-kč - je to pravda ?

    Dneska večer jsem měl s Corollou nehodu. V zatáčce to jeden nezvládl se 120kou a najel mi na zadní kolo. Naštěstí tam mám jen tenkou zelenou čáru těsne nad kolem a rozbitou poklici. Jinak bych už seděl za vraždu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.01.02  23:03

    « Re: Nová Corolla

    Tak jsem si dneska sednul do nové Corolly - 3D a Verso. Móóóc pěkný to je. Akorát verso se mi dvakrát nelíbí, i když místa je tam docela dost.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 03.01.02  19:05

    « Re: Nová Corolla

    Toyota snad vydrží všechno, zimu i horko.

    O nové Corolle si můžu zatím nechat jen zdát, budu rád když do července splatím tu současnou :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.01.02  17:06

    « Re: Nová Corolla

    Člověče, tuhle mi stála Corolla čtrnáct dní v mrazech a snězích pod stromem - čekal jsem na silentbloky, které urvali při výměně spojky (bohužel opět tam není originál, poněvadž to bylo vyměněné abych měl radost, tak mě to akorát naštvalo - je o 3tis. dražší než originál a vydrží 20x méně...). Pak jsem nased, otočil klíčkem a startér otočil snad jen jednou motorem a auto naskočilo. Baterku tam mám ale nějakou Slovinskou, nevim jakou.


    Do TSka 3d jdu (tedy bude rodinné :o)) tak v červenci, kdy už bude zajetá ta turecká továrna, kde se mají dělat. Ale k tomu potřebujeme prodat CarinuE - nemáte někdo zájem?
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 03.01.02  09:32

    « Re: Nová Corolla

    Jen mi opět stoupla spotřeba a to na cca 8.6 litru, ale to je většími mrazy. Na pátek je opět předpověď na mínus dvacet :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 03.01.02  09:31

    « Re: Nová Corolla

    Máš pravdu, tahle se jim hodně povedla.

    Moje Corollka šlape jako hodinky, zatím žádný problém. Dokonce 2x zastoupila žlutý anděly, poprvé jsem pomáhal kamošovi s Fordem, který odmítnul poslušnost a pak jsem druhému kamošovi musel odtáhnou Feldu - vypověděla mu elektronika. "Nejhorší" problém, který nastal byl, když jsem ji nechal stát celý den venku při 20 stupních pod nulou - to mi pak naskočení motoru trvalo téměř 2 vteřiny :-) Výhody baterky Bosch s 62 Ah jsou k nezaplacení.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.01.02  07:56

    « Re: Nová Corolla

    Uz sa tiez tesim na novu Corollu-aspon si ju omrknem, ked uz nekupim :o).Konecne sa im podaril spravit pekny dizajn(aj ked mne sa osobne stava, ze ked vyjde nova corolla, tak sa mi nepaci, ale o rok-dva sa mi zacne pacit). Auticka posluchaju?
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 03.01.02  07:33

    « Re: Nová Corolla

    15.ledna už by měla být v prodeji, vzhledem k tomu, že budu měnit kloub poloosy, tak si počkám a než mi ho vymění, tak ji alespoň prolezu :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 03.01.02  07:22

    « Re: Nová Corolla

    Toyota není jediná, která dává přednost americkému trhu :-(
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.01.02  21:35

    « Nová Corolla

    Tak mě v Toyotě zase trochu naštvali - 4WD Corolly budou prý jen pro US trh. :o(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.12.01  12:37

    « Re: Stastne a vesele

    Pripajam sa k zelaniu pokojnych vianoc a stastneho noveho roka, caute.
  • 00 Reagovat !

    foto

    21.12.01  11:59

    « Stastne a vesele

    Tak "Corolla-ci" a vsetci ostatni zucastneni, prajem Vam prijemne prezitie nadchadzajucich sviatkov. Menej nervozity, viac pokoja a samozrejme bezporuchovy priebeh buduceho roka.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.12.01  12:55

    « Re: nekrestanska Spotreba

    Jasne, vsetko ostatne som bral v uvahu (ako zimne pneu, mraz, sviecky). Auto je vzdy servisovane presne v toyota servise, sviecky su skoro nove (2tis.km), zimne pneu mi robili minule 2 roky rozdiel cca 0.1-0.2 l/100km. Auticko teraz jazdi velmi dobre, preto nevidim dovod v nejakej poruche. Vsak uvidim, dnes idem este kupit novy vzduch.filter, lebo pri poslednej prehliadke ho nemenili, lebo sa nezda byt zaneseny.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.12.01  18:48

    « Re: nekrestanska Spotreba

    A ještě mě napadlo - měnil jsi gumy za zimní? Zimní mají totiž většinou větší valivý odpor než letní, takže máš pak větší spotřebu a může to být i poměrně velký rozdíl - např. u RAVky se zvedla průměrná (no, spíš jen po Praze než úplně průměrná) spotřeba z cca 11,3 na 12,8 l (dle PP).
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 15.12.01  20:41

    « Re: nekrestanska Spotreba

    to Mig: jezdils krátké trasy po městě nebo jsi jezdil dlouhé trasy ? Mě už se taky přehoupla spotřeba přes 8 litrů, přesněji na 8.15 (tankováno 3.12.) a teď bude díky těm ukrutným mrazům ještě větší.

    to Paulus: mě to topí po 5km a po 7km už musím ubrat, protože je tam vedro. Včera jsem si všimnul, že když jsem měl zahřátý motor a stál jsem na místě, tak teplota motoru rychle klesala ikdyž motor běžel. Máme tady teploty kolem -18 stupňů, ale během týdne se má "oteplit" na -6, už se těším.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…