Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.01.02  20:21

    « Re: Nová Corolla

    A ze motor 1,6 16V nejede jsi vzal kde? Papirove jsou na tom oba stejne! A skutecnost bude taky stejna!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.01.02  20:10

    « Re: Nová Corolla

    Nasrot, to ze se nektere automobilky nechlubi beznyma vecma, neznamena, ze je nemaji! :-) Kdyz uz jsme u ty vybavy, tak 307 ma 6 airbagu, ABS, REF, EVA, ESP(za priplatek), variabilni posilovac rizeni, alarm, superzamykani, automaticke sterace+ svetla, automaticka klima za priplatek 6000Kc, coz je temer smesne, palubni pocitac... jen kousek z toho zajimaveho, ktere nabizi P307
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.01.02  19:59

    « 2 nasrot

    nasrot, kam na tuhle srandu chodis? :-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.01.02  18:06

    « Re: Nová Corolla

    2Lubos1: Za kolik u vás prodávají Corolly a P307čky? A s jakýma výbavama? Já jsem koukal nba české weby a nevypadalo to, že by měla 307 větší výbavu (u nás ani ta nejdražší 1.6tka namá imobilizér ani automatické stahování zadních okýnek - jen na kličku či za příplatek atp.). Navíc zadarmo má akorát BA, což osobně nevím, k čemu se dá použít. A promiň, že ti tak rejpu do výběru, ale ten Peugeot skoro nejede - nějaký zátah má tak do 4tis. otáček a pak už je to o ničem... :o) Jo, ale ten kufr má fakt o 100 l větší, což je znát. A jen tak ještě na okraj: co tě vedlo k tomu přejít z japonce na evropana? Nebyl jsi spokojen?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.01.02  15:07

    « Re: Nová Corolla

    To:Lubosl. Za kolko sa Ti podarilo strelit svoju Corollku? A za ako dlho? Pokial sa dobre pamatam, nedavno si ju ponukal aj tu v MC, ale s tym, ze si ju este nejaky cas chces ponechat. Nasiel sa nejaky dobry kupec? Dik za odpoved.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 25.01.02  10:39

    « Re: Nová Corolla

    P307 a Hondu Civic mam vyskusane, Honda je moc maekka, ale ma fajn motor. P 307 je pomerne tvrdy, o nieco slabsi ako Honda, ale zato tichsi. Corollu som uz predal (mal som rocnik 96) a objednal som si P307. Tesil som sa na novu Corollu, uz som ju videl aj som v nej sedel. Vyzera dobre, ale ak by som ju chcel v rovnakej vybave a 1,6 motorom ako budem mat v P307, tak by ma to stalo o 100 000 Sk viac. A vybava je dokonca horsia ako v Peugeote a navyse ma Corolla strasne maly kufor. Napriek vsetkemu sa mi paci, ale pochybujem ze bude o nu extra velky zaujem, hlavne kvoli cene.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 24.01.02  15:00

    « Re: Nová Corolla

    Tak jsem se kouknul na největší konkurenty (Civic, 307, Stilo) a Corolla je asi nejdražší (1.6 v lepší výbavě) :-(

    S prohlídkou si asi počkám až mi přijdou pozvánky z Auto Hukr, C&K Toyota a Toyota Hodonín :-) A obzvláště se těším na akci "Auto Jaro", která je tady (Břeclav) pořádána každý rok. Vždycky se sjedou prodejci aut na jednom místě a tam mají své předváděčky k dispozici. Pokusím se vyzkoušet všechny, tedy Corollu, Stilo, Civic i 307. Tedy doufám, že se Toyota Hodonín zúčastní.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.01.02  13:34

    « Re: Nová Corolla

    Ale, bohužel, jak jsem koukal, tak ceny aut podobné kategorie, jako je Corolla jsou dneska na stejné úrovni, což je zatraceně špatný. Akorát Škodovka může říkat, že je nejlevnější... Jenže taky s "nulovou" výbavou.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.01.02  13:32

    « Re: Nová Corolla

    To TSko je zatím jedno v ČR a má jí akorát Dolák v Příbrami...
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 23.01.02  07:26

    « Re: Nová Corolla

    Zkusil jsem srovnat výbavu Toyota Corolla 1.6 SOL za 594.500,- kč a Honda Civic 1.6 ES za 549.000,- kč a dopadlo to takhle:

    Corolla ma navíc 2 repro :-), ovládání rádia na volantu, palubní počítač, kožený volant a hlavice řadící páky, obložení interiéru karbon a mlhovky. Civic ma navíc alarm.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 23.01.02  07:02

    « Re: Nová Corolla

    Já na ni málem zapomněl, asi si budu muset udělat výlet k nejbližšímu prodejci.

    Civic Type-R 3D stojí 809.000,- kč, tudíž o dost víc než Corolla TS 3D za 734.900,- kč (754.900,- kč za 5D). Ještě dodám, že Octavia RS stojí 680.900,- kč, takže ta cena TSka není tak strašná.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.01.02  20:05

    « Re: Nová Corolla

    TCS a VSC můžeš vypnout. A proč v tom není 2litr? Protože by to bylo ještě těžší než to je a museli by na to dělat už úplně jiný podvozek. A Civic TypeR má cca o 2s lepší 100vku. Podle mě je spíš původní myšlenka udělat auto, které vypadá jako normální (a to skoro i zevniř), ale dá se s tím slušně jezdit. Civic je už zdálky vidět jako sportovní auto. To TSko se totiž od běžné z vnějšku na první pohled liší akorát tím, že má vzadu napsáno Toyota červeně a vepředu na masce odznáček TSport. A pak těmi dvěma barvami.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.01.02  17:42

    « Re: Nová Corolla

    Protočí kola? Vždyť to má TCS a stabilizační systém. Proč v tom není motor o objemu 2 litry? Konkurentem bude hlavně Civic Type R, ten je sice jen 3d, ale motor je dvoulitr a bude asi levnější. Ceny nových Coroll jsou dost vysoké a výbava není zrovna na vysoké úrovni.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.01.02  14:15

    « Re: Nová Corolla

    Tak jsem si včera sednul do pětidvéřového TSka. Nádhera, otáčkoměru začíná červené po 8tis... všude spoustu kapsiček a schráneček, malý volant akorát do ruky... Tak jsem se ptal Doláka, jak to jezdí a on řekl, že hrozně, což mě udivilo (zvlášť, když to řekl závodník v rallye). Prý do 6tis. otáček se s tím dá jezdit skoro jako s normálním autem, ale pak, když necháte plný plyn, tak posledních 2500 otáček proběhne během chvilky, podobně, jako odpovídající nárůst rychlosti a už se musí řadit, čímž se dostanete na max. moment a už se zase musí řadit :o) Zjednodušeně řečeno, když se omylem přišlápne plyn při přeřazení tak, že se protočí kola, tak po těch 6tis. otáčkách s plným plynem proklouznou znova... Akorát mě trochu naštvalo, že jí dělají akorát v takové kávové metalize a černou a nedělají červenou. I tak to ale byla "láska na první pohled" :o) a nevím, co udělám, abych se s ní mohl vozit :o)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.01.02  16:26

    « Re: Nech to zije

    Mě ty Sachsy stály všechny 18tis.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 16.01.02  16:11

    « Re: Nech to zije

    Na kolik ty tlumiče vyjdou, já dal za originály cca 5.000,- kč za kus (viz. [odkaz] -> "Opravy/úpravy"). Pružiny jsem měl taky OK, takže nevím.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.01.02  14:58

    « Re: Nech to zije

    dokud se nezkroutí nebo neprasknou, tak žijou :o)
    Jinak - já mám na Corolle Sachsy a s těmi jsem zatím spokojen (jako zatím s jedinou neoriginální součástkou na autě), i když stály skoro jako originály. Prý nejhorší jsou Monroe - ty dodával známý a do roka se mu všechny co prodal vrátily jako vadné...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.01.02  20:22

    « Nech to zije

    CAute,
    trochu to len ozivim, nech sa nestrati diskusia. Idem menit tlmice..mate nejake skusenosti/pripomienky ktejto teme. Idem do original Kayaba, rozmyslam ci netreba menit aj pruziny...v servise povedali ze nie..ako je to vlastne so zivotnostou pruzin?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.01.02  19:31

    « Re: Ložisko - 2Saab

    aha, neva, dík
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 08.01.02  22:28

    « Re: Ložisko - 2Saab

    To jsem asi nebyl já, já mám ložiska v pořádku. Mě určili v Toyotě špatný homokinetický kloub. Pak se na to kouknul ještě můj neznačkový servisák a ten když se s autem projel, tak řekl, že pokud to neklepe, tak to kloub nebude a dal mi do oleje v převodovce nějaký "sajrajt". Mám s tím alespoň 2 měsíce jezdit, třeba se to spraví. Jinak ten kloub stojí v Toyotě 7.800,- kč s DPH a neoriginál necelých 2.500,- kč.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…