Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.01.02  20:50

    « Re: Nová Corolla

    U té Corolly je to stoprocentně ve 4800 max. toč. mom. a v 6000 výkon - Toyota snad nikdy u benzínů nedělala maximum toč. momentu pod 4 tis. - taky k tomu mají vždycky naprosto výborně odstupňovanou převodovku, že při přeřazení v max. výkonu spadnou otáčky akorát na max. toč. moment. Ale je fakt, že čtyřka tam je tak nějak navíc snad všude (taky jí minimálně používám :o))
  • 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 30.01.02  19:25

    « TS

    Tak jsem konečně viděl průběh výkonu a točivého momentu u té 1.8 VVTLi a ten "kopanec" přichází v cca 5.800 otáčkách kdy prudce vyletí výkon i točák během cca 500 otáček (tedy v rozmezí 5800-6300 ot.) - je to odhad z grafu, takže to berte orientačně. Točivý moment dokonce před tímto "kopancem" mírně klesne.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 30.01.02  19:20

    « Re: Nová Corolla

    to Lubos1: i u Toyoty je zmatek, např. na oficiálních stránkách Toyota Europe a www.corolla.cz je uveden točák u 1.6ky při 3.800 otáčkách a v ceníku Toyoty Hukr Brno a tady na Auto.CZ zase 4.800 otáček :-)

    Já osobně zatím nemůžu objektivně oba motory posoudit, protože jsem ani v jednom zatím nejel, ale už se těším na již zmiňovanou akci kde si to vynahradím.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 30.01.02  19:14

    « Re: Nová Corolla

    to xyzz: tak to je asi Almera cenově nejvýhodnější auto nižší střední třídy. Já si zkusil sestavit Octavii 1.6 a výsledná cena byla necelých 540.000,- kč a to jí do Toyoty ještě něco chybí (karbonová palubka, kožený volant a řadící páka + ovládání audia na volantu apod.)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.01.02  12:47

    « Re: Nová Corolla

    To lubos1:Presne tak!!!.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 30.01.02  12:42

    « Re: Nová Corolla

    to Saab:

    OK, mas pravdu, na slov. strankach Peugeotu maju chybu. Ale nevadi. V podstate tie motory su priblizne rovnake a velku ulohu tam zohrava hmotnost, ci uz pri spotrebe alebo pri zrychleni. Je ale fakt, ze 307 je pohodlnejsia a väcsia. Nova Corolla je super, dokonca aj design-ovo, predosly model vyzeral priserne, ale cena je privysoka na to, co to auto ponuka.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.01.02  12:28

    « Re: Nová Corolla

    No ja mam Almeru 1.5 vybava Sport.Samozrejme 1.5 nic moc,ja to ale kupoval s tim,ze to moc nezere.Mam max vybavu co sla + metla.Koupeno vloni v akci klima zdarma za 450Kkc.Tak asi takhle...
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 30.01.02  11:41

    « Re: Nová Corolla

    to xyzz: je o nějaký ten desetitisíc dražší, ale např. Civic 1.6 za 550.000,- kč má menší výbavu, ale i tak to stále nevyrovná ten cenový rozdíl :-( Přesvědčit může jen kvalitou a jízdními vlastnostmi.

    3d a 5d verze má kufr o objemu 289 litrů, sedan 437 litrů, kombi 402 litrů a Verso 417 litrů.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 30.01.02  11:35

    « Re: Nová Corolla

    to Lubos1: podle oficiálních stránek má Peugeot 307 1.6 "jenom" 147Nm při 4.000 otáčkách. Corolla má o 0.4s lepší zrychlení z 0 na 100km/h a nižší spotřebu. Otázkou zůstává pružnost, ale pokud ten motor má stejné parametry jako v minulé generaci, tak by měla mít 90% točivého momentu k dispozici od 2.000 do 6.000 otáček (díky VVTi), takže bys neměl tak moc podřazovat jako u té tvé bývalé :-)

    Škoda jen té vysoké ceny, odradí to hodně lidí.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.01.02  10:48

    « Re: Nová Corolla

    Pekna pekna...Ale ty ceny!!!Se snad trochu zblaznili ne?.Za 1.6 ve vybave Sol chtit skoro 600Kkc no fuj,hanba.BTW,ma porad kufr 280l nebo vetsi?.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 30.01.02  09:57

    « Re: Nová Corolla

    Nemam, opravil som sa.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.01.02  09:47

    « Re: Nová Corolla

    Lubos1- v udajich mas chyby!
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 29.01.02  21:35

    « Re: Nová Corolla

    Oprava:



    Toyota Corolla 1,6 16V VVTi:

    vykon: 81/6000

    toc.moment: 150/3800
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 29.01.02  21:34

    « Re: Nová Corolla

    To našrot: Mne prave trochu vadilo, ze som musel na Corolle pri predbiehani stale podradovat, dokonca niekedy z 5. az na 3. stupen, lebo stvorka bola strasne pomala. Ja som v 1,6 Corolle jazdil, je pravda, ze je to zivsie ako 3007, ale je to dane aj hmotnostou auta. Ale s porovnavanim 1,4 od Toyoty a 1,6 od Peugeotu si to trosku prehnal. Je to smiesne.
    Nejake tie udaje pre upresnenie:

    Toyota Corolla 1,6 16V VVTi:

    vykon: 81/6000

    toc.moment: 150/6000



    Peugeot 307 1,6 16V:

    vykon: 80/5800

    toc.moment: 150/4500



    Neviem, ale z udajov mi vyplyva, ze kvoli rovnakemu toc. momentu, ale vo vyssich otackach by mala 307 zaberat lepsie, alebo sa mylim? Vykon je priblizne na rovnakej urovni a podobne aj otacky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.01.02  20:42

    « Re: Nová Corolla

    Lubos1: právě že jsem v tom jel a (ve srovnání s dnešními VW motory) to ve vyšších otáčkách taky táhne, ale ve srovnání i se starými 1,6tkami od Toyoty je to ve vyšších otáčkách prostě na můj vkus líné - celkově "výkon" považuji za srovnatelný s dnešní 1,4kou Corollou...
    Tak pokud nelže aktuální kurs Kč/SKK, tak máte u vás Corolly ještě levnější, než tady (totéž i P307čka) - v přepočtu 1,6tka Corolla s největší výbavou (ale bez jakékoliv jiné) by vyšla u vás na cca 800tis.
    A k té chvále motory - bohužel do evropy se od Toyoty nedostává to, co si nechávají potvory pro sebe do Japonska. V modelech od 92r. dál si pro sebe dělali 20V 1,6tku s VVTL-i (tedy ten systém, co je v TSku) nebo taky přeplňovanou 1,6tku apod. Do těch nových Coroll dávají v JP dle jejich webu akorát ty TSkové 1,8čky a 1500vky (mám pocit taky VVTL-i). Ale to je stejně fuk - v Japonsku se hádají o motory akorát tyhle dvě automobilky a oběma variabilní zdvih dělá Yamaha :o))
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 28.01.02  18:15

    « Re: Nová Corolla

    To Paulus: Podarilo sa mi to za 185 000. Nechcel som moc dlho cakat, pretoze nove auto mi pride v marci a potrebujem mat peniaze dopredu. Kupec sa nasiel dobry, spokojnost je na obidvoch stranach.
    To Nasrot: Ja som bol s Toyotou spokojny a keby som si mal znova kupit ojazdeny voz, vaham mozno medzi Toyotou a Hondou. Mal som Corollu '96 s 1,3 l motorom. Bolo to slabe, pomerne hlucne, skoro bez vybavy atd. Samozrejme: spolahlive. Ja som bol spokojny skoro uplne.
    Rozhodol som sa vsak, ze potrebujem auto v plnej vybave, aspon 1,6 l, s vacsim kufrom a hlavne tiche. Ako na prve som sa obzeral po japonskych vozoch. Almera - male auto este aj hlucne, Civic - pomerne slaba vybava + biedny interier a dost makka. Corolla - okrem toho, ze ma maly kufor, je to fajn, az na tu cenu. V SKK by ma vysla cez 750 000, Peugeot 307 na 650 000 s lepsou vybavou.
    Co sa tyka toho, ci auto ide v takych otackach alebo v inych, rad sa spytam, ci si sa v tom vozil. Ja ano, a musim povedat, ze to tahalo aj dole a slusne aj hore, nemal som problem.
    Verim tomu, ze nova Corolla bude mat dobre jazdne vlastnosti napr. aj kvoli nezavislemu zaveseniu zadnych kolies, ale s cenou to proste prehnali. Okrem toho sa stale chvalia VVTi motormi, ktore su uz prekonane napr. Hondou ( VTEC II -variabilne casovanie ventilov + ich variabilny zdvih) a 1,4 a 1,6 motor je rovnaky ako v predoslom modeli.
    Co sa tyka imobilizeru, je fakt, ze som ho v P307 nevidel uvedeny, ale pochybujem, ze tam nie je. je to proste standard.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.01.02  12:47

    « Re: Nová Corolla

    Ono záleží na tom, jak je člověk zvyklý a já osobně strašně rád řadím a když někam spěchám, tak rozhodně motor netočím jen do 3tisíc otáček :o) Takže mě nízkootáčkové motory moc nelákají - na běžnou klidnou jízdu mi tah v nižších otáčkách u Toyot stačí a rychlejší holt točím a spotřeba ale narozdíl od evropanů moc nevzroste, jelikož dávka paliva je v okolí max. Mk nejmenší, takže když v nízkých otáčkách jedu třeba za 8 (po městě), tak ve vysokých cca za 10, jenže např. i přeplňovaná 1,8čka oktávka žere ve vyšších otáčkách lehce pod 20...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.01.02  08:00

    « Re: Nová Corolla

    Ja verim, ze prednosti Toyoty je tah ve vyssich otackach, kde ziskava nad P307 navrh, ale v nizsich ma navrh zase 307. A tam se clovek pohybuje vetsinou!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.01.02  07:58

    « Re: Nová Corolla

    On clovek vetsinou nejezdi v nejvyssich otackach a to uz taky treba jenom diky spotrebe!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.01.02  23:27

    « Re: Nová Corolla

    Variabilní posilovač řízení dělá Toyota už od 90tých let... Automatická světla+stěrače by třeba mě osobně akorát štvaly a chodím na to na www.peugeot.cz A co je to REF a EVA (to k tomu dávají nějakou ženskou či co? :o)) Superzamykání tam píšou taky za příplatek atp. A to že 1,6tka nejede jsem sebral tam, že jsem s tím jel a fakt mi to nevyhovovalo - jede sice docela pěkně v nižších otáčkách, ale ve vyšších se s tím jet nedá (a mám pocit, že když člověk předjíždí, tak snad podřadí a ne přeřadí výš... ale do VW to má ještě pořád dost daleko). Ale když to porovnám s tou jejich slabou 1,4kou, tak to byl úplný průser, to je fakt. Dále - motory klidně můžou být udávanými čísly stejné, ale charakteristiku mají rozhodně jinou a hlavně všechno stejně závisí na převodovce a o těch ti dají informace snad akorát v Hondě. Jo a na závěr - mám příbuzného a u něj ve firmě mají služební Peugeoty (od 106tky po 607čku) a říká, že horší auta ještě neviděl, pokud jde o spolehlivost a výdrž. Tak nevím. Já jezdil jen Toyotama, on jen Saabama.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…