Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.02.02  07:37

    « Re: Vrzání

    U me (jine auto, ale co, kola, volant a motor to
    ma, tak co) takhle piskali kotouce (desticky).
    Kola take byla studena, asi se to jen "trosku"
    trelo. Zacalo to piskat po cca 10 km, co se
    desticky a kotouc zahrali. Po vymene kotoucu
    (ne kvuli tomu ;-)) to zatim prestalo.
    Nejdrive to piskalo pri zataceni a pak pri cim
    dal mensim natoceni volantu. Ustalilo se to tak,
    ze to slabe piskalo stale, pouze pri mirne natocenem
    volantu doleva to prestalo. Jenomze to zase zatacelo
    auto. Takze jsem jezdil tak (protoze mne ten zvuk
    vazne stval), ze jsem si najel k pravemu okraji,
    dal volant (kola) do nepiskaci polohy (tedy mirna
    zatacka doleva a po chvili (auto se blizi ke stredu vozovky)
    znovu. Proste takovy ozrala.

    Tim ale nerikam, ze je to u tebe to same.
    Jo a to jak (Gerchan) montoval neco v tom m.
    prostoru, tak to byl ten dil, ve kterem nejaky
    opravar zprasil opravu brzd, takze medved
    nebrzdil, ale stale zrychloval. A nas hrdinny
    policista lezl do motoroveho prostoru, aby prerusil
    privod benzinu.
    To neslo vyradi? Melo to automat?
    Vypnout klicek (i kdyz tusim, ze o to se pokouseli,
    ale zlomili ho?). Traparna -- vim ze mne napadlo X
    dalsich zpusobu, co se dalo vyzkouset... (Trebas
    dostat se k palivovemu cerpadlu za sedackami
    a odpojit mu napajeni/palivove hadicky, nebo vyndat)
    vsechny pojistky (nerikejte, ze to melo
    pojistky v motoru), atd. Stupidita.
  • 00 Reagovat !

    foto

    22.02.02  07:18

    « Vrzání

    U mé Cariny II 1.6 z roku 92 se objevil jakýsi vrzací syndrom. Když se auto zahřívá, objeví se nejdříve mírné pískání při pohybu volantem doprava. S přibývajícími kilometry už vrže i při přímé jízdě, ale ne pořád. Je to takový zvuk, jakoby se něco třelo o brzdový kotouč, takové pískání. Kotouče jsou ale po ale po jízdě normálně studené. Musí to být někde u kol nebo hřídelů, píská to jen, když jedu. Nevím, jak zjistit zdroj. Napadá mě jedna scéna z Kobry 11, kdy jeden hrdina (ne, nebyl to Semir, byl to ten druhej) za jízdy otevře kapotu a seřizuje cosi v motoru. Nemáte na něj někdo kontakt? Nebo raději nějaký nápad, co tam může pískat? Díky za radu!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.02.02  12:08

    « Re: Nová Corolla

    Hmmm, ty spoilery vypadají pěkně, asi bych si nechal říct :o) U Doláka když má člověk vážný zájem o koupi, tak auto na víkend klidně půjčí - takže záleží na prodejci...
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 21.02.02  11:58

    « Re: Nová Corolla

    Já s tou Corollou najel jen 10km, což je nic. Optimální by bylo kdyby ji půjčovali na víkend :-) Pak by se teprve dalo pořádně hodnotit.

    Na [odkaz] je celkem pěkná nová Corolla.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.02.02  20:15

    « Re: Nová Corolla

    Tak jsem jel taky v té 1,6tce (už měla ale najeto asi 4700) a už hlučná nebyla. Taky to bylo moc pěkné svezeníčko. Jel jsem sice jen asi půl hodiny (asi 40km po okolí PB), takže podvozek jsem prozkoušel, i když byla na zimních nokianech. Trošku mi ale připadalo, že v některých chvílích plave (to bylo v jedné zatáčce, kterou normálně jezdím asi 90 a teď jsem si nějak nevšim, že jedu 140...), takže to asi bylo těma zimníma gumama :o) A ty brzdy, to bylo přímo pošušňáníčko.

    Ještě k tomu hluku: prý u nich byl nějaký chlap, co si přitáh hlukoměry a měřil hluk v Camry, Avensisu, Corolle atp. a i v jiných autech a zjistili, že v Corolle je nejmenší hluk od podvozku a kolemproudícího vzduchu snad ze všech aut co měřil. Ale ten zvuk motoru vůbec zase není špatný (narozdíl od RAVky, kde je nějak moc rezonující sání a není to ono.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.02.02  20:05

    « Re: TS

    už jí tam nemá - dneska jsem tam byl.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.02.02  15:23

    « Re: TS

    koukam,ze se tady bavite o TS.ja mel tu cest jet v ni jako spolujezdec uz tak tri tejdny zpatky...meli ji v Pribrami u Dolaka.
    musim rict,ze je to pekny svezenicko,ten kopanec neni zas az tak brutalni,ale v 6500to hodne slusne zatahne,na jednicku a dvojku to zacne skoro hrabat:-))))fakt pekny.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 16.02.02  09:26

    « Re: Nová Corolla

    Taky jsem si ji byl včera vyzkoušet, jel jsem přesně v té, kterou bych chtěl, tedy 5d 1.6 v plné výbavě za cca 600tis. kč. Je to super svezeníčko, perfektně seděla v zatáčkách, jen ten motor byl ještě "syrový", po zajetí musí letět jako drak. Taky mám výhrady k hluku, čekal jsem že bude tišší (asi jsem rozmlsanej ze SAABu). Jinak palubka a řadící páka v hliníku jsou super, taktéž perfektní volant, místa je v interiéru taky dost.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.02.02  18:37

    « Re: Nová Corolla

    Tak jsem si jí byl včera projet, bohužel měli jen toho silnějšího diesla, což mi nesedí, ale i tak to bylo moc pěkný svezení. Jen mi přišla trochu hlučná - skoro jako dieslová oktávka - ale to prý se zajetím zmizí... Hlavně mě nadchly sedačky - dokonalost sama, podobně jako v mojí prastaré Corolle, kde jsou už taky hóódně dobré sedačky, tak tu jsou tak dvakrát lepší. A místa je tam taky docela dost, až na ten kufr... no, ale člověk si stejně s sebou někam bere jen tolik věcí, kolik uveze :o))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.02.02  19:31

    « Re: Čerpadlo

    vážně nevim - ale řekl bych že by mělo jít v podstatě jen o sání, výfuk, hlavu, řídící jednotku (tedy pokud nějakou ten karburátorový typ měl :o) ) a nic víc mě už nějak nenapadá.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.02.02  10:47

    « Re: Čerpadlo

    Pablo> ja mam 1.3 karbik. Lisia sa v priebehu krutiaceho momentu. Max vykon je u oboch na 6.200ot., ja mam max krutiaci moment pri 4.200ot., striekacka ma pri 5.000ot. ak sa nemylim. Rozdiel bol este v tom, ze ja mozem zobrat aj olovnatu 91, aj bezolovnatu 95-8. Karbik ma jednocestny katalyzator, Icko ma trojcestnu klasiku. Ako sa lisia v spotrebe a inych veciach neviem. Tolko moj postreh.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.02.02  07:49

    « Re: Čerpadlo

    to NAŠROT-máš páru v čem se lišili motory 1.3,12V ale karbec a stříkačka?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.02.02  16:03

    « Re: Čerpadlo

    Teče to vzadu u vstupu-pod rotační částí-takže na 99% to je o kroužek.Ale je tam trochu vůle v ložisku,takže asi celý pryč.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.02.02  12:04

    « Re: Čerpadlo

    To se nám stalo na Carině (4A-FE) a v orig. servisu i s prací stálo cca 4000 - ale mám pocit, že v té ceně bylo ještě něco navíc. Což není špatná cena, vzhledem k tomu, že jsem někde čet, že na oktávku stojí 8000... A jestli je opravitelné - záleží na tom, kudy to teče, ale stejně bych to radši vyměnil, protože oprava by možná mohla přijít i dráž než celé nové.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.02.02  08:38

    « Čerpadlo

    Tak něco jinýho.Teče mi vodní čerpadlo.V příručce je uvedeno neopravitelné.Co ty na to?Případně kde seženu jiný(nemusí být nový)za slušnou cenu?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.02.02  15:23

    « Re: Dlhsie styfty

    Jo, ohyb - nejčastější způsob namáhání šroubových spojů je tah+ohyb a u dotaženého kola to tak přesně je. Je to předepjaté spojení, které je navíc namáhané na ohyb, který je logicky způoben tím, že šrouby jsou kolmo na kolo. Ne že by to bylo vidět, ale je to tak.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.02.02  10:55

    « Re: Dlhsie styfty

    Vcera som kupil original Kayaba tlmice, buduci tyzden ich necham vymenit, dufam ze zozeniem dlhsie styfty a uz par noci sa modlim, aby boli vymenitelne, lebo niekto mi povedal ze asi budu napevno narazene v naboji. Vyzera to tak, lebo ku koncu su rozsirene, vchadzaju do naboja a z druhej strany je tam taka rozsirena hlavicka, nieco ako kedby sa do plecu vrazil klinec, ktory je na konci sirsi. Neviete niekto ako to naozaj je?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.02.02  08:08

    « Re: Dlhsie styfty

    Ohyb?Jak chceš ohnout utažený šroub?To ho dřív kompletně utrhneš.Štefty na kolech mají jemný závit právě kvůli povolování a většímu počtu vintů - větší pevnost.Matice jsou vyšší taky kvůli tomu že mají radius na dosedací ploše,a za normální výšky by byl šestihran moc nízký.Mohlo by docházet k jeho stržení.Ta výška není kvůli pevnosti.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.02.02  13:43

    « Re: Dlhsie styfty

    pablo: jenže tu je drobný problém v tom, že to co říkáš je pro běžné namáhání jen na tah, ale tady jde dost i o ohyb, takže matice by měly být vyšší, než běžné, tudíž tohle platit nebude. A to co kouká tam není jen proto, aby se to lépe vyšroubovalo, ale taky kvůli tomu, aby kdyby se chtěly závity moc deformovat, tak aby to hned nesklouzlo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.02.02  09:22

    « Re: Dlhsie styfty

    Skusim to premerat, kolko ma styft priemer a ako hlboko je matica zasrobovana. Inac uz som nasiel firmu co predava dlhsie styfty, zatial kupim 8 zadnych. Z coho by ste odporucali vyrobit podlozku pod zadne disky? Rozmyslam, ze kupim hlinikovy pelch hruby tak 4 mm a z toho to vyrezem. Nejake lepsie napady?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…