Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • 00 Reagovat !

    foto

    01.05.02  23:18

    « corolla r.89

    Zdarec chlapi.Mam moznost koupit corollku r.v.89 model 90, 1.6 16V, 3.dv. Je moc pekna udrzovana, v zime nejeta a docela ziva.Ale ma najeto 180tkm a cena je 80000. Je to docela dost, ale to auto vypada jak by vyjelo z tovarny. Tak nevim, myslite ze mam do toho jit? Kolik by jeste mohl vydrzet motor a na co si mam dat pozor? diky za nazory. Radek
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.04.02  10:21

    « Japon vs. europan

    No, zo zvedavosti som sa bol pozriet na rubriku Peugeot 307, kam odisiel odtial Lubos, kedze si kupil P 307 a poviem vam nie je to tam privelmi povzbudive. Nove auta a same problemy. To fakt nechapem... a preto len ja ostanem pri osvedcenych japoncikoch. V ziadnom pripade nie francuza alebo taliana... Aj ked musim uznat, ze po designovej stranke sa mi tieto auta velmi pacia. Viac ako sucasny trend u Nisanu, Toyoty, Hondy... Ale spolahlivost je spolahlivost!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.04.02  17:43

    « Re: Nová Corolla do Guinessovi knihy rekordů

    Zítra se účastním - prý pak dojde ke slosování o Corollu, tak snad konečeně nějakou vyhraju :o)))
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 24.04.02  08:49

    « Re: Kontrola po 45 tis.

    S Mazdou 323F v dieselu jsem jezdil, kamoš si ji loni v dubnu koupil na leasing a v srpnu už ji rozstřelil o sloup veřejného osvětlení. Pěkné a prostorné auto, ale má i chyby. Např. když jsem zklopil sluneční clonu u spolujezdce, tak jsem vždy šel přes zpětné zrcátko, které se muselo vždy znovu nastavit, detail ale naštve. Jinak fakt dobrý a prostornější než Corolla, jen ty motory a výbava na Corollu nemá nebo alespoň neměla.
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.04.02  10:06

    « Kontrola po 45 tis.

    Chlapi, minuly tyzden som bol na prehliadke s autom po 45 tis. Menili mi motorovy olej + filter (to je ako stale), okrem toho olej v prevodovke, skontrolovali auto, podvozok, caka ma este vymena palivoveho filtra vzduchoveho filtra, ktore momentalne nemali na sklade.
    Vyslo ma to zatial na cca 3200,- Sk. Celkom ujde... Samozrejme bol som v Toyotackom servise. Pozrel som si tam aj novu Corollu. Ten vnutorny priestor mi vyrazil dych. Neskutocne mnozstvo miesta. Az prehnane na moj vkus. Patrim totiz k tym mensim (174cm), takze by som mozno viac ocenil vacsi kufor. Inac sa mi vzhladovo ten 5dver. hatch zacina pacit. Chcelo by sa to asi povozit v nej, mozno by som jej prisiel casom na chut... Ale musim sa priznat, ze momentalne je v tejto triede mojim favoritom Mazda 323F :-(. Ak nechcem zradit japonske znacky, co by som nerad...
  • 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 16.04.02  14:02

    « Nová Corolla do Guinessovi knihy rekordů

    Koukněte na [odkaz] a zúčastněte se možnosti zajezdit si v Corolle, která bude možná v Guinessově knize rekordů, bude jezdit po ČR i Slovensku !
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 11.04.02  07:14

    « Re: Spotreba

    Ty různý přípravky fungují, ale pokud tam máš někdě díru, tak ji taky pročistí. Mě se ta Corolla přehřívala, tak jsem dal do chladiče speciální směs na pročištění a pak jsem auto nechal odtáhnout do servisu kde mi sdělili, že má prohlý blok motoru. Byl tam nějakej sajrajt, který to prohnutí vyplnil a po pročištění byl pryč :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.04.02  03:00

    « Re: Spotreba

    Zkus to s tím ucpáním - nic za to nedáš a když chcípne, tak je ok a když se odněkud z motoru bude valit kouř, tak je něco holt špatně (kroužky, písty nebo ventily...)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.04.02  10:25

    « Re: Spotreba

    Vdaka za rady. Spotreba sa mi zdvihla v priebehu mesiaca, mozno dvoch. Jeden bola spotreba 7.7 a dalsi uz okolo 8.3 oproti predtym klasickymi 7.5. Nebol by som docerta rad, keby sa muselo zasahovat do motora, este nebol nikdy rozobraty ani nic na nom pokazene. Mozno skusim este pri vymene oleja tam dat pripravok na vycistenie a potom nieco na utesnenenie, len mam z toho obavy, aby to este viac nerozstelovalo motor.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.04.02  00:00

    « Re: Spotreba

    Jestli jsou svíčky zaolejované (některé nebo všechny?), tak by už mohly být špatné pístní kroužky (což by znamenalo výbrus + všechny kroužky, možná písty). Můžeš to zkusit tak, že (pokud nemáš ruplý výfuk) nastartuješ, necháš motor zahřát, odšroubuješ víčko od oleje a zacpeš výfuk. Motor by měl zhasnout. Pokud se bude kouřit či něco podobného skrz to "víčko", tak jsou špatné kroužky.
    Lambda sonda by měla být téměř hned za motorem - prostě i vidět když otevřeš kapotu. Vede k ní jeden nebo dva dráty. Když tam nebude, jako že velmi pravděpodobně ne, tak je to "jednocestný" katalyzátor a pokud není ucpaný nebo není ve výfuku díra (což by se taky poznalo tím ucpáním), tak v tom problém nebude.

    BTW: mám na Corolle 1,6tce z 92 nalítáno 220000 a teď nějak žere už místo 8,5 po městě 10...
    Ještě jsem si vzpomněl - ten nárůst spotřeby byl skokový nebo plynulý? Na ty kroužky nebo něco takového by vypadal spíš plynulý nárůst (např. loni 7 l, letos 8 a ne minulý týden 7 a dneska 8 :o)).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.04.02  11:27

    « Re: Spotreba

    Najazdene mam 137tis.km, motor taha dobre. Na jesen som mal problemy so startovanim-ak bol teply motor a po odstaveni na 3/4hodinku, nechcel naskocit, musel som stlacit plyn-asi vela benzinu daval sytic. Potom to ustupilo a startuje dobre.
    Saab> kde tam je lambda? Podla mojich info by tam nemala byt, alebo ano aj pri karbiku? Na STK mi povedal ze tam je jednocestny katalyzator, ale mne sa to skor javi ako maly tlmic sulcoveho tvaru....je to za tym pruznym spojom, potom je stredny tlmic a koncovy vyfuk. Kolesa ani brzdy nedru, tam by problem nemal byt. Uz ostava snad len vyfukova sustava, ci nekladie odpor, ale ked tam nie je kat. tak asi nema co.... Diky za rady.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 09.04.02  07:07

    « Re: Spotreba

    Hmmm, tak tento problém jsem měl přesně taky s Corollou 1.3 12V karbec 1989 (najeto cca 250.000km). Taky jsem měl novou lambdu, katalyzátor, seřízený karbec, termostat, přebroušený blok motoru, celkem opravy za 40.000,- kč, takže jsem to nakonec prodal a zbavil se toho. To byl tenkrát ten můj špatný kup. Taky mi to žralo mezi 8-9 litry (bez lambdy 10-12). Předpokládal jsem, že je totálně odvařený motor, protože to nejelo rychleji než 140 km/h a po překročení 100 km/h zrychlovala strašně neochotně. V servisu mi doporučili nový karbec a nejlépe i nový motor (už byl minimálně 2x přebroušený), jenže karbec je dost drahý, tak jsem přešel na novější model.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.04.02  15:34

    « Re: Spotreba

    A kolik máą nahoníno?Pokud jezdíą jen po městě tak častějc měň olej.A na něm taky záleľí.Já dívám ESSO Uniflo,a svíčky teď dám NGK,po Densech.Tak uvidíme.Taky přejdi loľiska a brzdy,jestli ti to někde nedře.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.04.02  15:31

    « Re: ®árovky

    to NA©ROT-halogenka mi odeąla jen jedna.Jinak jsem měnil jednu v zadní mlhovce,pravy predni obrysovce a ve stropnim osvětlení-ale to jsou korunovy hodnoty.A ted přídavný dálkový,ale to má pavouka od ąutru,takľe příčina je jinde.
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.04.02  09:40

    « Spotreba

    Zdravim, mam Corollu 1.3 12V,karbik r.v.91 75k. Od jesene mi zacala strasne zrat benzin. Myslel som, ze je nieco s karburatorom, ale pred mesiacom ho v servise nastavili, ale spotreba je stale vysoka. Menil som aj termostat na chladici, lebo ostaval otvoreny, teplota je teraz OK, cize nie je to vinou zimy ani pocasia-predtym nikdy tolko nezrala. Sviecky som vcera menil za Brisky Premium/uz som ich tam raz mal, myslel som,ze kvoli nim isla hore spotreba,tak som ich vymenil za original Denso/. Tie Densa boli trochu zaolejovane, neviem ci sa da urcit pricina podla toho. Auto vela oleja nezerie-asi 3/4l na 5000km. Spotrebu mam stale 8.3-8.8 litra, 90% jazdim v meste. Poradte prosim,ak viete.Diky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.04.02  21:49

    « Re: ®árovky

    Mě za 10 let odešly dvě halogenky - teklo mi do světlometu a jedna obrysovka. To tedy nevím co s nimi musíš dělat, když ti vydrží jen třičtvrtě roku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.04.02  21:47

    « Re: ...corolla...

    To jsou teda dobrý šneci v Peugeotu - mají to jen 1500km a takové problémy... Na RAVku, které nebyly, protože je všechny vozili do ameriky jsme čekali měsíc a Carinu jsme měli do druhého dne :o)) Ale zase, známý čekal na Oktávku 1,9TDi Laurin a Klement skoro půl roku :o) A mají to 60km :o))
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 04.04.02  10:48

    « ...corolla...

    Minuly stvrtok po 4 mesiacoch cakania mi konecne prislo nove auto, takze sa stahujem do temy Peugeot 307. Kedze som temu Toyota Corolla zalozil, urcite sa sem obcas pozriem. Takze mi ju pekne rozvijajte a nenechajte ju zdochnut. Cau!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.04.02  10:32

    « Re: ®árovky

    Za 6 rokov (resp. za 4 - odkedy ju mam ja) len jedna v blinkeri, ale to len kvoli tomu, ze som nim rozbil na chate plot susedovi. Auto sa samo pustilo dole kopcom na spacirku (zabudol som zaradit rychlost a zatiahnut brzdu ked som uviazol v zaveji - ten sa cez den roztopil...). Inac neviem co to je vymienat ziarovky - zatial.
    To: Nasrot - no jasne, vec pohladu na tu Mazdu 6. ako som uz spominal, pacia sa mi auta stylovo z rokov 1990 - 1996, takze mne sa velmi paci, ze sa v Mazde vracaju trosku naspat - co mi tak pripada popri zaplave novych japonsko-europsky dizajnovych lapsusov v Nissane, Honde, Toyote ...
    A osobne mi to ako facelift 626-tky vobec nepripada, kasna vyzera nizsia, svetla v predu aj vzadu ine... je tam toho viacej.
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.04.02  09:32

    « ®árovky

    Jen aby to neuslo:-))Jak často vám odcházej ľárovky?Mě zatim asi 1,5 ľárovky za rok.Počítám v to vąechno.Ale teď mi přestalo hrát rádio:-((
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…