Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • 00 Reagovat !

    foto

    23.07.02  13:57

    « brzdy

    mám dotaz. při brždění vibruje volant. cca před 8 měsíci to začalo, v servisu vyměnili destičky a stáhli kotouče, chvíli byl klid, teď to začalo znovu. čím to může být ? špatná geometrie ? mám model 1998, ale to s tím asi nesouvisí.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.07.02  20:45

    « Re: nova Corolla

    Cau,tak to by mne nastvalo.Ja chystam taky projet najkou tu novou(az my ale upne sroste noha,nejak se tam musim dostat:-))
    Chci zde napsat tolik,ze jsem trochu zapracoval na webovce a je to uz zas o trochu lepsi,tak az budete mit cas,tak se tam juknete a doporucuji sekci zabava a video k RAV4 protoze to je upna bomba!
    Mejte se a taky nekdy zajdete na toyotackej klub-www.toyota.wz.cz , je to hlavne pro vsechny Toyotaky a zeje to prazdnotou:-(
    Zdar a at zije Toyota!
    Richard
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.07.02  21:37

    « Re: nova Corolla

    Mimochodem jsem se včera koukal v Tsushu v Průhonicích - na někoho tam čekalo nablýskané béžové třídvéřové TSko. Ani projet mě nenechali, potvory, že už si pro to nový majitel brzo přijde a nechce to mít ojeté :o)
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 19.07.02  09:29

    « Re: nova Corolla

    :)))

    To nie. Len ma to zaujima.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.07.02  19:55

    « Re: nova Corolla

    Už tě 307čka omrzela? :o))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.07.02  19:55

    « Re: Tak nějak aby řeč nestála :o)

    To je taky pravda, ovšem jen tehdy, pokud se toho auta budeš chtít zbavovat nebo počítáš s tím, že se už brzo odebere do věčných lovišť - s tím já ovšem nepočítám, ještě bych nějakých 250tis. na něm rád najel a pak se uvidí :o))
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 18.07.02  09:58

    « nova Corolla

    Zdravim! Mate niekto novu Corollu? Napiste skusenosti...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.07.02  16:03

    « Re: Tak nějak aby řeč nestála :o)

    Tak to som nevedel, ze si student, sorry. No nic, ostava len presvedcit rodicov o vyhodnej investicii :-). Ale aj tak si myslim, ze nato, ze je to starsie auto, tak by tam stacil ten katalyzator na tych 50tis. km.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.07.02  13:57

    « Re: Tak nějak aby řeč nestála :o)

    To si taky řikám, že bych měl podstatně lepší spotřebu a i líp by to jezdilo. Jenže, vzhledem k tomu, že prostě to auto člověku přirostlo k srdci, takže na prodej nikdy nebude, tak by se slušelo mu dát originál, aby to i "originál" jezdilo.. jenže pořád si říkám, dokud to jezdí... :o) Navíc to buhužel nezáleží jen na mě, jelikož mě pořád jako studenta "sponzorují" rodiče...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.07.02  10:27

    « Re: Tak nějak aby řeč nestála :o)

    Takze uhorkova sezona... nikto nepise. Pocuj Nasrot, tipujem, ze keby si vymenil ten katalyzator, isto by si isiel so spotrebou o liter dole. Ja osobne by som isiel do toho za 13 tis. Kurnik, nehovor mi, ze nenaskriabes niekde 13 litrov. Skoda takto trapit auto... Nie je ti luto?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.07.02  19:26

    « Tak nějak aby řeč nestála :o)

    Tak jsem za poslední 2 týdny najezdil asi 2500km po všech možných silničkách českých a moravských a měl jsem tedy možnost konečně docela změřit spotřebu přímo mimo město (ne po dálnici), která mi vyšla 6,8l/100km při takovém střídání všech možných stylů. Po Praze mi vychází 8,3l a po dálnici při rychlostech kolem 160-180 km/h asi 10,8... Akorát mě strašně štve, že do kopce už jí strašně dusí ten katalyzátor, takže víc než 150 proti větru nejede, s větrem v zádech max. 170. Jenže pořád se mi nechce vrážet 24tis. za katalyzátor (originál na cca 200tis. km) nebo 13tis. za neoriginál na 50tis. km nebo 5tis. za univerzál na 20tis. km... Asi ho po emisích trochu "profouknu" a uvidím. Možná, kdyby ho dali na splátky, taky by to bylo únosnější, jenže zase dražší...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.07.02  19:14

    « Re: Tak jsem ji objednal

    No, ta doba zase tak strašná není, v porovnání s koktávkou, kterou si objednávali známí - jediné, co chtěli navíc k nejlepší výbavě TDi Laurin&Klement byla navigace a čekali na ní asi 7 měsíců... Na RAVku jsme loni čekali asi měsíc a něco. Záleží na prodejci, u Tsusha bych si už nikdy žádné auto nekoupil, ačkoliv tam máme zaručenou slevu minimálně 5%...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.07.02  22:36

    « Re: Tak jsem ji objednal

    V Brně a Hodoníně jsem to nezkoušel, Ve Zlíně jsem byl několikrát, ale pouze sondovat možnosti, prohlídnout si ji, dokonce jsem si ji půjčeným digiťákem nafotil (barva špatná, odrážel se dřevěný strop). O ceně nechtěli diskutovat, zkoušel jsem, je to prý nový model atd. Dávali pouze 10% na doplňky. Právě známí mi dali kontakt do Prahy k hlavnímu dealerovi a ten má zřejmě větší prostor pro manipulaci s cenou (marží), k tomu silná koruna (základní verze se nyní inzeruje v tisku za 399 tis.). Přiznám se, že jsem se ani neprojel, chtěl jsem zkoušet 1.6, ale byla všude jen 1.4. Stejně by mi to asi moc neřeklo, protože s jízdou v lepších vozech nemám coby řidič zkušenosti a chystám se přesednout z 12 let (!!!) starého favorita. Ať bych vlezl do čehokoliv (Focus, 307, Corolla), tak by to byl vždy příjemný zážitek. Kámoš mi půjčil na chvíli Verso, jízda super, nezvyklý byl vyšší posed.
    Čekací doba 4 měsíce jistě není ideální, mám přitom nejžádanější kombinaci. Do výroby jde po 2 měs. tj. v srpnu, 2 měsíce výroba a distribuce. Teď se budu čtyři měsíce těšit a psychicky připravovat na "šok" z výměny vozidel. Tři roky jsem zvažoval nové, pořád na to nebylo nebo jsem investoval do baráku a co jsou proti tomu 4 měsíce ...
    Příště něco pro zpestření: jak jsem "ohluchlý dovibroval" favoritem do Prahy ... :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 10.07.02  18:43

    « Re: 80.000km s Corollou

    Výherce už vylosovali, ale jeho jméno nezveřejnili (neveřejná soutěž). Ale ten si na ni stejně bude ještě muset počkat, protože teď ji dostanou na testování novináři a až pak ji definitivně předají novému majiteli. No nevím, dostat 3 měsíce starou Corollu s nalítanými 100.000km a po jedné vážnější nehodě nepovažuji zrovna za výhru, obzvláště pokud překonají 100.000km, to pak bude mít i po záruce.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 10.07.02  12:47

    « Re: 80.000km s Corollou

    ... a kto vyhral tu Corollu?
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 10.07.02  07:40

    « Re: 80.000km s Corollou

    Tak se jim to nakonec podařilo a do té Guinnessovi knihy rekordů se dostali, najeli něco málo přes 81.000km.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 10.07.02  07:26

    « Re: Tak jsem ji objednal

    Gratuluji, dobrá volba, jak snášíš čekání ? :-) To ti nikde blíž (Brno, Hodonín, Zlín atd.) nenabídli lepší cenu?
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 10.07.02  07:24

    « Re: Corolla

    Mě se taky ta moje bílá líbí víc :-) Obzvláště perfektně na ní vyniknou tónovaná skla (jsou tmavší než na té červené). Na mlhovky taky dojde, zatím tam jsou ty černé záslepky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.07.02  21:51

    « Tak jsem ji objednal

    Zdravím všechny. Po přečtení rubrik Focus, Peugeot 307 a této se přidávám do diskuze. Focus byl mým tipem předloni, P307 vloni, ale nakonec jsem objednal Corollu 1,6 5D Sol, sv.modrá metalíza + litá kola 15" Zamba. Pár měsíců jsem to zvažoval, ale když mi kamarád sdělil, že mu v nové Xsaře rovněž vibrují kola při 130 km/h, tak jsem se před dvěma týdny rozhodl. Koncern PSA tuším dělá společné podvozky pro Citroeny i Peugeoty a vypadalo to, že se zřejmě shlédli v Temelínu. Ten už nevibruje, kolega už také ne a snad to zdárně vyřeší i lubos1 a mkral. Navíc u nás (obec nedaleko Luhačovic) si známí letos pořídili 3 nové C.Versa + 1 RAVku, dali mi doporučení, zajel jsem ku Praze, kde mně byla nabídnuta výhodná cena blížící se 307 a tak jsem neváhal. Auto je na objednávku do výroby, čekací doba 4 měsíce, mělo by být tedy v říjnu. Už to s tím starým nějak vydržím.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.07.02  10:56

    « Re: Corolla

    Veeelmi pekne! Tie kridelka tomu davaju sportovy smrnc. Ale ta tvoja biela sa mi paci viac. Som asi zatazeny na biele. Ja mam tiez cervenu, a ta sa mi zda taka "tuctova" farba pre Corollu. Aj ta predna maska s tymi hmlovkami je super!
    No nic, ostava popriat len vela bezproblemovych kilometrov.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…