Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • 00 Reagovat !

    foto

    23.09.02  15:10

    « Corolla 91 (compact 1,6 , 16 v)

    Nazdar všem, mam výše zmíněnou corollu, má 150 000 km a zatím jezdí skvěle, nic s výjimkou rozvodového řemenu jsem zatím nemusel měnit. Trápí mne jen, že jí začínají korodovat nadkolí vzadu. Nevíte, prosím, někdo, kde by se daly tyto plechy koupit a eventuelně vyměnit? A má vůbec cenu se do té opravy pouštět? Díky...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.09.02  20:25

    « Re: Corolla 91 ?

    Katalyzator to bylo prvni co jsem nechal zrusit na mem prvnim aute tady Pontiac Firebirb v lednu 89 kdyz jsem sem prijel a hned melo auto lepsi vykon!!!:-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.09.02  19:59

    « Re: Corolla 91 ?

    Paulus: když to pojede aspoň stejně s tím vykuchaným, tak dokud neupadne nebo nebudu muset opět na emise (což je za necelé 2 roky), tak s tím jezdit budu muset a pak holt už budu asi v nějakém poměru pracovním a zaplatím si originál, protože je podle mě fakt zbytečné vyhazování peněz kupovat katalyzátor na 10tis. km...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.09.02  08:38

    « Re: Corolla 91 ?

    To CCC: nie je na predaj (aspon neviem o tom). Takze to boli 1.3 12-ventilove. Teraz uz viem, preco som si to myslel, zabudol som na to, ze existuju v benzinoch dva kubatury. Inac ten kamarat ju ma v 3-dverovom prevedeni, a ako som uz spominal vyzera perfektne (prahy, elektrony, narazniky vo farbe...).
    To Nasrot: neviem ci to s tym katalyzatorom bude najlepsie riesenie, ale ako myslis. Ja by som investoval asi hoci aj do toho najlacnejsieho katalyzatora, predsa to len pojde urcite lepsie ako ked polepis ten stary. Skus prehovorit rodicov nech prispeju ;-).
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 17.09.02  07:09

    « Re: Corolla 91 ?

    12V byli 1.3ky, označené 2E (karbec) a 2E-E (stříkačka), od 1993 byli 16V i 1.3ky označené jako 1.4ky (1332ccm) - tu teď mám.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.09.02  22:56

    « Re: Corolla 91 ?

    Jo, mám přesně tu samou - motor 4A-FE, sedan. Dělali do ní v počátcích toho modelu (1989) ještě starší karburátorovou verzi 4A-F a do verze GTi silnější stříkačku 4A-GE s cca 130hp (ta samá byla ve slabší verzi souběžně vyráběné MR2jky) a pak 1,3jky (to nevím označení) a ty byly nejdřív 12V a až v posledních modelech 16V, ale 1,4ky. Dneska jsem udělal radikální rozhodnutí, plynoucí z posledních emisních měření - katalyzátor z poloviny ucpaný a děravý bude vysypán a zavařen (což mi přišlo jako nejlevnější "oprava" :o) ). Jinak jsem na tu samou viděl asi 5 inzerátů a chtěli za ní kolem 55tis. Kč.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.09.02  20:20

    « Re: Corolla 91 ?

    a kolik ta toyota má stát????
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.09.02  11:50

    « Corolla 91 ?

    Vcera som sa dozvedel, ze kamarat ma starsiu Toyotu Corollu s motorom 1.6 16 ventil. Ma to nejakych 110 koni, tak poviem, ze to musi byt dobre delo, na take male auto. Inac ma ju pekne spravenu, narazniky vo farbe (klasicka cervena) a decentne elektronky. Eno-nuno, jak sa hovori. Inac stale som si myslel, ze tieto Corolly boli 12 ventilove, neviem preco. Nasrot, uz som zabudol, aj ty mas taky motor vo svojej Corolle? A este na zaver: prekvapeny som bol z kasne - takmer ziadna korozia, aj lak bol este pomerne zachovaly (na to ze ide o 10 rocne auto). Uz sa tesim, ked sa na nej preveziem, slubil mi kamarat. A hlavne pozistujem dalsie info.. Potom sa ozvem.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.09.02  17:58

    « Re: Nacerpany spatny benzin

    Mě ještě napadla až teď jedna věc - přímovstřikové benzíny mají 2 katalyzátory (Toyoty určitě, poněvadž je to jejich vynález)- jeden je na NOx a občas se musí čistit bohatší směsí (to dělá automatika) a je hned za motorem a druhý je klasický dál. A ten první to odnést mohl, to je fakt.

    Mitsi: taky ale ještě záleží na tom servisu, jestli se hodlají něčím zabývat či ne - třeba v Praze v Tsushu by přehlídli (alespoň tak ještě před rokem) i slona ve výfuku :o)
    A ještě k tomu přepnutí do nouzového režimu - ten je nastaven na mírně bohatší směs (o její regulaci se nestará), takže by to auto necukalo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.09.02  23:10

    « Re: Nacerpany spatny benzin

    Souhlasím se špatným vyčištěním. Především je třeba vyměnit všechny filtry (na zapouzdřených se nedá nic čistit). Jsou tam minimálně dva, ale spíše tři až čtyři: v nádrži před dopravním čerpadlem paliva, (možná) další za tímto čerpadlem, ještě jeden před vysokotlakým čerpadlem a (možná) čtvrtý mezi vysokotlakým čerpadlem a vlastními vstřiky. Pokud by odešla celá vysokotlaká jednotka, pak by to zřejmě vůbec nejelo, diagnostika má navíc funkci měření tlaku mezi vysokotlakým čerpadlem a vstřikovacími ventily (alespoň u Mitsubishi tomu tak je), takže by signalizovala poruchu na této části. Vstřikovací ventily se dají vyčistit připojením benz. okruhu na nezávislé periferní zařízení (mimo nádrž a dopravní čerpadlo vozidla) s dodávkou speciálně upraveného (aditivy) paliva a "projetím" na vozidla (na dílně) za stanovených podmínek (2500-3000 ot./min. po dobu cca 25 min.). A ještě k tomu katu: Pokud je ta Toyota vybavena tzv. "zásobníkovým typem", tak ten nesnáší přehřátí nad 650 st. C. Takže to, co normálnímu třícestnému katu jedině prospěje, tedy "pořádné vypálení" (bez problémů vydrží min. 950 st. C), zásobníkový typ bezpečně zlikviduje. Jestliže do výfuku odešla nespálená nebo špatně spálená směs a prohořela/dohořela až v katu, je docela možné, že odešel... Potíž je ale v tom, že při testování výfukových plynů bez zátěže (na dílně) se to nemusí poznat (ale při jízdě to pozná druhá sonda lambda za katalyzátorem a ŘJ se pak přepne do nouzového režimu). K důkladnému prověření je proto třeba projet se v autě s připojeným testerem v běžném provozu a přitom především zjistit, co způsobuje přepnutí ŘJ do nouzového režimu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.08.02  12:36

    « Re: Nacerpany spatny benzin

    Katalyzátor to neodnese (už se nám to taky stalo), tomu to skoro pomůže :o) Ale je možné, že to nedobře vyčistili - zvlášť přímý vstřik benzínu na to bude poměrně dost citlivý a viděl bych to na to, že by ti měli vyměnit vstřikovací trysky (nebo spíš celou vysokotlakou část)... Hodil bych jim to znovu na hlavu (mimochodem - opravu by měla platit ta čerpací stanice, nám před cca 8mi lety za stejnou "nehodu" zaplatili kompletní vyčištění za 20tis., byla to OMV).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.08.02  09:16

    « Re: Nacerpany spatny benzin

    Mám přímý vstřik od Mitsubishi. Prostě průser! Omlouvám se za to slovo, ale slušnější mě nenapadá. A jestli jsem se někdy něčeho nejvíc bál, pak to bylo načerpání špatného benzínu... Pokud máš jednu lambda sondu před, a druhou pak za katalyzátorem, tak je to podle mého názoru jasné: odnesl to kat.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.08.02  19:41

    « Nacerpany spatny benzin

    Nacerpal jsem spatny benzin. V servise mi rekli, ze je v nem namichana nafta. Profoukli palivove potrubi, vymenili palivovy filtr, preprogramovali ridici jednotku (?), procistili motor, pridali aditiva na procisteni palivoveho potrubi. Auto slape vzdy perfektne, ale po ujeti cca 10km az 40km auto skubne a pak uz jede jen od 2000 od 3000 otacek (rozsviti se kontrolka motoru). Nevi tady nekdo co stim? (Toyota Avensis 2.0L 150koni primy vstrik benzinu). Diky za pomoc
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 29.08.02  02:58

    « Re:

    jaj, to som sa stroska sekol :-)
    takze 100kw 1.8micka s klimou a manualom tu stoji 28.000aud
  • 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 28.08.02  05:06

    « Bez nadpisu

    takze tuna stoji najlacnejsia korolla okolo 20.000aud... ta cena je ina ako v sr,cr, nie?
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 27.08.02  10:17

    « Re: kto vyhral Corollu?

    Nenasiel som to tam.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 27.08.02  08:58

    « Re: kto vyhral Corollu?

    Zkus www.toyota.cz - tam byli veškeré info, třeba to tam už bude.
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 26.08.02  14:30

    « kto vyhral Corollu?

    Kde najdem info, kto vyhral tu Corollu, s ktorou sa jazdli 80 000 km?
  • 00 Reagovat !

    foto

    21.08.02  12:36

    « Tesneni

    Tak jsem vcera menil tesnici o-krouzek u cerpadla.Propoustel pul litru za mesic-pri startovani.Tak mizernej pristup jsem uz dlouho nevidel,a to vypousteni Fridexu taky nic moc.Takze doufam ze uz to nebudu delat nikdy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.08.02  10:55

    « Re: Našrotovi

    Až na některé nepřesnosti (např. Corolla se do Evropy nebude dovážet v 1.5 VVTLi, ale jen v 1.4 a 1.6 a diesel, poněvdž lepší motory si vždycky nechávají žaponci pro sebe) nic. Jenže já pouštim browser jen tehdy, když si něco potřebuju stáhnout a nebo mám chuť jít sem a jiné stránky moc nenavštěvuju, i když mám infernet zadara 24hod. denně.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…