Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 05.11.02  06:50

    « Re: Chladič

    Ten přípravek na utěsnění chladiče určitě existuje. Když se mi stará Corollka přehřívala, tak jsem byl ve specializované prodejně na maziva a podobné blbůstky a tam mi prodali vodičku na pročištění chladiče a rovnou mi řekli, že pokud by to pročistilo špínu a začal by mi téct chladič, tak se mám stavit, že mají i přípravek na utěsnění. K jeho koupi jsem se nedostal, protože chladič to pročistilo aniž by tekl, zato jsem musel přebrousit blok motoru (odstranilo to i špínu, která motor držela pohromadě :-(

    Údajně je to z pryskyřice nebo to tak po zatuhnutí vypadá (?), moc si to už nepamatuji.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.11.02  21:45

    « Chladič

    Mám problém. Teče mi trošku chladič (vypadá to tak na dětského panáka za cca 2 měsíce). Prý existuje nějaká těsnící vodička, co se do toho naleje a utěsní. Víte o tom někdo něco?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.11.02  16:47

    « Re: Konference Toyota Corolla

    Mail konference je správně takhle:
    corolla@pandora.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.11.02  16:43

    « Re: Už se těším ...

    Pak napište zkušenosti a dojmy.Já jsem jednu předváděcí řídil a mooc dobré a kvalitní auto.
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.11.02  16:42

    « KOnference Toyota Corolla

    Na Pandoře { wwww.pandora.cz ]jsem založil konferenci o posledním modelu Corolly,může být i o starších.Adresa je corollla@pandora.cz.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.11.02  11:32

    « Re: Výsledky Toyoty

    Jenže u nás ty přemrštěné ceny, řekl bych, nedělá Toyota sama (když v japonsku mají skoro každý model o cca 200tis. levnější). Spíš je to dané prý hodně "restriktivní" politikou EU - nechtěj "japonské plečky", jak jsem kdysi slyšel jakéhosi skopčáckého politika...
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.11.02  10:12

    « Výsledky Toyoty

    Tak nová corolla se odkládá na příští týden, čeká se na doručení originálů dokladů mezi prodejcem a bankou (úvěr) a následné potvrzení platby ...
    Jinak potěšila zpráva v tisku: koncernu Volkswagen (ne že by proti němu měl nějaké větší výhrady) za první tři čtvrtletí klesl oproti loňsku hrubý zisk o cca 20% (2,97 mld EUR) na rozdíl od Toyoty, která má zvýšení zisku o 44,3% (5,94 mld USD - 2x tolik co VW a navíc v USD) a tržeb o 15%. Nejvíce roste trh v USA, loni 39% obratu Toyoty, letos to určitě půjde k 50%.
    Z toho vyplývá, že Toyota nemá žádné velké důvody ke zlevňování, protože potencionálně slabší trh v Evropě tak vlastně nahrazují amíci.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.10.02  21:58

    « Re: Už se těším ...

    Tak všechno nejlepší a bacha na plyn a spojku :o) Oproti fafíku jsou poněkud citlivější :o)))
  • 00 Reagovat !

    foto

    28.10.02  20:59

    « Už se těším ...

    Tak jsem přežil víkendové oslavy čtyřicátin a teď ještě "přežít" přechod z favorita do nové corolly ... po čtyřech měsících čekání nadešel týden, kdy si pro ni pojedu, už se nemůžu dočkat ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.10.02  21:43

    « Re: Nove ceny Corolly?

    Jo, to by mohli. V Mazdě6 jsem se svez, ale 2.0 benzínu, nebylo to špatné, akorát měla takovou neurčitou spojku - nikdy nebylo poznat, jestli zabírá nebo ne. A pak ještě nemá elektrohydraulický posilovač :o)), takže při parkování se tím musí točit větší silou (jako v naší rodinné Carině, v Corollce je nastaven na hodně slabý američány, takže to jde točit jedním prstem :o) ). Ale jinak fajn, hrajou holt na poměr cena/design/výbava a docela jim to jde, až na to, že na většinu se čeká tak kolem 3/4 roku...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.10.02  21:39

    « Re: motor

    A nemáš tam někde něco povoleného (třeba u výfuku - ten může drnčet, chrastit, klepat, prostě cokoliv)? V motoru toho moc chrastit nemůže.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.10.02  10:25

    « Re: motor

    jen to dvakrát za sebou krátce zachrastí (spíš to navazuje na sebe), takové škrtnutí (prostě jen zvuk bez jakýchkoli fyzických projevů - vibrace, zpomalení apod.). ale dnes jsem si všiml, že to přestane (nebo to není tak výrazné, aby to šlo slyšet), když se motor zahřeje úplně na provozní teplotu. a taky se mi zdá, že na pětku to taky není slyšet.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 25.10.02  07:32

    « Re: Nove ceny Corolly?

    Jak dlouho to tam je nevím, ale mohli by zlevnit víc, pořád je Corolla drahá. Když jsem vzal cenu (po slevě) Corolle 2.0D-4D 81kW v plné výbavě a srovnal to s turbodieselem Mazdou 6 2.0 100kW, tak jsem zjistil, že rozdíl je "jen" 80tis. kč a to ta Mazda je o třídu víš, má výkonější motor a větší výbavu (má navíc tempomat, brzdový asistent, stabilizační systém DSC, protiprokluzový systém TCS, okení airbagy vpředu i vzadu, litá kola a další prkotinky). Ale nic to nemění na faktu, že když vyhraju první cenu v soutěži Auto roku 2003 (www.autoroku.cz), tak si vyberu Corollu 1.6 v plné výbavě :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.10.02  16:07

    « Re: Nove ceny Corolly?

    Hmm, taky jsem teď koukal, že už na webu zlevnili všechno, ale dlouho to tam není.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.10.02  16:05

    « Re: motor

    A spíš to jako rezonuje nebo chrastí?
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.10.02  10:27

    « motor

    mám corollu r.v. 1998 a v poslední době se začal projevovat zvláštní jev. při přechodu hranice 4100 ot/min se ozve zvláštní dvojité zaharašení někde z motoru či spíš převodovky, ale dál už je to zase v pohodě. dělá to u každého převodového stupně. nevíte někdo, čím by to mohlo být ? dík.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.10.02  09:22

    « Re: Nove ceny Corolly?

    Tak by som povedal, ze sa jedna o take "kozmeticke" zlacnenie. No ale mohli by tak spustit kazdy druhy mesiac... :-). Inac tu na vychode ich beha velmi, velmi malo. Vcera sme videli s kolegami jedneho 5-dveroveho hatcha. Kolega vravel, ze je krajsi ako Honda Civic 5D. Zvlast z predu vyzera neskutocne s tym mohutnym naraznikom budi respekt. Trosku mi len vadi pri pohlade z boku, ze v zadu strecha trosku klesa nizsie ako predok. No uz sa tesim, ze konecne zacnete pisat dojmy...
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 24.10.02  07:58

    « Re: Srovnání motoru

    V tom testu myslel autor kultivovaností to, že se motor choval jak diesel:

    Po nastartování překvapí velmi dobré odhlučnění motoru, který není při běhu naprázdno téměř slyšet, zato však o sobě u námi testovaného provedení dával vědět poměrně výraznými vibracemi, obvyklými spíše u turbodieselů. Tento jev není u moderních zážehových jednotek zrovna obvyklý. Po rozjezdu nám však dal jasně najevo, že patří k nejlepším šestnáctistovkám na trhu.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 24.10.02  07:53

    « Re: Nove ceny Corolly?

    to našrot: slevnili všechny modely o 20.000,- kč
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.10.02  11:18

    « Re: Srovnání motoru

    přesně tak. kultivovanost není o výkonu, ale o tom jaký má běh motoru. Musí být tichý a bez vibrací. Když to vezmu do extrému tak jsou motory co jezdí jako přízemní stíhačka, ale mají problém udržet volnoběžné otáčky...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…