Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 10.01.07  13:18

    « Re: RE: reproduktory pre Corollu E11

    Sedmispáč:
    Corolla E11 je jaký rok výroby?

    1997-2002 (facelift 2000)
    Já mám Corollu r.v.2005 to je asi novější, nevím přesné E-označení,
    Máš E12.
    to dijkstra:
    zkus se zeptat v Toyotě nebo jeden s těch repráků vymontuj a změř ho a podle toho pak kup nové. Značku repro těžko říct, záleží na autorádiu, stylu hudby, který posloucháš apod.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.01.07  14:14

    « RE: reproduktory pre Corollu E11

    2 dijkstra: aha, a po rozebrani staryho autoradia tam nebylo žádný technic. označení? výrobce, tech. data? výkon apod.? :shock:
    Corolla E11 je jaký rok výroby? Já mám Corollu r.v.2005 to je asi novější, nevím přesné E-označení, ale při servisu mi rachtal jeden zámek ve dveřích, tak jsem viděl rozebírání dveří - tapecírunk - je to dost jednoduchý, ale co je tam za repra nevím. Papírová membrána s gumovým závěsem asi OEM nějakýho slušnýho výrobce - tipuju na Panasonic (emailoval jsem do Toyoty.CZ a chtěl vědět přesný data montovanýho Toyota rádia - zatím vím je, že OEM výrobce je Panasonic a výkon zřejmě 6+35W), cokoliv značkovýho bude hrát ještě líp... :D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.01.07  15:43

    « Re: RE: reproduktory pre Corollu E11

    Radio je tam stare s oznacenim Toyota, ale uz som k tomu kupil Blaupunkt PM26, vykon 4x45W. Neviem ale, co s tymi reproduktormi - ci sa daju tie povodne vymontovat a dat tam nove, ci je treba odstranit aj tie povodne kryty, aka ma byt hlbka a sirka tych novych repro a ktore repro v cene okolo 1000Kc by bolo vhodne.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.01.07  19:51

    « RE: reproduktory pre Corollu E11

    a víš co je tam za rádio? tedy parametry W/ohmy/citlivost/zkreslení? příp. výrobce rádia? taky by mě to zajímalo... ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.01.07  17:56

    « reproduktory pre Corollu E11

    Ahoj, mohli by ste mi doporucit nejake reproduktory pre Corollu E11? Niekde som cital, ze tie firemne su dost nestandardne namontovane, je nejaka moznost ako ich nahradit nejakymi lepsimi? Dakujem.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 27.12.06  11:26

    « Re: Re: Bezpečná Toyota Auris

    to Sedmispáč: mám Corollu >:D Ale Saaba jsem měl taky ;-)
    Ten můj kompresůrek těch 30 minut vydržel celkem v pohodě, ale použil jsme jej jen jednou. Na to běžné foukání mám ten větší, ten se uživí, páč obsluhuje 3 auta každé se zimními i letními pneu + cca 6 jízdních kol a dofukovat jedno kolo půl hodiny, tak jsem v blázinci >:D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.12.06  21:12

    « Re: Bezpečná Toyota Auris

    2 Saab: no vidíš a já myslel, že máš Toyotu a ty Saaba! :shock: >:D
    teda kámoška (právnička) ma Saaba cabrio v automatu, nějak jsem tomu na chuť nepřišel 8-s i když tvarově to z venku nejni špatný, uvnitř moc velkej tunel a málo místa pro spolujezdce :-(
    ad kompresor: u Konrada slabota, drahe a horší parametry než ten Einhell, asi si nakonec koupím nožní pumpičku s manometrem...? Mno kouknu v Bau-hausu/-maxu apod. ;-) to ten kompresor vydržel foukat 30min a neroztekl se? to jde, viděl jsem na forech, že tak vydrží 15 min max.... :shock: větší kompresor bych asi nikdy nevyužil, sice mám furt odřený nárazníky (parkuju přes den v centru Prahy), ale řešil jsem to sprejem od Motipu (výborná barevnost i kvalita) ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 26.12.06  12:38

    « Re: Re: Bezpečná Toyota Auris

    to Sedmispáč: třeba si zvykneš, mě se taky zpočátku nelíbili u Saabu jakékoli designové změny, ale pak jsem si za 2-3 měsíce zvyknul a ty před faceliftem mi pak připadali hnusné a divné >:D
    Nicméně změna jména se mi taky nelíbí :'-(
    Já mám podobný autokompresor v autě, který jsem koupil v sadě s nářadím od Conradu za cca 1.666,- Kč za celý kufřík. Nicméně zatím jsem jej použil jen jednou když kolegyni ucházela jedna guma na její Audi A6, tak jsem jí to dofukoval, aby v pohodě dojela do nejbližšího pneuservisu. No je to malé prdítko, které řve a skáče a dofukuje strašně pomalu, ale jako nouzovka je to dobré. Myslím že 1,5 baru to dofukovalo 20 nebo 25 minut.
    Na "běžné" dofukování gum v autě mám k dispozici větší kompresor za cca 3.000,- Kč z OBI, je víceúčelový, takže se s ním dá případně přestříkat i nějaký ten škrábanec na autě apod.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.12.06  11:12

    « Re: Bezpečná Toyota Auris

    koukal jsem na ní (Auris) na obrázky, ale moc se mi nelíbí 8-s taky nevím, proč opouštějí tak dobře zavedený název, jako je Corolla? :shock: Auris vypadá hoooodně "divně" - ale počkáme si, až ho uvidíme in natura. I když musm říct, že např. Honda Civic se mi původně docela líbila (teda poslední model - a la StarTrek), ale po čase bych řekl, že je čím dál tím hnusnější, hlavně ty laciné plasty venku i vevnitř... :-(
    měl bych dotázek na tebe Saabe, event. i na ostatní - nemáte někdo odzkoušenej a doporučitelnej nějakej lacinější model autokompresoru na takový to domácí dofukování? >:D našel jsem tohle, ale nevím jestli to vůbec něco vydrží?
    [odkaz]
    máme doma dvě auta a asi 4 kola, chtělo by to umět pokud možno přesně měřit tlak a event. trochu dofouknout...? díky za dobrý tip! ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 26.12.06  07:52

    « Bezpečná Toyota Auris

    Tak v crashtestech prošla Toyota Auris bez jediného zaváhání a získala 5* a je na tom líp než nová Honda Civic, Mazda 3, BMW 1 nebo VW Golf.
    Pokud by si někdo myslel, že projít crashtestem je jednoduché, tak Škoda Roomster získala taky 5*, ale až na druhý pokus:
    V prvním testu měl totiž automobil závadu, kvůli které by mu muselo být strženo dost bodů. Tehdy při čelním nárazu totiž došlo k porušení vedení kabelů od akumulátorů, předepínače bezpečnostních pásů přestaly fungovat a airbagy vystřelily pozdě.
    Zkušebna však povolila úpravy na voze a opakování testů. Škoda Auto tak upravila vedení kabelů a dala do palubní desky kondenzátory, které zajistí přísun energie i při výpadku energie. Ty pomohly i při druhém testu, kdy bylo i přes úpravy vedení od akumulátoru opět přerušeno, ale předepínače i airbagy pracovaly správně.
    Škoda Auto se rozhodla, že konstrukční změny zanesené do nově vyrobených vozů nejsou důvodem ke svolávací akci již prodaných vozů.

    Teda ten konec mě dostal, takže v prvních Roomsterech nefungují předpínače bezp. pásů a airbagy a Škodovka na to z vysoka kašle :shock:
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 25.12.06  20:47

    « Re: Re: Corolla = příliš kvalitní auto?

    to Sedmispáč: tak z těch broskví jsem málem spadnul smíchem ze židle >:D >:D >:D
    Tak mu řekni, že jestli chce značkové broskve, tak ať jde na brigádu a pak si jich může koupit kolik chce :-!
    Jo Kenvelo znám, jejich trička za 100,- Kč jsou nesrovnatelně horší než obyčejná neznačková z Makra za 70,- Kč, ty jsou proti Kenvelu luxusní :-)
    Jo jo kravaťáci, nejhorší jsou ti z předváděcích akcí, ti to předražené zboží předraží ještě několikrát. To vidím na vlastní matce, která za mnou přišla s rozzářenýma očima, že jestli bych jí nepůjčil na skvělý vysavač VacSy, který je momentálně v akci slevněný z 25 na 15.000,- Kč a celá šťástná mi ukázala prospekt. Tak jsem kouknul na net a ukázal jí kvalitní Electrolux s nesrovnatelně lepšími parametry za 7.000,- Kč :-) Naštěstí ji to přesvědčilo, ale za měsíc se dotáhla se skvělým hrncem za 6.000,- Kč na splátky přes Home Credit :shock: Tak jsem jí ho hold musel začít splácet :x To že za ty prachy mohla mít celou sadu opravdu kvalitních hrnců ji tak nějak už nebere. Starší lidi těmto dealerům podléhají až moc snadno :-(
    Já mám nejraději "podomní pojišťováky", práce s nimi mě baví, všem známým jsem řekl ať mě klidně doporučují, já je pak používám jako takový tréninkový kurz asertivity >:D V jejich produktech se vyznám, takže jsou chudáci ze mně pak celkem na prášky, hold nemají to jednoduché >:D Když jsou hodně nedobitní, tak jim řeknu, že podílové fondy mi vynesli za poslední 2 roky 40% a jestli to dokáže i jejich produkt a tím je vždy dostanu 8)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.12.06  17:34

    « Re: Corolla = příliš kvalitní auto?

    2 Saab: ono bych řekl, že je to s těmi "blázny" složitější :-) bohužel... je u nás mezi lidmi-zákazníky nízké povědomí o cenách komodit i výrobků, neexistuje pořádná dealerská síť značkových produktů, spíš šmelina než obchod, lidi důvěřují různým obskurním značkám (Kenvelo, Clockhouse apod.) a obchodníkům (Charouz a spol.) atd. atd. 8-s
    potom si myslí, že když má někdo kravatu a titul na vizitce, tak nelže a myslí to s nimi dobře, v televizi taky Máňo nelžou... celkově hnus! pak skáčou na lep různým "Budoucím zlatům" (Futurum Aurum), kampeličkám atd. atd. - bohužel ty hloupé a naivní pak sanují z daní ty ostatní, ne tak blbí >:-[]
    ad oleje, servis apod.: nojo no, jsou to "výměnáři" a není tady taková kupní síla, jako za čárou, až budu brát ekvivalent platu v € taky to bude o něčem jiným... furt říkám, že tu máme ceny jak v Dojčlandu a platy jak na Pobřeží Slonoviny - bohužel 8-s
    P.S. ještě "pikošku" na závěr : náš mladej (15) měl v krámě menší hysterák, že nebude žrát konzervovaný broskve z kauflandu protože jsou málo "značkový"! :shock: to nevíš jestli se máš smát nebo odepnout řemen...
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 25.12.06  16:56

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Corolla = příliš kvalitní au

    to Sedmispáč: když jsou tu blázni, kteří to jsou ochotni zaplatit, tak jsou tu i blázni, kteří to za tu cenu nabídnou :-(
    A tak je to tu se vším, i značkové hadry jsou v ČR o 30-50% dražší než v Německu nebo Rakousku a to beze slev ! Ještě že to mám kousek do Freeportu v Hatích :-) O výrobní ceně těch značkových hadrů se taky raději nebudu zmiňovat :-) Nebo i nová auta, třeba Škodovku koupíš na Slovensku taky výrazně levněji než tady a ostatní automobilky to samé :-(
    Máme mizerné platy a vysoké ceny :x Nedávno dokonce ukazovali, že i obyčejné jogurty, tedy jídlo, jsou v Německu levnější :'-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.12.06  11:32

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Corolla = příliš kvalitní auto?

    2 Saab: hmmm,tý výrobní ceně 20 - 50,-Kč docela věřím :shock: pak je ale síla, když ti nějakej "super-olej" tady nabízí nějakej prodejce za 1.000,-Kč/litr a myslíš si jakou ti dělá milost, když je to tak úžasnej olej! >:-[]
    nemyslím, že bys toho musel brát nějak významně moc, zajímavý by bylo napsat a otázat se mejlem na odběratelskou cenu při 10- 20 litrech (jednorázovej odběr) odhaduju tak na max. 100,-Kč/litr - když to pak rozprodáš s mírnou přirážkou, zaplatí se ti vlastní olej... >:D
    škoda, že na těch superautodílech zatím skoro nic nemaj, proklikával jsem i ostatní položky a kde nic, tu nic - ale je fakt, že olej je univerzální oproti autodílům (a budou tam asi jen škodovácký) :?
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 24.12.06  08:26

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Corolla = příliš kvalitní auto?

    to Sedmispáč: to by mě zajímalo jaká je výrobní cena oleje, tedy cena za kterou jde z rafinerie, bych to tipoval někde mezi 20 - 50,- Kč za litr :shock:
    Já loni kupoval na www.olejservis.cz olej Total Quartz 9000 za cca 1.100,- Kč/5 litrů a myslel jsme si jak dobrou tam mají cenu a na superautodílech tu pětilitrovku mají za 747,- Kč :shock:
    Zkusím jim napsat jestli by nechtěli prodávat nová auta s podobnýma slevama >:D
    S živnosťákem by problém nebyl, ten mám, problém bude, že bych asi pak musel být distributorem s pravidelným větším odběrem. Hmm, že by nápad na vedlejšák ? ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.12.06  15:19

    « Re: Re: Re: Re: Re: Corolla = příliš kvalitní auto?

    2 Saab: tak to seš dobrej! to je už hodně neuvěřitelná cena! :shock: jinak olej je to fakt hodně dobrej, úplně světloučkej od Kuwait Petroleum. Ono nejlepší by asi bylo to kupovat přímo od dealera pro CZ - což je Top Oils, k.s. z Horšovského Týna - viz www.Q8oils.cz
    ale nemám ŽL a taky bych toho asi musel kupovat víc, možná se tady domluvit a vzít toho víc - měním ročně 2x = cca 10 litrů na rok >:D ono by to šlo dát do jiných aut a tak dobrý olej, za tak málo peněz se vyplatí ;-)
    tady v Praze jsem ho ukecal z 660,-na 550,-, ale levnějc ho prodat nechtěl, a to jsem si myslel, jak jsem dobrej "ukecávač" 8-s jsu se kouknout na tu stránku na nějaký stírátka...
    hezký svátky klidu a žraní ;-) všem
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 23.12.06  13:17

    « Re: Re: Re: Re: Corolla = příliš kvalitní auto?

    to Sedmispáč: našel jsem na ten olej ještě lepší cenu, na www.superautodily.cz mají ty 4 litry za 483,30 Kč s DPH + 85,- Kč doprava (celkem 568,30 Kč). Při příští výměně oleje ho vyzkouším.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.12.06  20:15

    « Re: Re: Re: Corolla = příliš kvalitní auto?

    2 Saab: k tomu oleji - Q8 5W40 - maji tady za tu cenu = 4 litry za 660Kč
    [odkaz]
    maj tam i jiný oleje a nějaký další drobnosti >:D , ale olej fakt špička!
    díky všem az tipy na stěrače, asi vysonduju a okouknu v lednu na servisce v Průhonicích u Čuča >:D a vyptám se na cenu a na skušenosti..
    mě by se na nich líbila ta jednoduchost a elegance, taky to že by nebyly tolik vidět na skle a spíš by zlepšily i výhled z auta... snad :?: :shock:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.12.06  07:51

    « Re: Re: Re: Corolla = příliš kvalitní auto?

    Jediné, v čem jsou zmiňované stěrače lepší než klasické, je schopnost vykrýt zahnutí skla, což je ovšem aktuální pouze u některých (zvláště straších vozů), a to ještě jen před spolujezdcem. Jinak jsou naopak velmi náročné na správnost geometrie "nosného ramene" - chybí jim totiž pružnost mechanismu raménka.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 19.12.06  06:50

    « Re: Re: Corolla = příliš kvalitní auto?

    to Sedmispáč: na ty náhradní díly zkus kontaktovat Idaha z [odkaz] - dokáže sehnat jak náhrady, tak i originály od Densa.
    Otázkou je jak jsou účinné ty stěrače, aby to nebylo jen designové pozlátko.
    Jinak díky za tip na olej, já lil to Toyotky zatím OMV nebo Total za cca 1.000,- Kč/4 litry.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…