Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.03.03  23:14

    « Tak nevím...

    ...ale kdyby byly možná Corolly víc poruchové, tak tohle téma si hned tak do archívu nespadne ;o) BTW: potřebuju páčky pod volant s cyklovačem - nemáte někdo jedny navíc?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.02.03  19:19

    « Re: Další test spotřeby

    já s carinou po městě 8-10lt popravdě do práce to mám 2 km tak to moc neohřeju
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.02.03  21:59

    « Re: Další test spotřeby

    A za kolik jezdíte třeba po městě? Já se po Praze pod 8 l/100km nějak nedostanu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.02.03  10:41

    « Re: Další test spotřeby

    Cim vic mam najeto,tak to zere min.:-))Pokud necouram,nebo to nehonim pres 130 tak se nedostanu pres 6l.A dovnitr dam 4 lidi s bagazi a navic i 6x lyze do 220cm.:-)))
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.02.03  22:28

    « Další test spotřeby

    Tak jsem opět testoval spotřebu Corollou 1.6 81kW, najeto 3500 km, 2 dospělí, 2 děti, našlapaný kufr, trasa Karviná-Luhačovice přes OV, NJ, ValMez, Vsetín, Vizovice, celkem 130 km, lehkou nohou. Výsledek: 6,2 l/100km, průměr 68 km/hod. Předešlý test: 6,5 l a 69 km a o něco větší provoz. Nyní max. rychlost 120, běžná rychlost 80-100, většinou na 5. stupeň (80-120). Jinak s provozem auta spokojenost, nic nevrže, nedrnčí, neklepe, nepíská, neteče ... akorát zadní ostřikovač by mohl stříkat trochu razantněji, možná je ale ucpaný. U volantu by možná ještě mohlo být podélné nastavování. Koupil jsem střešní nosič (lyže, kola, ), ještě musím pořídit střešní box. Dva páry lyží ale vlezou v pohodě dovnitř (max.200cm) zastrčené dolů mezi sedadlo řidiče/spolujezdce a středovou opěrku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.02.03  15:19

    « Re: oprava - nedrzi smer

    Podla mna to nebude v brzdach. Corolly maju brzdy dlhou vydrzou, skor tipujem na pneu. Okrem ineho patrim k tym, ktori dost vyuzivaju na brzdenie motor... Ale vsetko sa ukaze. Len je tu strasna kosa na vychode, a nechce sa mi montovat kolesa vonku. Inac by som uz davno dal vediet co je s tym... Tak musim pockat, kym sa otepli. S tymi pneumatikami nie som spokojny od zaciatku (nekupoval som ich nove). Boli zjazdene kazda inac (od nejakych 5 mmm do 7,5mm) a auto sa mi aj minuly rok trosku inac spravalo, ako na letnych...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.02.03  08:09

    « Re: oprava - nedrzi smer

    Ja mam na tech nasich vykurv.. silnicich 140tkm a teprve ted se trosku ozyva jeden svislak.V 52tkm bych to videl spis v brzdach,mohla by to byt doba odchodu puvodnich desticek,a jestli to je delany v Englandu tak mozna kotouce.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.02.03  23:47

    « Re: oprava - nedrzi smer

    Paulus: kulové čepy v 52tis.? To na japonci těžko. Mám v nich trošku vůli na své Corollce, co má 240tis., ale na řízení to není poznat. Viděl bych to na ty pneumatiky. Pokud jezdíš na standardních kolech a nevlít si do nějaké díry nebo bokem na obrubník, tak by to geometrií být nemělo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.02.03  16:58

    « Re: oprava - nedrzi smer

    To ccc: Na pneumatice s tzv. "povolenou" kostrou ("plátna" se vůči sobě jen drobet posunou...) nemusí být ani při podrobné vnější prohlídce vidět vůbec nic. Vadu by zřejmě odhalilo až X-Ray vyšetření, ale proč se tím zabývat!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.02.03  14:17

    « Re: oprava - nedrzi smer

    zajmavý názor,mě povolila jenom na zimní pneu a dělalo to pěknou neplechu.trvalo chvíli než jsme zjisily tuto závadu.auto začalo nepatně nadskakovat,jako kdyby mělo bouli na běhounu.
    pneu byla v místě poškození sjetá nepatrně víc.tento samý problém měl i kolega na stejném druhu vozidla.(měli jsme oba i stejné obutí)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.02.03  13:00

    « Re: oprava - nedrzi smer

    Pro Pauluse: Na mechanickych dilech napravy podle meho neni nic v neporadku, stejne tak na brzdach ci ve vyvazeni kol. Moje diagnoza - "povolila" nosna kostra pneumatiky a tim se vyrazne zmenil jeji valivy odpor. K tomu nejcasteji dochazi jizdou na podhustene pneu, po projeti hlubokeho vymolu s ostrymi hranami na silnici nebo vyrobni vadou pneumatiky. Doporucuji kolo na te strane, kam to tahne, vymenit za rezervu a vyzkouset. Pokud je chyba skutecne v kostre pneumatiky, co nejdrive ji vyhodit a koupit novou!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.02.03  12:48

    « Re: oprava - nedrzi smer

    nevlítnul jsi do nějaké díry,mohla by být taky rozhozená geometrie,a pokud tě to tahá i při brždění ke straně mohl by by¨ýt taky přirezlej br.váleček no nevím zkus vše
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.02.03  09:01

    « Re: oprava - nedrzi smer

    Tak som to skusil cez vikend, dofukal som pneu na rovnaku hustotu (meral som aj svojim tlakomerom a tym na pumpe). No a taha to stale. Tak som sa este rozpraval so susedom, ktory povedal, ze to moze byt aj nevyvazenostou kolesa. Este som si vsimol, ze pri rozbiehani to taha viac, ako ked idem stabilnou rychlostou, alebo pri dojazdoch. Tak isto pri brzdeni to taha viac. Mam este jeden tip od kolegu - vymenit predne kolesa navzajom. Tak to skusim a uvidim co to spravi. Dufam, ze to nebudu vytlcene gulove capy... To by ma sklamalo, nakolko auto ma len 52 tis. nabehane... A vraj tieto corolly boli zname robustnou mechanikou. Tak uvidim...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.01.03  15:50

    « Re: oprava - nedrzi smer

    To pablo: Popisovany problem neni zpusoben autem, ale pneumatikami. Priste je treba volit nejake jine. Ale pozor! Predem (tj. bez vyzkouseni) se to nepozna a zkusenosti ostatnich plati na 100% pouze tehdy, pokud se jedna o vuz stejne znacky a stejneho typu, ponevadz stejne gumy se mohou na ruznych autech chovat ruzne.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    31.01.03  14:07

    « Re: oprava - nedrzi smer

    Tak priatelia, este som to nevyskusal, a je tu dalsi vikend. S tymi brzdami sa mi to nezda, ale pre istotu to vyskusam tiez. Asi to budu tie pneumatiky, len nechapem, ze ked je maksia prava predna, preco zatahuje do lava. Alebo tam bude este nieco ine...
    No uvidime.
    Ozvem sa este.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.01.03  08:58

    « Re: oprava - nedrzi smer

    Kontrola tlaku je dulezita,ale taky jsem si vsimnul ze (predevsim ta moje)Corollka ma tendenci se skrabat z vyjetejch koleji,coz nejni zrovna prijemny pokud jsou ty koleje hlubsi a je namrzlo.Nemyslim koleje v ledu ale od nakladaku protlaceny strouhy do asfaltu.To muj starej moskal v tom sedel jak jak hov.. v podrazce.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.01.03  18:49

    « Re: oprava - nedrzi smer

    Buď špatně nafouknuté pneumatiky, což je nejčastější (hlavně taky díky tomu, že většina měřáků u pump měří podle plotu) nebo hnutá geometrie. Případně pokud to táhne do strany jen při brždění, tak něco na brzdách (jinak sjeté kotouče či destičky apod.).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.01.03  16:30

    « Re: oprava - nedrzi smer

    Ved to prave neviem, ale cez vikend skusim zistit. V pondelok sa urcite ozvem.
    Prijemny vikend vsetkym!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.01.03  14:41

    « Re: oprava - nedrzi smer

    Pokial sa ti to meni, podla toho, ako mas nafukane pneu, tak to bude tym...
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.01.03  08:18

    « oprava - nedrzi smer

    Pomylil som sa v texte - takze aby bolo jasne - auto taha do lavej strany, koleso bolo maksie v predu v pravo.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…