Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 13.04.03  14:10

    « Kvílení převodovky

    Ještě malej dotázek, kvílí Vám při nízkých otáčkách a rychlostech převodovka ? Já už si na to sice zvyknul, ale to samé dělala ta moje stará s 250000km a totéž dělá i bráchova Corolla 1.4XLi 1997. Tak mi to pomalu připadá jako standardní výbava :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 13.04.03  14:07

    « Re: Jarni uklid

    Pochybuji že bych s nějakou reklamací uspěl :-( Tam kde mi kontrolovali ty brzdy a kde jsme na ten problém došli mi rovnou řekli, že na tlumiče je sice záruka 2 roky (ty co prodávají oni), ale pokud tam nejsou ty gumy (prachovky), tak na to záruku nelze uplatnit. No a pokud bych to reklamoval jako nedostatek servisu, tak už je vidím jak mi ukážou mou objednávku kde jsem si objednal jenom výměnu tlumičů a o prachovkách jsem se ani nezmínil :-( Tento můj zážitek jsem řekl kamošovi a ten mi řekl, že jednou mluvil se zákazníkem, který byl na Hukr tak naštvanej, že to vypadalo že dostane infarkt. Proto se jej raději ani neptal co mu provedli. No ale prachovky už jsou stejně objednány, takže až přijdou tak je spolu s brzdama a tou pumpou nechám vyměnit. Ale mám i optimističtější info, v pátek mi z e-pneu dorazili liťáky, takže jsem Corollu přezul na rovnou na letní. Koupil jsem 14" Borbet CF, které spolu s Bridgestone RE720 vypadají moc dobře (15" by ale vypadali ještě líp).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.04.03  20:49

    « Re: Jarni uklid

    pablo: a nemáš náhodou na tom motoru i klimu? Ta by se mi hodila...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.04.03  20:48

    « Re: Jarni uklid

    Saab: To je dobrý. Co takhle reklamace u Hukra?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.04.03  12:20

    « Re: Jarni uklid

    Ja si taky myslel ze mi tece pumpa,tak jsem koupil komplet motor s prevodovkou a prislusenstvim(pumpa,altik,startet...) a pak zjistil ze prokapava "o"krouzek mezi rozvodovou trubkou a pumpou.Takze cena opravy 5,-Kc a asi 2hodky prace(hrozne blbej pristup-starter musi ven a samo taky kapalina).Takze ten motor mi lezi v garazi.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 10.04.03  10:03

    « Re: Jarni uklid

    Tak jsem byl v servisu prohlídnou ty brzdy a na levé i pravé straně byli kouslé ... (hmm, tak mě právě postihnul totální výpadek paměti a nemůžu si vzpomnět jak se tomu parchantovi nadává :-( ). No nicméně čelisti na zadních bubnech jsou sjeté a pudou nové, přední kotouče i destičky jsou v pořádku, předchozí majitel je zřejmě měnil. No ale při prohlídce jsem zažil šok, bylo mi řečeno, že zadní tlumiče dlouho nevydrží ! Ty zadní tlumiče mi před rokem a půl měnili v Toyotě Hukr (14.8.2001) a ti * tam nedali tu černou gumu, která je kryje a nechali tam ty staré a potrhané gumy, takže mi ty tlumiče reznou !!! Servisu Toyoty Hukr se vyhněte velkým obloukem ! Takže už mám ty gumy objednané a pudou na ty tlumiče. Navíc když mi tam dávali ty tlumiče, tak jsem jim řekl ať mi zkontrolují brzdy a oni mi řekli že jsou v pořádku a za rok a půl můžu čelisti na zadních brzdách vyhodit jak jsou sjeté. Tedy autorizovaný servis na dvě věci. No a taky mi teče vodní pumpa, takže pude taky nová.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.04.03  20:25

    « Re: Záruka na Corollu

    Pokud máš dobrý autorizovaný servis, tak se to rozhodně vyplatí - to auto pak déle vydrží.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.04.03  20:25

    « Re: Jarni uklid

    Tak to můžou být tenké kotouče. Kolik má najeto? Na mé Corolle vydrží cca 150tis., na CariněE 200tis. při stejném zacházení. Kupoval jsem oboje originál, protože jsou levnější a vydrží víc než neoriginální.

    Jinak, u těch šroubků se to pozná docela lehce - všechny jsou černé šestihranné na 10tku klíč a to co vypadá jinak, tak většinou nedrží nic podstatného ;o)
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 07.04.03  15:42

    « Re: Záruka na Corollu

    Jak to s tou zárukou je nevím, ale těch 100tis. km tam asi určitě bude. Já si té záruky všimnul tento víkend v TV v reklamě na Corollu a na stránkách www.toyota.cz je napsáno jen tohle: "Na novou Corollu nyní záruka 4 roky! (27. března)"

    Mě osobně by taky ta 4letá záruka přišla vhod, sice jezdím denně, ale taky najedu jen 10-15tis. km (protože lítám převážně krátké tratě, přes týden většinou jen do práce a z práce). Navíc to pomůže i prodejcům, protože člověk musí o 1 rok dýl chodit na pravidelné servisní prohlídky do autorizovaného servisu.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 07.04.03  15:37

    « Re: Jarni uklid

    A sakra, problém je v tom že pořád někde lítám. No ale až se do toho dám, tak si pro jistotu vezmu videokameru, abych až ji dám dohromady věděl kam patří ty šroubky co mi zbydou :-)

    Stáří kotoučů a destiček neznám, Corollu jsem koupil před 2 roky a brzdy jsem tam zatím neměnil. Ale když jsem ji koupil, tak byla v Toyotě a brzdy jsem nechal zkontrolovat a říkali že jsou OK. Pak mi pískalo zadní kolo a příčina byl malý úlomek, který ten kravál způsoboval. Navíc současné pískání se začalo ozývat hned jak se oteplilo a to jen někdy, tj. někdy pomohlo to přibrždění, někdy ani to ne, druhý den nepískalo vůbec. Např. teď když se opět ochladilo, tak to nepíská, alespoň dneska ráno to nepískalo, uvidím večer. Možná to chce brzdy jenom vyčistit. Co tam máš za destičky a kotouče?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.04.03  15:14

    « Re: Záruka na Corollu

    Pro me by to nezajimavy nebylo.Ja na svym nalitam max 15tkm za rok.Ale za tu dobu mam stejne malou sanci ze se neco pos... .
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.04.03  19:00

    « Re: Záruka na Corollu

    To ani nevím. Ale se zavedením standardní 2leté záruky na cokoliv se to dalo čekat. Jestli je to ale pořád omezené na 100000km, tak je to stejně relativně nezajímavé.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.04.03  18:59

    « Re: Jarni uklid

    Rozdělával jsem palubovku na své, tedy model předtím, a nemyslím, že to bude na novější jednodušší - rezervoval bych si na to tak den volna (celý..). Několikrát jsem jí rozebíral jen asi 50% (ta velká část vcelku zůstala na místě) , takže se to dá časem nacvičit dělat rychleji, ale za méně než půl hodiny jí pořad nerozeberu ;o)) Hlavně je tam spousta šroubků, které se vůbec nemusejí vymontovávat, protože drží věci, které nejsou potřeba odmontovávat.

    A k brzdám: jak staré máš destičky či kotouče? Na destičkách je takový plíšek, který začne přerušovaně pískat, když je třeba destičky vyměnit (to jest cca 20% účinné vrstvy). Když se to přežene, tak to pak píská pořád ani ne moc přerušovaně, při brždění to přestane. A když už to nepřestane ani při brždění a ještě se k tomu přidá takový nepříjemný drhnoucí zvuk, tak jsou destičky na nule - teď jsem byl zrovna měnit jak kotouče, tak destičky.. 8500 Kč... ale brzdí to nesrovnatelně líp ;o)
  • 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 06.04.03  10:33

    « Záruka na Corollu

    Co říkáte na 4letou záruku na novou Corollu ?
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 06.04.03  10:32

    « Re: Jarni uklid

    Mě drnčelo uchycení autorádia kolem 3000 ot. +- 300ot.. Původně jsem myslel, že je to jen panel, ale pak to drnčelo i bez něj a když jsem autorádio přidržel, tak to přestalo. Už jste někdo rozdělával palubovku v Corolle (93-97) ? Mě totiž měnili čelní sklo (prasklo když jsem v mrazech přejel zadním kolem obrubník a na sklo letěl horký vzduch) a při výměně v servisu zapomněli zakrýt výdechy větrání a teď jsou v nich kousky skla :-( A taky mi začali pískat brzdy, dělá to jen občas a když někdy přibrzdím, tak to přestane, ale někdy to nepřestane ani při přibrždění. Občas to přestane když kola trochu natočím. Začalo to dělat teď když přišli teplé dny (které jsou už pryč).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.03.03  19:06

    « Re: Jarni uklid

    Tak to vypadá, že se tam ulomil nějaký ze zaklapávacích spojů, takže s tím v podstatě kromě přilepení dané součástky napevno asi nic neuděláš.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.03.03  12:25

    « Re: Jarni uklid

    Neprestane.Ale deje se tak "jen"ve dvou tretinach spektra otacek.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.03.03  21:16

    « Re: Jarni uklid

    Když do té přístrojovky bouchneš tak to přestane?
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.03.03  09:28

    « Jarni uklid

    Tak jsem Corollku po zime vypucoval.Uz mi ten nanos snizoval maximalku:-)))Takhle omlacenej spodek od sterku jsem snad jeste nemel.A taky mi zacina neco drncet za budikama v pristrojovce.Nemate nekdo typ co by to mohlo bejt?
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.03.03  09:39

    « Nedrzi smer

    Tak este stale som neprehodil tie pneumatiky, takze uz to necham na jarnu vymenu, resp. jarnu prehliadku. Spomeniem ten problem v servise, som zvedavy, co to nakoniec bude. Inac jazdim s tym dalej... (ale stve ma to trochu :-( ).
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…