Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.05.03  11:35

    « Re: Tahanie do lava...

    to moze byt pravda - pneumatiky boli v hroznom stave (aj ked hlbka dezenu bola este slusna). Chlapik v pneuservise mi povedal, ze z nich uz nic nebude, tak som ich tam nechal. Letne maju pred sebou tiez poslednu sezonu... Takze v jeseni a v jari ma cakaju investicie do novych pneu (a aj do novych diskom asi).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.05.03  18:01

    « Re: corolla v nafte

    "Zakapkovité" 2 kulaté přední reflektory? Ty měly 2litr 66kW - nekupoval bych to, jelikož to dvakrát nejede. Osobně si prostě říkám, že když "rodinný japonec, nafta vždy až na konec" ;o) Tedy nafťák leda do teréňáků...
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.05.03  16:26

    « corolla v nafte

    zdravim, zacinam uvazovat o koupi corolly v dieslu, chtel bych tu 8.generaci (od roku 98?), muzete mi poradit jakou muzu cekat cenu (zatim jsem nikde takovou nevidel) a jake dieslove motory se do nich montovali. diky kuba
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.05.03  17:27

    « Re: Tahanie do lava...

    Ztraceným závažím to určitě nebylo. Podle mě poškozená kostra jedné z pneumatik, jak jsem už ostatně dříve napsal. Ihned vyhodit!
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.05.03  15:30

    « Tahanie do lava...

    ... je prec. Konecne som sa odhodlal prezut auto na letne a auto prestalo zatahovat do strany (do lava). Takze problem musel byt bud v pneu (boli tam starsie Dunlopy a nebol som celkovo s nimi spokojny) alebo neboli dobre vyvazene - mozno som niekde stratil vyvazovacie olovko). Skratka auto ide o.k. V zime ma caka nakup zimnych pneumatik a po zime aj letnych - tie uz tiez dozivaju.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.05.03  14:27

    « Re: Co je lepsi?

    Civic kombík s 1,5tkou je podle mě dost málo - Hondy jsou dost těžkě, takže bych řekl, že Corolla bude živější. Osobně se mi v dané m.r. víc líbí Civic (co se týče designu) a kdybych si měl vybrat mezi těmito auty, tak bych dal jen na pocit - kvalita bude velice podobná. Jestli máš možnost nějakého "delšího" srovnání, tak 20-30km po různých cestách, tak je zkus a uvidíš. Jinak je to dost těžký výběr. Jinak Civic je z Anglie, Corolla by měla být z Japonska nebo z Francie, ale to nevím jistě.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.05.03  09:17

    « Re: Co je lepsi?

    Corolla je uvnitř větší, spolehlivá, ale "bez duše". Civic menší, obzvláště pokud jde o zavazadlový prostor (na kombi nic moc), ale zase potěší motorem a jízdními vlastnostmi. Spolehlivost se odvíjí od toho, zda je to auto "made in Japan" nebo "made in UK" (tohle platí víceméně obecně, ale kde vyráběly ony verze kombi, to skutečně teď nevím).
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.05.03  03:43

    « Co je lepsi?

    Rozhoduji se mezi dvema autama: Corolla combi 1.6 nebo Honda Civic combi 1.5, tak kolem roku 2000.Za kazdou radu dekuji. Stein-X
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.05.03  15:25

    « Re: Kvílení převodovky

    Jo tak to znam, ja mam sice starickou corollu GT, z roku 86,ale uz dvakrat jsem prevodovku menil a vzdy kvilela. Vypada to ze Japonci neumi prevodovky. Apropo nevite kde bych sehnal nejake dily- tlumice,kotouce,atd za prijatelnou cenu na moji starou? diky. Radek
  • 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 05.05.03  13:37

    « Auto Jaro

    1. a 2. května byl v Břeclavi další ročník akce Auto Jaro kde se sejdou prodejci aut z okolí a lidi maj možnost si tam s autama zajezdit. Letos tam byla konečně i Toyota zastoupená C&K Toyota Brno. Měli tam Yarise, 3dv Corollu, Corollu sedan, RAV4, nový LandCruiser, nový Avensis sedan 2.0i a Lexus GS300. Bohužel přístup prodejce byl takový že odmítali předváděcí jízdy jako ostatní prodejci, takže tam člověk jen koukal. Přitom u ostatních prodejců se jezdilo s téměř všemi auty. Dokonce tam odmítli o zkušební jízdu i zájemce o novou Corollu ! Byl to kolegův kamarád, který už byl téměř rozhodnut ji koupit a oni mu řekli ať si přijde v pondělí do autosalonu v Brně, tak se naštval a šel se kouknout ke konkurenci. Jestli vybral něco jiného zatím nevím, ale svým přístupem se C&K připravila o kšeft. Mít prachy tak bych si možná pro zábavu koupil žlutýho Mini Coopera, který tam taky byl :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.04.03  01:31

    « Diagnostika na Toyotu

    Hledám majitele vozu Toyota r.v. 1996-2000, kdo by chtěl otestovat diagnostiku [odkaz] ať se mi ozve přes [odkaz] (mě zajímá, zda bude SW a HW fungovat s Toyotou). Prvnímu možnost získat adapter za dotovanou cenu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    22.04.03  21:21

    « Test spotřeby

    Včera jsem opět testoval spotřebu nové Corolly 1,6 (81kW) 5D HB. Snažil jsem se o co nejnižší spotřebu, tzn. co nejplynulejší jízda, co nejlehčí noha. Úsek 130 km Karviná-Luhačovice, 2 dospělí, kufr napůl, letní gumy, normální provoz včetně menších kolon, přes obce 50-60 km/h, běžně 80-90 km/h, max. 110 km/h, celkem najeto necelých 6 tisíc km. Spotřeba vyšla na 5,4 l/100 km při průměrné rychlosti 65 km/hod. Při minulých testech na stejné trase (+ 2 děti, plný kufr, zimní gumy) byla spotřeba poprvé 6,7, podruhé 6,2 l/100km. Jinak jezdím bez zapnutého pal. počítače, většinou co to dá, krátké vzdálenosti do 50 km a celková spotřeba je mezi 8,2-8,3 l/100km.
    Auto zatím bez problémů, nevrže, neteče ... akorát volant by mohl být stavitelný i podélně, jinak spokojenost.
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.04.03  11:53

    « Nechce někdo ND?

    Mám doma nějaké díly na corollu r.v. 86, pětidveřový hatchback. Zavazí mi tam dveře, zadní lampy a pár blbostí jako palubovka, topení a tak. Nechcete to někdo do foroty? Mě to už na nic není, protože jsem přesedlal na nové. Ani bych za to moc nechtěl... Ty dveře jsou OK, bez škrábanců a koroze. Toyotě zdar!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.04.03  19:12

    « Re: Jarni uklid

    Měl a nevadilo mu to... Mě jo a nemůžu dvě správný sehnat...
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 14.04.03  18:40

    « Re: Jarni uklid

    Kola jsem vybíral s ohledem na cenu, dal jsem si limit 2.500,- kč na kolo. Jinak se mi líbí i Borber H, až na tu cenu. Původně jsem měl vybraný WSL M, ale ty v nejbližší době nebudou, takže jsem z těch ostatních vybral ty CFka. To ten předchozí majitel koupil 2 páry stejných liťáků, ale každý pár s jinou roztečí? V Brně jsem viděl prodej starých liťáku na Dornychu, za takovou obouchanou zdí, ale nikdy jsem tam nic nekupoval, takže jak to tam chodí nevím.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 14.04.03  18:33

    « Re: Kvílení převodovky

    Ono to kvílí asi jako když jedeš nějakým autem na zpátečku, jen je to o něco tišší. Já už to řešil loni, v Toyotě v Hodoníně mi řekli, že pokud se to nezhoršuje, tak se na to mám vykašlat, v Toyotě CaK na Vídeňský mi tvrdili, že to je homokinetický kloub a v neautorizovaném servisu mi řekli, že to kloub na 100% není (při plném rejdu nebouchá) a zkusili mi dát do převodovky nějakej sajrajt, ale ten taky nepomohl. Ty prachovky stojí pár stovek, takže na ně kašlu a stejně teď ležím doma s angínou :-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.04.03  09:46

    « Re: Kvílení převodovky

    Me prevodovka nekvili za zadny situace.Jen dvojka jde malinko tiz,a zpatecku musim vyslapovat pokud stojim na hodne nerovnym povrchu(vjezd do garaze).Ale na rovine pohoda.To NASROT: klimu tam bohuzel nemam,jeste tak karburator:-))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.04.03  15:21

    « Re: Jarni uklid

    ad litá kola: osobně bych koupil radši třeba CR, CB nebo E, ale proti gustu žádný dišputát. Já jsem si letos taky koupil přes inzerát OZ Ruote (straší, osmipaprskové, autu slušej), akorát mají drobnou vadu - předchozí majitel je měl na podložkách a tak mu nevadilo, že má dvě kola s roztečí 114,5, což před prodejem nesdělil a já si toho nevšim... Takže ty dvě s větší roztečí budu muset prodat a sehnat se správnou, protože se mi ty kola fakt líběj.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.04.03  15:16

    « Re: Kvílení převodovky

    A jakým způsobem ti kvílí? Můžeš to třeba nahrát a poslat? Nebo ti můžu nahrát mojí převodovku a pak můžeš srovnávat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.04.03  15:15

    « Re: Jarni uklid

    To ti tam ale měli nechat ty původní prachovky - myslím, že by se to nějak dalo uhádat. Aspoň já bych to zkusil.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…