Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.03  22:46

    « Re: ještě jednou

    Neprodávaly. Ale dneska se tu taky např. oficiálně neprodává MR2jka, ale když jí budeš chtít, tak ti jí dealer doveze.
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.07.03  17:29

    « ještě jednou

    teď sem procházel www.tipcars.com a narazil sem tam na nějaký inzeráty na prodej právě toho provedení o kterým se tady bavíme tj. liftback a píšou tam koupeno v ČR. Tak prodávali se tady nebo ne???
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 02.07.03  16:58

    « Re: Tachometr

    Tuto poruchu som mal aj ja. Problem je, ze tam nie je ziadny bowden, je to riadene elektronicky a neda sa to opravit. Je to taka mala cierna zaliata plastova skatulka, ktora sa musi vymenit. Je to pomerne drahe, na Slovensku to stalo 7 000 Sk, u vas predpokladam okolo 5 000 Sk.

  • 00 Reagovat !

    foto

    02.07.03  16:12

    « životnost

    jaká je asi životnost tlumičů a brzdovejch kotoučů u corolly??? bojím se, aby se mi právě takovýhle věci hned nezačali sypat (135 000km, 6 let stáří)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.07.03  16:10

    « Re: prosím o radu

    díky všem za info, no americká verze to asi není jen sem byl překvapenej vzhledem, protože sem znal jen klasickej hatchback, původně sem si myslel, že je to nějakej facelift, ale musím uznat, že ten liftback se mi líbí daleko víc. Našel sem technický info na nějakejch polskejch stránkách a píšou tam, že LB je cca o 19cm delší a má skoro o 100lt větší objem kufru. No asi vrazím ty 2000 do prohlídky v C+K a kydž bude OK, tak to vezmu. Vypadá skoro jak ta na odkazu od saaba, jen nárazníky nemá lakovaný, ale černý
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.03  15:51

    « Re: Tachometr

    Vypadeny nebo prekrouceny nahon rychlomeru. Odpojit bud u vlastniho rychlomeru, nebo na vyusteni nahonu z prevodovky a zkontrolovat, zda funguje mechnicke spojeni prostrednictvim spiraly uvnitr bowdenu. PS: Predpokladam, ze jde jeste o ciste mechanicky system, nikoli elektronicky, ktery doznal vyraznejsiho rozsireni az v posledni generaci vozu. Tomu ostatne odpovida i blbnuti rucicky rychlomeru pri urcite rychlosti, coz obvykle signalizuje blizky konec...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.03  15:46

    « Re: prosím o radu

    Pozor na americke verze Corolly! Znamy ji ma (dotahl si ji osobne z USA, kde pracoval), nicemu od Toyoty na evropskem trhu se to nepodoba, kdyz neco potrebuje, tak to musi slozite resit individualnim dovozem (ani tak se to casto nedari - napr. pretrzene lanko (v kompletu s bowdenem od tempomatu nesehnal vubec, resp. sehnal dva, ale ani jedno nebylo to spravne) a nepasuje tam dokonce ani olejovy filtr (ten se ale da pouzit z nejakeho jineho auta, jen vedet, z jakeho...). Takze bacha na "japonske ameriky"!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.03  14:18

    « Tachometr

    Tak mám 2. závažnou závadu na Corolle - nefunguje mi tachometr (neukazuje ani rychlost, ani nepočítá km) - stalo se vám někomu někdy něco podobného? A čím to kdyžtak bylo? P.S. dřív občas blbnul tak, že se cca kolem 40km/h ručička na chvíli rozhoupala.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.03  14:16

    « Re: prosím o radu

    Záleží na tom, co za díly potřebuješ. Dealer originál sežene vždycky na cokoliv. Na vrakpvišti je to horší, ale pořád je jich podstatně víc, než amerických verzí (tu jsem ještě neobjevil žádnou)...
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 02.07.03  11:52

    « Re: prosím o radu

    Jo a když si ji půjdeš prohlídnout, tak zavolej do Hukra, aby ti dle VINu řekli kdy byla ta Corolla vyrobena. Alespoň budeš mít jistotu, že ji někdo papírově neomladil. Já si tak prověřil svou Corollu, je vyrobena v dubnu 1993. Jinak servis Hukra je nanic - osobní zkušenosti. Hukr je dobrej jen na nákup ND a ověřování roku výroby. Ten pán co má ND na starost se chová perfektně a ochotně, narozdíl od servisu.
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 02.07.03  11:46

    « Re: prosím o radu

    Corolla 92-97 se dělala v těchto verzích: nejvíce 3dv. a 5dv. hatchback (viz. [odkaz] sedan, kombi a tebou zmiňovaný liftback (viz. [odkaz] Pokud vím, tak v Rakousku i Německu se liftback běžně prodával.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.06.03  18:14

    « Re: prosím o radu

    oficiálně se nedovážely, ale co je to za verzi??? pro jakej trh je určená a koupím tady na to nějaký díly za rozumnou cenu???
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.06.03  18:13

    « Re: toyoty v Brně

    no ta kalkulace vycházela asi takhle kontrola tlumičů 800bez DPH, prohlídka cca 2 hodiny po 450Kč dohromady cca 1700 bez DPH
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.03  17:38

    « Re: prosím o radu

    Cena je to relativně slušná, ale pořádně bych si to prohlídl a podíval se po původu - oficiálně se k nám tyhle verze nedovážely, takže to je individuální dovoz - tedy nevíš, jaký měla servis apod.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.06.03  17:33

    « Re: toyoty v Brně

    Když jsem se ptal asi před rokem na "předkupní prohlídku ojetiny" (abych věděl, co s tím), tak mi řekli, že je to tabulkově cca za 500...
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.06.03  11:05

    « ještě corolla

    ono to auto má jinej zadek, než znám z normálních coroll téhle generace(92-97), nevíte někdo co se dělalo za provedení v této generaci. Pokud se někdo díval na www.reifen.com pak takováhle corolla je tam uvedená jako pětidvéř pro tuhle generaci.
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.06.03  11:01

    « toyoty v Brně

    tak ještě nevím jestli to auto koupit, ale už vím, že s Toytou HUKR sem už skončil. Volal sem do C+K jestli dělají nějaký preventivní prohlídky ojetin před koupí, bylo mi řečeno, že není problém, kontola tlumičů 800,- bez DPH + brzdy + přední náprava + motor , odhadem celkem cca 2200-2500 Kč i s DPH, to mi přijde celkem fér cena, chlap byl ochotnej, akorát mě varoval, že je lepší se objednat tak den dva předem. Volal sem i k HUKROVI technik na telefonu byl nepříjemnej jak *, řekl mi, že nic neví a že by to samý stálo tak 5-6 000, celkem pálka. V těch 140 000km strach o motor nemám, ale de mi právě o to, abych nemusel hned vrážet peníze do tlumičů, kotoučů apod.
  • 00 Reagovat !

    foto

    28.06.03  16:52

    « prosím o radu

    dostal sem nabídku na Corollu r.v.97 liftback motor 1,4 (1332 nebo tak nějak) najeto cca 135 000km za 120 000Kč je to dobrá cena nebo ne? Z venku vypadá celkem dobře, jen běžný škrábance na náraznících apod., ale je to totální holoauto, kromě centrálu tam není vůbec nic. Nevím co je to za provedení vzadu to nemá samostatný sdružený světla, ale jsou spojený do jednoho překrytu z nějakýho kouřovýho plexi. Prosím o jakýkoliv rady nebo info, předem dík
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.06.03  12:28

    « Re: Kontrolka nespravne cinnosti motoru

    To se testuje motor,u ty my je i symbol olejnicky na stav oleje.Jen se modli aby se ti to nekdy nerozsvitilo za jizdy:-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.06.03  10:48

    « Re: Kontrolka nespravne cinnosti motoru

    Ano, tak to má fungovat. Vše je OK.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…