Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • 00 Reagovat !

    foto

    22.08.03  08:17

    « Vrakace

    Nazdarek
    Chlapi,nevite kde je v republice jeste nejakej vrakac s Toyotama krome Slustic?Nebo vsechno svazej schvalne jenom tam?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.08.03  15:36

    « Re: Corolla `98

    tak to by me taky docela zajimalo co konkretne s tim je, protoze mam model 98 a (uz jsem to tu kdysi psal) posledni dva roky se mi ozyva z motoru ci spis z prevodovky zvlastni chrasteni presne v rozsahu 4000 - 4100 otacek. zvlast vyrazne je to pri jednicce a dvojce, na petku a bez zarazene rychlosti to pro zmenu neni skoro slyset. a docela se mi zda ze se to v posledni dobe zvyraznuje takze jsem se objednal na pristi tyden do servisu a doufam ze mi taky nereknou ze se mi sype cele auto.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.07.03  21:43

    « Re: spokojnost so servismi v ba alebo za

    koukni se na www.toyotaclub.wz.cz ve fofu je sekce jak jste spokojeni se značkovým servisem
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.07.03  16:02

    « spokojnost so servismi v ba alebo za

    prosim, mozete napisat svoje skusenosti (+/-) so znackovymi servismi toyota v ba alebo za?
  • 00 Reagovat !

    foto

    28.07.03  11:57

    « Pristup servisu

    Minuly tyzden som prezil mierny sok (v dobrom slova zmysle) z pristupu servisu Toyota k zakaznikovi (teda akoze ku mne). Z nicoho nic mi zavolal na mobil chlapik zo servisu (ten u koho sa objednavam na prehliadky a vymenu oleja) a spytal sa ako sa sprava auto ohladom toho problemu tahania do lava. No bol som v soku, tak som zo seba horko-tazko vysukal, ze sa to od tej druhej opravy o dost zlepsilo, takze to tahanie je teraz fakt minimalne... Tak sme chvilu este podebatili, potom som sa mu podakoval za telefonat a rozlucil sa... Mate aj vy podobne skusenosti aby vam po cca mesiaci volali ako to je s opravou? Mne sa to stalo 1. krat. Ale sa mi to celkom paci...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.07.03  09:36

    « Re: svíčky

    Ja menim svicky po 30tkm,tedy kazdou druhou vymenu oleje.A pridavam i vzduchovy filtr.A jinak v okoli uchyceni zadnich tlumicu mi to odchazi taky.A jeste kapsy v prednich blatnikach.Jinak je to dobry.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 20.07.03  00:00

    « Re: svíčky

    Svíčky se, pokud si dobře pamatuji, mění po 45-50tis. km. Jinak co myslíš tím nadkolím? Venku blatník nebo uchycení tlumičů a pružin do karoserie? BTW: v plné výbavě? - máš tam klimu?
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.07.03  15:17

    « svíčky

    Mám Corollu z r. 1991, bezvadné auto v plné výbavě. Koupil jsem ji, když měla najeto 117 tis, teď má 165 tis.
    A svíčky jsou tam pořád ty, se kterými jsem ji koupil. Kolik km vydrží svíčky v Corolle?
    Taky mi bohužel začíná hnít zadní nadkolí. Nevíte, prosím, kdo by to za přijatelnou cenu opravil?
    Díky za eventuální názor či radu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.07.03  17:35

    « Re: Corolla `98

    Asi bych zajel ještě do jiného servisu. Jinak nová klima do starého auta stojí cca 40tis. (komplet - od chladiče přes kompresor až po výparník), ale moc se toho na ní pokazit nemůže - v podstatě akorát elektronika a ta se dá relativně dobře opravit (v normálním značkovém servise to ale nedělají). Pokud má ale ještě klimu Denso, tak bych tomu dvakrát nevěřil (leda jí mohla utéct někde po cestě nějakou netěsností trubiček kapalina, co se chladí - ale pak je to oprava cca za 2500, když to budou hodně velcí lemplové). Chtělo by to o tom vědět víc. BTW: jen tak pro orientaci - jak jsem si osobně již mnohokrát zkusil, pokud není schopen automechanik něco (cokoliv) rozdělat a znovu složit cca do 1,5 až 2 hodin (+ cca 30minut diagnostické práce), tak je to pěkné lemro a okamžitě bych měnil servis...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.07.03  09:04

    « Re: Corolla `98

    Je to Frey ve Stodůlkách a já s nimi mám zkušenosti poměrně dobrý (akorát jednou při opravě laku stříkli, jelita, špatný odstín a zjistili to při předání - půjčili zadarmo yarise a přes víkend to dali do kupy). Detaily neznám, zatím je to JPP :-). Ale prý je "špatné i něco v motoru", určitě klima (tu nemá do opravy používat).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.07.03  21:28

    « Re: Tachometr

    Takže tachometr je opraven. Hřídelka mě stála 250 po ukecání z 500 a 300 ve Slušticích, přičemž jsem ještě prohloupil - na Kutnohorské za ní chtěl jen 200... Akorát jsem při zjišťování závady (tedy výběru té správné hřídelky) musel rozdělat ještě přístrojovku (nechtěla se otočit pro povolení hřídelka co je napojená přímo na tachomer, takže jsem jí musel taky odpojit) což zabralo nejvíc času (čistá demontáž + montáž cca 2hod.). Takže jsem třeba mimo jiné zjistil, že budíky mají i japonské popisky a že 1026 otáček hřídelky odpovídá ujetí 1 míle :o).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.07.03  21:23

    « Re: Corolla `98

    Souhlasím s Paulusem. Aby se to auto odrovnalo na opravu za 100tis., tak by muslela mít kompletně v háji všechno od motoru po kola mimo kastle... Co je to za servis?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.07.03  11:49

    « Re: Corolla `98

    No tak to sa mi nezda... Co to je "vsechno sypat" ? Pod tym si mozem predstavit hocico. Inak co to je za servis - je seriozny? Alebo ta zenska - mozno fakt vylagrovala auto. Aj ked sa mi to nezda. Co po 100t km. mozu menit? Brzdy, vyfuk?, no fakt si neviem predstavit... Blbost.
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.07.03  08:36

    « Corolla `98

    Nazdarek, rad bych se zeptal, jestli vite neco o potizich Coroll z roku 98. sousedka ji ma (3D) a pry ji rekli v servisu, ze se vsechno zacina sypat a doporucili ji opravu za 100k. Ptam se proto, ze moje "skorotchyne" ji ma taky (`99 nebo `00, nejsem si jist), tak jestli ji taky neco takovyho neceka. Byl jsem uplne prekvapenej, ja myslel, ze se do Corolly jenom leje benzin a meni spotrebka :-). Dik za info.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.07.03  15:05

    « Re: Zasterky

    pablo: člověče, já nemám liftback, ale sedan a ještě americký, takže ten zástěrky neměl vůbec (musely se tam ale kvůli stk dát - šly tam z feldy).
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.07.03  10:03

    « Zasterky

    To NAŠROT.Má ten tvůj Liftback na prahách taky takovej prolis?V zimě jsem sejmul pravou přední zástěrku a kvůli tomu prolisu tam jen tak nějaká nejde.Nevi kolik stojej origoš?Nebo to budou jistit Sluštice...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.07.03  22:30

    « Re: Tachometr

    Tak jsem na to dneska koukal - abych vyndal tu přihlouplou hřídelku, tak musím mimo jiné vymontovat půlku sání. Navíc je dvoudílná, takže abych nekupoval zbytečný kus, tak to budu muset rozdělávat dvakrát... Vůbec se na to netěším.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.03  22:57

    « Re: prosím o radu

    Mitsi: z dnešních amerických toyot je "stejná" akorát Camry, RAV4, LandCruiser, Celica a MR2jka. Ovšem každá má spoustu drobných odlišností, které jsou někdy s evropskými modely kompatibilní. Např. moje Corolla se liší nárazníky a celým předkem (zvenku), zevnitř má jiné "homoklouby", spojku, výfuk a samozřejmě bohužel jinak koncipovanou diagnostiku, na kterou tu nikdo nemá přístroj. Ale na druhou stranu spousta věcí z evropských verzí do ní pasuje (páčky s blinkrem - mám teď z Camry s cyklovačem -, hodiny...). A když to člověk chce nové, tak jsou náhradní díly vždycky, akorát ne do druhého dne, ale tak za 14 dní.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.03  22:51

    « Re: Tachometr

    Mitsi: taky to tak vypadá, myslím, že mám ještě mechanický (naštěstí - je to m.r. 88-92), ale ještě jsem se k rozdělání nedostal. Takže uvidím.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.07.03  22:48

    « Re: životnost

    Tlumiče tak 160-200tis., kotouče podle toho, jak s tím předchozí majitel jezdil - někdo mění po 50tis., někdo po 250tis.. Podobně je na tom např. spojka.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…