Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 10.10.03  07:04

    « Video

    Na [odkaz] je super video na novou Corollu (má cca 1.8MB), zvukovka je nutná kvuli hlášce na konci videa :-)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.10.03  20:57

    « Re: Ochrana podvozku a dutin

    Řekl bych, že to moc nepomůže - na 12let staré Corolle mi reznou trochu akorát rohy předních dveří (konstrukční vada) a konec zadní části zadního blatníku (opět konstrukční chybička). A na 6 let staré CariněE nerezne nic.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.10.03  11:03

    « Ochrana podvozku a dutin

    Jakou mate zkusenost s tzv. "strikanim podvozku a dutin" - ochranou podvozku a dutin pred korozi? Ma to vyznam aplikovat na 3 roky stare auto? (Toyota Corolla Sedan 1,4 VVTI r.v. 2000) Kde to v Praze delaji a za kolik? Diky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.10.03  21:56

    « Re: skubnuti motoru

    rop: Benzín je opravdu lepší a horší. Záleží na tom, kdo kupuje jaký - většinou pumpy typu "one man show" kupují méně kvalitní (má stejné OČ určené "chemicky", ale nižší, určené "motorově"), než velké benzínky. Moje osobní zkušenost je taková, že když natankuju u Koloce na Řitce, tak mám cca o 1,5 litru větší průměrnou spotřebu, než když natankuju u kohokoliv většího (Aral, Shell, OMV,...), což za tu korunu na litru nestojí.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.10.03  12:43

    « Re: životnost

    mam 8 let starou Corollu ma najeto 120.000 a na jare jsem menil tlumice i kotouce. Samozrejme ze ne ve znackovem servisu, to by stalo jako pulka auta. Kamos me tam dal japonsky tlumice Kayaba. Is kotucema to stalo 16.000 kc. Jsou proste veci ktery se menit musi....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.10.03  12:34

    « Re: skubnuti motoru

    Jasne, cim vic stoji benzin tim le lepsi... blbost jak prase. Natankujes u Aralu hned to jede lip ma to lepsi vykon a min to zere, proste super ... kde zijes? Jsi zmagorenej z reklam nebo co?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.10.03  12:31

    « Re: skubnuti motoru

    Lepsi palivo? Co to je? To kdyz stoji vic penez tak je lepsi? Slysel jsem nazor ze se nekde redi benzin vodou... Kravina jak hrom...copak to jde?
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.10.03  07:54

    « Technicka

    Tak jsem dorazil z STK.Auto ma 140tkm,a kdybych nemel pridratovanej drzak vyfuku a praskly sklo na mlhovce,tak tam nema co napsat.A to je puvodni spojka,cepy,tlumice atd.Akorat mi rano praskla zarovka v obrysovce:-((Zakon schvalnosti-ale mel jsem nahradni:-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.09.03  22:52

    « Re: Divna hodnota prumerne rychlosti

    Průměrnou rychlost to počítá z ujeté vzdálenosti a času, tachometr ukazuje rychlost z otáček na hnacím hřídeli kol a má odchylku cca +6 až +10% (u Toyot). A počítadlo v PP má taky nějakou odchylku a tak se to holt posčítá a ukazuje trochu jinak.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.09.03  22:49

    « Re: skubnuti motoru

    Jestli jsi byl naposled na prohlídce před 30ti tisíci km, tak se taky není čemu divit. Nevím jestli tam jsou iridiové nebo jaké svíčky (např. u RAVky stejného roku už byly iridiové a ty se mění až po 75tis. km), normální se mění po 45tis. km. Dál to chce občas měnit olej (čím dřív tím líp, průměrně těch 15tis. je optimum, aby auto vydrželo, 30tis. je už hodně, ale jezdit se s tím dá - já bych to tedy autu neudělal, měním olej max. průměrně po 10tis. km) a další kapaliny. A pak taky např. nechat autu vymazat chybová data z paměti ŘJ, kam se průběžně ukládají a nevím, jak je ta paměť velká, ale zato vím, že se maže při každém napojení na diagnostiku. A dál to prostě chce, aby to auto jednou za čas prohlídl nějaký slušný automechanik ve slušném značkovém servise (ne že bych byl agent ;o), ale ti jsou jediní, kdo mají k autu správnou servisní příručku apod.).
    Ještě k tomu škubání - taky může být špatný alternátor (koukni jestli je Bosch a kdyžtak ho nech oměřit, jestli je Denso, tak špatný na 95% nebude).
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.09.03  14:57

    « Divna hodnota prumerne rychlosti

    Mam jeste jeden dotaz (Corolla Sedan 1,4 VVTI r.v. 2000): Zda se mi, ze ten palubni pocitac (da-li se to tak vznesene nazvat) mi nejak podivne pocita prumernou rychlost. Priklad: Jedu po dalnici konstantni rychlosti 150 km/h (to ukazuje tachometr), vynuluju prumernou rychlost a sleduju, jak se ta zobrazovana hodnota prumerne rychlosti meni. Prvni hodnota 130, dalsi 132, a tak podobne. Melo by se to prepocitavat po 10 vterinach. Vypada to, jako by to ukazovalo o 20 km/h min. Ne jenom podle toho popsanyho prikladu, ale obecne. Cim to?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.09.03  14:50

    « Re: skubnuti motoru

    OK, zkusim nejaky lepsi palivo a uvidim, dikec.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    24.09.03  12:49

    « Re: skubnuti motoru

    Na horsi benzin to taky hur startuje.Add. svicky-na japonce jedine japonsky(orig.Denso,NGK).Bosch ani nic jinyho nebrat.A jeste vyfuk.Pokud mas vysypanej zadni tlumic,ma to taky vliv.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.09.03  20:03

    « Re: skubnuti motoru

    Již jsem tu psal,že u těchto firem se nevyplatí tankovat.Občas to škube!!!Skus natankovat třeba u Aralky a uvidíš,pokud se to nespraví vyměň svíčky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.09.03  15:44

    « Re: skubnuti motoru

    Natural 95. Nejcasteji beru u neznackovych firem. Delam velkou chybu?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.09.03  14:44

    « Re: skubnuti motoru

    Proto,že pokuď namontuješ jiný motor tak trochu škube.Vím to z vlastní zkušenosti.Ještě napiš jaký benzín tankuješ a jakou firmu,pokud tankuješ u neznačkových firem kvalita není zaručena.Vím jeden známý tankoval pouze tento benzín a motor mu taky škubal.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.09.03  13:43

    « Re: skubnuti motoru

    Diky za reakci. Vim urcite, ze ve vetsine pripadu tam byla urcite vic nez pulka nadrze. Naposledy byla na pravidelne navsteve ve znackovem servisu pri 45 000 km, nevim, zda pri teto castce najetych km se svicky meni. Kdysi jsem videl nekde na webu tabulku s informacemi o tom, jake servisni zasahy se maji provadet po urcitych najetych kilometrech. Nevis, kde se da sehnat? Proc zrovna Denso nebo NGK? Diky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.09.03  12:11

    « Re: skubnuti motoru

    A benzín tam máš? ;o) Dělá to, když holt nasaje vzduch (tedy když je v zimě v nádrži méně než cca 6 litrů, v létě míň než 10-12 litrů benzínu. A pak se to taky může dít, když tam jsou špatné svíčky (tedy "přeježděné" nebo nejsou ani Denso ani NGK).
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.09.03  10:58

    « skubnuti motoru

    Mam asi pul roku Corollu Sedan 1,4 VVTI r.v. 2000, najeto 72 000 km, uz asi 6 krat se mi za tu dobu stalo, ze motor jakoby "skubnul" na zlomek sekundy, spadly na tu dobu otacky a auto pribrzdilo, jako kdyby byl vynechan cyklus? Netusite nekdo pricinu? Co s tim? Diky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.08.03  00:00

    « Re: Vrakace

    V Kladně a v Dolních měcholupech (ul. Kutnohorská) - a ty jsou někdy ještě lepší než Sluštice, zvlášť v cenách. O dalších bohužel nevím.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…