Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 07.01.04  13:01

    « Re: Problém

    Taky mi jde spojka trochu víc ztuha, ale startování mám bez problémů, mám totiž naddimenzovanou baterku: Bosch Silver 62Ah :-) Dal ji tam už předchozí majitel.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.01.04  09:53

    « Re: Problém

    Poznam to aj ja, ale asi nie az v takej miere. Od kedy mi vymenili povodny olej v prevodovke, tiez pri silnejsich mrazoch citim tuhsiu spojku (aj ked nie az tak, zeby som necitil kedy zabera. Predtym, ked som mal povodny olej sa nepamatam, zeby nieco take robilo, pritom som olej menil v servise Toyoty. Samozrejme po case ked sa auto zahreje to prestane. Ale tie zvuky ked nastartujem :-) - to je sila... Darmo, ale aj auto starne. Inac mam este povodnu baterku z 12/1996. To je sila co to vydrzi, aj ked uz asi poslednu zimu... Tiez to rano trosku dlhsie trva, kym naskoci motor.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.01.04  08:22

    « Re: Problém

    To ja mam jiny "problem".Pri -20Celsia mi zatuhla spojka tak ze necejtim kdy zabira.Nastesti se to rychle ohreje a po cca 3km uz funguje normalne.A mrazik je znat i na startovani.Ted potrebuju 3s oproti letni 1:-))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.01.04  16:06

    « Re: Problém

    tak už jsem si ten problém vyřešil - bylo to v páčkách, konkrétně přepínač dálkových je dost hloupě navržený.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.12.03  03:21

    « Problém

    Děje se mi zajímavá věc: současně mi svítí dálkové a potkávačky, což je pro protijedoucí poměrně dost nepříjemné ;o). Akorát když přepínám na dálkové, tak asi v půlce pohybu páčky zasvítí jen potkávačky a pak se zase zapnou oboje. Už se mi to stalo jednou loni - relátkem to nebylo, páčky jsou tam teď jiné, než vloni a funguje to stejně. Loni to přestalo tak, že jsem jel zrovna do servisu na prohlídku, tak jsem jim to řek, a když jsem si to vyzvedával, tak říkali, že to svítí normálně - prostě to přestalo ve chvíli, kdy jsem s tím do toho servisu přijel a od té doby až doteď se to nestalo. Nestalo se vám někomu něco podobného?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.12.03  13:17

    « Re: Zima

    Ja len, ze nieco podobne som zazil v okoli Blanska asi pred dvoma rokmi. Vletel som do jednej dediny (vesnice) a nevsimol som si znacku "koniec zimnej udrzby" alebo nieco v tom zmysle. Skratka zacalo ma to smykat jak na sankach... nebol tam ani gram posypu, takze sneh bol vyjazdeny do hladka... Nastastie sa mi to podarilo nejako vybalancovat (v tom mieste bolo nieco ako namesticko, takze tam to bolo sirsie). Len neviem, keby islo oproti nieco... Takze len tak moja skusenost. No a samozrejme, musim pochvalit spravanie mojej Toyoty, ktora nespravila nic extremne neocakavane, a v podstate zabralo trosku pridanie plynu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.12.03  07:59

    « Re: Zima

    PAULUS-to si pis.Jeste dneska jsou beze snehu(brecky)jen statovky.Na okreskach bys mohl trenovat Finskou rallye.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.12.03  10:31

    « Re: Zima

    Pablo, ta Vysocina, o ktorej hovoris je niekde medzi Brnom a Prahou (dialnica)?
    Pocul som uz o tom nieco - ze v zime to vie byt pekny brutal.
  • 00 Reagovat !

    foto

    16.12.03  12:07

    « Zima

    Tak se pochlubte kdo uz stacil bourat nebo zapadnout.Tady na Vysocine se zenej certi s certicema.Na druhym priblizovadle mam sjety letnaky a stavaj me vlasy hruzou....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.12.03  16:53

    « Re: Microsoft a Toyota

    Jen tak závěrem - náhodou nevšimli jste si, že za poslední cca 3 roky se rychlost běžných počítačů asi tak minimálně zdesetinásobila a přesto jsou ty mrchy pořád stejně pomalé? BTW: když už jsme se dostali na tohle téma - potřeboval bych nějak hodně levně sehnat dva 512MB RIMMy.. nějak mi už nestačí paměť...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.12.03  12:59

    « Re: Microsoft a Toyota

    never vsem kecum: v daimleru neni ms, a pochybuju dost i o tech ostatnich... v teto oblasti zatim ms outsider
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 05.12.03  09:44

    « Re: Microsoft a Toyota

    Problém s XPčkama je přesně jak píše našrot, nic tam nelze, do všeho kecaj a přitom jsou děravý jak blázen. Modrou obrazovku jsem na XP snad taky ještě neviděl, ale nespolehlivý byli, např. náhodné výpadky zvuku (zvukovka orig SoundBlaster) při přehrávání videa (po restartu vše OK), nebo zničeho nic odpojil HW (konkrétně odmítl po měsíci komunikovat s SCSI řadičem Adaptec), který po pár dnech opět bezproblému fungoval atd. Nehledě na to, že Windows jsou blbě řešena, např. u Win ME (možná to tak je i u XP, to nevím) nelze současně přehrávat MP3ky a zároveň formátovat disketa (zvuk se silně trhá), totéž PC s Linuxem zvládá obojí bez problému. Dále totéž PC s Win při přehrávání MP3 pře Win MediaPlayer má ve srovnání s Linuxem horší zvuk atd. Navíc další produkty MS jako třeba Outook nesnesou nejmenší srovnání např. s KMailem na Linuxu (Outook toho neumí ani polovinu). Navíc bez antiviru používá Win jen sebevrah, zatímco na Linuxu si v KMailu můžu klidně zavirované maily prohlížet a nic se mi nestane, navíc pro Linux neexistuje antivir, protože by byl k ničemu, což už o něčem hovoří. No bylo by toho na větší vyprávění. A amatér mezi PC nejsem, mám na starost 55 PC s W2000 SP4, 2 servery s W2000, 1x server s Linuxem, 1x server s Unixem + PC doma na Linuxu. No raději končím, přeci jen je to fórum o autech.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.12.03  08:26

    « Re: Microsoft a Toyota

    To našrot: Mám XP na 5 počítačích ve firmě, na jednom doma a vira jsem měl naposledy asi před 6 lety. Od té doby co tento antivirák používám (od té doby již 5 verzi), nevím co je to vir. Bohužel však spousta lidí ujíždí na antivirovém programu AVG a těch je mi fakt líto. Tam už záplaty hrají opravdu důležitou roli, ale ani záplaty někdy nepomůžou, když je ubohý antivirový program. Jinak také nevím co je to modrá obrazovka na mých počítačích. Občas vídám modré obrazovky na počítačích zákazníků, ale obvyhle je to problém toho, že si někde koupí nějaký laciný šrot se základní deskou PC Chips, Tomato a pod. a s tím si ani dobrý OS neporadí. Když je dobré železo, tak jsou XP výborným a stabilním OS.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.12.03  00:00

    « Re: Microsoft a Toyota

    našrot: Já teda na XP nedám dopustit, protože s nima denně dělám a za ty dva roky jsem ještě neviděl modrou obrazovku nebo že by zatuhly. Dělám toho hodně najednou, oni to ustojí, a to se mi na nich líbí. Na obrázky prdím, vím kde co nastavit a vira jsem měl naposledy na 386 - Burglar myslím :o)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.12.03  23:27

    « Re: Microsoft a Toyota

    XPéčka mi nikdy nesmí přes práh ;o) Mají sice hezké obrázky (občas), ale dost mě štve to, že mají v sobě právě spoustu děr (co se týče přístupnosti z netu - tedy akceptují nejvíc různých trojanů apod., což mi poměrně vadí, když jsem připojený 24h. denně 7 dní v týdnu) a navíc si na nich člověk už ani pořádně nemůže sám nic nastavit ani zkontrolovat. A nakonec ke hrám: počítač je na práci a ne na hraní, což říkám každému dítěti, které u toho akorát ztrácí čas...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.12.03  23:23

    « Re: Zimaky

    pablo: měl jsem je taky a jezdil jsem na nich 2 zimy (cca 35tis. km).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.12.03  10:25

    « Re: Zimaky

    Pablo, dik za info. Pre mna je to vsak nepouzitelne, kedze ja mam 14" disky. No nic, dnes asi podniknem nejaku prieskumnu akciu po zimnych pneu. Uz je najvyssi cas... hlasia ochladenie.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.12.03  08:13

    « Re: Microsoft a Toyota

    To Saab: Linux je hezká věc, ale moc toho neumí a jestli jednou bude umět, tak věřím že na tom nebude lépe než Microsoft. Osobně bych si s Linuxem mohl jít tak vytřít p... Polovina věcí které využívám, na linuxu nefachčí. Holt kdo nic nedělá, nic nezkazí (viz. Linux).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.12.03  08:10

    « Re: Microsoft a Toyota

    To Lubos1: Ty možná jako vývojář preferuješ W2000, já zase z hlediska stability a spolehlivosti v sítích chválím XP. Na W2000 jsou už 3 servicepacky a dodnes bych řekl že za moc nestojej. Navíc na nich neběhá většina her a to lidem často dost vadí. XP měly na začátku také dost much, ale nyní je považuju za dost slušně odladěné.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.12.03  07:50

    « Re: Zimaky

    To PAULUS-sorrac za zpozdeni ale byl jsem mimo,a pak mi instalovali novou stanici(s MSW XP:-)) ).Ty Nokiany od SAABa jsou NRW 165/80-13.Je pravda ze na mokru jedou tak na 80%,ale na snehu a ledu na 150% a jsou tiche.Letos jsou trilete(jestli mi SAAB nekecal) tak jeste tak 2-3 roky vydrzej.Jen nevim jestli je jeste delaj.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…