Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 12.03.07  07:52

    « Re: Re: Jarní servisní prohlídka

    Sedmispáč:
    a jak se utrhly? od té "podložky"nebo co...? o tom jsem ještě neslyšel... a v jakým servisu jsi byl?

    Jo, od té "podložky" :-( Byl jsem v C+K Brno. Ony ty brzdy při nižších teplotách pískali, dokonce chvilku i při jízdě než jsem se pořádně rozjel, nicméně takhle se ty brzdy projevovali od té doby co to auto mám, tedy cca 6 let. Loni jsem byl dokonce v C+K s tím ať mi je vymění, protože hodně pískali a já myslel, že se sjeli až k tomu plíšku, nicméně mi řekli, že brzdy jsou OK a že destičky jsou jako nové, tedy na 90%, takže je zbytečné je měnit. Brzdy prý pískali kvůli nečistotám. Teď s novou "provizorní" destičkou už nepískají, zatím 8-s
    Máš tažné ? Pak by stál za zvážení nosič kol na tažné.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.03.07  23:12

    « Re: Jarní servisní prohlídka

    2 Saab: tak to nebyla dobrá zpráva 8-s a jak se utrhly? od té "podložky"nebo co...? o tom jsem ještě neslyšel... a v jakým servisu jsi byl?
    ad servis: uvidíme, vypadá to nadějně...mám tam ještě objednaný příčníky, origo Toyota (Mont Blanc) za 4.200,-Kč to mi přišlo jako celkem dobrá "jarní" akční cena - tak jsem si to objednal, ještě pak musím sehnat dva kvalitní nosiče na kola ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 09.03.07  17:25

    « Re: Re: Jarní servisní prohlídka

    Tak jsem dneska tu jarní prohlídku absolvoval a moc radosti mi neudělali 8-s Zjistili, že mám urvané brzdové destičky, takže výměna nutná :-( Jednu mi dokonce zdarma vyměnili.
    A to jsem chtěl jít zítra na STK, díky prohlídce jsem ušetřil pár stovek za opakovanou STK páč s těma brzdama by mě vyhodili 8-s
    to Sedmispáč: že bys našel konečně pořádný Toyota servis ? 8)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.03.07  20:52

    « x

    x ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.03.07  20:52

    « závada - kontrolka "navštivte servis" !

    chtěl bych se s vámi podělit o nepříjemný zážitek s dobrým koncem :
    nastartuju ráno auto v garáži a zjistím, že nezhasla žlutá kontrolka - "závada na motoru" :shock: poměrně dost nepříjemné zjištění.... následovalo vypnutí motoru, vizuální kontrola motoru a stavu všech kapalin, znovu nastartovat a kontrola motoru poslechem - zdá se OK, dá se jet - následovala cesta plazením do práce a dítě do školy.
    na infolince Toyoty, mi sdělila ochotně slečna, že bych měl neodkladně navštívit servis, našla mi i který je nejblíž (Duba) a po konzultaci s technikem prý můžu i s autem jet (nepotřebuju odtah - pokud svíti kontrolka pouze žlutě - oranžově, dá se s autem jet, až zčervená - nutno odstavit a volat odtah Toyoty :shock: )
    u Duby mě vyslechli, napojily auto na diagnostiku a zjistili, že prý v minulosti klikovka (nebo co) hodila čidlu v motoru špatné údaje - vyhodnoceno řídící jednotkou jako závada/chybné údaje -> kontrola v servisu! kontrolou zjištěno, že vše OK a kontrolka se po cca 5 nastartováních sama resetovala a vypnula ;-)
    chvíli jsem poseděl v docela příjemném prostředí Autocentra Duba, okouknul vystavená auta, technik se mě zeptal, jestli mi nevadí, že auto ještě umyjí ( >:D ) a pak jsem spokojeně odjel!
    ještě mi v rámci "jarní akce" nabídli jestli nepotřebuji něco na auto s 20% slevou = celkem spokojenost! jaké máte s Dubou skušenosti vy? je dobrý i na servisní prohlídky? :?:
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.03.07  20:40

    « Re: Jarní servisní prohlídka

    ještě Saaba doplním - v rámci této jarní prohlídky lze zakoupit některé originální Toyota díly za ceny -20% týkající se podvozkových skupin - kotouče, destičky, tlumiče apod. (sám jsem využil a zakoupil brzdové destičky se slevou - po slevě levnější než neoriginál na internetu) - sleva se prý vztahuje i na další doplňky - stěrače, nosiče apod. zvažuju ještě nákup originálních Toyota příčníků (Made by Mont Blanc) za docela dobrou cenu :D
  • 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 01.03.07  11:24

    « Jarní servisní prohlídka

    Vážená paní, vážený pane,
    dovolujeme si Vás pozvat od 1. 3. do 31. 3. 2007 do našeho autorizovaného servisu Toyota na jarní bezpečnostní prohlídku Vašeho vozu. Neváhejte a objednejte se včas na prohlídku Vaší Toyoty, při které provedeme následující úkony:
    • kontrola stavu a opotřebení brzdových destiček předních kol + vyčištění
    • kontrola stavu a opotřebení brzdových destiček a obložení zadních kol + vyčištění
    • kontrola stavu a opotřebení brzdových kotoučů
    • kontrola stavu a těsnosti brzdové soustavy (trubičky, hadice)
    • kontrola stavu tlumičů pérování a výfukové soustavy (těsnost, neporušenost, koroze)
    • kontrola celkového stavu podvozku (deformace, poškození, koroze)
    • kontrola stavu antikorozní ochrany podvozku
    • kontrola stavu pneumatik včetně rezervy + nastavení na předepsaný tlak
    • kontrola množství motorového oleje a brzdové kapaliny + případné doplnění*
    • seřízení chodu ruční brzdy
    * Doplnění provozních kapalin a použitý materiál hradí zákazník.
    To vše pouze za 99 Kč. Po prohlídce Vám bude vystaven protokol o provedení prohlídky. V případě zjištění závady doporučíme způsob opravy a nezávazně předložíme cenovou kalkulaci opravy. Rozhodnutí bude samozřejmě na Vás.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.02.07  12:35

    « Bez nadpisu

    Po dvoch mesiacoch od kupi vozidla sa mi zacina * dialkove otvaranie dveri, raz otvara raz nie,neviete v com je chyba?A este ci sa da nastavit napinanie pasov ,lebo sa nechcu dobre navijat a stale ich pribuchnem dvermi ,ram dveri je uz obuchany ako na dvadsatrocnom aute a to vie cloveka nastvat aj ked to neni moje auto. :(
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.02.07  10:19

    « Bez nadpisu

    fahrman:
    no taaak, konecne... nejake podrobnosti? cena, kontakt, atp.... popr. pis na mail: skrezl@yahoo.com
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.02.07  16:03

    « Bez nadpisu

    skrezl:
    resil jsem to, resil jsem to dlouho ... a vysledkem je, ze to jde, ackoliv slozite, zdlouhave a draze, od nahradniho vyrobce (v mem pripade Siemens VDO) ... namontovano ale jeste nemam - vyhledove na jare (ceka na me na druhem konci republiky)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.02.07  17:22

    « tempomat

    to melo prijit samozrejme sem...
    nezkoumali ste nekdo moznost domontovani tempomatu do corolly 1,4D4D?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.02.07  20:22

    « Bez nadpisu

    :shock:
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 17.02.07  16:23

    « Re: Re: Re: vým?na zadních desti?ek

    2 Saab zprávu už tam máš :D
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 16.02.07  11:41

    « Re: Re: výměna zadních destiček

    to Sedmispáč: tak už to mám nascanované, pošli mi tvou e-mailovou adresu přes Soukromé zprávy (nahoře "Nemáte žádné zprávy"). Má to cca 1MB (PDF).
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.02.07  12:22

    « Re: výměna zadních destiček

    2 Saab: tak jestli mohu poprosit na email, diky >:D
    myslím si, že to bude jednoduché, ptal jsem se v Toyotě a "orientační" cena (asi bez DPH) je 800 - 1000,-Kč jenom za práci! To je hodně přemrštěné za cca 20 minut práce, asi si to začnu servisovat sám ;)
    btw: pokud má někdo zájem pomu zaslat fotky jak jsem si nechal (na doporučení Fahrmana - dík ;-) ) předělat volant, područku a drobnosti do kůže! docela dobrá věc, velmi příjemná a ne-drahá záležitost! :D
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 15.02.07  09:19

    « Re: výměna zadních destiček

    Mám doma knížku "Jak na to" k Almeře N15 (český překlad Haynese), takže můžu nascenovat. Postup by měl být víceméně stejný.
    Škoda, že nemají překlad servisních manuálu i k Toyotám :'-(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.02.07  18:47

    « výměna zadních destiček

    nemáte náhodou někdo nákres, obrázek, návod (klidně i v angličtině) jak se vyměňují zadní destičky na kotoučích u Corolly 2005? předpokládám, že to zvládnu sám, dík ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.02.07  20:24

    « Bez nadpisu

    Rok vyroby je november 2006 a stupen vybavy sa mi zda ze je to Linea Terra ale nie som si isty ja som to auto nekupoval :D
  • 00 Reagovat !

    foto Motorolo

    Motorolo 07.02.07  18:11

    « Bez nadpisu

    Nepíšeš, jaký máš rok výroby a stupeň výbavy. U modelů před faceliftem v roce 2004 myslím základní stupně výbavy vyhřívaná zrcátka neměly. Jinak je vyhřívání zrcátek spojeno s vyhříváním zadního skla v jednom tlačítku.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.02.07  17:33

    « Bez nadpisu

    Nejako mi neodmrzaju vonkajsie spatne zrkadla.Mozete mi poradit?Musim nieco stlacit (nevidim ziadnu znacku) alebo to ta moja Toyota nema? Toyota Corolla Break 1.4l D4D.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…