Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 23.07.07  20:26

    « Re: Stěrače Denso.

    Neměl jsem flat stěrače a ani je nechci, kde ale koupit originál Denso? V Toyotě jsem se ptal a maj jenom nějaký Optifit stěrače, který pocházej od nějakejch výrobců z Evropy (prý asi Valeo) ;-\
    Denso nemaj.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.07.07  08:11

    « Re: reklamace stěračů Valeo?

    Kup si stěrače Denso. Nejsou flat, ale zato jsou originál a po 3 měsících do kopru neodejdou. K japonským autům nekupovat francouzské náhradní díly - to nefunguje.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.06.07  21:11

    « konektor CD changeru

    Na internetu jsem narazil na ruzne redukce a zarizeni pripojitelna k orig. autoradiu v Corolle ... jenze se to lisi typem konektoru - s 6 kontakty nebo s 12 kontakty. Ke zmene pry doslo v roce 2004 u vsech autoradii v Toyotach (tomu se mi nechce verit) ... kazdopadne bych potreboval vedet, jaky typ konektoru pro CD changer teda ma Corolla 2004 (po faceliftu)

    Diky, pokud mate informaci ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.06.07  20:55

    « Re: reklamace stěračů Valeo?

    vymenit v nich gumu nejde? myslim, ze s reklamaci neuspejes :no:
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.06.07  22:46

    « reklamace stěračů Valeo?

    dotaz: už jste někdo zkoušely reklamovat stěrače? koupil jsem Valeo za asi 580,-Kč a po cca 3 měsících jdou do "kopru" - nechávají šmouhy a nestírají čistě ;-\ co s tím? nechce se mi je jen tak vyhodit - to zas nebyly nejlevnější, nevím jak se budou v Kelly na to dívat... nemáte zkušenost? jaký jiný koupit? skončím asi u nějakých Filson nebo tak... nevyplatí se do nich investovat 8-s nemáte někdo zkušenosti s tzv. flat stěrači? "levná" varianta k Aerotwinům od Boshe
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.07  23:14

    « Re: Cena servisní prohlídky po dvou letech / 30 000 km

    2 Petr123: nevím v jakým servisu jsi byl, já na 45.000km v Toyta Tsusho (Pruhonice): celkem jsem platil 3.313,-Kč a v tom byla komplet prohlídka na 45.000km + olej.filtr + těsnění + vzduch.filtr + chladicí kapalina + odmašťovač(asi použití nějakejch serepetiček) + teplotní spray Wurth (mazání brzd)+ žárovky + likvidace odpadu.... olej jsem měl vlastní = celkem tedy 3.313,-Kč (+ olej asi 700,-):-)
    co se týká prohlídky na 30.000km tamtéž tak stála 2.955,-Kč - obsahovala zhruba totéž (místo vzduchového pylový filtr za 824,-Kč) a olej jsem měl opět vlastní. ;-)
    ---------------
    jinak v poslední době jsem byl asi 3x u Duby v Praze a taky celkem dobrý, porucha kontrolky motoru (po diagnostice bez závad - zdarma), potom nějaký drobnosti zdarma) a nakonec porucha ložiska alternátoru - výměna na záruku (jinak by stál Denso bratru 16.500,-!) - blbý, že se pokazilo ložisko alternátoru už na 52.000km, ale prý ojedinělá závada, alternátor musel přicestovat až z Japonska, v evropě prý nebyl :-) = celkem spokojenost s Corollou.
    ---------------
    celkově musím říct, že mají ve všech servisech moc drahej olej - dávaj tam tuším nějakej Kastrol 5W40 za moc moc peněz, vozím si svůj, lepší za méně = není problém. ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.07  13:54

    « Cena servisní prohlídky po dvou letech / 30 000 km

    Celkem mně servisní prohlídka u Corolly Combi po dvou letech / 26000 km přišla na 10267 Kč -- materiál (olej, brzd. kapalina, filtry, nějaké spreje na dutiny, žárovky, něco na klimatizaci) plus práce. Tahle cena mne hodně nepříjemně překvapila a zajímalo by mne, jestli to je standardní částka, se kterou je vhodné se u této značky smířit, nebo jestli mám pro příště hledat jiný servis. Zvlášť za situace, kdy některé věci, které jsem explicitně hlásit (vrzající sedadlo řidiče nebo úchyt pásu, vrzání od zadní nápravy při vystupování), sice na seznamu přeškrtli jako vyřešené, ale neopravili.

    Moje představa, že kupuji auto, do kterého budu jenom lít benzín a chyby se neobjeví nebo budou korektně odstraněny, a vzala za své.

    Na [odkaz] je odkaz na [odkaz] s ceníkem pravidelkých prohlídek. Podle toho ceníku jsem měl platit 5515 Kč. Tušíte, jestli ta cena v tom Excelu je materiál plus práce? Tedy jestli mne opravdu natáhli o 46 procent?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.06.07  13:38

    « Re: Re: Žárovka v palubní desce

    Tak to jste na tom dobře. Mně si servis naúčtoval za ty dvě žárovky 173 Kč za materiál, plus 380 Kč za práci. Takže to, že Toyota dala do Corolly žárovky, které odcházejí, mne po dvou letech přišlo na 553 Kč (vč. DPH).

    On si tedy servis naúčtoval ty žárovky čtyři, teď jsem jim psal email, kdeže vyměňovali ty dvě další.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.05.07  22:56

    « Re: Žárovka v palubní desce

    před posledním servisu mi taky jedna praskla, jsou tam zelené žárovky, vyměnili mi obě dvě, je to spotřebák a stálo to asi stovku :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.05.07  12:44

    « Žárovka v palubní desce

    Přestala mi svítit část palubní desky, podsvícení těch otočných ovladačů, u Corolly staré 22 měsíců.

    Je to něco, co by měli v servisu zdarma (včetně té žárovky) vyměnit v rámci dvouleté / 30000 km prohlídky, nebo se žárovka v palubní desce považuje za spotřební materiál? V návodu jsem nějak nenašel, jak to vůbec celé rozdělat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.05.07  12:31

    « Re: Nova Toyota Corolla 5dv hatch 1.4 D-4D TerraCool ?

    taky bych šel radši do Toyoty, sám mám tu s motorem 1.4 D4D a můžu jen doporučit! ;-)
  • « 00 Reagovat !

    foto martas2005

    martas2005 26.04.07  20:56

    « Re: Nova Toyota Corolla 5dv hatch 1.4 D-4D TerraCool ?

    Ja doporucuji rozhodne vzit Corollu. Teda pri srovnani s Accentem. Mam Elantru, kupuji Focuse a Corollu jsem taky dukladne testoval a kdyby byvala byla 1,6 Sol jeste k prodeji, mel bych ji uz doma. A kdyby nebyl Auris o 120 tis. drazsi nez Focus, mam doma Aurise :-). V Accentu jsem jen sedel, neridil, ale to je v porovnani s Corollou nizsi soutez. O prodeji nemluve, ojetou (vybavenou) Toyotu prodas do tydne, korejce... Sam ted jednoho prodavam :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 21.04.07  21:47

    « Nova Toyota Corolla 5dv hatch 1.4 D-4D TerraCool ?

    Ahoj, dealer mi nabizi tohle auto za 400kkc... kupuju 2. auto na denni jezdeni do prace (130km denne :( )a miril jsem primarne na dieslovyho korejce (asi accent 1.5D v plny palbe)... Tahle nabidka mne navyklala. Je bez pochyby ze corolla je lepsi auto, ale protoze prece jen nejsem v totalnim baliku dost koukam na to jak moc se to "vyplati" (na to dojeti do prace a zpatky by ten accent v pohode stacil) a tak se ptam vas, znalcu - jak moc dobra je to nabidka ? vyplati se to ? za kolik ji prodam za 4 roky s 120tkm na tachaci po konci leasingu ? moc diky za pomoc
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.04.07  22:54

    « Re: Toyota CZ

    mno nevím, to sna dnení chyba distributora, ale spíš prodejců/delaerů ne?! musíš si vybrat nějakýho rozumnýho - to že ti budou různý čičmundové slibvat modrý z nebe, je jasný - chtějí tě utáhnout na vařený nudli, ale to je asi normální.... já je lehce přitlačil, smlouval jsem a pak jsem si ty jejich "sliby" nechal vytisknout a orazítkovat a podepsat.... pak už se dá porovnávat ;-)
    zas bych rozhodně kvůlivá několika blbcům nezanevřel na značku Toyota >:D přeci je to spolehlivá značka, i když Honda taky (akorát se mi ta nová Honda Civic moc nelíbí - vypadá tak jako lacině.)
    ------------
    btw: jak se vám líbí Auris? viděl jsem ho na fotkách a pak i ve skutečnosti, ale ještě jsem v tom neseděl ani nejel - přijde mi že Corolla je hezčí ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.04.07  14:31

    « Bez nadpisu

    Vždyť právě,oni se celkově chovají,jako by jim tu patřilo 80% trhu.Víc jak rok mne mrzelo,že jsem nekoupil Avensise,ale když jsem viděl tu hyper snahu prodejce,zastavili jsme se tam se ženou během týdne 2 krát,neb se vybíralo ze 4 aut,tak on mi řekl 3 různé ceny,motal výbavu,co mi dával grátis bylo v základní výbavě...to mne odradilo.
    Teď něco podobného s Aurisem u jiného,takže mi to nepřipadne náhoda,
    když jsou od sebe 85 km..... Proto se ptám raději zde. :'-(
    Asi půjdu k Hondě,našel jsem skvělou prodejnu,ochotní,netlačí na pilu,seč vesele prodávají,hned padlo,že cena bude smluvní,že se určitě dohodneme,člověk ze servisu byl slušný,ochotný,měl přehled. Asi na Toyotu zapomenu. Jen mne lákalo,že je to výroba z Jap.a nemají špatné motory + to auto působí docela vyváženým dojmem,sice nepotřebuji v kufru nic vozit,ale zdá se mi celkově sympatické. Bude muset stačit auto z GB. ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.04.07  13:22

    « Re: MtZaqaY8

    2 IT: no nejlíp by to měli vědět u Toyoty CZ, tedy www.toyota.cz ale tam toho celkově buď moc neví nebo jsou "prudce" ochotní a nepříliš komunikativní...na emaily neodpovídají :?
    ale zase by měla být ta odpověď fundovaná.... snad ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.04.07  09:02

    « Nový sedan

    Ví někdo,jestli se sem bude vozit nová Corolla sedan,výroba i pro EU v Japonsku.Dík.
  • 00 Reagovat !

    foto LikeableBoy

    LikeableBoy 27.03.07  21:12

    « Demontáž zrcadla z vnějšího zrcátka

    Chtěl bych poprosit někoho kdo již zkoušel demontovat zrcadlo z vnějšího zrcátka. Mám podezření, že mi nefunguje vyhřívání zrcátka, ale netuším jak se do něj dostat. Konkrétně mi jde o model Corolla 10.2001, ale myslím, že to bude stejné u všech modelů.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.03.07  18:10

    « držák kol?

    2 all: máte někdo zkušenosti s tímhle nosičem? THULE OutRide
    [odkaz]
    přijde mi lepší než "klasickej" nosič, kde je kolo na střeše auta kompletní i s předním kolem. mělo by být níž těžiště, držet to pevněji a nižší odpor vzduchu i spotřeba PHM. taky by se mělo dát jet rychleji... ;-) jediná nevýhoda, že musím vyndat přední kolo a dát ho do kufru, což není problém s rychloupínáky...
    uvítám konstruktivní připomínky >:D
    dík
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.03.07  19:41

    « Re: Jarní servisní prohlídka

    2 Saab tažné samozřejmě nemám...no nemám! :shock: a i tak bych si asi nekoupil značkovej nosič "na kouli" za cca >15.000,-Kč na střeše aspoň odvezu i žebřík a tak... teď ještě levně sehnat nosiče na kola - máte někdo zkušenosti s Thule Pro Ride 591? vypadá dobře... ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…