Toyota Corolla

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Toyota

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 10.07.00  15:59

    « Re: zpátečka

    Zpátečka je v podstatě problémová u každýho auta - hodně záleží na tom, jak zmáčkneš spojku a jestli šaltpáku přitahuješ k některý straně a jen dozadu (např. u Cariny to občas rachtá, jako kdybys šel přes zuby, ale to vyskakování se vyskytuje všeobecně minimálně)
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.07.00  13:39

    « Bez nadpisu

    Mám Corollu r.v. 1998, koupenou na jaře 1999 u Freyů, která byla používána půl roku v půjčovně (Hertz), měla 15.500 km, zatím jsem najel cca taky tolik. V tý akci jich tam prodávali docela hodně. Jsem s ní zatím maximálně spokojený, jen když se tady bavíte o převodovkách, často vyskakuje zpátečka. Je to obecný problém, nebo je to tou půjčovnou ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.07.00  10:59

    « Re: Ukazatel stavu KM

    Doufam, ze si na to pretoceni tachometru prisel do 1/2 roku a poradne si puvodni majitelce zkratil rozpocet !
  • 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 10.07.00  06:57

    « Ukazatel stavu KM

    Nevíte jak je řešen mechanizmus ukazatele stavu KM. Po koupi jsem totiž zjistil, že je moje Corolla přetočená z 250.000 km na 80.000 km, což by nebyl až takový problém, ale původní majitelka při tom přetočení ten ukazatel poškodila, takže ukazuje způsobem 16-17-18-19-10-21. A po překročení cca 110.000 km se přetočil na cca 1.000 km a teď mám na 11 let staré Corolle najeto 2.600 km :-) Jde to opravit nebo je lepší sehnat z vrakoviště jiný ?
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 10.07.00  06:52

    « Re: prevodovka v Corolle

    V mé 11 let staré Corolle jde převodovka lehce a velmi přesně, zatím jsem auto s lepší neřídil. Tou převodovkou je zatím nadšen každý kdo v ní jel.
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 07.07.00  10:18

    « prevodovka v Corolle

    Neviete niekto, ako je to s prevodovkami v Corolle? Ja mam taky dojem, ze radenie mi ide akosi "sucho" a ked chcem zaradit trojku, tak mi to chvilku kladie urcity odpor,az potom ma to pusti.Diky za info.
    (Mam Corollu z konca roku 1996,kde by s prevodovkami problemy nemali byt)
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 04.07.00  14:38

    « Re: Corolla

    Pokud to teda dělá většina, tak proč to Toyota nějak nevyřeší nebo je ten problém jen u Českých případně evropských pump ? Zkoušel jsi to už i v Rakousku nebo Německu ?
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 04.07.00  14:08

    « Re: Corolla

    Ja tam dam pri tankovani celu pistol, nechapem, kde mate problem.Akuram viem, ze ju musim drzat nizsie, inak mi to kvoli tlaku vypina tankovanie.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 04.07.00  14:05

    « Re: odpoved

    Tento vyfuk je doporuceny priamo pre tento typ Toyoty a je s nim dokonale zladeny.Bol doporuceny a montovany v znackovom servise Toyoty.A Sebring-y nerobia ziadni amateri.Ten moj stal necelych 19 000 Sk,takze ziadny smejd.Okrem toho vobec nemas pravdu,motoru sa so sportovym vyfukom + sportovym cisticom vzduchu len ulavi, vobec sa nenamaha viac. Ja len tolko.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.07.00  13:38

    « Re: odpoved

    Protože je to pro to auto jen zbytečné namáhání a na výkonu ti to stejně nepřidá, spíš ubere. Protože s výfukama se to musí umět a nejde to dělat tak, jako si to myslí 90% "tuningových" firem u nás. Hlavně totiž u Toyot máš výfuk dokonale "sladěný" s parametry motoru, protože je jim hloupý (jako není třeba skopčákům) prodat auto "nedodělaný".
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.07.00  13:34

    « Re: Corolla

    Já jí tam taky nedám celou (do žádný z Toyot, se kterýma jsem jezdil, to nešlo), ale nijak mi to nevadí - kolem to neteče a ještě to nebouchlo :o))
  • « 00 Reagovat !

    foto Saab

    Saab 04.07.00  12:50

    « Re: Corolla

    to pablo: máš u tvé Corolli taky problém při tankování ? Já mám liftback 1.3 12V, karbec, r.v. 1989 a kamarád má tu samou, ale r.v. 1990 a stříkačku a oba máme problém s tankováním. Když chceme totiž natankovat, tak tam tu tankovací pistoli nemůžeme dát celou, protože pak pojistka zastavuje přísun benzínu :-( Pokud ji tam dáme tak do poloviny, tak to jde v pohodě, ale celkem mě tato maličkost štve.
  • « 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 03.07.00  19:09

    « odpoved

    Naco by som mal vyhadzovat sportovy vyfuk? Ma to celkom fajn zvuk a kombinovanu spotrebu 6,6 l/100 km. Ja som spokojny. Okrem toho, ja som ho tam nedaval, ale byvaly majitel.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.07.00  13:03

    « to: Lubos1

    ... vyhoď ten trapný takzvaný "sportovní" výfuk a dej tam původní originál, jestli máš možnost, a bude jezdit ještě líp...
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.07.00  08:20

    « Corolla

    Koukám že se slejzáme z Výzvy.Tam jsme kecaly asi jen čtyři+pár duševně impotentních odpůrců.Takže mám kombi r.v.91-provoz 92. Motor 1,3-12V,stříkačka,katalyzátor.Mám jí víc než rok.Měněny dvě žárovky a koncový díl výfuku.Najeto 115tis.
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.06.00  09:41

    « Corolla

    Čau lidi, jsem rád že existujou corollový nadšenci. Mám 1.4 HB, koupil jsem ji novou v roce 94 a jsem s ní velmi spokojen, má najeto 127 000 km a ještě nikdy mne nenechala ve štychu. Nechal jsem teď měnit jenom tlumiče, ale stále mám například původní brzdový desky a obložení (je to zvláštní, ale ty brzdy jsou fakt stále dobrý). Je pravda, že na prohlídky jezdím každých 10 000, ale to je asi tak všechno co pro to auto dělám. Je to prostě spolehlivý a nenáročný auto s rozumnou spotřebou. Kdybych si kupoval nový auto, koupil bych si zase corollu, jenom nevím jaký typ, když 5dv.hb se nedělá a liftback se dělá v Anglii a angláni se v kvalitě japoncům rovnat nemůžou.
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 30.06.00  08:49

    « Corolla

    Ja kupit nechcem, kupil som minuly tyzden jeden 3,5-rocny hatchback vo velmi dobrom stave.Mam sice len 1,4 55 kW, ale napriek tomu to taha celkom slusne.Je tam sport.vyfuk Sebring a sportovy filter vzduchu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 29.06.00  16:40

    « Bez nadpisu

    to už tady taky kdysi bylo, ale bylo nás tu málo. Jestli jí chceš koupit, tak ti jí neprodám :o))) Jezdím 1,6 sedanem r.v. 92 v Kanadě, nalítáno 210000 km a pokud nepočítám výměnu několika spotřebních částí (filtry, destičky, výfuk a v nejbližší době i katalyzátor), tak bohužel před měsícem selhal alternátor :o(, takže už není bez poruchy.
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 29.06.00  14:57

    « Corolla

    Zdravim vsetkych odbornikov na Toyoty Corolly i nadsencov tychto automobilov. Chcel by som rozvinut debatu o Corollach, nielen novych,ale aj starsich,napr.od roku 1993.Cakam na prispevky.
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 29.06.00  14:57

    « Corolla

    Zdravim vsetkych odbornikov na Toyoty Corolly i nadsencov tychto automobilov. Chcel by som rozvinut debatu o Corollach, nielen novych,ale aj starsich,napr.od roku 1993.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…