Peugeot-na co se chcete zeptat, zeptejte se!

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Peugeot

  • 00 Reagovat !

    foto

    13.06.00  15:51

    « Peugeot 306 - čidlo teploměru

    Nazdárek, mám dotaz, ať to nemusím hledat půl dne.
    Občas mi na teploměru vedle hodin místo teploty blikaj tři pomlčky. Jindy to zase ukazuje správně. Mám tedy podezření na studeňák u čidla. Myslím, že bude někde vepředu u nárazníku, ne? Nebo čím by to mohlo být? A kde to čidlo přesně najdu?
    Dík
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.06.00  09:44

    « Katalyzator

    Uz te cene rozumimim
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.06.00  09:20

    « Součásti přístrojové desky

    106, r.v. 1992: Mám rozbitý palivoměr a ventilátor topení a větrání interiéru, tak jsem se informoval na vrakovišti: přístrojovka 500,- - 1000,- Kč a ventilátor 500,- Kč. Pak jsem si pro tu srandu zavolal Pežotům a čekal jsem nějakou ukrutnou pálku a tak neuvěřitelně hrozný to zase není: jednotlivé součásti přístrojovky: tachometr 1662,- Kč + DPH, velký palivoměr 771,- Kč, ventilátor kabiny 2500,- Kč. No, jistě nekoupím si to, ale čekal jsem nesmyslnější pálky. Jinak jsem četl, že auto složené jen z náhradních dílů obvykle teoreticky dosahuje 2 - 4 násobek ceny nového.
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.06.00  08:44

    « Hafik

    Presne tak... leva packa na ovladani blinkru a svetel na GTI - Valeo, 2000,- v Peugeotu... Valeo u AutoKrasny 1500-1600,-, tak to je temer se vsim...original kupuju jenom takovy drobnosti (spunt,cudlik atd.), to se da...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.06.00  13:24

    « Re: Hladina oleje

    S tou cenou je to tak. Originál Peugeot by prý stál 15 nebo 16 tisíc. Nesmí člověk kupovat jen originály. Navíc jde většinou o stejný původ, ale s originál firemní nálepkou Peugeot. Prostě díly které nejsou pro sériovou prvovýrobu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.06.00  10:10

    « Re: Hladina oleje

    Nemel by si zmatkovat. Mne taky do Favorita dali o 0.5 l vic,bylo to tak 0.5 cm nad horni ryskou a zjistil jsem to po 5000 km. Emise byly O.K. Vypustil jsem olej a jezdil dal. Apropo se mi nechce verit, ze by stredni dil vyfuku s katalyzatorem stal je 8 000,- Kc. Jen katalyzator na Bravu stoji 19 000,- Kc
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.06.00  07:00

    « Re: Tuning

    jakej efekt ma sportovni filtr u turbodieslu, potazmo hdi? neni to to same jako sportovni vyfuk? tedy bez efektu? m.
  • 00 Reagovat !

    foto

    31.05.00  17:41

    « Katas

    Tomas: no take zalezi kolik mas najeto s tim katalyzatorem...
  • 00 Reagovat !

    foto

    31.05.00  15:43

    « Kat

    Takže myslíš, že se katalyzátoru nic nestane ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    31.05.00  15:02

    « Re: Hladina oleje

    Tak přesně to samé jsem zjistil i já po výměně oleje u Peugeot servisu. Buď je ta měrka blbě zkonstruovaná, nebo jsou to profíci jen cenami. Mimochodem jsem tam měl zrovna nový kat, cena komplet střední díl výfukového potrubí s katem cca 8000,- (Elit). Taky můžu říct, že můj motor nikdy neukápl ani kapičku, naprosto čisťounký, ale jen do doby, než mi v tomtéž profi servise vyměnili rozvoďák, pak to teklo přes těsnění hlavy (to jsem vyreklamoval, vyměnili ho), a navíc to od té doby kape kdesi zboku u alternátoru. Prostě borci. Takových zkušeností mám bohužel víc. Čím dražší, tím horší. Mějte se.
  • 00 Reagovat !

    foto

    31.05.00  14:45

    « olej

    Tomas: moc te Tvoji rysce nerozumim... jinak za 100-1500 Ti zmeri emise vsude jen tak...jetli je katalyzator v cudu, tak ho vyndej a az pujdes na emise, sup tam s nim :-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    31.05.00  10:32

    « Oprava

    Pardon, bylo tam asi 3/4 cm nad horní rysku, ne 1/3, to jsem se uklepl.
  • 00 Reagovat !

    foto

    31.05.00  10:31

    « Hladina oleje

    Mám zajímavý problém. Vyměnili mi ve 106-ce olej. Za 2 dny na to jsem ze zvědavosti zkontroloval hladinu a zjistil jsem, že je tam asi 1/3 cm nad horní rysku. Pamětliv upozornění, že se může olej dostat do výfuku z spálit katalyzátor jsem to v servisu reklamoval a oni mi řekli, že tam dali přesně 3.4 litru, jak má být a že olejová vana není naťuklá, aby měla menší objem, takže je to správně a že je ta měrka asi blbá a že jsem to třeba neměřil na rovině. Postavili to na rampu a bylo to s horní ryskou, jenže po 3 km jizdy, což nemá žádný rozumný smysl. Existuje možnost nechat si změřit emise, abych zjistil, zda je katalyzátor OK a pokud budou emise špatný, tak aby mi nesebrali osvědčení ? Takové cvičné změření emisí. To bych asi musel mít známého, co ?
    Dá se pak katalyzátor sehnat taky z vrakoviště nebo levnější nebo člověk vyplázne 15 000,- Kč ?
    Pak se budu dohadovat se servisem, jestli je to jejich vina a jestli už nebyl v pr... předtím.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.05.00  16:07

    « Re: Tuning

    To Good: ten chiptuning se fakt nevyplati, to radsi tam dej K&Nko a upravi si potrubi (staci nekdo sikovnej se svareckou a hezka koncovka) / ja sam jsem si ho udelal od motoru az do zadu pruchozi - je to rachot ale dobry... nic vic bych na tom HDI radsi nedelal...jelikoz ja mam treba na motoru 110.000km a mam GTI benzín, tak upravim akorat hlavu a vacku...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.05.00  09:50

    « Re: Náhradní díly z vrakoviště

    2 Tomas: už jsem ti to sice psal v jiné rubrice, ale existuje v Praze speciální vrakoviště na 106 a to na Praze 5, Butovická 100 (vedle fotbalového stadionu Patenidis Motorlet) telefon: 02/551963,57211409. Pro ostatní: ještě se tam specializují na 405. Sám jsem si tam pár dílů na 106 sehnal nebo vymontoval.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.05.00  18:07

    « Náhradní díly z vrakoviště

    Je někde vrakoviště Pežotů, zvláště 106-ek ?
    Telefonní číslo ?
    Potřebuju palubní desku (palivoměr a denní km v háji) a ventilátor topení (opravovaný a furt rámus) či alternátor (špatná ložiska).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.05.00  17:49

    « Re: Tuning

    na 306ku hdi. 1. shanim spoiler na zadní - pate- dvere. nasel jsem jeden moc peknej, decentni, ale v belgii, k nam ho nikdo nedovazi. nasel jsem dobrej vejfuk - devil. ten se necha koupit, ale za 20 t. chip. no, neco dela gx, neco v nemecku a neco snad i bervid. ale jake jsou s tim zkusenosti a co na to rika motor....
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.05.00  14:02

    « Tuning

    na co konkretne shanis tuning a jaky? s tim chip-tuningem to je u Pazout spatny, temer bezvyznamne (cca 6ps za 7.000,-Kc se nevyplati)... takze pokud nemate motor s turbem nebo 16V nezbyva nez potrubi, filtr, hlava atd...
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.05.00  06:54

    « tuning

    kdo u nas dela kvalitni tuning. motor, podvozek, karoserie.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.05.00  09:15

    « Re: hacking

    tak koukam, ze se nejeak hackeri nehrnou :o). me by taky zajimalo, jak se necha pocitac prenastavit a jake vystupy lze z nej dostat.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…