Volkswagen CLUB

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Volkswagen

  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.04.00  21:16

    « Re: to Orfeus-GOLF II

    diky za rady. Nevis od jakyho roku se u Golfa II zinkuje karoserie? Jinak problemy s korozi by u Golfa II bejt asi nemely. Nevidel sem jeste shnileho Golfa. Nejaky veci sem nasel na strance nemeckyho Autobildu (vzor ceskyho Autotipu). Pisou tam napriklad, ze Jetty jsou zpravidla v lepsim stavu nez Golfy II. Golfy si v Nemecku vetsinou kupujou mladsi kluci, ktery je honej. Jettu kupovali spis starsi lidi, ktery uz tolik nezavodej. U nas to ale uz asi neplati, protoze vsechny ty auta byly dovezeny jako ojety. S dieselovym motorem asi zkusenosti nemas co? Sice bych rad 1.8 benzin, ale na druhou stranu jsem jeste student, jezdim delsi streky a tam je diesel predsi levnejsi. Je lepsi to kupovat v autobazaru nebo na inzerat?
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.04.00  14:43

    « Přijeďte do Lipnice!!

    Víkend se nám blíží, takže pokud nemáte nějaké určité plány na 29. dubna nebo by jste prostě jen tak někam jeli na výlet, přijeďte na 11.00 hod. do Lipnice nad Sázavou na náměstíčko pod hradem. Bude se tam konat menší sraz a čím víc lidí dorazí, tím lepší může být nálada. Pokud chcete přijet a máte nějaké nejasnosti: anete@post.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    23.04.00  00:00

    « Re: Octavia Vs Bora

    to RSD: co ti poviem, presne v style otrepanej reklamy - image je nanic ;)
  • 00 Reagovat !

    foto

    22.04.00  21:22

    « Octavia Vs Bora

    ...ale o tom to je. Kdo má rozum a nedá na okolí, image a pod. zvolí Octavii (ost. to už jsem uvedl níže..) Kdo ale kouká po image, koupí si Boru. Já jsem zvolil Octavii. Nikoho jsem zde nenařkl ,že chodí do hospody atp. , ale kdo mrhá časem (možná jako teď já, když píšu tohle..) ,tak ať nebrečí ,že nemá na to či ono. Znám kluka, kterej dělá na šachtě obyčejnýho horníka, a díky tomu, že není líný má AUDI A4 (není to podvodník, nevexluje s autama ani pod. ale našel si jen další zaměstnání) . Jestli tohle připadá někomu jako rejpání, tak se mu za to hluboce omlouvám a je mi ho líto...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.04.00  14:26

    « Re: to Orfeus

    HOGO FOGO, No předevšim si dej pozor na lidi. Strašně kecaj. Jinak v čem bejvaj problémy je relativní. Záleží na roku atd. Dosta často jsou v pytli přední tlumiče, zkontroluj si aby to nebylo od moře (bude zrezlej motor) jinak ti vodejde kastle. Další důležitý - 90% všech golfů tady bylo přivezenejch jako bouračky a většina na předek - určitě si zkontroluj jestli se nesjížděj kola, jestli nemá volant vůli a jestli nehází při vyšších rychlostech. Jinak asi není co takhle poradit, ale rozhodně doporučuju než to koupíš poraď se v servisu. Jinak bych taky doporučil, pokud si to můžeš dovolit, radši 1.8 než 1.6, je to dost znát a nemá to o moc větší spotřebu (tak o 0,5 litru. Nekupuj GTi pokud nejsi nějakej závodník, bude to ulítaný. Taky si dej bacha aby to nebylo snižovaný, většinou je to dělaný tady a je to dělaný dost prasácky. Jinak nevim co bych ti poradil.
  • 00 Reagovat !

    foto wolff

    wolff 21.04.00  12:01

    « Bez nadpisu

    No hlavně na to, že je to VW.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.04.00  20:39

    « Re: to Orfeus

    no konecne nekdo, kdo ma Golfa II. Planuju ho totiz taky koupit, 1.6 ale spis asi 1.8. Byl bych docela rad, kdybys me napsal par zkusenosti. Zajimalo by me hlavne na co je potreba pri koupi davat pozor.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.04.00  16:13

    « Re: ...závist

    No voni ti lidi, co chodí do hospody, totiž prachy na nic jiného asi nemají. Tak si koupí alespoň to pivo. A těch 25.000 příjem ve dvou lidech je tak možná průměr v Praze. V těch našich kotěhůlkách by to byl asi dost brutální nadstandard.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.04.00  15:53

    « Re: VW BORA

    Já osobně bych BORU nedoporučil, je to sice dost pěkný auto, ale ta cena je opravdu přemrštěná. Tady se prostě platí za VW. Myslim, že za cenu Bory s 1,4 motorem, pořídíš Octávku s 1,8 T a v klidu si na ní uděláš nějaký úpravy aby nebyla tak "tuctová" jak nám říká superpracující rejpal RSD.
    Pro RSD pokud to budeš číst, tak věř tomu, že ne každej si může tu Oktávku dovolit. Já osobně bych sice mohl, ale zase to myslim neni vono. Nařknout někoho, kdo řekne, že na to nemá, z vysedávání po hospodách a z lenosti je poněkud nevhodné. Ale kdo jsem já abych soudil, že?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    20.04.00  15:47

    « Re: to Orfeus

    Vážený, rozhodně jsem tě nechtěl urážet. Já jen, že když se někdo ohlásí tím, že VW je obyčejný tuctový auto atd. tak mě zajímalo čim netuctovym ty jezdíš.
    Co se mě týče - abys byl v obraze je mi 21, nikdy mi nikdo (ani rodiče) nic nedal a na auto sem si taky musel vydělat sám. Vlastním golfa 1,8 z roku 90 a jsem s ním spokojen.
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.04.00  20:24

    « oprava

    nie RDS ale RSD sorry.
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.04.00  20:19

    « AKO ZAROBIT ?

    1-ako pise RDS,nechodit po veceroch do"hospody"ale hladat si druhy vedlajsi prijem/2-odist do zahranicia za pracou aspon na 2-3 roky,nechat doma rodinu(to je moj pripad),cas ide ako voda a mas peniaze na nove auto.Samozrejme pevna vola nesmie chybat ako u mna tak u manzelky!BAY,BAY.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.04.00  18:26

    « Re: ...závist

    Tím každý jsem chtěl říci, že je Octavia druhým ,nebo třetím nejprodávanějším autem u nás.... Já si myslím, že pro rodinu s celkovým příjmem cca 25.000,- (což si myslím, že má každý, kde dělají oba ...)není problém ať již na auto našetřit, nebo si jej vzít na leasing.Ten kdo sedí doma po svých 7 a půl hodinách práce na zadku, a pokukuje po sousedovic novým autě, přičemž noci jsou pro něj peklem , když se mu honí hlavou myšlenky, kde na to ten soused vzal...tak ten se na nový auto nikdy nezmůže. Znám spousty takových uplakánků, kteří si vylévají své rozumy v hospodě u píva, místo toho , aby si našly druhý , vedlejší příjem, díky kterému by si vydělali nejen na tu Octavii, ale třeba i na Boru. Problém je nejenom závist , ale i pohodlnost a pasivita, kterou máme asi geneticky zakódovanou v povaze....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.04.00  01:49

    « Re: VW BORA

    Milý RSD, velice rád bych byl ten "každý", který jezdí v Octavii! Nevydělávám snad nejhůř, ale 400.000,-Kč nebo i víc prostě dohromady na auto nedám. Chápu, kde na to vzali úspěšní podnikatelé, nechápu a radši ani nechci domýšlet, kde na to vzali řadoví zaměstnanci. V Portugalsku, které je s výkonností ekonomiky pěkný kus před náma, jsem neviděl zdaleka tolik luxusních aut, jako v Čechách a na Moravě. Mluví ze mne jenom malá česká závist nebo máte podobné divné pocity a dojmy i vy?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.04.00  18:20

    « Re: VW BORA

    Já ti nevím , myslím si, že je Bora dost předražená, a vezmu li v úvahu cenu/užitnou hodnotu, tak bych byl spíš vlastencem. na druhou stranu má Bora lepší dílenské zpracování,lepší materiály v interieru, krapet modernější design a jistý punc vyjímečnosti. V Octavii jezdí každý ( ...i já) ale Bory je vidět málo.....
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.04.00  01:46

    « VW BORA

    AHOJ. Oplati sa kupit VW BORA s najslabsim benzinovym motorom 1.4 16V 55kw?Prosim,kto ma nejake skusenosti s tymto motorom a autom,tak sa ozvyte.BAY BAY
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.04.00  15:24

    « Re: to Orfeus

    co tak keby si predviedol svoju chytrost teraz ty a namiesto pidenia po uplne irelevantnej informacii na com jazdim, ktora vobec nema dopad na moje nazory vplyv - prave opacne, moje nazory maju vplyv na to, ake auto si vyberiem, tak na co to prosim potrebujes?


    mimochodom ak sa chces dozvediet na com jazdim - mam 21 rokov, studujem, pracujem, svoje auto som si kupil za _svoje_ a len svoje zarobene peniaze a kupil som si auto _nove_, skus hadat, ak uhadnes nezacni ma urazat a zamysli sa radsej nad tym, ake auto si si kupil ty ked si mal 21.

  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.04.00  14:13

    « Re: fauve

    Soory odborníče, můžeš mi říct čim jezdíš, že seš takový chytrý?????
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.04.00  11:57

    « fauve

    moj nazor na VW asi nikoho neprekvapi: hrozne tuctove, vzhladovo totalne konzervativne a nudne auta, vyhodu vidim v tom, ze maju relativne komfortnejsie podvozky nez ine auta, naopak motory okrem 1.8T su maximalne * (TDI su ok, ale na JTD fiata nemaju).


    tolko v kratkosti teraz k jednotlivym modelom:


    POLO - bohuzial mam tu cest vdaka mojmu total-VW-positive sefovi jazdit vo firme s cca 15timi kusmi tohto tiez-auta, ako som pisal, jedina vyhoda je na male auto relativne komfortny podvozok, zasa na druhu stranu sa to auto nehorazne v zakrutach naklana, inak motor po 4000 otackach ide vyskocit spod kapoty, dalej nejako divne rieseny plyn trpiaci podobnymi symptomami ako el. plyn vo fabii - oneskorena reakcia cca o pol sekundy, o pritrojovke radej ani nebudem pisat, ked sa pohodlne usadim, vzadu by si nesadol ani kojenec a co povazujem za uplne najhorsie, i ked subjektivne minus - z toho auta sa mi uplne zle vystupuje a nastupuje, ako keby to nebolo doriesene, proste v nijakom inom aute nemam take problemy ako v POLE.


    GOLF - chvalabohu o trochu vacsie nez POLO, avsak i napriek tomu, ze som zaryty odporca i Skody, by som si za cenu Golfa radsej kupil Octavku. jednu vec vsak este nepochopim - ako vsetci velmi tuzia po Golfe III., nechapem ako sa niekomu moze ten otras pacit, ved je to nicim nezaujimave auto a pritom za nehanbia za '92 s 140.000 km pozadovat 200.000 Sk a to je este problem zohnat, fakt nechapem...


    PASSAT - vdaka mojmu VW-positive sefovi som parkrat jazdil i so starosu generaciou Passata a bolo to tiez o nicom, viacmenej vsak ma jednu velku prednost - pozdlznu priestrannost interieru, co som vsak pocul o novej generacii od kolegov, ktorym kupili uz passaty nove - tiez ziadna slava a chodi to viac do servisu nez polo


    na zaver jedna perlicka - ked sa na par polach objavil tesne po ich zakupeni viackrat problem s radenim jednicky a bolo treba ist do servisu, tak VW-positive sef pocudovane krutil hlavou: "Ako to je to mozne, taky kvalitny _nemecky_ produkt?" ;))) musel som rychlo vyhladat WC, aby som dal volny priebeh vybuchu smiechu, ktory sa vo mne razom objavil ;)

  • 00 Reagovat !

    foto

    12.04.00  11:32

    « Golf II

    Lidičky tak Vám poslední dobou shánim Golfa a už mě to s prominutím sere. Už sem viděl asi 10 aut, ale zatim byly všechny mizerný. Kdybyste měl někdo k prodeji 1.6 - 1.8 z 90-92 a samozřejmě ve dobrym stavu, tak bych Vám byl vděčnej.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…