motory Fabie

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA Fabia


  • 00 Reagovat !

    foto

    28.02.2000  14:46

    motor 1,4 16V/55 kW

    Nevite, jestli bude k dispozici i s manualni prevodovkou ?
    • 00 Reagovat !

      foto

      11.03.2000  12:26

      « Re: motor 1,4 16V/55 kW

      Určite bude aj s Manuálom. Viz časopis AUTO-MOTO-SPORT č 3.Je to najlepšia alternatíva.
      • 00 Reagovat !

        foto

        11.03.2000  13:36

        « Re: motor 1,4 16V/55 kW

        To by asi Skodovka musela zmenit plany. V nejakem podzimnim Automobil Revue psal p. Jozif kolik kterejch motorovejch variant chysta Skoda prodat a tenhle motor tam byl - presne si nepamatuju - ale maximalne nekolik procent (ne desitky %) a s automatem. Nejvetsi podil tam byl "klasika" 1,4 MPI OHV. Ovsem je fakt, ze puvodne asi ani nepocitali s tim 1,4 44kW, jehoz montaz ohlasili nekdy minulej tejden. A je taky fakt, ze v novinach se napisou ruzny nesmysly. Me by se teda ten motor taky pozdaval asi nejvic.
    • 00 Reagovat !

      foto

      13.03.2000  15:37

      « Re: motor 1,4 16V/55 kW

      Dnes jsem kontaktoval hot-line Skodovky a bylo mi sdeleno, ze tento motor se bude na cesky trh dodavat vyhradne s automatickou prevodovkou.
  • 00 Reagovat !

    foto

    28.02.2000  14:47

    1,4 MPI

    Uvazuji o koupi Fabie 1,4 Mpi a nevim, co si myslite o tomto motoru ?
    • 00 Reagovat !

      foto

      28.02.2000  21:34

      « Re: 1,4 MPI

      Jestli jsi klidas a potrebujes to jenom jako dopravni prostredek, tak si to kup. Ale jestli mas auto jako hobby a chces mit z jizdy pozitek, tak si kup neco jinyho, protoze z toho budes nestastnej.
    • 00 Reagovat !

      foto

      29.02.2000  11:08

      « Re: 1,4 MPI

      Precti si testy tady na serveru a budes mit jasno.
    • 00 Reagovat !

      foto

      01.03.2000  08:37

      « Re: 1,4 MPI

      Vlastnim 1.4/50 asi mesic, nestastnej z toho nejsem. Za tejden si zvyknes na el. plyn a pozitek z jizdy si pak taky muzes vychutnavat...
      • 00 Reagovat !

        foto

        04.03.2000  08:18

        « Re: 1,4 MPI

        A co spotreba, odpovida to papirovym udajum nebo je to lepsi/horsi ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.03.2000  05:42

    Fabia a její motory

    Nová Škoda Fabia je mi vcelku sympatická, ale co se Škodovce nepodařilo jsou zvolené motory. SDi je snad jediný motor, který je zvolený dobře. TDi taky dobrý, ale v porovnání s Octávií mi Fabia přijde trochu předražená. 1,0i považuji za špatný vtip (podobně jako Octavia 1,4MPi). Fabia je už tak dost těžká pro 50kW motor. Těch 37kW s ní určitě "pořádně zacvičí". Dokonce jsem někde zaslechl, že motor 1,0i má oslovit právě české motoristy (kvůli povinnému ručení), no škoda slov. 1,4MPi sice není žádný trhač dlažby, ale jako základní motor pro auto v cenové relaci od cca 280 tis. Kč vcelku dobrý. Další alternativa už moc není. 1,4 16V by byla i přes její sportovnějíší charakteristiku dobrá, ale až na tu cenu (od 379 tis. Kč). Ať se na mě nikdo nezlobí,ale za ty peníze se dá dneska koupit lepší auto. Motor 2.0MPi bude ve Fábii jistě dobrý, ale kolik bude takové auto stát, nebude to náhodou podobná situace jako s 1,4 16V. Jsem zvědav jakou Škodovka určí cenu pro model s motorem 1,4 16V 55kW. Seat stojí myslím od 312 tis. Kč. Abych to shrnul na závěr přesto, že do Fábie se bude montovat sedm druhů motorů není moc z čeho vybírat.
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.03.2000  15:34

    Motor 1,4 50 kW

    Ahoj,je tu nekdo,kdo by mne mohl poradit? Hodlam koupit model Skoda Fabia 1,4 50 kW a nevim,jestli je to spravna volba.Zatim jsem na neho slysel pouze kritiku (hlavne ze srovnavacich testu vuci napr. Fial Punto atp).Trosku me desi skutecnosti,ze je to prepracovany motor s Felicie.Feldu jsem mel a s timto motorem to byl samej pruser (hlavne s ridici jednotkou).
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.03.2000  15:38

    Skoda Fabia 1,4 MPI 50 kW

    Ahoj,je tu nekdo,kdo by mne mohl poradit? Hodlam koupit model Skoda Fabia 1,4 50 kW a nevim,jestli je to spravna volba.Zatim jsem na neho slysel pouze kritiku (hlavne ze srovnavacich testu vuci napr. Fial Punto atp).Trosku me desi skutecnosti,ze je to prepracovany motor s Felicie.Feldu jsem mel a s timto motorem to byl samej pruser (hlavne s ridici jednotkou).
    • 00 Reagovat !

      foto

      14.03.2000  00:00

      « Re: Skoda Fabia 1,4 MPI 50 kW

      "prepracovany motor z Felicie" je vlastne prepracovany motor z Favorita, coz byl prepracovany motor z rady S105 - 130(135, 136), coz byl prepracovany motor z rady S100-110R(LS), coz byl (v nekterych pripadech) prepracovany motor z rady 1000-1100MB(MBX), coz byl tehdy, v sedesatych letech novej motor... No nevim, ale kdyz uz Fabii (jako ze i kdybych na ni mel tak v zadnym pripade), tak s jinym motorem. Jenze to je ten problem... (proto pisu "v zadnym pripade"). S motorama, ktery za neco stoji uz Fabie fakt NECO stoji a s motorama, ktery nestoji za nic, stoji jen o malinko min...
    • 00 Reagovat !

      foto

      14.03.2000  15:49

      « Re: Skoda Fabia 1,4 MPI 50 kW

      To: pistolnikbart, ale urcite se tady nekdo najde kdo FABII s tim motorem ma a jsou spokojeni. Myslim "LuděkČermák" ji měl hned na přelomu roku. Zkus projít nějaké příspěvky v přilehlých tématech. Ta zprava z hotlajny je teda blba.
    • 00 Reagovat !

      foto

      14.03.2000  19:16

      « Re: Skoda Fabia 1,4 MPI 50 kW

      Osobně ji nevlastním, ale měl jsem možnost si ji vyzkoušet asi 40-50 km. Pokud chceš auto pouze na klidnou jízdu, na okresce předjíždíš jenom občas a nevadí Ti, že musíš dost dlouho čekat, než se auto začne hýbat tak si ji kup. Ale pozor! Nekupuj si ji teď, ale ještě chvíli počkej. Vysvětlení: V současné době škodovka dodává zpravidla vozidla ve středním stupni výbavy, ale dovybavené za příplatek. Cena takových modelů se pohybuje zhruba kolem 39O tis. a více (a to s 5O kW motorem). Takové auto za takové peníze je šílenství. Počkej až pomine počáteční bláznění a pak budou i levnější modely. JInak ovšem u Fabie není dále z čeho vybírat. Provedení 16V(74kW)je předražené a 1,4 16V 55kW bude asi jenom s automatem. Zkus se zamyslet na koupí SDi.
      Ahoj, a mnoho štěstí při výběru.
      • 00 Reagovat !

        foto

        15.03.2000  07:45

        « Re: Skoda Fabia 1,4 MPI 50 kW

        S nazorem na benzinove motory plne souhlasim.
        Na muj dotaz u Skoda auto mi sdelili, ze soucasna
        nabidka motoru je pry "podle jejich pruzkumu
        trhu" dostatecna a i o 1.4 MPI je v Nemecku velky
        zajem.
        To je jasne ze vetsina nemeckych setrilku si to
        koupi kvuli cene. Ale co ti, co chteji auto, co trochu jede. Ti maji proste smulu. Kvuli cca
        10-20% lidi, co chteji auto co trochu jede(nemyslim ted GTI 2.0 apod.) alespon podle mne idealni 1.6, se Skodovka nehodla namahat.
        Proste mi naznacili, ze auta vyrabi podle toho,
        co se jim financne nejvic vyplati a ne aby vytvorili ucelenou nabidku mortoru s logickym
        odstupnovanim. napr. 1.0 1.4 (44kW) 1.4 (55kW)
        1.6 (74 kW). Jednoduche a proste, ne ?
        Naco 1.4 50kw a 1.4 44kW. Vzdyt jsou skoro stejne.
        A 1.4 74kW se hodi spise pro lehci vozy.
        Fabia hmotnosti atakuje Gofa kam davaji 1.4 55kW
        a ne 74 kW se spatnym tahem odspodu.
        Proc Skodovka dela nesmysly ? Nebo snad musi ?
        • 00 Reagovat !

          foto

          15.03.2000  16:49

          « Re: Skoda Fabia 1,4 MPI 50 kW

          Jen pro zajímavost - motor 1.4 MPi 50 kW je o asi 2000 DM levnější než motor 1.4 74 kW. A to i po započtení všech nákladů na vývoj a zkoušky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.03.2000  21:11

    to:PR

    Fabie s motorem 1.4 50Kw se v základním "dovýbavném" paketu prodává za cenu cca 335.000, a obsahuje barvu za příplatek, ŠKODA sound systém, el. ovládání bočních skel, mlhovky a další drobné doplňky, které když si doobjednáš u obdobného motoru a počtu dveří u POLA, PUNTA aj., tak zaplatíš ještě o cca 20.000 dráže. Za 390.000 dostaneš už Fabii 50kW s Max výbavou tj + klimatronic, klimaschránky a litá kola + další výbava.....
    • 00 Reagovat !

      foto

      18.03.2000  14:34

      « Re: to:RSD

      Je možné, že v současné době dodává už škodovka i méně vybavené auta, ale já vycházím z informací, které mi v únoru sdělil jeden známý, který dělá prodejce u jednoho dealera v Praze. U nich měly tehdy nejlevnější Fábii za 4O9 tis. I jinde, kde jsem se díval měly v té době nejlevnější Fábie kolem 39O tis.
      • 00 Reagovat !

        foto

        19.03.2000  15:09

        « Re: to:RSD

        dne 21.12.1999 jsem mohl ihned zakoupit červenou Fabii Comfort s motorem 1.4MPI, el. stahováním předních oken, mlhovkami, tón. skly, posilovačem, ŠKODA sound systémem atp. za cenu 335.000,-Kč. Zdálo se mi to dost a tak čekám na FABII 1.4MPI bez elektriky a soundsystému, který dolním asi o dokonalejší a lacinější ale za to s klimatizací za 315.000,-Kč. Za 380.000 už koupíš Comforta s 1,4 16V motorem..... Nejlépe si dát [odkaz] a tam si vyhledat auto v různých cenových hladinách a uvidíš, že už nabízí i méně vybavené Fabie.... Rozhodně bych ale 390.000 za Fabii nedal ani s motorem TDI.....
  • 00 Reagovat !

    foto lubinekcz

    lubinekcz 05.06.2013  20:14

    motor bezi na 2 valce poradte prosim

    :-)
    • 00 Reagovat !

      foto lubinekcz

      lubinekcz 05.06.2013  20:20

      « Re: motor bezi na 2 valce poradte prosim

      skoda fabia htp problem zpociva v tom ze nevim co stim diagnostika vyhodnoti chybu na prvnim valci chyba zapolovani 1 valec bezi prerusovane po vymnene civky beze zmneny zkoseli jsme prehodit vse na treti valec jak civku-fajfku lajcky :-) jestli nahodou to nedela svicku beze zmneny porad chyba na 1 valci svicky jiskru hazi
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…