Zajímave auto

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Veteráni

  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.03.00  19:10

    « Wolseley Six

    Nabízí mi pán takovéto auto. Máte někdo zájem?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.11.99  17:42

    « POVINNE RUCENI PRO VETERANY

    Ohledne povinneho ruceni je psano na [odkaz] kde se vse ohledne veteranu dozvite. Je to tam rozepsane i ohledne docasneho vyrazeni z provozu, nebo jinak: docasne uschovy SPZ a OTP na dopr. inspektorate. Obnovujeme to ted casto, protoze je to aktuelni.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.11.99  09:22

    « Re: Ruceni

    Tak je to u vsech pojistoven, jenom to neni 1/12 ale 3/12. 1/12 je u aut na veteranskych cislech. Coz je samozrejme pekna svinarna, protoze mesic Ti tech par jizd na eventuelni srazy (proc tam jezdit - muzu se chtit projet jen tak, sam) stejne neda.

    A vzhledem k tomu, ze na tyhle kduby byla norma jeden eSTBak na deset lidi, tak Ti v tom pripadnem klubu nejaky idiot prihlaseni auta na ty znacky tak znechuti, ze je lepsi se na to ***.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.11.99  06:59

    « Re: Ruceni

    Ještě se vrátím k otázce ceny PR za veterána - nevím jestli je to u všech pojišťoven, ale u jedné jsem četl, že auta vyrobená do roku 1953 platím pouze 1/12 z taxy pro jejich kubaturu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.11.99  17:16

    « Re: Ruceni

    Zakon uz je schvalen davno. Policajti nic nevedi, protoze je to normalni statni instituce, kde nikdo nevi nic a kdo vi, nepovi, protoze je to tajny.

    Problem je v tom, ze v prubehu prvnich osmi dnu pristiho roku musis ty znacky odevzdat (protoze to pujde prave az od 1.1.2000 a 8 nebo kolik dnu mas na nahlaseni zmeny), jinak Te policajti zastreli, protoze nemas uzavrenou na to auto smlouvu s pojistovnou.

    Vzhledem k tomu, ze ale policajti maji v evidenci sami bordel, vyblejou data pro pojistovny az za unor (tj. v breznu), a do te doby budou prijimat znacky bez buzerace (kde je pojistka).

    Tj. do konce unora se musi ta znacka odevzdat, nebo do konce roku zaplatit. Ale vzhledem k tomu, ze podle zakona je to do 8., tak tezko rict, jestli budou mit dost odvahy porusovat zakon a prehlizet prestupky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.11.99  16:36

    « Ruceni

    Zakon o tom bude schvalen az 1.1. 2000, policajti nic nevedi, odevzdas SPZ a technicak, za 10Kc kolek a nejezdis, az budes chtit jezdit, tak ti to vsechno za 10Kc kolek vratej, zaplatis castecne povinne ruceni a jezdis, xpetrovi stoji spartak na spalkach, takze to vyuzije, ja mam peraka r.v.49, takze platim 1/4 ze 406Kc, tudis to pro mne nema cenu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.11.99  14:21

    « Re: Skoda 1000 MBX nebo 130 RS

    Vyborne, to je rec (cloveka, co nikdy nemel veterana a ma tudiz stupidni nazory deformovane drzou, sprostou a zavadejici kampani policie a pojistoven).


    Takze - vyhody a nevyhody noveho zakona pro majitele starsiho auta, co s nim jede jednou za cas (z hlediska placeni pojisteni).


    Nevyhody:

    1. Vystat nekolikahodinovou frontu na DI

    2. Zaplatit 10,- a odevzdat SPZ a OTP

    3. Tim padem nemoznost parkovat na pozemnich komunikacich (bez SPZ)

    4. Chodit do pojistovny neustale menit smlouvu

    5. Clovek, co jezdi dejme tomu o prazdninach a behem roku auto opravuje (zkusebni jizdy po oprave) toho vubec nevyuzije


    Vyhoda: Plati o neco min.


    Z toho vyplyva, ze majitel auta do 1350 ccm se na to vysere a nad 1350 ccm auto radsi odhlasi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.11.99  14:03

    « Re: Skoda 1000 MBX nebo 130 RS

    Ohledne pov. ruceni: Nikde v zakone o pov. r. jsem nevidel vetu, ze se ruceni musi platit na cely rok. Podle mne staci uzavrit smlouvu treba na tri letni mesice a zaplatit pojistne pouze za tu dobu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.11.99  14:55

    « Sedan

    Skoda, ze nema papiry. Na vylozene sbirani aut nemam zatim prostor. S papirama bych s nim chvili jezdil, pak odhlasil a "udelal"...

    Ta Octavka by ale urcite stala za to. Pristi rok si nejakou urcite poridim. Pocitam tak do 15 - 20ti tisic, kdyz nekapnu na nejakou takovouhle.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.11.99  14:41

    « Re: Skoda 1000 MBX nebo 130 RS

    Ještě jsem si vzpoměl : před dvěma lety jsem hodlal koupit Octavii, ale byl jsem v takovým svrabu, že jsem na ni neměl. Auto je po jednom původním majiteli. Posledních sedum let života strávil tím, že s autem sice nejezdil, ale pouze ho jednou za čtrnáct dní natočil, naleštil, namazal a vše zkontroloval. Pán zemřel před asi 5 lety. Vdova po něm auto pouze občas očistí a každý den ve čtyři hodiny odpoledne otevře stodolu a stáhne u něj okénka, aby se vyvětralo a aby v něm nebylo vlhko. Je to Octavia Super, rok tušímže 60, barvy zelené v totálně super původním stavu. Auto má pouze na straně řidiče malinkou drbu 1 x 6 cm na prolisu v blatníku. Bohužel jsem auto dva roky neviděl, tudíž může být už kaput. Tenkrát za něj chtěli asi deset tisíc... Co ten sedan, máte někdo zájem ? Prý by byl k mání asi za desítku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.11.99  13:51

    « Re: Skoda 1000 MBX nebo 130 RS

    No vidis a jsem zase videl dve 1100. Treba ale ti lidi co je prodavaji jako 1100MBX kecaj - vic jsem jich nevidel, jenom telefonicky.


    Tak to potom nechapu, co to bylo za odhadce. Uz ctyri nic moc Pick-upy jsem si byl prohlidnout, ale 10 - 15t. se mi zdalo moc. A o dvou vim, ze se jich dodneska majitele za ty penize nezbavili. Asi si koupim za ty prachy libovy STW.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.11.99  12:36

    « Re: Skoda 1000 MBX nebo 130 RS

    Jestli si videl 1100MBX, klobouk dolu. Ja ji videl pouze pred lety ve veteransalonu ve Svete motoru. Jinak vim o 3 1000MBX, ktere jsem videl bud v Melniku, nebo na burze v Chotusicich u Caslavi. Ta 1202 ma uz 3. lak a puvodni majitel (!80 let a vice) u ni umel sezehnout spojku behem 1000 km.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.11.99  09:20

    « Re: Skoda 1000 MBX nebo 130 RS

    90 tisic? No, jak se rika, je odhad a odhad. To musi mit najeto tak 20-30 tis. a byt v totalne puvodnim stavu. Vyraz jako by sjelo z linky, se nehodi. Asi ma vsechny srouby vymeneny za nerez a je to nejakej model s puvodnim kozenym calounenim, drevenym oblozenim a volantem se vsazenyma diamantama. V tom pripade mu za nej 30t. dam. :-)))

    Jo, povinny ruceni je svinstvo. Nejvic me rozesmalo, ze pry vyhody kratkodobe odhlasit auto vyuziji hlavne majitele motocyklu. Zejmena Pionyri budou mit radost z podstatne uspory. :-))) A to MBXko je i 1100 - a to se vidi vic, i kdyz se jich vyrobilo zhruba stejne.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.11.99  17:46

    « Re: Skoda 1000 MBX nebo 130 RS

    To login, bestias: Diky za nazory, ale auto bych opravdu mel na jezdeni v lete a to jenom v nedeli. Jaxem slysel k MBX bych musel postavit policajta. Dokud se bude platit takovy pitomy ruceni( na cely rok), musim premyslet o necem max. do 1000, resp. 1350 ccm. Jinak bych "se kochal krajinou" v T603. !Pozor neplest s T601 nebo T602) :o)) Na jezdeni mam nejmenovany vuz nemecke provenience s pohonem prednich kol - vecna dvojka v boji s VW Golf, ale to je takove auto bez duse. Pred casem sem uvazoval o X1/9, ale byla to takova ta zruda s obrovskyma americkyma naraznikama (88)a neonama pod autem. Jinak S1202 Pickup ziskal soused v dedictvi po prastrejcovi a ma na ni odhad !!! 90.000 Kc!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.11.99  14:54

    « Re: Skoda 1000 MBX nebo 130 RS

    Z jakyho roku mas tu brozurku s cenama? Ja mam myslim 95,96? Problem je, ze ty ceny jsou opravdu jenom pro velice hrubou orientaci.

    Pick-upu se udelalo sice jenom nekolik set, ale vetsinu jich mela armada jako zalozku (MZ), kterou postupne (od 80tych let) prodavala. Problem je hlavne v tom, ze si je nakoupili lidi na vozeni cementu na chatu... Prodavaji se tak za 10-15 tisic. Potiz je ale s plechama a hlavne(!) se zadnima dverma, ktery zpravidla nejsou puvodni.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.11.99  14:42

    « Re: Skoda 1000 MBX nebo 130 RS

    Pick up 1202 je podle mě dokonce vzácnější než MBX, protože bylo vyrobeno jen pár kusů. Jak si říkal - místo, to je problém. Mě to nemusíš vysvětlovat, protože mám dva Spartaky. Oba dva jsou napůl rozebraný a poschovávaný po známejch na vesnici. Takže teď mám v příštích pěti letech v plánu postavit dům, abych měl garáž a mohl z nich udělat jednoho pěknýho. Další problém jsou peníze. Vím kde sehnat naprosto všechny nové díly na Octavie a Felicie, ale nemám na to peníze. Teda mám, ale u manželky... Výhodou ale je, že čím dýl to budu odkládat, tím větší to auto bude mít cenu. I když jak jsem viděl v ceníku vetránů (hrozně drahá brožurka), tak Octavie, Spartaky a Felicie jdou s cenou dolů. Největší boom byl při náběhu Octavie (nové). Na restaurování musí mít člověk tři věci - chápající manželku, místo a peníze. A taky nesmí bejt blbej na ruce...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.11.99  13:16

    « Re: Skoda 1000 MBX nebo 130 RS

    Jo, jo - do Sedana bych taky sel. :-))) Ale Prototyp asi bude chtit spis neco na normalni jezdeni, naco jako hundrtku, ale aby to vypadalo zajimave.

    Ted si za boha nevzpomenu co to presne bylo, ale myslim, ze prototyp kombiku Skodovky z 70/80tych let? Za 70 tis. pry slusny stav (byl v Annonci). Nebo S 422 cupe za 170t. Spatny ale nejsou ani Octavky, slusna 1000MB s panoramatickym sklem. Ty jsou zatim za slusnou cenu. Skoda, ze ted nemuzu zbytecne utracet... Navic u tehle aut je problem s mistem (na dily). 1202 Pick-up by taky nebyla k zahozeni. :-)

    S tema papirama ted ale bude trochu problem, kvuli pojisteni...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.11.99  13:03

    « Re: Skoda 1000 MBX nebo 130 RS

    Měl by si tu taky napsat a upřesnit, jestli chceš auto na rychlý ježdění, nebo na pomalé okazalé projíždění se a kochání se krajinou. Jestli by si chtěl, tak bych věděl Škodě 1201. Je to rok výroby 1953. Je to klasický čtyřdvéřový sedan - auto pro StB. Má částěčně zrestaurovaný interiér a ošetřenou karoserii. Původní majitel auto ošetřil, vykytoval, ale než to stačil vybrousit a nastříkat, tak umřel. Bohužel je auto vyřazeno z evidence, ale papíry se dají pořídit tak za 5.000,- Kč. To auto patří jednomu známému a myslím, že za takových 12.000,- Kč by ti ho nechal. Je to dvanáctistovka (měl by do toho jít i motor z dvanácsettrojky) , je to těžký jako kráva a má to ještě listová pera, takže nepoznáš jestli jedeš po kočičích hlavách. Jestli to auto neznáš (ale asi jo), tak se podívej na oficiální stránku Škody a tam určitě bude mezi historickejma autama. Vyrábělo se také jako kombi - tzv. "Nanuk". Nanuk jezdil jako sanitka, což si mohl vidět ve stejnojmenném seriálu. Jestli see ti nechce hledat, tak bych eventuelně nějaká data vytlačil.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.11.99  11:33

    « Re: Skoda 1000 MBX nebo 130 RS

    O MBXku mi ani nemluv - tyden pred tim, nez jsem zasel za majitelem, o kterem jsem se dozvedel ho prestavel na traktor, nebo na co. Idiot. Druhy blbec ho prodal za 3000,- a ten novy majitel ho zlikvidoval. Ale to bylo o asi pul roku. A ted v patek ho nejaky trouba prodaval v Annonci za 7000,- samozrejme bylo okamzite pryc.

    130 RS prodal strejda pred peti lety za 30 000,- v excelentnim stavu. Dozvedel jsem se to az po pul roce. Prodal ho nejakemu znamemu, co se vnem vzapeti vyboural.

    Jinak pocitej MBXko tak 30 - 50t. podle stavu a RSko tak 100t. a vic. Kup si eRko.
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.11.99  11:21

    « Skoda 1000 MBX nebo 130 RS

    Tema jsem zalozil, nebot bych chtel koupit nejake zajimave resene auto. Nejlepe s orig. doklady od puvodniho majitele. Muze byt pred renovaci, ale kompletni. Nemam zajem o radoby upravy 110R = 130RS. Daji se vubec sehnat?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…