Zajímave auto

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Veteráni

  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.06.01  14:21

    « Re: 130 RS

    Nevím, proč by z toho nešlo postavit auto, nejraději bych to prodal celé. Až na blbiny to v podstatě celé auto je.Jedná se o rallyovku podle FIA.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.06.01  11:09

    « Re: 130 RS

    Renovoval si pro závody historiků??? Z toho už se asi auto nepostaví. Jestli máš 13" kola(loukotě-kopretiny) ty bych potřeboval. Nebo na kolik přijde ta stavebnice (skelet, motor, skříň, AL plechařinu)??? Buď sem nebo na 1000mbx@centrum.cz
    Rado
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.06.01  08:10

    « 130 RS

    Nové témátko, konečně něco pořádnýho. Trošku navážu na starší diskusi: před několika lety jsem se zabýval renovací Škodovek a zbylo mi doma spousta dílů. Jedná se hlavně o věci na 130 RS, jde o původní skelet, motor, skříň, AL plechařinu, kola, spousty drobností, sedačky, originál světla a volant. Všechno je buď nové, motor po GO. Zájem? Nechte tady vzkaz.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 11.06.01  15:23

    « MBX v obrazech

    na: [odkaz]
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.03.01  13:55

    « Re: 2Alex MBX

    To je hezky ja se po ni kdysi pidil. Jenze, i kdybys ji mel na prodej stejne ji nemam kam dat zatracena prace
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 22.03.01  13:20

    « 2Alex MBX

    Alexi toto je lepsi tema. Mám druhou. Čistě teoreticky by mohla být i na ty díly. Má doklady, jezdí. Ale je na ní 2 roky stará renovace, chce to jenom vychytat mouchy. Tahle je už 1100 ccm.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.04.00  18:45

    « Re: Wolseley Six

    Odhad asi 58 rok plus minus 5 let, dost rarita. Vim o dalsi rarite ale nemam UZ TO KAM DAVAT - Austin tzv. Landcrab, 1800 v kůži, jezdila na anglickém velvyslanectví do 1986 asi. Cena smesna, do 30 tis. ale znamena to do toho tak 150 tis. skočit. Což je dost.
    Jednu ze svych raritek asi taky prodam - Austin Princess 1.8 + 2.0 motor OHC Leyland cena jednaní, stav hodně dobrý.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.04.00  11:02

    « Re: Wolseley Six

    Austine, co je to zac? Jak je to aspon stary?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.04.00  18:15

    « Re: Wolseley Six

    Naprosto netuším, mám jen telefon a nevím kde. Ale asi ano, nemyslím si, že by byli v ČR dva.
    M.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.04.00  09:19

    « Re: Wolseley Six

    Není to černý kousek v relativne puvodním stavu a nemá pán v Prelouci autodilnu???
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 24.03.00  19:10

    « Wolseley Six

    Nabízí mi pán takovéto auto. Máte někdo zájem?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.11.99  17:42

    « POVINNE RUCENI PRO VETERANY

    Ohledne povinneho ruceni je psano na [odkaz] kde se vse ohledne veteranu dozvite. Je to tam rozepsane i ohledne docasneho vyrazeni z provozu, nebo jinak: docasne uschovy SPZ a OTP na dopr. inspektorate. Obnovujeme to ted casto, protoze je to aktuelni.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.11.99  09:22

    « Re: Ruceni

    Tak je to u vsech pojistoven, jenom to neni 1/12 ale 3/12. 1/12 je u aut na veteranskych cislech. Coz je samozrejme pekna svinarna, protoze mesic Ti tech par jizd na eventuelni srazy (proc tam jezdit - muzu se chtit projet jen tak, sam) stejne neda.

    A vzhledem k tomu, ze na tyhle kduby byla norma jeden eSTBak na deset lidi, tak Ti v tom pripadnem klubu nejaky idiot prihlaseni auta na ty znacky tak znechuti, ze je lepsi se na to ***.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.11.99  06:59

    « Re: Ruceni

    Ještě se vrátím k otázce ceny PR za veterána - nevím jestli je to u všech pojišťoven, ale u jedné jsem četl, že auta vyrobená do roku 1953 platím pouze 1/12 z taxy pro jejich kubaturu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.11.99  17:16

    « Re: Ruceni

    Zakon uz je schvalen davno. Policajti nic nevedi, protoze je to normalni statni instituce, kde nikdo nevi nic a kdo vi, nepovi, protoze je to tajny.

    Problem je v tom, ze v prubehu prvnich osmi dnu pristiho roku musis ty znacky odevzdat (protoze to pujde prave az od 1.1.2000 a 8 nebo kolik dnu mas na nahlaseni zmeny), jinak Te policajti zastreli, protoze nemas uzavrenou na to auto smlouvu s pojistovnou.

    Vzhledem k tomu, ze ale policajti maji v evidenci sami bordel, vyblejou data pro pojistovny az za unor (tj. v breznu), a do te doby budou prijimat znacky bez buzerace (kde je pojistka).

    Tj. do konce unora se musi ta znacka odevzdat, nebo do konce roku zaplatit. Ale vzhledem k tomu, ze podle zakona je to do 8., tak tezko rict, jestli budou mit dost odvahy porusovat zakon a prehlizet prestupky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.11.99  16:36

    « Ruceni

    Zakon o tom bude schvalen az 1.1. 2000, policajti nic nevedi, odevzdas SPZ a technicak, za 10Kc kolek a nejezdis, az budes chtit jezdit, tak ti to vsechno za 10Kc kolek vratej, zaplatis castecne povinne ruceni a jezdis, xpetrovi stoji spartak na spalkach, takze to vyuzije, ja mam peraka r.v.49, takze platim 1/4 ze 406Kc, tudis to pro mne nema cenu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.11.99  14:21

    « Re: Skoda 1000 MBX nebo 130 RS

    Vyborne, to je rec (cloveka, co nikdy nemel veterana a ma tudiz stupidni nazory deformovane drzou, sprostou a zavadejici kampani policie a pojistoven).


    Takze - vyhody a nevyhody noveho zakona pro majitele starsiho auta, co s nim jede jednou za cas (z hlediska placeni pojisteni).


    Nevyhody:

    1. Vystat nekolikahodinovou frontu na DI

    2. Zaplatit 10,- a odevzdat SPZ a OTP

    3. Tim padem nemoznost parkovat na pozemnich komunikacich (bez SPZ)

    4. Chodit do pojistovny neustale menit smlouvu

    5. Clovek, co jezdi dejme tomu o prazdninach a behem roku auto opravuje (zkusebni jizdy po oprave) toho vubec nevyuzije


    Vyhoda: Plati o neco min.


    Z toho vyplyva, ze majitel auta do 1350 ccm se na to vysere a nad 1350 ccm auto radsi odhlasi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.11.99  14:03

    « Re: Skoda 1000 MBX nebo 130 RS

    Ohledne pov. ruceni: Nikde v zakone o pov. r. jsem nevidel vetu, ze se ruceni musi platit na cely rok. Podle mne staci uzavrit smlouvu treba na tri letni mesice a zaplatit pojistne pouze za tu dobu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.11.99  14:55

    « Sedan

    Skoda, ze nema papiry. Na vylozene sbirani aut nemam zatim prostor. S papirama bych s nim chvili jezdil, pak odhlasil a "udelal"...

    Ta Octavka by ale urcite stala za to. Pristi rok si nejakou urcite poridim. Pocitam tak do 15 - 20ti tisic, kdyz nekapnu na nejakou takovouhle.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.11.99  14:41

    « Re: Skoda 1000 MBX nebo 130 RS

    Ještě jsem si vzpoměl : před dvěma lety jsem hodlal koupit Octavii, ale byl jsem v takovým svrabu, že jsem na ni neměl. Auto je po jednom původním majiteli. Posledních sedum let života strávil tím, že s autem sice nejezdil, ale pouze ho jednou za čtrnáct dní natočil, naleštil, namazal a vše zkontroloval. Pán zemřel před asi 5 lety. Vdova po něm auto pouze občas očistí a každý den ve čtyři hodiny odpoledne otevře stodolu a stáhne u něj okénka, aby se vyvětralo a aby v něm nebylo vlhko. Je to Octavia Super, rok tušímže 60, barvy zelené v totálně super původním stavu. Auto má pouze na straně řidiče malinkou drbu 1 x 6 cm na prolisu v blatníku. Bohužel jsem auto dva roky neviděl, tudíž může být už kaput. Tenkrát za něj chtěli asi deset tisíc... Co ten sedan, máte někdo zájem ? Prý by byl k mání asi za desítku.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…