Alfa Romeo
Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Alfa Romeo
-
« Bez nadpisu
gtv6:Už jsem v té jedné seděl.Prakticky vrak.Nemožnost ji projet,protože je prý špatná hydraulika někde u motoru.Oprava možná,ale musím ji zacvakat,spára u bágu na volantě na jedné straně rošklíbená,mít baterku tak můžu vidět dovnitř,Interiér otřesnej,všechno tak zasviněný,koberce (ne koberečky) jako kdyby byly od blata,bylo vidět tahy kartáčem,takže snad i zatopený.Navíc auto o rok omlazený.A to byla ta za 130 tis. a do té za 115 tis. jsem se radši ani nepouštěl. -
"-- skrytý --" 06.06.06 22:49
« Bez nadpisu
Richie-HK: nějak jsem úplně nepochopil o co jde?
glock: Podívej se na nabídku brněnské firmy autogamma, mají ji na tipcars i jinde, někde jsem tu psal i telefon. Vozí auta z Itálie a zatím jsou ty nejlepší reference. Zavolej tam a domluv se, že bys 156 2.5 V6 chtěl, protože těch moc nevozí, zájem o ně není až takový jako třeba o JTD. Myslím si, že se vyplatí počkat. Nedávno kamarád říkal, že jeho sestra koupila za cca 210.000 Kč velmi pěknou 156 2.0 JTS, což si myslím, že je bomba.
K těm olejům - nemyslím si, že by zrovna Selenia byla nějaký zázrak proti ostatním olejům, je prostě jen lacinější než třeba Castrol a někdo říká, že kvalitativně je to totéž. Nemám důvod nevěřit. Myslím si, že většina značkových olejů je srovnatelná (vždyť u plněsyntetických je jen pár dodavatelů báze) a asi nelze koupit špatně - opět opakuji u těch značkových. Já osobně do všeho, co jezdí rychleji, leju leta Castrol RS a nikdy jsem nelitoval, byť cena není nejnižší. Spíš jde asi o specifikace a podmínky. Myslím si, že turbomotorům a italským motorům oběcně nedělají dobře oleje 0W-30 a je lepší dávat vysokoteplotní oleje. Dnes bych už nepoužíval žádnou minerální bázi, ale jen čistou syntetiku, jenomže do motoru běžícího x let na minerál nebo polosyntetiku bych ho necpal (riziko ucpání kanálů vlivem rozpouštění minerálních karbonů). Výhodou plně syntetických lehkoběžných olejů je zejména téměř nulové opotřebení třecích ploch. Rozdíl u motoru běhajícího na polosyntetiku 10W-40 a na castrol RS je po 100.000 km dost znatelný - to není reklama, ale zkušenost. Hlavně u turbomotorů je životnost turba s dobrým olejem v kombinaci se správným zacházením víc jak dvojnásobná oproti polosyntetice. Nevýhodou vysokoteplotních olejů je poměrně dlouhá doba ohřevu za nízkých teplot. -
« AR 156 2.5 V6
Chci se zeptat,jestli někdo nevíte o takové káře ve slušným stavu tak do r.v.2000.Byl jsem se podívat v azzuře v brně,kde mají dvě.Jedna tam stojí snad 2 roky,jelikož na brzdových kotoučích je 1 cm rezu a druhá se na zadku houpe jak nějaká stará amerika a předek leží na podbězích kol.A to jsem v nich ještě ani neseděl a nedej bože nejel. -
"-- skrytý --" 02.06.06 21:17
« Re: Re: Spolahlivost aut
Magic: dakujem, cize je to presne o tom, alfa ti da viac zazitkou ale ty sa o nu musis viac starat. Cize ak chces auto na premiesnovanie z bodu A do bodu B tak radsej nieco ine, idealne japonec.
I ked ako sa pise v inych forach 159 sa uz trosku posuva k tomu "stredu" cize menej sportovejsia a viac limuzinovitejsia -
"-- skrytý --" 02.06.06 10:33
« Re: Spolahlivost aut
vašek: těžko říci, ale vypadá to na debimetr, případně na lambdu nebo rezistor škrticí klapky.
Keso: právě jsem ti vyjmeoval 3 největší neduhy Alfic. Jsou to stejné závady jako na všech autech osazených elektronikou Bosch = špatná funkce elektronických měřicích a regulačních prvků. Takže ve srovnání s BMW, MB, Audi nebo dalšími podobnými srovnatelnými auty je na tom Alfa spíše lépe. Další výdaje jsou na našich tankodromech za uložení podvozku, což je opět ve srovnání třeba s německou nebo francouzkou konkurencí podobné, pouze ty díly na AR jsou o něco lacinější. Ve srovnání s Japoncem ale AR kvalitativně uspět nemůže, pokud nebudeme srovnávat vysokovýkonné sportovní vozy (v tom na Italy asi nikdo nemá). Srovnání s Avensisem kulhá na všechny 4, protože Avensis je středová tuctovka, kdy nároky na zavěšení, vedení kol, brzdy, výkon motoru a tím přesnost měřicích a regulačních systémů atd. jsou prakticky nulové ve srovnání s AR. S každým koněm na litr výkonu logicky náročnost na přípravu směsi a každá sebemenší chybička se mnohem víc projeví u nadupanějšího motoru; ta samá odchylka se u masovky vůbec neprojeví. To samé se týká ostatních součástí (tlumiče na Avensisu o.k. jsou na AR na vyhození, atd.). S Avensisem můžeš spíše srovnávat výrobky zn. Fiat (npř. Croma), které jsou poslední dobou z hlediska spolehlivosti velice dobré (bohužel trochu na úkor jejich dřívější pokrokovosti).
Ale takové ty příšerné předsudky, že se na Alfě vysype i to, co tam nedali už dávno neplatí (modely Alfasud, AR 33, Alfa6...). Řekl bych, že dneska je jedničkou v poruchovosti Audi, pak Renault, Chrysler, atd. -
"-- skrytý --" 01.06.06 14:47
« Spolahlivost aut
Caute,
vsade na nete sa vravi o tom ze fiat a alfa su nespolahlive auta, skusme to potvrdit/vyvratit. Osobne poviem ze jazdim avensis prednedavnom som presiahol 200tis km na nom a zatial boli len 2 chyby odstranene v zaruke a to palivomer a centralne uzamykanie, nic ostatne sa nemenilo (raz tlmice, teraz po 190tis a kotuce na brzdach a zadne bubny tresp. ich celuste a rozvody) plus samozrejme veci ako olej a sviecky ako predpisuje vyrobca.
Viete mi povedat ako je to s alfou, ma niekto takyto voz od novoty a jazdi snim teraz, relevantne su poznatky nad 100tis km. Auto co nevydrzi pod 100tis tak to je proste smejd. Piste aj mensie nedostatky, pretoze ja skrz tie ste museli do servisu a auto nebolo na ten jeden den pouzitelne.
Dufam ze aspon tu dostanem trosku objektivnu informaciu i ked predpokladam ze ludia v tejto diskusii maju radi alfy a preto im vela neduhov odpustia -
« kolísání otáček Twinspark
Pánové, delší dobu sleduju tohle fórum a teď řeším následující problém: Chci pomoct otci, má 4 roky 156 2,0 Twinspark z roku 1998. Už když to kupoval, občas "houpal" volnoběh a v nejnižších otáčkách (pod 1500) to občas zacukalo. Postupně se to zhoršovalo, teď už to poškubává až do 3 tis., když je málo plynu, a je to už docela nepříjemné. Po koupi s tím byl v servisu, kde mu čistili nějaký krokový motorek (sání, vstřikování ?) a přehrávali i řídící jednotku. Moc to ale nepomohlo. Vím že to byla typická vada r. 98 a že se to řešilo výměnou ŘJ, snad i v záruce. Nedalo by se to teď řešit i jinak než výměnou, není na to nějaká finta? Popř. jak zjistit že výměna opravdu pomůže? Teď má 105 tis. Km, sám najel asi polovinu.
Díky za reakci







