MAZDA Thinking in new dimension....vse o MAZDE

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > MAZDA

  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.10.03  15:22

    « Re: podvozek

    to Brazdic: tak to bude asi tim, ze jsou ty Skodovky i v tomhle sraci. / ale PSSSSST, at to nevidi-neslysi HUF/
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.03  15:17

    « Re: Ojetá 6 Wagon

    Stavros: Tak to budu mít na 626ce asi taky tak 65 tisíc, taky moc nejezdím, teď mám 38 tisíc za 2 a půl roku. To je skoro škoda měnit, ne :-) ? Ale M6 diesel 100 kW mě láká. Uvidíme za 2 roky, třeba mi Ďábel nedá šanci :-(( .
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.10.03  15:17

    « Re: podvozek

    To STAVROS: Jak jsem již psal, tak jsem to zkoušel dohnat do extrému jen jednou a to bylo na asfaltové ploše za deště, jinak mi snad nikdy nesepnul. Jen jednou jsem to stře krouhnul na nějaké šotolině a mám pocit že nachviličku zabral, ale nejsem si s tím jistý. Možná se mi tehdy jen zdálo, ale to bylo u předváděčky, když jsem si ověřoval kvality podvozku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.10.03  15:04

    « Re: Ojetá 6 Wagon

    OK, budu mit najeto tak 65 tis. ja moc nejezdim
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.03  14:59

    « Ojetá 6 Wagon

    Stavros: Hlásím se do pořadníku za Ďábla, až budeš za 2 roky prodávat, OK ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.10.03  14:41

    « Re: podvozek

    to Brazdic: ne fakt bez legrace, ja ho jeste na jinym aute nemel. Jenom mi jde o to, jestli se ti uz stalo aby zabral za sucha. Treba znamej co ma Octavku RS, tak rikal, ze mu to spousti velmi casto, tak jsem se divil, ze me vubec ne.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.10.03  13:11

    « Re: podvozek

    To STAVROS: Dělej si * z někoho jiného :-)) Zrovna tobě budu věřit že nevíš jak funguje stabilizační systém :-) Možná jsem to specifikoval více pro blbé, ale to spíš proto, aby to pochopili i ti, co tomu zas až tolik nerozumí.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.10.03  12:59

    « Re: podvozek

    to Brazdic: tak to jsem rad, ze mi to funguje/nefunguje/ stejne, bal jsem se, ze to je rozbity. Jak to ma teda spravne zareagovat a v jake situaci? Dik
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.10.03  11:56

    « Re: podvozek

    To STAVROS: Já jsem také VSC ještě v běžném provozu nevyužil, ale jednou jsem ho prubnul za silného deště na asfaltové ploše a je to bomba. Kdyby ti to spínalo v běžném provozu, tak by to bylo smutné. To by znamenalo že podvozek nezvládá tvůj jízdní styl. Stabilizační systém je určený pro řešení krizových situací.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.10.03  11:44

    « Re: podvozek

    Tak nevím, ale měl jsem pocit, že M6 je docela úspěšná. V Ostravě jich jezdí dost hodně. Myslím, že za 3-4 roky budu mít z čeho vybírat.

    Škoda, že není statistika prodeje, který typ karoserie a motoru jde nejvíce na odbyt.


    Pánové, myslím, že se nedohodnete. Každý od auta očekává něco jiného.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.03  11:39

    « Re: podvozek

    To Stavros: L200 je americký pickup, stavěný pro Ameriku a vyráběný - v USA! Pajero Sport na tom není o mnoho lépe (tentýž podvozek, tatáž americká fabrika. Proto uvedené srovnání nemohu akceptovat! "Každý chválí to své?" Ano, ale v mém případě jde o to, že jsem se ke značce Mitsubishi propracoval přes řadu aut jiných výrobců - jen tak mimochodem: můj první "vlastní" Japonec byla Mazda! Mám pocit, že ostatní tady chválí hlavně to, co právě mají. Já naopak chválím to, s čím jsem byl "historicky" spokojen a co už nemám (bohužel). Souhlasím s trendem "od deseti k pěti", u Mitsubishi to bohužel platí dvojnásob...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.10.03  11:24

    « Re: podvozek

    To Mitsi: Myslím že si to skvěle vystihnul. Jen mi vrtá hlavou, proč se M-6 tolik naklání v zatáčkách, když se snaží tvářit jako sporťák. To bych právě spíš čekal od Avensisu, který si na sporťáka nehraje a navíc má komfortněji odladěný podvozek.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.10.03  10:48

    « Re: podvozek

    to dabel: to je jasny, a jeste s tim Joem jak psal, ze kombik sedi jak jeho Premacka. To se mi moc nezda, sedan a i kombik sedi temer stejne. Jasny je, ze hmota dela svy, ale jinak tlumice a i pruziny jsou stejny. Sport 2,3 ma myslim sportovni pruziny, ale jinak se mi zda kombik dobrej. No a jeste k tomu Accordu, sportovni mozna trosku je, ale aby trochu jel, tak stoji skoro milion a za ty penize je Subaru WRX. accord me teda vubec neoslovil a jak uz nekdo psal - kombik vypada jak auto na rakve.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.10.03  10:30

    « Re: podvozek

    STAVROS: Ale to by bola skoda, lebo by sme v klube nemali ani jednu sestku ;)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.10.03  10:25

    « Re: podvozek

    Chtel jsem to zhrnout tak, ze si kazdej samozrejme chvali to svoje auto, Mitsi, Brazdic a i ja. Ale je to jasny, kazdej chce od auta neco jinyho. Me se Mazda libi a tenkrat na trhu nic kloudnyho nebylo, mam rad sportovni styl. Nejde az tak o jizdu, to bych mel Imprezu, ale o ten pocit. Mimochodem ja nejsem ani schopen vyzkouset, jak auto sedi v zatacce-pud sebezachovy mi to nedovoli. DSC, stabilizacni system nebo tak nejak mi nesepnul jeste nikdy!!!! A to si myslim, ze jezdim ostre. Proste kazdy chce od auta neco jinyho. ted bych napriklad misto Mazdy koupil nove Subaru Legacy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.10.03  10:20

    « Re: podvozek

    to Mitsi: takze z toho vvyplinulo, ze Mitsubishi je zase nejlepsi. Napis taky obcas, ze jsou i lepsi auta. Kamarad ma L 200 a v zime mu to nechce startovat a skoro to nejede. U moji zaby v praci maj taky ty L-200 a tam na 7 let starejch autech upadly ty zadni korby-proste uhnily. Cumel jsem na to jak *. Bracha mel staryho Galanta r.v. 91 a to bylo super auto, ale mam pocit, ze od ty doby Mitsubishi s nicim neprislo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 16.10.03  09:50

    « Re: podvozek

    To joe_st a další: Motor M6 2.3 Sport má sice krásný zvuk a evokuje pocit sportovního svezení, ale co do skutečných hodnot je to zcela standardní motor dané objemové třídy (výkon 163 PS), který nepřináší (kromě již zmíněné zvukové kulisy) nic navíc. Co se týče pozvozku, ten je o poznání tvrdší, než u verze 2.0, ale zázraky se opět nedějí: o chlup lepších jízdních vlastností je dosahováno 17-ti palcovými koly (mimochodem, opravdu krásnými!) a nízkoprofilovými pneumatikami sportovního stříhu. Přesto s ním má ESP dost práce! Ad "plužení" kol zadní nápravy: jde o velmi jednoduchý, ale současně mimořádně účinný systém pasivního přiřizování zadní nápravy, kdy silentblok podélného ramene zavěšení kola v zatáčce tzv. "povolí" a kolo se natočí tak, aby lépe sledovalo stopu opsanou předním kolem na téže straně vozu (vlastně to "řídí do zatáčky"). Při brzdění pak dochází k efektu "plužení", což sice nezlepšuje brzdný účinek, ale má za hlavní úkol stabilizovat vůz v podélném směru (lépe "drží stopu"). Jde o dávno známé řešení, které běžně používali v sériové výrobě u Mitsubishi již koncem 80.let! Ad "pocity": jsou auta (přiznávám, že mám opět na mysli některé vozy Mitsubishi), která "si tzv. řeknou", co chtějí, a pokud řidič není úplný tupec, tak brzy pochopí, že nejlépe je "jim prostě vyhovět". Výsledkem jsou vynikající jízdní vlastnosti při maximálním pohodlí. Toho je docilováno řadou konstrukčních řešení, která mnoho jiných automobilek nepoužívá a speciálně evropští motorističtí novináři je dokonce často považují za chybu (z hlediska projevů). Já se ale ptám: Je chybou, když např. po švýcarské dálnici (pokud pojedete v rámci limitu) vlastně nepotřebujete auto řídit, protože si ty vzorně klopené zatáčky jaksi "vykrouží samo"? A je chybou, že průjezd hlubokou kaluží třeba pravým předním kolem nezpůsobí strhnutí volantu do prava? A takhle bych mohl pokračovat. PS: M6-ku považuji za stylisticky mimořádně povedený vůz, Avensise za kvalitní a nezáludný cesťák a nový Accord 2.4 za sporťák, kde ovšem žádné pocity ze sportovního svezení nezažíváte (na rozdíl od M6 2.3 Sport, která ovšem Accordu co do jízdních vlastností, brzd a motoru nesahá ani po kolena). Ano, kombík od Accorda je opravdu ošklivý!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.10.03  08:33

    « Re: TO BRAZDIC a M6 2.3 versus 2.0 ropa 100kW

    To joe_st: Asi by to tak bylo, ale já jsem se projížděl M-6 v provedení !!!SEDAN!!! Uvažoval jsem sice o koupi kombíku, ale neměli jinou předváděčku než sedan. Když už jsem tam byl potřetí a stále měli jen sedan, tak jsem se rozhodl, že se projedu zatím alespoň v sedanu. Udivilo mě že v Mazdě na Spořilově nejsou schopni nabídnout svezení v kombíku a tím spíš, když jde o vážného zájemce. Skutečně jsem přesvědčený že má Avensis i v provedení combi lepší jízdní vlastnosti než Mazda-6 sedan.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.10.03  20:26

    « Re: TO BRAZDIC a M6 2.3 versus 2.0 ropa 100kW

    wagon a nahybani...jo je to tak jak jsem rikal wagon se ridil a choval podobne jako premaska...vcetne toho naklonu...ale to bych rekl, ze je nastavenim tlumicu pro vyssi zatizeni verze kombi. protoze pera a tlumice tam budou na 105% jiny.
  • 00 Reagovat !

    foto

    15.10.03  20:23

    « podvozek

    jeste takovej postreh k obecne podvozkum ktere mazda produkuje: tuhle jsem jezdil s Nissanem pak s Fordem a Peugeotem....podle meho maji mazdy nejcitelnejsi podvozek ze vsech aut, proste neni to nic extremne komfortniho, to fakt ne, ale vis po cem jedes a co to s autem dela, je to pruhledny a kdo to umi citit v zadech a v zadku na sedadle dokaze s takovym podvozkem divy, a nemluvim a elektronice a stabilizacnich systemech atd atd...proste to brneni ve volantu a v zadku na sedadle, auto dela to co chces ty ne nejaky opicarny...tenhle efekt ma mazda vynikajici. v ostatnich autech ho nejak necitim....(zatim jsem neridil imprezu tak v tom to asi je ;-) ) co vy na tenhle muj feeling :-) tedaaaa pocit ;-)
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…