MAZDA Thinking in new dimension....vse o MAZDE

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > MAZDA

  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.10.99  21:35

    « Re: castrol txt

    AHA

    Tak tohle ten olejik dela....ale to je jenom tim, ze je dobrej on totiz rozpusti vsechny necistoty v motoru a ten je pak volnej...zere olej, je hlucnejsi atd....je fakt ze RS nebo TXT to dela dost...ale v mim efku je olej TXT po 8 tisicich jak novej absolutne bez necistot, on na to musi bejt cistej motor. Pro starsi motory tam frknete GTX3 ta je mineralni a nic nerozpusti.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.10.99  21:27

    « Re: Mazda RX7

    Cau,
    tak 89 RX7 je dosti pasticka, to auto fakt dobre jede, ale bacha hrozne zere, a pokud to rikaji i Amici, ti neco vydrzi, tak na tom neco je. ale pocitej ze nikdo jinej nez Mazda Wankl nedela = nikdo to neumi opravit a dily jsou tak drahy, ze si to ani neprej vedet. lepsi je 626Coupe pokud chce 2 dvere, 2.2i jede jako pila.
  • 00 Reagovat !

    foto petous

    petous 14.10.99  09:54

    « Mazda RX7

    Nemate nekdo osobni zkusenost s timto supersportovnim autem. Kamos ho chce koupit, verzi z roku 1989, za 79kKc. Ma to cenu ?
    Je u nas nejaky servis, ktery opravuje Wankely ?
  • 00 Reagovat !

    foto wolff

    wolff 12.10.99  09:28

    « mazda 323F

    Nemáte někdo manuál, nebo servisní knížku k 323F blikačce? Samozřejmě myslím nějakou přebytečnou.
    No nic jen se ptám
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.10.99  15:54

    « Re: castrol txt

    s tim olejem jsem to tak nemyslel,jenom mam s nim
    spatnou skusenost,bohuzel ne jenom ja ale spousta
    dalsich lidi i par mych mechaniku ,jeden z nich
    nalel castrol txt do sveho auta ,po tydnu auto stratilo tlak oleje a zacalo mit problemy,co udelal tak olej vylel a sel ho vratit,no a dali
    mu penize zpet jen tak na okraj se dozvedel ze neni prvni.podobna vec se stala mne po vymene oleje auto zacalo stracet tlak o obcas jsem zaslechl i ventily klepat.kdyz jsem prijel do
    prace tak se mne ptal nenalel jsi tam nahodou castrol txt? tuhle skusenost jsem mnel tak pred ctyrmi lety a od te doby pouzivam jen mobil 1.
    k te prevodovce nerikal jsem vylyt olej ale pridat nulon ktery vytvori teflonovy povrch.
    jeden muj znamy prisaha ze po pridani nulonu
    je razeni lepsi a take kdyz vyhodi rychlost
    tak auto jede o polovinu dele nez predtim,a ja to mohu potvrdit z mych zkusenost take.
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.10.99  20:18

    « jeste ozzy

    k te prevodovce....tam se podle Mazdy meni olej prvne v 90.000 km (nebo 100.000 podle servisniho intervalu) nebo snad ne ? a specialne TAF-X by mel byt celozivotnostni napln....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.10.99  20:14

    « Re: Je doma !

    to ozzy> co jsi myslel tim * od castrolu ?? mas nejaky poznatky o tyhle znacce ? Mazda ji tam dava jako originalni plneni tak co je na tom spatneho ? Ja ho davam do obou Mazd co mam a vse je naprosto ok. **pouzivan od nich i Dexron a TAF-X a myslim, ze jsou to dobry veci, ve starsi 323 1.7D mam GTX3 mineral 15W-40 a do efka davam bud RS-ko nebo TXT ...neco spatne ?? co jsem cetl tak snad vsechny oleje jsou celkem na stejne urovni Mobil, Castrol, Shell.... a jde o to jen ho vcas menit.** Cekam na tvuj nazor, diky Pepa
  • « 00 Reagovat !

    foto

    10.10.99  15:50

    « Re: Je doma !

    jardo jardo nic nemusis zajizdet a tu klimu poustej alespon jednou tydne tak alespon na deset
    minut.protoze plyn v ni je mazlavy a slouzi jako
    mazadlo vsech spoju a gumovych krouzku,kdyz ji nebudes pouzivat tak ti popraskejo a plyn ti utece.nemyslim hned ale po nejakem case.jinak se ti ozvu a poslu ti nulon ktery natlacis do prevodovky kde se utvori teflonovy povlak,jestli chces pouzivat synteticky olej tak uz bys ko tam mel nalit pri prvni vymene oleje.to dalsi az najedes nejake kilometry(nezapomen ze to mas do prace kousek a tudiz se motor nestaci dostat do provozni teploty,proto doporucuji syntetiku,
    mobil 1 by byl nejlepsi 5-50w,jenom tam nelej castrol syntetic,uplny shitttt.dalsi vec je ze bys tam mel nalit jednou za mesic vice oktanovy benzin
    ,v japonsku totiz maji benzin s 100 octanu)to by tak bylo vse na zacatek.
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.10.99  23:53

    « Bez nadpisu

    Bohužel mé znalosti z oblasti výpočetní techniky neumožňují zařadit obrázek mého kousku z HIROSHIMI...
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.10.99  23:50

    « pepínovi mazdologovi

    cau.ty si mne podle tech hlášek poznal,viď?jak se daří,pardále?už když se začal rozbalovat tvůj obrázek a viděl jsem červenou střechu,řikal jsem si:teď ještě PEE,bílý elektrony...a taky že jó.Dík za pozdrav od Petry.Ať žije Mazda!!!(I když teď používám otcovu TOYOTU).Tak co vlastně dělám v téhle rubrice?Čau MARTY
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.10.99  21:33

    « Obr.

    Pro ukazku muj kousek z Hirosimi:




    Pepa
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.10.99  21:25

    « Re: mazda 626 2,5 24 dohc

    Cau MARTINE !
    Jak se mas ! Pepa
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.10.99  21:06

    « Diky

    Panove, dekuji za pripominky, tak jsem hnedle spustil klimatizaci, hmm je to super..
    dekuji za pripominky, snazim se jezdit tak 3-4 tis. otacek a nestejnomerne. Brzdy budu teda setrit ..., ale kdyz ono to tak prima jede !!
    Za dalsi rady predem diky !!
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.10.99  22:47

    « mazda 626 2,5 24 dohc

    ahoj všichni.vlastnil jsem tenhle pekelnej stroj a byl jsem moc spokojenej.je moc tichá a ten motor se vyznačoval velmi dobrými parametry.jen ta spotřeba byla ať jsem dělal,co jsem dělal 12-13l.ale co bych nechtěl,vždyť to byla pila.rád bych se zeptal,jestli ste někdo měl s tímto typem podobnej problém jako já.se 150 000 km žádná věda,vše O.K.,jenom jsem měl bohužel příliš nadměrnou spotřebu oleje.až 2l na 1000.nechal jsem motor přetěsnit(kroužky,těsnítka ventilů atd.)u autorizovaného dealera v servisu domnívaje se,že mi 1 náplň vydrží až do příští výměny.to se bohužel nestalo.sice se spotřeba oleje snížila,ale stále jsem musel asi 1l na 1000km dolévat.né že by to byl nějaký extra problém,ale při delších jízdách je to nepříjemné.raději jsem se jí zbavil.máte někdo s tímto typem motoru podobné trable?rád bych si tento typ,ale s méně km koupil někdy zas.mám však trochu obavy,jestli jsem měl špatný kus,nebo je to konstrukcí...jinak až na přední kotouče a pověstně ševelící zdvihátka ventilů absolutně bez výhrad.díky marty
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.10.99  22:01

    « Nazdarek!

    PREMACY: Tak jak hodnotite reklamu ?? Jinak jeste jednou gratuluju k cervene RUBY ! Klimu klidne poustej, s tema brzdama je to pravda typuju tak 500-1000 km trosku GENTLY. Mezi nami kdo to honi na cervene i normalne tak *BRRR* to nemusim, omezovac tam je ale.....SPOTREBA 1.5 DOHC ja normalne jezdim na 195/50/R15 - Semperit + REMUS tlumic vyfuku normalni filtr vzduchu a dalnice cca 7.5 l a silnice 1. tr. cca 6.5 kdyz se snazim tak i min ale moc se neflakam. mam najeto 107.000
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.10.99  14:34

    « Re: Je doma !

    Jezismarja, proc by jsi nemel poustet klimatizaci?! To by v jiznich krajnich neprodali ani jedno auto. Proste to jenom nehon do cervenych a chce to ze zacatku prilis ostre nebrzdit, aby sedly desticky. Good luck!
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.10.99  13:56

    « Je doma !

    Tak konecne je "Magda" doma. Prvni dojmy jsou prima, po nekolika kilacich mam dojem, ze auto znam. Je tam opravdu pohodlne, plno mista a hlavne ocenuji, ze vypada jako "tuctovy" rodinny vuz, ale motoricky je to sportak!! PARADA !!
    Dnes prvni neprijemnost s novym vozem, ekal jsem na vyrizeni znacky cca 4 hodiny na DI, ale za to opravdu auticko nemuze...
    Dik za info, jak to mam zajet, pry bych nemel poustet klima a jezdit stejnomerne.. poradte panove, plz !! Na co si dat majzla ??
    Diky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.10.99  09:30

    « Re: to:Joe_st

    Cau - no ta spotreba, ja nevim. Reknu ti to takhle. Vzhledem k tomu ze do Prahy jezdim denne z Berouna, tak jezdim 50% dalnice a 50%mesto. Kdyz sem si to auto poridil a snazil sem se jednu nadrz hodne krotit, tak sem mel spotrebu a to se podrz 5.8l/100km. Ale to nebyla jizda to byl opruz. Pak sem vymnil zadni dil vyfku za ladeny, dal sem tam kola 15" 195/55 a sportovni vzduchovej filtr a ted jeydim tak za 7-8l, ale spis k tem 8mi. Vim neni to malo, ale ja si nestezuju. A co tz jak ses spokojenej a jak ti to jezdi???
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.10.99  08:08

    « katalyzator

    Máte někdo prosím zkušenosti s životností katalyzátoru u MAZDY 323
    Dík Radek
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.10.99  23:02

    « Re: Kto poradi ?

    Zdravim na Slovensko ! pokud se to oziva pri urcitych otackach tak to je kryt na druhem katalyzatoru *me to dela taky* poku i pri volnobehu tak muze byt spatny lozisko spojky.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…