MAZDA Thinking in new dimension....vse o MAZDE

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > MAZDA

  • 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "M626 ditd" [213.81.144.XXX] 29.06.05  21:19

    « vstrikovace

    Nevite po kolika km se maji vymnenit vstrikovace na 626 ditd 74kw?Dik za info
  • 00 Reagovat !

    foto mech13

    mech13 28.06.05  15:27

    « Japonci

    Kdysi se firma IBM rozhodla nechat na zkoušku vyrábět některé díly v Japonsku. V zadání byla mj. klauzule, že se tolerují tři chybné součástky z 10 000. S první dodávkou přišel následující průvodní dopis: "My Japonci těžko chápeme vaše americké obchodní praktiky. Přesto jsme podle smlouvy zvlášť vyrobili ke každým 10 tisícům součástek tři vadné a přidali jsme je do dodávky. Doufáme, že s nimi budete spokojeni."
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.06.05  12:18

    « ABS M626

    Ahoj všem, u moji M626 (1998) občas po nastartovaní nezhasnou kontrolky ABS a ASR. Po chvilce jízdy a opětovném nastartování kontrolky zhasnou. Někdy se kontrolky rozsvítí i během jízdy např. při pomalé jízdě v koloně. Nevíte kde může být chyba? Znáte nějaký dobrý servis zaměřený na ABS v Praze nebo v okolí?
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.06.05  20:25

    « Stale jezdi stale jezdi...

    tak panove, moje magda zlomila dalsi rekord: 200 000 km... chuderka.... 1988, uz by mela jit do duchodu, ale vona ani kousek rzi, ani zadne vaznejsi poruchy (pred rokem praskly silent block)... No pryc ji davat nebudu ani za nic, jako druhe auto do rodiny... nema chybu!!!
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.06.05  09:45

    « Bez nadpisu

    P: Rídíci jednotku na Mazda 323 1,9 GTR preprogramovanou z 135kW na 199kW pri tlaku turba 1,1bar prodám za 12000,- vcetne grafu z Auto Jarov , zdarma vyzkousíme, predvedu, pouze seriozní jednáni Martin 777102035
  • 00 Reagovat !

    foto

    09.06.05  09:18

    « Zahrádka na Premacy

    Nemáte někdo navíc jednu zahrádku na Premacy? Uvažuji že ji koupím manželce, aby mohla převážet kola na třeše. Nosiče kol mám.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.06.05  08:15

    « Re: Re: Chladič klima

    Díky. A nevíte náhodou kdo je výrobce? Cena orig. je cca 12 tis, našel jsem dodavatele, který se zabývá výrobou tohoto typu sortimentů v druhovýrobě, ale potřebuje znát výrobce, typové označení uvedené je pravděpodobně v rámci autorizovaného dodavatele.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 08.06.05  09:43

    « Re: Re: Re: Chladič klima

    to Brazdic: ano to je presne tak, lidi nemaji z policie respekt, protoze oni se chovaji priserne, o tom kde a jak meri se da spekulovat, ale to ze ani oni nedodrzuji to za co vybiraji pokuty je hola pravda. jenze s tim asi nic neudelame, tak asi bude jezdit tak jak nam vedomi a svedomi veli a bude to :-! hlavne to chce mit kliku na nepotkat nejakeho magora v situaci kdy uz s tim nepujde nic udelat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.06.05  07:51

    « Re: Re: Chladič klima

    To Joe_ST: To je pravda, ale v Praze je opravdu mnoho úseků, které jsou vážně velice přehledné a je tam třeba 50, protože ta silnice spadá pod hm. Praha a nikoho nenapadlo tam dát značku, povolující vyšší rychlost. To třeba v západní Evropě nemám s dodržováním problém, protože tam kde je úsek přehledný, tato značka bývá a umožní člověku jet o něco rychleji. Také je oblíbenou věcí stavařů, že někde něco dělají a i když tam zrovna nedělají, tak tam nechají omezení třeba na 30km/hod. Proč by přece uklízeli značku, když to nemají v popisu práce :-) Policajti ale takovýchto situací moc rádi zbaběle využívají. Taky se mi nedavno stalo, že mi chtěl policajt napařit pokutu, za to že jsem ho předjel 50km rychlostí, když on jel 40km. Dalo mi docela hodně práce, vysvětlit mu, že tam byla křižovatka a za ní už omezení nebylo, tudíž je tam 50km. Jelikož tvrdil opak, jeli jsme se projet a podívat se na to :-) Jak mám pak mít vážnost z Policajtů, kteří ani neví za co pokutují.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.06.05  21:51

    « Re: Chladič klima

    typ chladice klimatizace, tedy Air conditioner condenser je na dieselovou Premacy 2000 tento: CB05-61-480A .. to je cislo dilu dle ktereho se to da objednat.
    to Brazdic: no nelzu Ti... a antiradar? .. no da se jezdit bez pokut i bez nej >:D kazdopadne souhlasim s tim, ze nekdy policii kontroluje tam kde to vubec neni potreba... ale na druhou stranu, predpisy tu jsou a musime je respektovat....abychom se tu nepozabijeli...vis co je prusvih, ty si myslis, jak nejaky usek je uplne v pohode a bezpecny, je tam 70 ty valis stovkou...NECO se stane..cokoliv, cyklista, chodec...proste neco....vis kdo za to pak muze?.. ten kdo jel rychle......a toho se nechci dozit, ridim moc rad na to abych byl bez papiru.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.06.05  11:04

    « Chladič klima

    Mám Premacy, 2,0 DiTD, r.v. 2000, 66 kW. Potřeboval bych zjistit typ chladiče klimatizace. Pomůžete, dáte typ. Díky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.06.05  23:31

    « Re: Re: Re: Re: Re: Re: neco uplne mimo....

    To Joe_ST: To už zní rozumě, ale stejně ti moc nevěřím ty pokuty. Když nad tím tak přemýšlím, tak bych na tom ale mohl být podobně, nebýt toho, že jezdím převážně Prahu. Po Praze ty idioti měří klidně zaparkovaní v řadě aut a nebo ve křoví a nejraději na místech, kde je padesátka zbytečná a každý tam jezdí rychleji. Sám bych byl pro masivní rozšíření radarů, ale pouze pod podmínkou, kdyby byly na místech, kde na tom skutečně záleží (u škol, v nepřehledných úsecích a pod.) a ne tam, kde je nalevo pole, napravo pole a jeden keř jako schovka. Tomu říkám policejní buzerace a né efektivní trestání bezohledných řidičů. Já jsem to vyřešil antiradarem. Už jsem taky dost dlouho neplatil :-)
    Jo kdybych dal na Premacy 17", tak se mi v Praze rozpadne :-)
    Z kama teda vlstně jsi ogaru ? :D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.06.05  21:06

    « Re: Re: Re: Re: Re: neco uplne mimo....

    s tema pokutama, jedno odboceni vlevo pres plnou..hmm to mi bylo tusim 19 v Jihlave....pak jedno zastaveni v zakazu stani..trochu rozporuplna pokuta za 100 >:D a naposledy 2.unora nevylepena dalnicka, v aute byla, ale ne na skle tak to bylo za symbolickych 200Kc....jinak prisaham nebyla pokuta za zadny prestupek typu, rychlost, stopka, predjizdeni na plne apod....a ver mi ze k tomu milionu km mam blizko....
    jo kdyby se Te nekdo ptal tak svedove to jsou jihocesi, taky si nezamykame baraky a auta :-)
    jedine v cem je Premacy horsi nez 626 je nachylnost na bocni vitr...takze musis proste drzet volant...jinak mam na ni velky kola a to stabilite hooodne pomohlo, na orig 14" je to opravdu uplne jine auto nez na 17".
    vvis co, v nemecku na dalnici jde spis o to se zaradit, aby clovek nevycnival a bud nezdrzoval nebo nejak extra nechvatal...tak mozna proto jsem jel tech 150.... u nas jezdim do tachometrovych 140 coz je dle GPS rychlost cca 132 kmh.....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.06.05  15:21

    « Re: Re: Re: Re: neco uplne mimo....

    To Country: Jo s tím souhlasím, ale je to tzv. Česká nemoc a nikoliv jen nemoc Pražáků.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.06.05  15:18

    « Re: Re: Re: neco uplne mimo....

    To Joe_ST: Promiň asi blbě čtu. Myslel jsem že...
    tato souprava jede po A6 dalnici k hranicim rychlosti cca 150kmh premacy na tachometru neco pres 150 to mela co delat predjet
    ...znamená, že si ji předjel :-) To že jsi Švéd nevím, ale ale přišlo mi to jako moravácké nářečí :-)
    Moje bývalá Carina taky jezdila něco přes 200 i když to byla jen 1,6, ale v téhle rychlosti to auto bylo už lehce nezvladatelné. Já jsem v 626 nejel, ale soudím že je na tom díky nižšímu těžišti lépe než Premacy. Premacy považuji za dobré rodinné auto, ale na vysoké rychlosti moc stavěná není. Nějak mi ušlo že se zmiňuješ o SNR dálnici a tam je trochu jiná situace. Dálnice je tam lepší a je tam menší šance potkat stodvacítkáře, který ti najednou vykoukne do pruhu v 90km rychlosti, ale jak jsem psal v ČR se v Premacy při 130km/hod cítím tak akorát. U Avensisu je tato hranice o kus dál, ale i tak se s 130-140km/hod v klidu spokojím.
    Nic ve zlém. Rozhodně je lepší Premacy ve 150 než auto s lodí ve 150.
    A ještě drobnost, fak si najel skoro milion kilometrů bez pokuty? Tak v tom případě já jsem viděl růžovou krávu s vrtulníkem :D
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.06.05  14:34

    « Re: Re: Re: neco uplne mimo....

    Joe, to chce klid. Souhlasím s tebou, čeští řidiči jezdí obvykle daleko bezohledněji než se jezdí kdekoliv jinde v civilizované cizině. A přesto že to vím, tak vždycky když přijedu po delší době z ciziny do ČR, tak mě čeští řidiči vždycky znovu překvapí tou až neskutečnou sebedůvěrou a nerespektováním ničeho včetně fyzikálních zákonů ....... Jeden příklad za všechny - kámoš se zánovní Toyotou zastavil na stopce před železničním přejezdem, a nabořil do něj ze zadu blbeček ve stodvacítce s 1,5 promile v krvi a vezoucí na zadním sedadle tři nepřipoutané děti ..... Tohle prostě moje hlava nebere ......
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.06.05  12:34

    « Re: Re: neco uplne mimo....

    koukam, Brazdic rozlisuje prazaka a moravaka...nic mezi...... :-! s tim nesoulasim.... napriklad ja jsem sved jako poleno :P
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.06.05  12:32

    « Re: Re: neco uplne mimo....

    tak nevim cim jsem se povysoval nad ostatni 8-s nebo ze bych se trefil a ta potrefena husa se ozvala?
    jo pokud mi to predpisy dovoluji tak v treba v Nemecku jedu s moji premaskou i 170 vzhledem k tomu, ze podvozek je shodny s Mazdou 626 a ta bezne jezdila pres 200 pak nevidim duvod proc ve dva roky starem aute nemuzu jet 150, tak chatrna konstrukce mi to zase nepripada. BTW toho brnaka tahnouciho 150-kou ten clun jsem predjizdel v Nemecku, niceho jsem se nedopoustel, myslim tedy prestupku. A to ze si dovoluju hodnotit chovani jinych ridicu? Ano pokud me ohrozuji a jejich chovani je obecne nebezpecne tak to hodnotit budu, stejne tak jako necham kazdeho aby hodnotil chovani me. Jo a ty prazaky do jednoho pytle nehazu, to ne znam kupu dobrych soferu z Praheeee, ale obcas me zarazi jedna vec, to co si dovoli 'prazak' nekde mimo uzasnou maticku je zarazejici, to same ja udelat v Praze tak me tam vytahnou z auta a na miste popravi. No a jako popichnuti na zaver, pro ty z vas co nejste z Praheee, taky mate dojem, ze kdyz jede 1A1 2233 (vetsinou stribrna octavia 1.9tdi) po dalnici nebo silnici 1. tridy tak je to borec s nejsilnejsim autem na svete a pravidlo: plna cara neni zed a znacka neni policajt, plati. Ale pak ho vemete na okresku kde se ma vyhnout s protijedoucim autem a z frajera je najednou brazdic (ted vubec nenarazim na Brazdice s Toyotou, trust me) prikopu.
    to Brazdic: nepovysuju se nad nikoho a netvrdim o sobe ze jsem buhvi jakej ridic, ale par set tisic km uz jsem ujel...mozna i milion, nikdy jsem nedostal pokutu za rychlost a nikdy jsem nezavinil nehodu. Ja jenom rikam svuj nazor na stav co je na silnicich, mozna mas jinej, muzem o tom diskutovat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.06.05  07:04

    « Re: neco uplne mimo....

    to Joe_ST: Hele Ogaru, netrké všechny Pražáky do jednoho pytla. Je spósta Pražáků co jezdijó slušně a naopak se najde i spósta moravaků, co na předpisy.... :D
    Jo a ještě malý detail. Povyšeješ se nad ostatní a sám jezdíš na dálnici přes 150km/hod s Premacy? >:D Manželka Premacy má, já s ní občas jezdím a nemyslím si že by tohle auto bylo při této rychlosti zrovna nejbezpečnější. Já s Premacy obvykle nepřekračuji předepsanou 130. Kdybys měl Meda S třídy, tak je to něco jiného.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.06.05  23:37

    « neco uplne mimo....

    Ceska republika bohuzel neni motoristicky vyspelou zemi.... Ve ctvrtek jsem jel pracovne do nizozemskeho Den Helderu z mista meho bydliste pres 1240km .... jel jsem Premaskou pekne na Norimberk pak po A3 pres Frankfurt, Kolin a do NL, Utrecht, Amsterdam, Haarlem, Alkmaar a Den Helder... hezka rychla cesta, pekne jsme se s Mazdickou svezli, vsechno v pohde autiko chodi jako novy, po ceste jsem pretacel 80tisic km... na 1200km uz par aut potkate a v nemecku zvlast, ale proc tohle pisu je to, ze po navratu do CR a jizde z hranicniho prechodu Waidhaus-Rozvadov do Plzne jsem se musel za ceske ridice stydet.....to co dokazou ridici s ceskou znackou je HRUUUZA! jen pro ilustraci, to bylo jeste na uzemi Nemecka, Volvo S80 s reg. znackou 1B... a privesem na kterem byl motorvy clun velikosti XL....byl to opravdu velky clun, ne jachta ale peknej motorak....tato souprava jede po A6 dalnici k hranicim rychlosti cca 150kmh premacy na tachometru neco pres 150 to mela co delat predjet.....o par kilometru pred tim jsem predjizdel nemce ktery na malicke karce vezl vodni skutr, velikosti a hmotnosti asi tak desetina toho clunu, tahl to za velkym Tranzitem....a jel necelych 100.....mam dojem, ze s privesem, ci privesnym vozikem se smi jen 80 ?????? nebo se neco od doby me autoskoly zmenilo i v tomto? a to co dokazal sofer bile KIA Carnival s cernymi okny a znackou..XAX.... tenhle borec si vyslouzil oznaceni MAGOR EVROPY.... jedinej pitomec na trase 1240km pres celou evropu a musi to byt cech, respektive prazak, to je asi zvlastni skupina.... Lidi prosim VAS jezdete normalne jako lidi a ne jako vychodni primitivove, v nemecku muze jet 50 Porsche, Maserati, Jaguaru atd atd BMW nepocitano uplne normalne...ano rychle ale ohleduplne a s rozumem..a pak prijeden jeden pan z Praheeeee a ma KIU a cerny okna ... meli jste videt toho frajera co na ty dalnici delal.....nedivim se ze si o nas zbytek sveta mysli to co si mysli.....takze co trochu respektu k ostatnim ridicum a hlavne respektu k pravidlum????? uff potreboval jsem to rict....
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…