Škoda Fabia
Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA Fabia
-
« Tip
Mám pro vás levný tip, jak si ověřit přesnost rychloměru. V Kuřimi(obec asi 10 km od Brna) instalovali(ve směru od Brna) ceduli, která ukazuje rychlost právě projížděného automobilu. Doporučuji jet večer - ta cifra pak krásně svítí do tmy a samozřejmě rychlostí vyšší než 50km/h - jinak se údaj nezobrazí - doporučuji alespoň 80km/h - abyste byli schopni odchylku rychloměru určit. Ceduli má město zapůjčenou od nějaké firmy, aby ověřilo její význam na bezpečnost provozu - údajně se řidiči, kteří překračují rychlost stydí, když si to ostatní mohou na ceduli přečíst a zpomalí. Doporučuji případným zájemcům neváhat a zajet tam. Jsme v Česku, a kdo ví jak dlouho tam ta cedule ještě bude, i když je fakt, že není z mědi ani hliníku. -
« to luf
Nevím, kolik a jakých aut jsi měl či testoval před Cliem, ale já bych řekl, že to Clio je spíše přetáčivé, takovým záludným až nebezpečným způsobem. Tak nějak se ve výše pospaném momentě všechny nedostatky sečtou (podvozek, pneu, rozchody, těžiště) a zadek jde napřed. Stačilo by posunout težiště trochu dozadu snížením zadku o cca 2-3cm a bylo by to mnohem lepší. Levný podvozek je na dvě věci, buď nějakou zlatou střední cestu nebo raději nic. Kolik na tuto věc můžeš uvolnit z rozpočtu? -
« Re: to luf
ATX - to presne som pisal, ked brzdis a zatacas, zadok je prilis odlahceny a nesparava sa zrovna idealne. Nedavno som viezol vzadu 2 vrecia kukurice, vtedy ten zadok sedel velmi dobre, ale zase bolo auto takze na prudke manevre. Preto aj rozmyslam o nejakom kite podvozku, nemas nieco za rozumnu cenu, ale aby to moc auto neznizilo? BTW s Hufom sa pretekat nechcem ani nemozem, tam nemam ziadnu sancu, to je mi uplne jasne. -
« Re: Lufův
Huf - Clio je vyrazne nedotacave a zadok mu ustreluje iba pri ostrom brzdeni v zatacke, takze chyba moze byt aj niekde inde :-) BTW na 2.0 som zabudol, ale bol by som si ochotny si to rozdat a verim, ze by to bolo dost natesno. Keby si ale proti hocicomu postavil Clio 2.0, tak sa karty obratia (Octavia RS nema ziadnu sancu, overene v praxi)
Nechce si ten tvoj kamos dat urobit tuning podvozku? Chcel by som to potom vyskusat a eventualne si dat spravit tiez. -
« Co koupit. tot otazka
Taky jsem se rozhodoval co koupit. Vzhledem k tomu, ze jezdim sam nebo max. ve dvou, vyhralo to Clio. Za cca 335kKc jsem Fabku s ABS, elektrikou na oknech a zrcatkach, palubním PC, Airbagy a hlavne modernim úspornym motorem nikde nepotkal. Spolupracovnik kupoval Fabiu, jak jinak když jezdí 4 skoro dospeli lidi. Za cca 312Kc koupil Kombika, kterej je sice prostornejsi, ale krom motoru konstrukcne 40 roku stareho, brzd a posilovace nema nic navic.
Přihlásit se • Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!








Moc aut som netestoval, s predajcom alebo majitelom vedla seba sa moc besne manevre nedaju robit. A predtym som mal Skodu 100 a Renault 21. Clio je ovela lepsie ako tieto dve, ale viem, ze by sa dalo este vylepsit. BTW podla mna je vyrazne nedotacave, ked ho posles do zakruty, ale dost lahko nemi charakter k pretacavosti, to je asi jeho najnebezpecnejsia vlastnost.