TOP SECRET NEWS-každý drb dobrý

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Automobilové novinky


  • 00 Reagovat !

    foto

    29.08.1999  20:01

    Top secret

    Napadlo mě založit novou rubriku o novnkách y celého automobilového světa.Tak všechno co výte každý drb o nějakém nástupci nebo novém modelu napište sem.Prostě vše co výte.
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.08.1999  20:05

    Ferrari F-60

    To je jen tak pro začátek.Pokud jste ještě nic o tomto vozu neslyšely tak tady je pár informací:F-60 se designově velmi podobá F-50.Přední světla jsou stejného tvaru a zadní jsou u Ferrari jako vždy kulaté.Technické zpracování vyplývá z technologie F1 a Ferrari z LeMans.První fotka byla
    vydána v Italském magazínu AUTO.O vyhled se postarala firma Pininfarina.
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.08.1999  13:11

    Seat Leon

    Nový nadupaný seátek = toledo bez kufru = španělský golf. maska zůstává, mění se zadní partie - vypadá jako u ibizy. kam se hrabe se svým designem VW Golf.....Další štika v rybníce, tentokrát opravdu v nižší střední třídě, už ne na rozhraní. Co kdyby taky škodovce schválili podobnou věc? To by bylo celkem dobré. Leč nereálné.
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.09.1999  22:20

    León také od Škody?

    Když si srovnáš Leóna a Octávii ze stejného pohledu, možná tě něco napadne... Já jsem se na to koukal dost dlouho, a představa podobné Škodovky mi pořád lež v hlavě. Skusím z Leóna sundat toleďácký lampy a píchnou tam lampy z Octavie. Ta zadní partie svým zaoblením totiž zadek Oktávky dost evokuje.Osobně si myslím, že León je od Seatu dost velkým protitahem na úspěchy Octavie v SRN a pod. protože jeho cena bude s Octávií téměř srovnatelná .....a tak si myslím, že Škoda nezůstane Seatu nic dlužna, jenže pak by konkurovala sama sobě a to Fabii. Uvidíme jak to všechno dopadne. Já se ale nejvíc těším na novou velkou Škodu, protože to bude prostě pecka.... čau RSD
    • 00 Reagovat !

      foto

      "-- skrytý --" 03.09.1999  07:59

      « Re: León také od Škody?

      Tak tady to je od RSD:
      • 00 Reagovat !

        foto

        08.09.1999  08:19

        « Re: León také od Škody?

        Ta ...montáž je fakt super, móóóc se mi líbí.
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.09.1999  19:17

    Nová Škoda Sagitta na obzoru...

    ... to asi nehrozí ale je zajímavé, jak se nový seat Leon nápadně podobá Škodě Octavia. Stačilo mi pouze zaměnit charakteristické rysy Octavie na Leóna a hele.... není to divné?
    • 00 Reagovat !

      foto

      07.09.1999  14:11

      « Re: Nová Škoda Sagitta na obzoru...

      To je skvelé! Síce Sagitta v tejto forme nebude /škoda/, ale Seatu sa odpáliť kufor zo sedanu podarilo odpáliť veľmi šarmantne. Chudák Golf:-))))) Na druhej strane, videl nejaké fotky combi od Toleda ale na Octavku sa zdaleka nechytá... Ufff...
      • 00 Reagovat !

        foto

        07.09.1999  14:26

        « Re: Nová Škoda Sagitta na obzoru...

        To RnaliM: Mě se tedy toledo wagon líbí. Ale viděl jsem jen asi 2 fotky. Leon je každopádně krásný a golf by se měl jít někam stydět. Pokud by se odřízl kufr octavii, ta kby vzniklé auto nekonkurovalo určitě fabii, vždyť seat má taky ibizu a cordobu, ne? Problém je, že by se to u octavie nepovedlo. Díval jsem se na ní a představoval jsem si bez protažení (chudák majitel určitě nepředpokládal, že jsem přemýšlel v souvislosti s jeho miláčkem o motorové pile). Bohužel zadní sklo je tak sklopené, že stupínek, kterým sklo končí je jen cca 10 - 15 cm široký. Musela by se překopat celá zadní partie a to nehro. Smůla.
        • 00 Reagovat !

          foto

          08.09.1999  12:04

          « Re: Nová Škoda Sagitta na obzoru...

          for King: Ak si vedel tie isté spyfoto ako ja, tak sa veľmi-veľmi podobá * aj bočnou linkou od zadných dverí na Vario od Cordoby. Inak nie je to najhoršie, ale Combi od Octavky - a to tvrdím stále a to nie som nejaký superfanda Škody - je momentálne asi najelegantnejší a najšportovejší kombikompakt na trhu. Podľa mňa krajší ako sedan - na rozdiel od ostatných značiek, ktorám sa wagon tak nepodaril. Stačí pridať len 16" kolá, stešný nosič a spojlerík vzadu. Alebo nie?
          • 00 Reagovat !

            foto

            08.09.1999  12:14

            « Re: Nová Škoda Sagitta na obzoru...

            A ešte jedna vec by ma zaujímala - nakoľko majú dizajnéri jednotlivých značiek voľnosť od materského koncernu a nakoľko ich obmedzuje. Kto vie, odpovie... A pre interes: toť nedávno som čítal finačnú analýzu Audi /s ohľadom na vývoj cien akcií - asi to bolo vo WSJE/ a tam bola teória , že Piech cielene či nechtiac svojou stratégiou likviduje Audi /Passat*A4 P.Plus*A6 a aj Horch/Bugatti*A8, či čo to bude za veľkú káru/ a nedáva im dosť prachov naspäť na vývoj benzínov - spomínali nepodarený 1.8 20V. Tá analýza vyzerala celkom logicky, nie?
            • 00 Reagovat !

              foto

              08.09.1999  12:37

              « Re: Nová Škoda Sagitta na obzoru...

              Nelikviduje Audi. Dává jen možnost kupujícímu, vybrat si auto podle image a sympatiím ke značce (toledo, octavia, bora). VW má konkurovat v budoucnu MB, Audi konkuruje BMW. Co je špatného na 1,8? V audi si na něj nikdo nestěžuje, to jen u škodi všichni buleli, že to moc baští. Podle piecha má každý při designu volnou ruku, on jen asi rozhodne, jestli jo, nebo ne. Tak to jsme viděli každý jinou fotku toleda. Ta mojr byla fakt super. Jinak s oct. combi souhlasím.
              • 00 Reagovat !

                foto

                08.09.1999  14:56

                « Re: Nová Škoda Sagitta na obzoru...

                Ale VW sa predsa s Audi prekrýva - s predajom v prospech Passata /to je teda len môj odhad , možno nesprávny/ a v triede veľkých vozov to bude ešte horšie . U kompaktov tvoj argument beriem, tam sa navzájom nežerú, len dokonale pokrývajú trh. Podľa toho článku /iný zdroj nemám/ Audi klesá predaj, hlavne A8 na úkor konkurencie, čo je hlavne asi nové M-B S. A k tej 1.8 - nemám konkrétne skúsenosti, no nikde som nečítal, že by niekto chrochtal blahom, skôr zdržanlivé reakcie a hlavne, u konkurencie nespia - netvrď mi, že tá 20V je nejaké terno! S prepĺňaním možno...
                • 00 Reagovat !

                  foto

                  08.09.1999  15:05

                  « Re: Nová Škoda Sagitta na obzoru...

                  Prebehol som tvoj pokec ešte arz - A ku konkurencii MB kontra VW - koľko značiek je považovaných za repre&image - RR, Bentey, MB, horko-ťažko BMW, teoreticky Cadillac, /Audi? - asi nie/. Toyota s Lexusom bojuje a zatiaľ sa ujala len v Amerike, tu stále letia nemci a snobi z ostrovov. Koľko to bude trvať Volkswagnu?
                  • 00 Reagovat !

                    foto

                    08.09.1999  16:24

                    « Re: Nová Škoda Sagitta na obzoru...

                    Jak je na tom prestiž amerických značek doma, to nevím, ale v E ani ten cadillac. V USA cadillac, lincoln, Acura, Lexus, Infiniti. V Evropě RR, Bentley (nově snad Bugatti)pro milionare, MB, Jaguar, BMW (a Audi můžeš počítat klidně taky, ale má větší image v evropě, v německu je až za MB a BMW). Zoufale se snaží i Saab a volvo, ale moc jim to nejde. A jak dlouho to bude trvat VW? S pološíleným, ale naprosto geniálním buldokem Piechem asi kratší dobu, než by sis vůbec pomyslel. Tóčo začne po zahájení výroby luxusní limo na podvozku A8. Nejde ani tak o to, donutit lidi, aby si mysleli, že má VW image jako MB, ale nabídnout to samé za menší cenu tak, aby si potenciální kupci MB rozmysleli, jestli opravdu chtějí MB S class, nebo velkého VW, který nabízí to samé levněji. takhle se buduje image a Piech v tom umí chodit. Stejně tak, jako stačilo prohlásit, že seat, bývalý montážní závod fiatu, bude konkurovat Alfě Romeo. Najednou o tom všichni hovoří, přitom by to nikoho předtím ani nenapadlo. A škoda vs volvo to samé. Piech chce vlastně rozdělit koncern do 2 větví: Sportovnější a luxusnější. Sportovnější začíná seatem, pokračuje audi a končí u Bugatti. Luxusní začíná škodou (které vW vlastně hodlá přepustit svou pozici), pokračuje VW (který se posouvá na úroveň sesterského audi, ale orientuje se na Mercedes) a vrcholí Bentleyem. Teď si ale nejsem jistý, jestli pozice bugatti a bentleye nejsou opačné, ale myslím, že ne. Tolik strategie Vw. Fikané, ne? Proto piech říká, že nepotřebuje fúzovat. I když podle mého by neškodil průnik na japonský trh (třeba s mitsubishi?). A v USA se asi nic jiného, než Beetle taky neprodává.
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.09.1999  12:54

    Mondeo II Cosworth

    Krome dnes jiz jisteho Focusu Cosworth (vyroba 02/2000) se bude vyrabet i na zaklade noveho Mondea (konec 2000) i Mondeo Cosworth s vykonem 206 kw, samozrejme 4x4, na vyber bude manualni nebo automaticka prevodovka.
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.09.1999  21:37

    Nová A8

    V souvislosti s poklesem prodeje prestižních sedanů A8 hodlá Audi přijít na trh již brzy s jejím nástupcem! K minulé diskuzi: Audi A8 se do Japonska dováží! a jako exot slaví své úspěchy, nicméně pravdou je že design A8 již pomaličku odeznívá. Měl jsem možnost několik měsíců s tímto vozem jezdit a zatím jsem něco lepšího neřídil. Uvidíme, jak to bude s nástupcem, protože nejlepší se jen těžko překonává.
    • 00 Reagovat !

      foto

      09.09.1999  07:46

      « Re: Nová A8

      A8 je, podle testů, po mercedesu S nejlepším vozem ve třídě, s funící BMW 7 v závěsu. Neřekl bych, že je tak stará, že by potřebovala nástupce. Ale diktát trhu je neúprosný. Mám ale pocit, že BMW je ještě starší. Pokud jde o design, tak je možná stále nejhezčí, i když S se také povedl. Věk je vidět nejvíc na BMW. Nějak nemá šťávu.
      • 00 Reagovat !

        foto

        13.09.1999  15:18

        « Re: Nová A8 vs BMW7r

        Ad BMW 7´ - on od začiatku nemal šmrnc - designovo sa na starú sedmičku zďaleka nechytal.
        Keď som ho vtedy prvýkrát zbadal na vlastné oči, pripadal mi taký sedlácky - po slovensky je vhodný výraz neokrôchaný /prekladom neviem poslúžiť/- šmrnc akurát tak pre drugsdealing... a toho pocitu som sa doteraz nezbavil. A nemôžem si pomôcť, 7´ako vládne auto mi vôbec nesedí - keď už bola reč o image, bezpečnosti, prednostiach, cene a pod. vedel by som si predstaviť na ich mieste aj iné značky /u nás je to móda od mečouna že BMW a nič iné/. Bŕŕŕŕŕŕŕ........
        • 00 Reagovat !

          foto

          13.09.1999  15:28

          « Re: Nová A8 vs BMW7r

          Jo, BMW si bohužel vysloužil přízvisko Drugsdealer car, protože je to asi nejoblíbenější vozidlo mafie na světě. Dříve v ČSSR a ČSFR byl zase vozem vexláků mercedes. Ten se svého nelichotivého image zbavil. Mafiáni dnes sedlají BMW.
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.09.1999  21:39

    Toledo Coupe

    Viděl jsem spy-snímky Toleda Coupe, a z boku hodně evokovaly Mercedes CLK. Vypadá opravdu skvěle (pokud to není zase nějaká fotomontáž)
    • 00 Reagovat !

      foto

      09.09.1999  07:42

      « Re: Toledo Coupe

      To jsi viděl na nějakém německém serveru, ne? Ti borci, co tam mají skodu Mini a MPV a výrobce Skoda AZNP? Tomu nevěř. Coupe jsem tam viděl taky. No, určitě to nebude skutečná fotka. Ale když už mluvíš o seatu: Arosa, Ibiza (3D, 5D, )Cordoba (4d, 2d, vario), Leon, toledo (brzy i kombi), Alhambra, studie Bolero a Formula. A škoda: Felicia (5d , combi), jestli ji můžeme vůbec ještě počítat, Octavia (5d, combi), fabia (5d, brzy combi a sedan). Za dva roky velká(A6). U seatu mi to dává v sočasnosti 9 modelů + 2 studie (modelových řad 6), v budoucnosti min. 10 modelů,u škody v současnosti 5 (modelových řad 3 -s felicií), v budoucnu 8. Proč?
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.09.1999  08:40

    Další pecka od VW - nové Bugatti,

    které na rozdíl od těch předchozích chabých pokusů o navázání tradice vypadá opravdu jako luxusní sporťák. Tvarově lehce evokující VW W12, s typickými znaky bugatti a tradiční modrozu barvou bude představen za pár dní na IAA. Na Bentley Hunaudieres to sice designově nemá, ale jinak je to naprostá špička. Doufám jen, že u Bentleye a Bugatti tentokrát nezůstane jen u studií, ale že opravdu spatři světlo světa v sériové výrobě. Ne, že bych na ně někdy měl, ale prostě jen pro potěchu oka. Bohužel koncern VW nepatří zrovna k realizátorům svých kreací, na rozdíl od Chrysleru, GM, Renaultu a dalších. NO, UVIDÍME.
    • 00 Reagovat !

      foto

      13.09.1999  15:05

      « Re: Další pecka od VW - nové Bugatti,

      Asi som ho videl na izzy stránkach - Má podobné črty ako EB1xx - no neviem číslo, ale sériovo sa donedávna vyrábal /aj Schumi má jeden/?
      Ak je to on, tak je super.
      • 00 Reagovat !

        foto

        13.09.1999  15:16

        « Re: Další pecka od VW - nové Bugatti,

        Máš pravdu, trochu připomíná EB 118, nebo tak nějak se jmenoval. Proto je mi právě sympatický. Co to jsou izzy stránky? Schumacher ho ale snad nemá, pokud vím, tak jeho poslední auto byl ten supersportovní Jaguar. Opravdu se mi líbí. musíme ale chvíli vydržet, než propukne autosalon, bude víc fotek.
  • 00 Reagovat !

    foto

    13.09.1999  19:48

    BMW-Auto mafie

    Především model M5 je vozidlem mafie, protže je při nenápadném kabátě tak vyjímečný, o sedmičce lze říci, že patří do konzervativnějšího designu, ale viděl jsem fotky nástupce sedmičky, a věřte mi, je to daleko horší, než to dnes vypadá, ale vzpomeňme kritiku designu A3 v počátcích a jak toto auto vypadá nezměněné dnes?
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.09.1999  21:47

    nová ACURA NSX od Hondy

    Mám už fotografie nové Acury NSX od Hondy. Je si dost podobná, ale rozdíly jsou v předních světlech připomínající McLaren a za sedačkami je více strměji skosená kabina. Docela zajímavé vozítko, ale čekal jsem ,že po vzoru Prelude zcela překopají vzhled tohoto supersportu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.09.1999  21:52

    Lancer Evo VI už naživo u nás v Litvínově!!!

    Mé dobré kontakty s kamarádem Vaškem Arazimem mne dnes dovedly k mojí mece automobilismu a to k Lanceru EVO VI. Václav připravuje pro sezónu 2000 novou Evo VI a tak RSD-tuning nemůže chybět. Už se nemohu dočkat, až to bude hotový....... jo a mám k němu taky originál prospekt v japonštině a takové provedení GSR se všemi option-doplňkami je prostě bomba na čtyřech kolech. Zájemcům co mne znají zašlu na požádání i nějaké fotečky, až budeme mít hotovo.
  • 00 Reagovat !

    foto

    21.09.1999  09:32

    to RSD

    kde si videl ty fotky novy sedmy ? napis adresu
  • 00 Reagovat !

    foto

    21.09.1999  19:22

    Re: Lancer Evo VI už naživo u nás v Litvínově!!!

    to: Radek S
    zkus na rsd@seznam.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    20.10.1999  12:50

    UNBELIEVEABLE: NOVÉ BUGATTI NA TOKIJSKÉM AUTOSALONU!!

    EB18-4-Veyron
    • 00 Reagovat !

      foto

      20.10.1999  12:53

      « Re: UNBELIEVEABLE: NOVÉ BUGATTI NA TOKIJSKÉM AUTOSALONU!!

      no konečně, omlouvám se za ty plané pokusy, dělám to poprvé. Bomba, ne? Kam se hrabe chiron z IAA. Bugatti má čím dál hezčí autíčka. Které vyjede?
  • 00 Reagovat !

    foto

    21.10.1999  21:30

    Novinky.

    Jestli chcete vidět třeba Toledo Coupe, Audi A4 a A4 Avant 2001, BMW 2XX a nové 7XX a 6XX Cabrio, taky Ferrari Modena Spider a F60, tak číhněte občas co je nového na RS Auto Revue, který je zde anoncovaný...... bude tam toho víc než dost....
    • 00 Reagovat !

      foto

      "-- skrytý --" 25.10.1999  09:07

      « Nový Opel Corsa od RSD

      • 00 Reagovat !

        foto

        26.10.1999  12:09

        « Re: Nový Opel Corsa od RSD

        TO RSD - moc pěkné. Akorát by ti asi neprošla ta vertikální hrana na špici vozu. Nesplňuje evropskou normu pro bezpečnost chodců. Není to zatím podmínkou, ale pro auta, kteří jí splňují je to další plus...
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.10.1999  20:40

    Vyrábět si levně palivo ?

    Ahoj lidi, kdysi jsem kupoval , od jednoho zdejšího vykuka cosi, na co jezdilo temer kazdy auto bez katu. Bez problemu, kvalitne a bez nebezpeci poruchy motoru. Jenze ten pan jiz davno umrel, a ja diky dnesnim cenam bych si rad vyrabel benzin ci neco podobneho doma.Jenze nevim jak! Pokud mate nekdo recept,tip,napad, poslete mi jakoukoliv informaci, ja to udelam, vyzkousim a pak zde zdelim vysledek ! Nejak to prece musi jit !!! george.star@atlas.cz
    • 00 Reagovat !

      foto

      01.11.1999  13:11

      « Re: Vyrábět si levně palivo ?

      V jedný reportáži z Čečny nebo tak nějak, si nějaký košiláči navrtali ropovod a naftu crackovali v obrovské koloně na otevřeným ohni. Nevím kolik jich přitom uhořelo, ale ruský Zyly a Uraly jim na to jezdili. Jestli chceš radu, tak se zeptej nějakýho pamětníka ropné krize u nás po druhé světové válce. Tehdy se prej taky míchalo kde co a kvalita se posuzovala podle barvy plamene a dýmu. Zkus technickej benzín. Nebo normální benzín pančovanej techničákem. Ale to jenom v případě, že hodnota tvýho auta nepřesahuje 10.000,- Kč a sám máš dobré úrazové pojištění...
      • 00 Reagovat !

        foto

        "-- skrytý --" 02.11.1999  07:06

        « Re: Vyrábět si levně palivo ?

        Souhlas.Ja nevim co to je vyrabet levne,kvalitne podomacku palivo.Ale vim ze clovek,ktery to skusi,a jeste jak priznava ,bez znalosti,dopadne mooooc nedobre.Poloprovozne vyrabet palivo bezpecne temer nejde,to uz vyjde se stejnym rizikem vrtat diru do produktovodu,ale oni si to ted hlidaj.Tak nevim.
        • 00 Reagovat !

          foto

          02.11.1999  08:39

          « Re: Vyrábět si levně palivo ?

          Technicak je idealni do dvoutaktu, ale jede na nej i ctyrtakt. Chce to ale seridit predstih (moc to ale nepomuze). Je potreba zvysit oktanove cislo. Zasadni otazka tedy zni: Co pridat do technickeho benzinu, aby se zvysilo okt. cislo? Urcite by pomohlo tetraethylolovo, nebo neco podobneho. Do aut na normal by asi pomohlo pul napul super / technicak. A drobet bionafty by se zkousl asi taky.

          Mimochodem - dvoutakty jezdi i na Toluen a redidlo. Nikoliv na naftu (to je kravina).
          • 00 Reagovat !

            foto

            02.11.1999  12:47

            « Re: Vyrábět si levně palivo ?

            Jo a taky prej pomáhá připouštět rajskej plyn. Nějakou tu inspiraci bys mohl najít v serii Mad Max...
            • 00 Reagovat !

              foto

              02.11.1999  13:43

              « Re: Vyrábět si levně palivo ?

              A no jo!!! Malem bych zapomnel na plyn! Staci koupit smesovac... A cely zapojeni vyjde na par max. tisic.
              • 00 Reagovat !

                foto

                17.11.1999  13:55

                « 2000

                Pánové, nevíte o náhodou o nějakým autě s řídící jednotkou, který by mohlo mít problémy s přechodem na rok 2000 ?
                • 00 Reagovat !

                  foto

                  18.11.1999  10:43

                  « Re: 2000

                  Neboj, myslím že žádný. Pochybuji, že by se u stříkačky i u prvotních verzí používalo technologicky systémové datum. I dneska se používá jen pro diagnostiku a maximálně palubní počítač, ale žádný technologický proces jím není řízen. Nejvýš si tvoje auto bude myslet, že nastal rok 1900, ale stejně pojede. Kalkulačkám to taky vadit nebude.
                  • 00 Reagovat !

                    foto

                    18.11.1999  11:28

                    « Re: 2000

                    Joe ,tos očividně nepochopil.......
                    • 00 Reagovat !

                      foto

                      19.11.1999  09:19

                      « Re: 2000

                      Dobrá, když nepochopil, tak mi vysvětli v čem spočívá ten problém.
                      • 00 Reagovat !

                        foto

                        19.11.1999  09:29

                        « Re: 2000

                        bestiasův dotaz se nesl zcela v duchu témata "taky vám smrdí pytlík?", tj. zcela nadneseně a s ironií. Ale to nic, taky bývám občas mimo.
                        • 00 Reagovat !

                          foto

                          19.11.1999  09:47

                          « Re: 2000

                          No, aby jste se nehádali, tak jsem to myslel tak napůl - jako že je to možné / u ruských aut. Vždyť některé starší Shareware taky nepočítali inkrementálně, ale podle datumu...
                        • 00 Reagovat !

                          foto

                          19.11.1999  10:18

                          « Re: 2000

                          To jo. To víš aby byl člověk in, musel by tu sedět od rána do večera. Takže přihodí se ...
                          • 00 Reagovat !

                            foto

                            19.11.1999  10:36

                            « Re: 2000

                            Asi jako já a King... Koukám ale, že ty se dneska v pracovním procesu taky nepřerveš, co ?
                            • 00 Reagovat !

                              foto wolff

                              wolff 19.11.1999  10:51

                              « Re: 2000

                              A kdo přerve?
                              • 00 Reagovat !

                                foto

                                19.11.1999  11:09

                                « Re: 2000

                                Tak možná někdo, kdo to má za 20 000 čistýho a nemá internet.
                          • 00 Reagovat !

                            foto

                            19.11.1999  11:21

                            « Re: 2000

                            Dneska tu jsem docela rád, ale bohužel jen dopoledne. Pak mně převálcuje pracovní proces.
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.11.1999  13:59

    Mad Max

    no jo, to je můj oblíbený film z automobilového prostředí. Na ten rok 2000 to se musíš zeptat Mkrvosoftu, komu dodává broučky (nebo radši ne, nebo vyhubíš MPI a vrátíme se ke karburátorům.
    • 00 Reagovat !

      foto

      17.11.1999  14:14

      « Re: Mad Max

      Hele Kingu, koukám, že některé dny máme naprosto stejnou pracovní náplň bez ohledu na profesi. Tak třeba dneska jsem pracoval tak tři hodiny a zbytek jsem prokecal v MC. Zato minulej tejden sem se skoro nezastavil a příští se zase nezastavím. Taky mě napadlo - čteš Terryho Pratcheta, úžasnou Zeměplochu ? Jestli jo, tak si kup poslední díl zvaný "Poslední kontinent". Je tam slušná parodie na MadMax a Krokodýla Dundee.
      • 00 Reagovat !

        foto

        17.11.1999  14:20

        « Re: Mad Max

        Hmm,já se tu minulý taky moc neohřál a příští nevím. To nečtu, ale kámoš teď zkupuje od něho všechno. Je to fakt tak dobrý? Mrkni do Velké Škody.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 19.11.1999  11:23

    Znovu problem Y2K

    Nesmejte se, urcite s podobnym setkame i u aut.
    PATÁLIE SE SYSTÉMEM MICKEYSOFT FRITÉZA CE 2.0 FE (Fifth Edition)
    Píše se rok 2003, rok vítězného tažení operačního systému Mickeysoft Windows CE do našich obýváků, kuchyní i ložnic a už i my máme doma několik zařízení nové generace. Po cestě z práce domů jsem dostal chuť na hranolky a koupil si jich pytlík, těšíc se na dobrou večeři. Příprava měla být snadná a jednoduchá - naše fritéza je vybavená poslední verzí operačního systému, pochopitelně včetně pěti nejdůležitějších softwarových záplat. Osud tomu však chtěl jinak. Položil jsem pytlík s hranolkami na linku, zapnul přístroj pomocí
    tlačítka "Zažehnout" a už po necelých třech minutách (můj osobní rekord, měl jsem skutečně hlad) a dvou resetech (znáte to, klasický trojhmat
    Ctrl+Alt+Hranolek) jsem z menu vydoloval program fritování. A kruciš, v tom spěchu jsem zapomněl odpojit friťák z lokálního Mickeysoft
    Kitchenetu. Ta mrcha to stihla, spojila se s ledničkou a zahlásila: "Jste si jist, že chcete fritovat hranolky, když v lednici žádné
    nemáte?" a nabídla mi tlačítka "Ne" a "Storno". S odevzdaných povzdechem vkládám hranolky do ledničky, zavírám dveře, čekám pět vteřin až blikne zelená kontrolka, signalizující aktualizaci databáze potravin v Kitchenetu a vytahuji pochoutku zpět. Po dalším startu už fritéza neprotestovala a na jejím displeji konečně
    naskočil známý "Průvodce fritováním". Pravda, těsně po záruce přestala fungovat vestavěná váha a hned po ní se odebral do věčných lovišť i
    scanner, takže mne navíc čekaly kroky "Nakreslete typický tvar
    hranolku", "Zadejte počet hranolků" či "Určete délku nejdelšího a
    nejkratšího hranolku", ale na to už jsem byl připravený - odhad mám
    skvělý a navíc jako jediný z rodiny celkem obstojně kreslím, takže napůl
    syrové a napůl spálené hranolky jsme měli zatím pouze dvakrát.
    Mnohem větší obavy jsem měl z neblaze prosnulé databáze olejů. Svoji
    drahou ženu jsem už sice naučil kupovat na její vkus poněkud předražené
    flašky s logem "Mickeysoft Kitchen 2000 compatible", ale jeden nikdy
    neví, zrovna včera jsem ve špajzu zahlédl novou láhev Lukany a nebyl jem
    si jist, zda se nejednalo o nějakou levnější noname verzi... Bohužel mé
    tušení bylo správné a na displeji se proto vynořila obávaná hláška
    "Neočekávaná chyba při detekci oleje, aktualizujte prosím seznam
    ovladačů a spusťte průvodce fritováním znovu."
    Ještě že olej byl v novém balení, které mívá ve špuntu mikročip s
    ovladačem. Špunt, proboha kde je ten špunt ?! Určitě bude v šuplíku. V
    šuplíku bylo mnoho špuntů, máme moderní domácnost... Po deseti minutách,
    kdy jsem na snímač fritézy přiložil dva tucty mikročipů ve vršcích ze
    sirupů, moštů, piv a minerálek jsem propadl totální beznaději. Pravda,
    jeden z moštů označil Mickeysoft Fritéza CE za kompatibilní s obecným rostlinným olejem, ale po loňské zkušenosti s kuřecími prsíčky na octu
    už má důvěra v odhady fritézy značně poklesla.
    Vypnul jsem proto strojek jak jinak než pomocí tlačítka "Zažehnout" a
    hladově si namazal osvědčený chleba se sádlem. Domácí sádlo bez identifikačního čipu máme od rodičů a starý nemoderní nůž jsme naštěstí
    ještě nevyhodili. I když, při vytahování sklenice se sádlem z ledničky
    se mi na její dvířka promítla za zvuků rolniček reklama na nový kráječ
    na chleba kompatibilní se sadou Mickeysoft Kitchen 2000. Prý mimo
    krájení umí navíc vyřezávat betlémy z překližky...
    • 00 Reagovat !

      foto

      19.11.1999  11:53

      « Re: Znovu problem Y2K

      Za tohle bys měl dostat Nobelovu cenu za literaturu. Dost dobrý.
      • 00 Reagovat !

        foto mato-wrc

        mato.wrc 05.08.2007  21:11

        « Re: Znovu problem Y2K

        ŠKODA SUPERB SA BUDE VYRÁBAŤ AJ VO VERZII KOMBI!!!
        • 00 Reagovat !

          foto

          "-- skrytý --" 23.12.2008  13:58

          « Re: Znovu problem Y2K

          To je mi novinka... >:D
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…