Velká ŠKODA...

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > Automobilové novinky

  • 00 Reagovat !

    foto

    05.11.99  00:00

    « Volvo :-)

    240 = TorslandaTraktor
    740 = SosseKontainer
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.11.99  11:23

    « Re: Fotomontá e...(taky pro bestiase)

    Už jsem ti napsal. Konečně je tu někdo další, kdo bude vědět, o čem píše. Je tu spousta lidí, který získali znalosti desetiletým hrabáním ve shnilé stovce a budou se s tebou do krve hádat o designu, ekonomice nebo tuningu. Nechci samozřejmě někoho urážet, ale když už něco píšu, tak si to nejdříve ověřím. Ale to jen tak na okraj. To RSD - kde si se člověče flákal minulý týden ? Tady už se zatím začal dokonce srovnávat Yaris s pětkovým bavorem a tak podobně, ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.11.99  07:50

    « Re: Fotomontá e...(taky pro bestiase)

    Cau, top secret to neni,delam uz 2 roky pro Volvo a vecer obcas pro jine firmi. Ale pouze na catii.
    Jesli chces tak me napis: luckyluk@altavista.com
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.11.99  21:44

    « obrázky a Catia

    Hej Lucky Luku, obrázky dělám já a dalin je sem posílá (díky mu za to). Ty co jsou tady dělám v corelu a photoshopu, protože je to oproti Catie strašně rychle hotový. Vidím, že už má Bestias taky mail....supeeer. můj je rsd@seznam.cz, a múžeme se domluvit na nějakým tom 3D-výtvoru.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.11.99  13:35

    « Re: Fotomontá e...(taky pro bestiase)

    Ich auch. A kde děláš ? Jestli je to top secret, tak se mi ozvi na "sgt.bestias@post.cz".
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.11.99  15:11

    « Re: Fotomontá e...(taky pro bestiase)

    Jasne, verse 4.2 ; a co Ty?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.11.99  15:08

    « Re: Fotomontá e...(taky pro bestiase)

    Taky děláš v CATII ?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.11.99  13:30

    « Re: Fotomontá e...(taky pro bestiase)

    Zdarec. Kdo tady z vas dela na CATII at se ozve.
    "dalin" sem posila pekny obrazky ale s catiou je urcite nevitvari.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.11.99  12:42

    « Re: Fotomontáže...(taky pro bestiase)

    No konečně si se taky ozval. Práce nebo dovolená ?
    CATIA je špička. Je to totiž kompletní systém pro CAD modelování, výkresovou dokumentaci a umí i konverzi do dat pro CNC. Kdyby si měl zájem, tak v IBM tě vyškolí za 120.000,- Kč per osoba a pracovní stanice s jednou licencí se dá pronajmout prý už za 60.000,- Kč měsíčně. Jak už jsem psal o té stránce s "prototypy" - nevěř nikomu, kdo ještě píše AZNP Škoda...
  • 00 Reagovat !

    foto

    01.11.99  21:15

    « Fotomontáže...(taky pro bestiase)

    Ano na poslední žluté straně jsou opravdu fotomontáže. Sedan vypadá docela pěkně ale u combi se mi nezdá ,že by měla mít stejný zadek, jako má 5-D. Věřím, že Fabia nepůjde ve stopách forman/felicia combi. Dodnes mi tyto auta jaksi proporčně nesedí.....uvidíme. Jo bestiasi o Catie jsem četl v CAD magazínu - docela zajímavý program pro vývoj. Já zatím dělám v Rhino3D a docela se u toho potím :o)) Podporuje samozřejmě export i do DXF.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.10.99  07:22

    « Re: Nová ,velká Škodovka...

    RSD, v novém SM jsou na poslední "žluté" stránce přílohy foto(montáže?) fabie Combi a sedan. Sedan je dost nepovedený, combi taky nesrší originalitou. Mrkni na to a napiš.
  • 00 Reagovat !

    foto

    21.10.99  21:21

    « Nová ,velká Škodovka...

    Je to k vzteku. Při uvedení Fabie prohlásila Škodovka, že s představením velkého modelu nebudou dělat tajnosti a že se to veřejnost dozví v předstihu ,a zatím pořád nic. Ani oficiální zveřejnění faceliftu Octavie, ani kombi Fabie....
    ...prostě nic. A co na to počítač.....mlčí.....
    Vím ,že je to součástí opravdu kvalitní marketingové strategie ,ale přeci jen by jsme si trochu informací od zdroje zasloužili ,nemyslíte?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.10.99  19:56

    « Re: Obrázky + text od RSD

    Fakt dobrý, kdyby nějak tak vypadala ta, kterou
    plánujou u Škody, byla by to paráda. Nezbívá však jen doufat, že velkou Š neposerou, protože Fabia
    se mi moc nelíbí.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.10.99  09:28

    « Re: Obrázky + text od RSD

    Pravda. Problém je, že to nejezdí. A nebude.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.10.99  09:14

    « Re: Obrázky + text od RSD

    NÁDHERA!!! PARÁDA!!! héééssskýýý!!! fakt!! nemám, co dodat, kyby to tak chtělo jezdit! Snad jen opravdu drobnůstka: na první kouk nízká maska a tvar kapoty může asociovat bavoráka, když se malinko zvýší, možná by asociovala medvěda - možná že už jsi vyzkoušel obojí a tohle je nejlepší varianta...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.10.99  15:21

    « Re: Obrázek od RSD + text

    To: King .. Ale pochopil a viděl ji u Dalina i ze předu. Ono se to na první pohled tak nezdá, ale ty tažený boky ala Fabia jsou jiný než stávající kulatý. A to jsou pak jiný jak blatníky, tak i dveře.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.10.99  13:00

    « Re: Obrázky + text od RSD

    Hele bestiasi, prosaď ve Škodovce ukončení designérského vývoje velké Škody a ať Česana kontaktuje RSD. To, co nám naservíroval je naprosto geniální výtvor auta, držícího se v náznacích klasického českého designu, reprezentovaného sice značkou Tatra, ale co na tom, když je tatra historií? teď mluvím o designu zadní partie, předek byl lepší původní, i když nyní vypadá civilizovaněji a krotčeji. Sice si v této situaci nedovedu velkou Š zatím představit, ale náčrt RSD vyjadřuje všechno, co by měla Nová mít. Včetně stylu. Navíc je neuvěřitelné, že amatér (moc promiň RSD, neber to tak doslova) dokáže vytvořit kreaci, nepodobnou stávajícím sériovým modelům konkurence a navíc krásnou. No, RSD, abych tě moc nepřechválil - přední převis mi přijde "zu lang" a maska je příliš nízká a nízko. Vzhledem k tomu, že nemám vlastní představu, bude tento obrázek v mých očích představovat Velkou Škodu budoucnosti do doby, kdy bude oficiálně prezentována. Fakt cool, RSD!
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 18.10.99  08:21

    « Obrázky + text od RSD

    Milí přátelé,
    Zasílám Vám přepracovanou verzi nové velké škody kterou jsem nazval Superb. Ta již není tolik sportovně střižená, a její tvary prvního návrhu jsem poněkud zjemnil a otupil. I přeze všechna otupení si myslím, že velká Škoda bude dynamického vzezření navozující pocit velké bezpečnosti (doufám ,že nejen pocit). Dále jsem přepracoval design Combi - Fabie, avšak zatím se jedná o pouhý a ničím nepodložený dohad. Jak tvrdí bestias z MC, tak bude obtížné tvary Fabie Combi odhadnout. Já ale vycházím ze zpráv tisku, že by Fabia měla navazovat na tvary Octavie Combi, která svým pojetím designu nyní slaví velké úspěchy. Pokusil jsem se tedy odtrhnout od tohoto mého předsudku a vytvořil druhý návrh. Nečekám ,že bych se trefil do tvarů Fabie ihned, ale s Vaší pomocí a trochou času věřím, že to bude již brzy. Zatím se mějte, děkuji za Vaše podnětné ohlasy a brzy se těším na "popsanou". RSD.





  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.10.99  08:01

    « Re: RSD Obrázky

    Tak to jo. Já jsem asi hodně zhejčkanej. Škoda používá pro konstrukci CAD sysém CATIA. Je to špička mezi CAD, produkt firmy Dasault Systems - vývojářů od Boeinga. Pro tvoji představu - jedna pracovní stanice Silicon Graphics Octane (4 procesory, 512 MB RAM, 9 GB HDD apod.)s jednou licencí CATIA stojí skoro tři milióny. A těch jsou tu desítky. Dnes je vlastně celé auto nejdříve vytvořeno coby celý 3D model, a to do posledního šroubku. Uplatňuje se zde i virtuální realita. Jestli se chceš dozvědět víc, tak se přijeď podívat do Muzea Škoda, kde se prezentuje postup při vývoji auta. Zbytek si dohledáš na Internetu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.10.99  19:43

    « Re: RSD Obrázky

    A ještě k modelování a CNC metodám:
    Máme k tomu modelářskou firmu která používá šablony, sádru a polystyrén-klasika. Spoilery pak vyrábíme CHS Polyesterem a vláknem , proloženým několika vrstvami. Bohužel začínáme a nemáme na lití a tlakové formy pro ABS prostředky. Možná v budoucnu.....
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…