FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.06.01  19:40

    « Re: mykanie volantom pri brzdeni

    Cau
    Nemusej to bejt jen kotouce. Muze to bejt cokoliv na napravě. nejcasteji prave ty kotouce. Ja to mel jednou na S120 byli to uplne vymlaceny vule ve vsem co na ty naprave je, dokonce tam chybelo i nejake to pryzove tesneni. odeslo mi kvuli tomu i rizeni. Nejjednodusi je udelat GO napravy. Jo a kotouce si kup novy nejsou tak drahy.
  • 00 Reagovat !

    foto

    12.06.01  14:07

    « Tesnenie rozvodu

    Nazdar.
    Chcem vas poprosit o radu, ci sa da vymenit tesnenie rozvodu bez toho, aby som musel demontovat motor. Je zle pristupne.
    Vdaka
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.06.01  09:53

    « Re: rada

    No jo, jenže tady už na netu nemaj fávo prosvícený, tudíž vůbec nevim kolik to stojí, co udělaj a hlavně, jakej je výsledek????
  • « 00 Reagovat !

    foto

    12.06.01  09:07

    « Re: mykanie volantom pri brzdeni

    Su to kotuce. Ak niesu moc chytene, tak ich nechaj prebrusit inak vymenit. Pritom vymen aj platnicky.
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.06.01  20:41

    « cyklovač

    Nedávno jsem si koupil cyklovač stěračů. Ale po spuštění mi jdou nejen stěrače ale i ostřikovače. Co s tím?
  • 00 Reagovat !

    foto

    11.06.01  19:17

    « mykanie volantom pri brzdeni


    Neviete co to moze byt ked idem asi 90 km/h a viac a ked prudsie zabrzdim tak mi myka volantom. Su to krive kotuce alebo nieco ine?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.06.01  13:28

    « Re: favorit - stěrače

    Cyklovač to není, zkoušel jsem jiný. I desku jsem přepájel, měl jsem totiž již dříve problém s kontakty patice relé dálkových světel.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    11.06.01  13:27

    « Re: favorit - stěrače

    Díky, zkusím odmastit. Já to aktivně naopak namastil. ď
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.06.01  16:39

    « Re: favorit - stěrače

    U motorku stěračů je pod krytem /tam jak vstupují
    dráty/ vodivá dráha se zběrači která umožní vrácení stěračů do základní polohy. Proto stačí na spuštění a vrácení jen krátký impulz z cyklovače. Pokud se stěrače nevracejí je určitě zamaštěná,. Stejný problém jsem měl u 120cky.
    Stačí pročistit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.06.01  15:28

    « Re: favorit - stěrače

    S podobným problémem jsem se také před časem setkal. Dělal to cyklovač s pamětí resp. jeho uložení v pojistkové skříni. Stačilo s ním trochu zahýbat, dotlačit do svorkovnice a vše bylo zase OK.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.06.01  15:25

    « Re: rada (oprava)

    Jak jistě někteří poznali tak jsem se překlepl. Ten Favorit (136 karb) měl mít 80 koní a ne kW. Přesněji - 59kW/5600 ot. a 120Nm/3600 ot.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.06.01  15:16

    « Re: rada

    No jasně MOTOR EXCEL!!! Mohu doporučit. To je totiž firma, kde na to jdou hlavou a necucaj si parametry z malíčku. Poradí Ti co má cenu a co ne. Když Ti řeknou, že po úpravě tam bude xx k tak si můžeš být jist, že to tam pod kapotou budeš mít (samozřejmě +/- tolerance). Navíc mají grafy z brzdy a takový graf ti řekne o dost víc než absolutní hodnoty. Hlavní a zásadní je otázka kolik do to chceš dát. Kdysi jsem tam chtěl dát Favorita (na 80kW/120Nm), ale měl už dost najeto tak jsem se na to .... Teď mám Feldu 1.6 (cca 70kW/148Nm a spokojenost.
  • 00 Reagovat !

    foto

    08.06.01  07:06

    « Poloosa

    Nevíte nekdo o nekom, kdo dela repasy poloos za rozumnej peniz na Favo. Zatim jsem firmu co dela Peugeoty (asi 1500 za poloosu ) pavelu@atlas.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.06.01  15:11

    « Re: Problem s cukanim

    Můžou být i vadné svíčky! Soudím podle toho, že to dělá pouze do kopce. Svíčky mohou být starší a při velkém tlaku a zatížení může některá vynechávat a nebo hodí slabou jiskru, která směs dostatečně nezapálí. Také to může být, to byl případ mého známého vadný palec v rozdělovači (propálený). Pozor na první pohled vypadal, že je v pořádku, ale měl spálený ten malý odpor co je vidět zespodu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.06.01  10:03

    « Re: Problem s cukanim

    uplne to samy na stejnem aute jsem take zazil, pricinou byl rozdelovac, ktery byl tak znecisteny ze nefungoval spravne. Stacilo ho vycistit a promazat ale asi za 5 mesicu po tom odesel uplne.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.06.01  07:21

    « Re: Problem s cukanim

    Neco podobneho se mi stalo u meho fava r.v.1990 taky nechal sem sestelovat motor a bylo.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.06.01  22:17

    « Re: rada

    Sprasmotor je na ! Zkuste radeji www.motor-excel.cz nebo www.cmt.wz.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.06.01  17:29

    « Re: rada

    Co se týká motoru, mrkni se na [odkaz] Přijde mi to zajímavé, chystam se tam taky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.06.01  15:54

    « Re: Problem s cukanim

    pouze napad; otci to robilo s novym fackom tak isto, reklamoval, vymena trysky to spravila (1990)
    neviem, ci to mohlo byt skutocnym zdrojom problemov
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.06.01  15:36

    « Problem s cukanim

    Mam F135LS z r.90 (karbec). Posledni dobou se mi zacala stavat takova divna vec. Kdyz mam zahratej motor (na normalni provozni tepl.) a jedu do vetsiho kopecka na trojku s otackama mirne prez 2000, auto zacne cukat, jako kdyz mu dochazi benzin. Kdyz podradim a vic to rozjedu, tak to zase prestane. Zajimave je, ze na rovince (z kopecka) mi to nedela. Nikdy predtim mi to nedelalo. Nemate prosim nekdo nejakej napad, cim to muze byt? Diky.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…