FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.06.01  22:36

    « Re: Motor v MTX 7-06 Roadster? - odpověď

    PR: proc myslis ze upravy delal zrovna ME? Je spousta upravcu.... Beztak tam ma udelanyho Sprinta75. Nekde na hlave valcu,z predni strany by melo byt vyrazene pismeno "O" nebo "0", pak je to na 99% Sprint, ventily maj byt 0,45 oba, za provozni teploty, prestih 5 stupnu, popr. trosku pridat, dokud to nezacne zvonit (klepat)
  • 00 Reagovat !

    foto

    21.06.01  22:14

    « Nazdar!

    Koupil jsem si tu pětidílnou sadu na odhlučnšní do motoru a rozdíl je tak nepatrnej, že to vlastně nejde ani poznat.Chci si koupit nějaký kvalitní rádio a nechci aby mi při 130km/h řval motor i radio.Jestli někdo tušíte jak na to! nebo máte nějaké zkušenosti určitě mi napište na jirka.unreal@worldonline.cz!Předem děkuji
    Jirka
  • « 00 Reagovat !

    foto

    21.06.01  16:19

    « Re: Motor v MTX 7-06 Roadster? - odpověď

    Jsou dvě možnosti. 1. Motor je bez úprav - tedy sériové provedení. 2. Motor je s úpravami - pak na 99% úpravy provedl MOTOR EXCEL(nejsem si jist u ranných kusů). Zda jsou všechny upravené motory stejné nevím, ale lze předpokládat, že rozsah úpravy motoru příp. dalšího (převodovka atp.) si vždy zvolil zákazník individuálně.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    19.06.01  13:41

    « Re: Oboustrané klíčky do Favorita

    Proč by neměly jít. Nejsem si akorát jist, jak je to se zámkem zadních dveří, ale jinak u všech včetně spínací skřínky jsou záměnné s felicií posledního provedení a tím použitelné i na Favo. Zadní dveře jsou u posledních feld otvíratelné pouze zevnitř. Ale počítej s tím, že to nebude zadarmo.
  • 00 Reagovat !

    foto

    19.06.01  08:31

    « Motor v MTX 7-06 Roadster?

    Nevíte někdo jaké úpravy na motorech dělal metalex pro použití v roadsterech? V techničáku má uveden 135 motor.
  • 00 Reagovat !

    foto

    18.06.01  10:46

    « Oboustrané klíčky do Favorita

    Nevíte někdo jestli jdou do Favorita zadělat univerzální oboustranné klíčky z felicie. Díky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    17.06.01  12:21

    « Re: rada Motor excel

    to morfikus: Jak jsem pochytil tak ten tvůj Favorit je karburátor 135. Pokud si dobře pamatuji tak u tohodle motoru byly parametry zhruba 78 k/5600 ot. a 118 Nm/3600 ot.(r.1995) V roce 1995 úprava tohodle motoru(vačka+hlava+uprava karbecu a rozdělovače) stála u MET cca 10 tis. Kolik stojí teď nevím. Nabídka za necelých 8.000 je dost levná. Je to vcelku dost práce. Ke komu to dáš, to se musíš rozhodnout sám. Hlavně se velkým obloukem vyhni různým sprasmotorům a ladičům z parkáče.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 15.06.01  08:10

    « Re: TURBO

    Jak se to vezme, docela dost.
    Nejdu ho tam dát zítra. Zatím mne to zajíma teoreticky. Praxe přijde/nepřijde, to se uvidí podle toho, co vymyslim/e. A že to bude sranda... to si nikdo nenamlouvá.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.06.01  19:08

    « Re: rada Motor excel

    morfikus: myslis zkusenosti s CMT? mam jen ty nejlepsi.... kdyztak muzem hodit rec mailem. vici@centrum.cz
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.06.01  18:39

    « Re: TURBO

    že jsem tak smělý, kolik pak máš v pokladničce na takouvou srandu?
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.06.01  16:49

    « TURBO

    Tak a hurá na to. Dostal jsem šílenej nápad!!!
    Co takhle přidat do Fáva Turbo???
    Jde všechno, jde i tohle.
    Zkuste se nad tim někdo zamyslet a poradit??
    Hmm, koumavé hlavičky. Všechny nápady jsou k dobru!!!!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.06.01  16:30

    « Re: rada Motor excel

    Bože já vůl. Taky jsem to přehodil Jasně že 80 koní 63 kW. Jsem slepej.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.06.01  16:28

    « Re: rada Motor excel

    Zkoušel jsem motor excell, řekli mi za standard úpravu na 63 Kw 16 tisíc. No a mrk jsme na tu druhou adresu co jsi inzeroval a tam chtěj za to samý 7800. Tak Ti nevim, co je lepší.....
    Máš s nima nějakou zkušenost??
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 14.06.01  16:23

    « Re: rada Motor excel

    OK.Zkusim to.
    Mam SportLine 135Ls (karbic), najeto 83. Na favo to jezdi dabelsky. S kamosem jsme merili zrychleni 0-100 ve dvou je to 13,5 s a 160 No problem. Je super zajety. Myslim, ze tech 80 Kw by byl narez (na favo) R
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.06.01  13:16

    « Re: palubovka z Feldy

    jo jasne. ja to ale budu muset stejne nejak vyresit, protoze na karbecovy Facko stejne potrebuju original otackomer... no uvidime...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    14.06.01  10:53

    « Re: palubovka z Feldy

    na 100% jde a dokonce u > 92 mnohem lep nez < 93. Jen te nechapu s temi budiky, ty urcite pasovat nebudou, je to prece zality komplet s uchyty pro pripevneni. Na 100% to zjistis, kdyz si je nechas ukazat nove v nejake mototechne.
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.06.01  10:12

    « palubovka z Feldy

    davali jste nekdy do Facka (93) palubku z Feldy? Jdou pouzit puvodni Favoritacke budiky? dik moc za kazde info...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.06.01  20:01

    « Re: Tesnenie rozvodu

    jo jde to vymenit uplne v pohode na aute. Motor se uvoni z ulozeni jen u vodni pumpy a mirne se popusti dolu....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.06.01  17:53

    « Re: Tesnenie rozvodu

    Prý dá vyměnit i rozvoďák bez komletního vyndání motoru takže to těsnění by asi taky mělo jít vyměnit. Ale odhaduju to na pěknou pakárnu a já bych se do toho asi sám nepouštěl.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.06.01  17:48

    « Re: rada Motor excel

    Jo to máš pravdu Fávo tam není. Tak uchop telefon a zavolej na jedno z tel. čísel. Základní info (co a za kolik) Ti řeknou i po telefonu. Nejlepší je ale domluvit se s ing. Čepkem a hodit s ním řeč osobně. Navíc budeš moc zkouknout grafy. Ono ja také důležité jaké to tvoje Fávo je (karbec, bosch, 135 nebo 136 atp.) protože pak se ty parametry liší a taky kolik má najeto. Jinak v MET dělaj všechno na co si vzpomeneš (motory, převodovky, výfuky, podvozky atd.). V takovéhle kvalitě (a zkušenostmi) za tyhle peníze budeš těžko někoho jiného hledat. Nejdůležitější je kolik do toho chceš vrazit, ale to si musíš rozmyslet ty. Přeji Ti dobrý výběr!
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…