FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.06.01  19:07

    « Re: Rezonator

    Facku 40kW nepomuze nic jineho nez minimalne uprava hlava/vacka/jednotka.... to jsou fakta:o(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.06.01  11:57

    « Re: Olej

    Tak mi to teklo pořád, i potom, co jsem dotáh tu vanu. Sice už ne tolik, ale....
    Tak jsem to ještě prohlí a zjistil jsem, že mám povolené boční víko motoru. Ten prostřední díl směrem k chladiči. To je šílený!!
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.06.01  21:46

    « Rezonator

    Videl jsem na Fa 50Kw takovynejaky rezonator u sani, pomohlo by to zvysit vykon u 40Kw verze?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.06.01  07:24

    « Re: Palubovky z Felcky

    Môžeš mi objasniť ako si to myslel že si rozobral palubku na spodný a horný diel vo Favorite. Ja môžem odobrať akurát tak prístojovú časť zo spínačmi a prístrojovým štítom. Ostatné je všetko v kuse. Popíš podrobnejšie ako si to vyriešil z ovládaním kúrenia.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.06.01  22:08

    « Re: odstaveni

    Hlavně si dávej pozor, ať ti ho někdo neukradne ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.06.01  22:04

    « mlhovky

    Nevíte někdo něco o montáži mlhovek na Favorita 136L r.v. 1990. Jo a LU, díky za tu radu s tím vyhříváním. Byla to ta deska.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.06.01  13:18

    « Re: Olej

    Mám podobné zkušenosti, mám Favorita (r.v. 93) a když jsem ho koupil měl najeto 60 000 km. Po půl roce mi z toho taky začal kapat olej. Celý problém spočívá v tom, že se na olejovou vanu dávalo korkové těsnění, které časem prosáklo. Mě to vyměnili, za těsnění gumové, ale prosakovalo dál i když už mnohem méně. Poté se teprve zjistilo, že to víko je pokřivená od neustálého dotahování. Nabídli mi buď nové víko (cca 1300 Kč) a samozřejmě nové těsnění (cca 300 Kč) se zárukou nebo zadarmo utěsnění staré vany těsnícím tmelem, pochopitelně bez záruky. Nechal jsem to utěsnit zadarmo a už rok a půl z toho neukápla ani kapka. Ten tmel je dobrý, říkali, že s ním tmelí úplně všechno. Možná mechanik přeháněl, ale tvrdil, že by ten tmel těsnil sám osobě i bez toho gumového těsnění. Mimochodem, ocenil jsem, že mi nabídli dvě varianty a nesnažili se získat peníze za každou cenu.
    Přeji, ať už olej neteče. Alioth
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.06.01  09:25

    « Re: Olej

    Tak jsem se vcera nsaral, koupil jsem Arvu Eko na odmasteni a u Staromaku, bydlim tam, jsem vyheveroval auto, vlez jsem pod to, odmastil to a zjistil, ze nebyla vubec utazena olejova vana, vubec nechapu,jak to mohlo tesnit. Tak to bude asi tim. No, sice ze mne cizinci meli docela slusnou *, ale auto je snad OK, tak co vic si prat...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.06.01  07:54

    « Re: Olej

    Nejdřív se podívej pod filtr oleje - často teče těsnění filtru, odkapává to na spodní krycí plech motoru a odtud na zem. Když sáhneš pod filtr rukou a vytáhneš mastnou ruku od čerstvého oleje, máš vyhráno. Většinou stačí jen dotáhnout filtr.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.06.01  20:30

    « Re: Palubovky z Felcky

    Tak jo je hotovo. Palubka je tam a to s pristrojovym stitem z Facka. Vse pasuje 100% a montaz je v pohode. Elektrika-prepojeni felinackych vypinacu na fackove draty. Jde to u vsech spinacu svetel, mlhovek a vyhrivani zadniho skla. nicmene je pravdepodobne nemozne pripojit spinac vystrazneho trojuhelniku-vsech 4 blinkru, u feldy je to asi reseno jinak. po dvou hodninacj jsem se na ta vyflakl a vypinac ponechal v palubce nefunkcni a puvodni fackovsky, pripojeny tak jak byl original jsem dal dovnitr kastliku na jednu ze sten. sice nic moc reseni,ale funguje.... vici@centrum.cz
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.06.01  19:03

    « odstaveni

    Hoj, potrebuji svyho Formana odstavit na delsi dobu, poradte mi prosim, na co si davat pozor. Bohuzel nemam k dispozici garaz. Diky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.06.01  15:21

    « Re: Palubovky z Felcky

    jo tak ten problem mam taky. obrysovky a potkavacky a vyhrivani zadniho skla slo docela v pohode, to jsem dnes udelal za pul hodiny, na kterou jsem zmizel z prace do garaze. zbytek me ceka za chvili. jsem ale zvedavy jestli vubec pujde prepojit "vystrazne blikace.." .... napisu casem jak to dopadlo, jestli to nerozkopu...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.06.01  13:05

    « Re: Palubovky z Felcky

    CLOVECE CHYSTAM SA NA VYMENU PALUBKY TIEZ, ALE MAM DOST PROBLEM SO ZAPOJENIM ELEKTRIKY ... TEDA PREPOJENIE NA FELDOVE SPINACE ... AKO SI TO PORIESIL ????
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.06.01  09:37

    « Re: MOTOR-TUNING

    Boudou to beztak nake * zlodejske, urcite nakupujou jednotky Cimbu a snazej se je prodat jakymkoliv zpusobem...
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 25.06.01  08:56

    « Olej

    Kurna fix. Zacina mi kapat olej z motoru. Vzdycky kdyz zastavim, tak z toho ukapne par kapek, nez to vychladne. Udela se malinkata louzicka. Pritom hladina oleje se zatim ani nehnula. Auto ma najeto 83tis original, tak mi to prijde docela brzo,ne? Hlavne se mi ale nedari najit, odkud to kape. Ma s tim nekdo zkusenosti, nejake caste misto uniku, nebo tak neco?? Musim to holt cely umyt,odmastit a vysledovat,kudy to utika. Poradte.
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.06.01  21:58

    « MOTOR-TUNING

    Mam dotaz na skusenosti od OSTRAVSKE-poruba fa MOTOR-TUNING co se tyce chiptuningu,pripada mi divne jeji chovani, na prve zavolani vypadala FA serijozne nabidli zdarma vyskouseni ridici jednonotky a pokud mi bude vyhovovat tak si upravu zaplatim rekli dokonce ze na vykonu nic neprida ze se zlepsi pouze tah do kopce.No ale na druhe zavolani uz to byla jina barva:
    Pane delame to ted v akci pouze za 3000Kc jinac to delame za 15000Kc pribude vam 6Kw ... . A na dotaz na vyskouseni, odpoved: pokud vam nebude chip vyhovovat tak zaplatite pouze manipulacni poplatek 1000Kc a vrtime vam do puvodniho stavu. Takze fa. JAK PRASE.Uprava se jednala na Favorita. Jake mate vy snema skusenosti ,nezavrou se do garaze daji si kafe ocisti sroubky daji blombu a vydelano ? protoze i takove fa jsou.
  • 00 Reagovat !

    foto

    24.06.01  15:19

    « LPG

    CHtel bych se vás zeptat touto cestou,jak favorit snáší LPG,koupil jsem ho ted,má najeto 115 tis.Někdo tvrdí že motor odchází,ale někdo že ne,tak nevím či ano či ne ...přece jen to stojí dost peněz. děkuji.
  • 00 Reagovat !

    foto

    23.06.01  20:31

    « Palubovky z Felcky

    Tak jsem dnes daval do svyho Facka (93) palubku z Feldy. Koupil jsem komplet palubku s vypinacema, bez pristrojoveho stitu za 2000. Rozmontoval jsem ji na horni a podni dil a kastlik s krytem. Spodni dil je shodny s Fackem takze jsem jej nepouzil a usetril jsem si tim spoustu prace. Z Facka jsem taky sundal dil kryjici pristrojovy panel a kastlik. Vrchni dil z Feldy pasuje perfektne a jde bezchybne pouzit s komplet pristrojovym stitem, super na nej sedne!!!!!!!!!!!! Jeste mi chybi poprepojovat elektriku-vypinace, ale to az v pondeli, protoze jsem si chytre zapomel koupit konektory a taky mi chybi felinacky vypinac prednich mlhovek.....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.06.01  08:28

    « Re: Motor v MTX 7-06 Roadster? - odpověď

    PR:OK,OK vzdyt ja se nehadam:o))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    22.06.01  05:24

    « Re: Motor v MTX 7-06 Roadster? - odpověď

    1)Mám známýho, který byl svého času v MTX na poměrně vysoké pozici, takže to vím od něho. 2)Před pár lety, když jsem se s ním ještě neznal, tak jsem se byl v MTX pozeptat na úpravy a když jsem z prodejce po chvili snažení vydyndal grafy, tak na nich bylo v rohu nenápadné, leč viditelné razítko MEt. Když jsem se prodejce zeptal zda to dělají v MEt, tak mi odpověděl velice vyhýbavě, alespoň pokud to co mi řekl, lze považovat za odpověď. Ten známý mi později potvrdil to, co jsem si myslel, t.j. že ty motory skutečně dělal a asi i dělá pro MTX MEt. Vici, tak to zkrátka je. V MTX k tomu motoru možná domontovali filtr nebo tak něco a samozřejmě k ceně přihodily příslušný peníz za zprostředkování. Pokud bych tyhle informace neměl z důvěryhodných zdrojů tak bych to tady takhle netvrdil.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…