FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.07.01  21:05

    « Re: Budiky

    to nepujde ani nahodou,leda vymenit celou palubku a zrejme i predni elektriku....
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.07.01  20:10

    « Topeni a vyzsi teplota

    Vsimnul jsemsi zajimave veci ve Fa. ze jak date prachovy filtr na topeni tak se zvedne teplota chladneho vzduchu, ta mrcha ma dole pomerne velkou diru dole, kudy taha teply vzduch od motoru a micha se zvenkovnim navic taha prach i tou dirou .Vyresil jsem to tim ze jsem nalepil zespodu te diry molitan.Zalepit se ale uplne nesmi inac by se drzela voda v topeni.
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.07.01  19:58

    « Budiky

    Chtel bych vymenit budiky ve favoritu(93) za s felicie (ne komlet ale OT. TACH. PAL. a TEP.) bude to pasovat rozmerove a uchytove do puvodnich der.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.07.01  10:50

    « Re: palubovky z feldy

    jo presne tak. palubka u facka (93-94) se sklada ze spodniho dilu (plast),ktery koci nad urovni spodnich vydechu topeni, tak ne ja nej nasroubovany kastlik s krytem a "kaplicka" kryjici pristrojovy stit. Takze je treba komplet vyhodit kastlik a taky sundat tu kaplicku vcetne vseho co na ni je (vypinace atd). Palubka z Felcky ma te spodni dil stejny, a na nem je vcelku prisroubovany vrchni dil, jehoz soucasti je kastlik a pristrojovy stit vcetne jeho krytu (ta cerna vec kolem pristrojoveho stitu ve ktere jsou vypinace a vydechy topeni) takze je treba sundat tento kryt i s vypinacema atd, vyndat katlik a odsroubovat horni dil od spodniho a presne takhle to zas nasroubovat na Facko, sedne to uplne presne vcetne der, pak je treba vyresit pripojeni vypinacu - jde to, ale nepopisu jak, protoze jsem si nedelal poznamky a znacne me to sralo, akorat vypinac ctyrech blinkru prepojit na felinacky nejde. Pak tzo vse slozis a kryt pristrojoveho stitu presne sedne k tomu original z Facka... takhle nejak v rychlosti... sorry za chyby ale nak dnes nestiham
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.07.01  09:54

    « vrzání zadní nápravy

    Poslední dobou se mi od levého zadního kola ozývá takový vrzavý zvuk při propružení. Výrazně se to zhoršuje při vyšším zatížení. Tlumiče jsem vyměnil a situace se nezměnila. Ještě mám podezření na gumové válečky v čepech uložení celé nápravy. Má někdo podobnou zkušenost?
  • 00 Reagovat !

    foto

    03.07.01  23:53

    « palubovky z feldy

    hele vici tos tam pouzil budiky z fava?
    hmm a jak jsi rozdelil palubku na horni a dolni dil?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    02.07.01  10:09

    « Re: LPG

    mam F 136, 1990 - je to klidnejsi, linejsi a zadny problemy s tim za poslednich 56326 km nebyly - vyjma toho, kdyz si clovek nacepuje misto LPG nejaky sragory, ktery pomalu ani nehorej....
  • 00 Reagovat !

    foto

    29.06.01  19:06

    « Vejfuk

    Ma to vetsi nebo stejnou spotrebu s upadlym vejfukem za katalyzatorem a nebo to rapidne vzroste, poterbuju s tim jeste tejden denne jezdit a pak to dam spravit. Diky za odpoved
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.06.01  22:10

    « Re: LPG

    Jezdím na LPG asi 25 000 km (systém LOVATO) a absolutně žádný problém. Pouze trochu ztratí výkon, hlavně zastudena, ale zase má klidnější chod. Favorit 93´karburátor 43kW.
  • 00 Reagovat !

    foto

    28.06.01  22:00

    « Bez nadpisu

  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.06.01  19:07

    « Re: Rezonator

    Facku 40kW nepomuze nic jineho nez minimalne uprava hlava/vacka/jednotka.... to jsou fakta:o(
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.06.01  11:57

    « Re: Olej

    Tak mi to teklo pořád, i potom, co jsem dotáh tu vanu. Sice už ne tolik, ale....
    Tak jsem to ještě prohlí a zjistil jsem, že mám povolené boční víko motoru. Ten prostřední díl směrem k chladiči. To je šílený!!
  • 00 Reagovat !

    foto

    27.06.01  21:46

    « Rezonator

    Videl jsem na Fa 50Kw takovynejaky rezonator u sani, pomohlo by to zvysit vykon u 40Kw verze?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    27.06.01  07:24

    « Re: Palubovky z Felcky

    Môžeš mi objasniť ako si to myslel že si rozobral palubku na spodný a horný diel vo Favorite. Ja môžem odobrať akurát tak prístojovú časť zo spínačmi a prístrojovým štítom. Ostatné je všetko v kuse. Popíš podrobnejšie ako si to vyriešil z ovládaním kúrenia.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.06.01  22:08

    « Re: odstaveni

    Hlavně si dávej pozor, ať ti ho někdo neukradne ;-)
  • 00 Reagovat !

    foto

    26.06.01  22:04

    « mlhovky

    Nevíte někdo něco o montáži mlhovek na Favorita 136L r.v. 1990. Jo a LU, díky za tu radu s tím vyhříváním. Byla to ta deska.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.06.01  13:18

    « Re: Olej

    Mám podobné zkušenosti, mám Favorita (r.v. 93) a když jsem ho koupil měl najeto 60 000 km. Po půl roce mi z toho taky začal kapat olej. Celý problém spočívá v tom, že se na olejovou vanu dávalo korkové těsnění, které časem prosáklo. Mě to vyměnili, za těsnění gumové, ale prosakovalo dál i když už mnohem méně. Poté se teprve zjistilo, že to víko je pokřivená od neustálého dotahování. Nabídli mi buď nové víko (cca 1300 Kč) a samozřejmě nové těsnění (cca 300 Kč) se zárukou nebo zadarmo utěsnění staré vany těsnícím tmelem, pochopitelně bez záruky. Nechal jsem to utěsnit zadarmo a už rok a půl z toho neukápla ani kapka. Ten tmel je dobrý, říkali, že s ním tmelí úplně všechno. Možná mechanik přeháněl, ale tvrdil, že by ten tmel těsnil sám osobě i bez toho gumového těsnění. Mimochodem, ocenil jsem, že mi nabídli dvě varianty a nesnažili se získat peníze za každou cenu.
    Přeji, ať už olej neteče. Alioth
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.06.01  09:25

    « Re: Olej

    Tak jsem se vcera nsaral, koupil jsem Arvu Eko na odmasteni a u Staromaku, bydlim tam, jsem vyheveroval auto, vlez jsem pod to, odmastil to a zjistil, ze nebyla vubec utazena olejova vana, vubec nechapu,jak to mohlo tesnit. Tak to bude asi tim. No, sice ze mne cizinci meli docela slusnou *, ale auto je snad OK, tak co vic si prat...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.06.01  07:54

    « Re: Olej

    Nejdřív se podívej pod filtr oleje - často teče těsnění filtru, odkapává to na spodní krycí plech motoru a odtud na zem. Když sáhneš pod filtr rukou a vytáhneš mastnou ruku od čerstvého oleje, máš vyhráno. Většinou stačí jen dotáhnout filtr.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    25.06.01  20:30

    « Re: Palubovky z Felcky

    Tak jo je hotovo. Palubka je tam a to s pristrojovym stitem z Facka. Vse pasuje 100% a montaz je v pohode. Elektrika-prepojeni felinackych vypinacu na fackove draty. Jde to u vsech spinacu svetel, mlhovek a vyhrivani zadniho skla. nicmene je pravdepodobne nemozne pripojit spinac vystrazneho trojuhelniku-vsech 4 blinkru, u feldy je to asi reseno jinak. po dvou hodninacj jsem se na ta vyflakl a vypinac ponechal v palubce nefunkcni a puvodni fackovsky, pripojeny tak jak byl original jsem dal dovnitr kastliku na jednu ze sten. sice nic moc reseni,ale funguje.... vici@centrum.cz
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…