FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.09.01  11:24

    « Re: Předstih + plyn

    Proti smeru ubiras, po smeru pridavas. Nevis, dela Metalex i neco do brzd u Facka?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.09.01  11:14

    « Re: Předstih + plyn

    Chápu to tak, že předstih by se měl zvětšovat natočením rozdělovače proti směru jeho otáčení a naopak?
    A jak to vypadá s objemem 1650 od CMT, na příští rok o něčem uvažuju do metalexu a podle peněz bych šel do 1460 nebo 1650.
  • 00 Reagovat !

    foto

    05.09.01  09:09

    « facko

    Vlastním fáčko od r.1989 a jsem s ním max. spokojený. Patrně proto,že jsem mělštěstí, nebo že dost dílů jsou originály (např. karbec-Pierburg, německý písty, hlava japonská,...). Dále jsem se o auto staral ( pravidelná výměna oleje, fridexu, brzdovky atd.). Mám najeto cca 90000 km (měnil jsem rozbitý tachometr). Za celou dobu jsem měl jen drobné závady, lehká koroze dveří (jezdím i v zimě). A nechalo mě to stát až teď, když odešel jeden vnitřní kloub u nápravy. Od r. 2000 jsem začal auto upravovat - plasty, podvozek, motor, interiér. A výsledkem je skvěle jezdící a vypadající fáčko. Můžete nahlédnout na www.autotuning.cz, člen č.227 (na fotkách exteriéru ještě některé drobnosti nejsou zachyceny). Po úpravě motoru (cca 63 kW, 120 Nm), podvozku (tvrdos a snížení), výměně brzdových trubiček (zkorodované), brzdového obložení se s tím nemusím bát jezdi rychle. Po rovině mám vyzkoušeno tachometrových 180 a ještě se to rozjíždělo. Takže je to slušné auto a člověk k němu za ta léta má určitý vztah.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 05.09.01  07:51

    « Re: Předstih + plyn

    Chapu. Zni to docela drsne, ale chapu. Tak jsem vymenil ty svicky a to zpozdeni za plynem je tam porad. Musim na to nejak odpoledne skocit, ale uz fakt nevim.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.09.01  19:15

    « Re: Předstih + plyn

    Z urcitych duvodu jsem se byl jen podivat a nejak jsem do kolektivu nezapadl. Z a/ facko prece neni skodovka b/ asi jediny ja tam nejakych tech 110k a poradny kroutak mel, a nekecal ze mam... sel jsem se jen podivat a karu jsem nechal venku... Ale atmosferu pro cleny klubu tam meli super a urcite se jim to libilo, to uznavam. Nejsem tymovy hrac tak mi to nic nerika...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.09.01  16:05

    « Re: Předstih + plyn

    No jasne, svicky vymenim urcite. To je pohoda. Je to to nejlevnejsi, co s tim muzu udelat a myslim, ze mozna i nejucinnejsi. Jo, ted me tak napada. Jakej byl skodovackej sraz???
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.09.01  15:56

    « Re: Předstih + plyn

    :o))) jo sem rad ze ji mam, to jako jo:o)) a ona bude mit brzy ve sve Skodovce 1450, kterou jsem doted jezdil, Zdena ji ted repasuje. Ty svicky kup takove jak jsem psal, 120 Kc+- za vsecky neni moc a udivis. Me fungujou bez problemu, lip nez Bosch Platin F6DP, ktera jedna stala 120. Jo klidne se stav:o)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.09.01  15:39

    « Re: Předstih + plyn

    Takovou pritelkyni a auto bych taky potreboval :-)) Ja se tu soji snazim naucit jezdit uz buh vi jak dlouho a bez vysledku. Jeste k tomu skubani, tedme tak napadlo, ze by to mohlo fakt bejt tema svickama. Kdyz jsem jel do Prahy, od Zdendy, tak jsem svaril jednu svicku. Komplet svareny elektrody :-) Kdybys ji videl, narez. Tak jsem tam dal svicku, ze sady, ktrey tam bylůy pred tim. Byly malo pouzity a je to stejnej typ, ale jinej vyrobce, myslim. Takze to by mohlo bejt mozna ono,ne?? Autem me jeste svezes, urcite se za Vama zase nekdy stavim.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.09.01  15:37

    « Re: Předstih + plyn

    pokud budes mit porad problemy, posli mi maila a neco vymyslime...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.09.01  15:22

    « Re: Předstih + plyn

    Drsne do me!!!! UZ TO CHAPU. NECHAPU PROC SE MI TAM TY VENTILY FURT SEROU. Delam ted pet veci najednou a tak koukam, pisu pekny kraviny. Vim, ze to ventily nejsou, proste fakt nezvladam. Myslim ze uz to chapu a snad to zvladnu. DIKAS za tpelivost :-o.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.09.01  15:21

    « Re: Předstih + plyn

    Jo a k tomu svezeni, jak jsi tu byl tak se s tim moc nemohlo, ted mam nalitanych asi 1700 a trosku to uz zacinam ucit jezdit:o)) Sice jak si na to zvyknes tak se ti zase zda ze to nejede, ale v nedeli ridila moje pritelkyne, mimochodem ridicka bez konkurence a jako spolujezdci se mi zdalo ze to jede jako krava:o))))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.09.01  15:18

    « Re: Předstih + plyn

    a remenici se vubec nezabyvej, proste povol tu desitku sroub na kominku rozdelovace a to uplne at se kominek uvolni a rozdelovacem v nem jde tocit, a pak celym rozdelovacem otoc teda vlevo tak o ten 1-2mm. Pak zase zatahni sroub. Ale pozor at to cele nerozhodis, musis pootocit z puvodni polohy jen o ten maly kousek.... nevim jak lip to popsat......
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.09.01  15:15

    « Re: Předstih + plyn

    a po sto padesate rikam ze to nechrasti ventily, ale nejspis je tam moc velky predstih, kdyz tomu moc slapnes a pri velke zatezi tak dochazi k detonacnimu horeni - klepani, a to je ono. u tohohle upraveneho motoru je to o to vic mozne a jiste protoze ma zvyseny kompresni pomer. Proto uber ten predstih a uvidis.....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.09.01  15:14

    « Re: Předstih + plyn

    No u Facka s elektronickym zapalovanim jedine stroboskop, zarovka funguje jedine u kontaktniho zapalovani. Pootocis celym rozdelovacem tak o 1mm doleva. A uvidis. K tomu skubani nebo co to je, mohl jsi tak ynabrat spatny benzin a nebo mas kaput svicky, i to muze delat, kup nejake Brisky, tepelna hodnota 14!!!! budou Ti nabizet 15 nebo 17 ale Ty chces 14 a na tom trvej. A uvidis. Staci obycejne Brisky 14ky, za 30Kc jedna.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.09.01  15:02

    « Re: Předstih + plyn

    A, čauky Oddie. Jak se máme?? Taky se mi zdálo to s tou žárovkou nějaký divný. Škůdka už jezdí. Ještě jednou díkas.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.09.01  14:48

    « Re: Předstih + plyn

    Předstih u Favoritu žárovkovou zkoušečkou asi těžko, když nemá klasický přerušovač. Stroboskop je stroboskop...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.09.01  13:53

    « Re: Předstih + plyn

    Hmm, chlape, tak ted jsem z toho jeste moudrejsi.... Proste to zkusim povolit a pootocit o stupen vlevo a uvidim. Metoda : remenice zarovka se mi zda nejaka zmatena. Bud jsem natvrdlej, coz je mozny, nebo nevim. Treba az se na to mrknu, tak pochopim. Co se tyka karburatoru, ten by mel bejt ok. Byl vyndanej a cistenej tak pred 300 km, teda pravdou jest, ze to od te doby dela. To je divny. Zkusim se na to mrknout. Jestli to vsude sedi apod. Tesneni jsou novy, takleda, ze by byl necim pricpanej. CO se tyka toho chrasteni, jasne tam chrastej ventily. Dela o ve strednich otackach, kdyz proslapnu treba do kopce tak na dvoujku trojku plyn na podlahu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.09.01  13:33

    « Re: Předstih + plyn

    Karburator staci vyndat rozebrat a vyfoukat popr. vysistit benzinem a dat nove tesneni . U predstihu natacis zvolna rozdelovac je to slozitejsi. zacinas tim ze na klikovce mas stupnici (myslim remenici) a na bloku je znacka podle neho stelujes predstih udava ti ty stupne. pak povolis rozdelovac a zvolna snim otacis a napojis si drat se zarovkou a jak se rozvisti mas tam dany predstih co mas dole na stupnici, pak rozdelovac zpetne utahnes ale pozor at snim nepootocis. Ale nemyslim ze by predstih mel vliv na ten rachot pri seslapnutem plynu na zem a okolo tech 2500 ot delal by to bud cely prubeh , takhle by mozna mohlo byt i neco volneho nevim musel bych to videt.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.09.01  13:23

    « Re: Předstih + plyn

    To Vici:Myslis zasranej karbec, jako necim zasvinenej?? Nebo, ze odchazi na vecne casy?? :-) o a jeste jsem nestih, cim to vlastne mam otecet pri nastavovani predstihu. Povolim ten sroub, 10 a otocim do leve (kousek, ale cim?) Dikas
    PS Fakt me zacina stvat, ze jsi me tou svoji patnactkou nesvez!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.09.01  13:19

    « Re: Fotky

    No ten volant tam myslim celkem sedne,ale je pravda ze na tech fotkach to tak nevypada,ale fakt je jedna vec, s jinym volantem by se zatacelo velice spatne, je treba jej porad pevne drzet obema rukama, a hlavne je dulezie ze je vysazeny hodne dopredu.. a s tema pojistkama-to jsem rad:o)) je to docela neprijemna zavada:o(
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…