FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.11.01  13:14

    « Re: rozdelovac

    OK. Super,zkusim to procistit a uvidim. Mne to ted po tunningu hrozne hreje,v nejvetsich vederech jsem mel v kolonach dost ztrach,ze to uvarim!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.11.01  11:19

    « Re: rozdelovac

    K tomu chladiči: pročištění, nebo nový chladič pomůže dost zásadně, já musel dát nový, protože mi upadl takový plastový nátrubek, na kterém je napáskovaná hadice, a od té doby pohoda, za tři roky mi sepnul větrák tak asi jednou při pojíždění ve šnůře na dálnici. Až tedˇmám ty problémy, ale bude to asi ten termostat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.11.01  11:10

    « Re: rozdelovac

    Jo,tak to fakt nevim,jestli se da tenhle rozdelovac sehnat po officialni ceste. Snazim se,ale nikde zatim nemaj. Musim to dat do kupy. To moje favo taky docela hreje, v lete dost. Nevim co s tim,pridelal jsem si vypinac na vetrak a zkusim asi procisti chladic.
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.11.01  10:13

    « Problém s teplotou ??

    Teď mi u fava začala zlobit teplota: když se ohřeje na provozní teplotu, tak najednou vystoupá až pod červené pole teploměru, přestane foukat teplý vzduch z topení, pak najednou spadne na normál, topení začne topit, ručička začne zase stoupat, a takhle pořád dokola. Zatím se to nevaří, chystám se vyměnit termostat, je to podle vás termostatem? Dík
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.11.01  19:19

    « rozdelovac

    cau
    mam motor z fava ve skodarne742 ale mam tam rozdelovac ze 130, lidi mi rikaj ze je lepsi nez z fava {teda aspon an u pravenej motor}akorat ze potrebuju zrejme taky novej jak vas tady ctu, jinak zapalovani mam z fava doma v dilne tak nevim jestli to mam prahodit a koupit ten 136x rozdelovac. da se jeste vubec koupit normalne v obchodem nebo objedbnat?? diky karbi
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.11.01  09:30

    « Re: cukání motoru

    Jo,dikas.Jsem o vadnem rozdelovaci temer 100% presvedcen. Chysta se vymena. Zkusim se zeptat a dat tam ten lepci,jak mi tu radite :-) Dikas
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.11.01  14:30

    « Re: cukání motoru

    No bronz je asi 3x dražší než ocel,tak nevím ,proč by ho tam dávali.Používá se na kluzný ložiska a tam nemá konkurenci.Jinak s motorexcelem mám jen ty nejlepší zkušenosti,takže mají asi pravdu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.11.01  14:26

    « Re: Předstih +benzin

    to vici:Jasně,detonační spalování.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.11.01  14:16

    « Re: cukání motoru

    Měnil jsem pouze rozdělovač, koupil jsem fungl nový za cca 2000 Kč, vyměnil dal jsem seřídit předstih. Mám tam mít bez podtlaku asi 30. Cukání zmizelo, ale i když byl benzín kvalitní (Shell) cvakaly ve vysokých otáčkách ventily. Trochu jsem ubral předstih a jede to jak pila. Výměnu jsem konzultoval se známým automechanikem a ten říkal, že tyto rozdělovače se rychleji opotřebují než ze Š120, protože prý některé části jsou z bronzu a vzniknou vůle, jejichž důsledkem je cukání v určitých otáčkách. Navíc mne v tom utvrdilo, že p.ing. Čepek v MOTOREXCELU, který motor upravoval mi říkal, že rozdělovač už je vyběhaný má vůle a doporučuje ho vyměnit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.11.01  11:18

    « Re: Předstih +benzin

    Kup si novy, a zkus sehnat ze 136X, ma trochu lepsi prubeh pro upraveny motor. Normalni ma oznaceni koncici 60 a ten ze 136X konci 80.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 01.11.01  10:54

    « Re: Předstih +benzin

    Směs mam bohatou dost,naopak ji budu muset trochu "ošidit",alespoň svíčky se na to tvářej. Voda v benzínu - tim to nebude. Necukalo by to jen při 3500-3900 ot/min,ne? To by asi cukalo porad :-) Hladina v plovakovy komore se zda byt taky v normalu. Sazel bych na ten rozdelovac.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.11.01  10:50

    « Re: Předstih +benzin

    teda detonacni horeni
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.11.01  10:50

    « Re: Předstih +benzin

    To nervou ventily ale jsou to detonace....... detonacni spalovani
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.11.01  10:38

    « Re: Předstih +benzin

    Mě to těď už nedělá nic,ale tys máš s tím problémy a nechtěl jsem abys zbytečně experimentoval,když to může bejt benzin.Jinak u 130ky ventily řvaly jako svině kdykoli jsem pořádně šláp na plyn třeba při 3500 ot/min(na čtyřku).Stroboskop má kámoš,takže no problem.K tomu cukání:jestli máš karbec zkus obohatit směs nebo zvýšit hladinu v plovákový komoře.Nemáš vodu v benzinu nebo ňákej sajrajt v palivovým vedení?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    31.10.01  21:05

    « Re: cukání motoru

    to morfikus: To by chtělo půjčit si někde jiný (prokazatelně dobrý) rozdělovač a zkusit to přehodit. Když to bude OK tak je to jasné.
  • 00 Reagovat !

    foto

    31.10.01  21:03

    « Servis na CHODOVĚ

    Pokud byl myšlen Chodov jako část Prahy, tak vím, přesně o kterém je řeč. Dával jsem tam vždy moje bývalé Fáčko na seřízeni. Jde o firmu Lavička a syn. Tel. číslo teď u sebe nemám. Ale je to Praha 4 Chodov, ul. Starobylá č.13. Je to hned vedle prodejny potravin. Pokud bude zájem tak to číslo najdu a hodím ho tady do placu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 31.10.01  14:54

    « Re: cukání motoru

    to gshock : Jo,ja si taky myslel,ze je to rozdelovacem. Co vsechno jsi menil? Na kolik Te to vyslo,pro mou infrmaci??? Ja jsem temer na 100% presvedcen,ze je to tim,jen mi to vsichni vymlouvaj. Porad Dik
  • « 00 Reagovat !

    foto

    31.10.01  12:18

    « Re: cukání motoru

    Ja mam rozdelovac novy, ze 136X, tak nevim. Ale me zas treba moje 1490 cukala pri cca 2-2500 a kdyz jsem vyhodil KN vlozku a dal tam novy papirak tak v pohode. Mozna to KNko bylo uz moc spinave..no uvidime az budu mit cas ho vycistit. Nekdy to taky hlavne na studenem motoru s vetsi vackou muzou delat svicky....
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.10.01  20:38

    « cukání motoru

    Taky mi u upraveného fáčka začal cukat motor ale při cca 2500 ot. Po úpravě motoru (měl najeto 80000km)u MOTOREXCELu mi řekli, že je vyběhanej rozdělovač. Tak jsem investoval do nového a je pokoj, chodí to jak pila.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.10.01  16:05

    « Re: Předstih +benzin

    Ten predstih zkus. Me to delalo problemy dost. Co Ti to vyvadi? Mas stroboskop?
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…