FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.11.01  17:42

    « Re: Problém s teplotou ??

    No to mám radost :-( . Jak poznám to prasklé těsnění ? - voda v oleji ??.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.11.01  14:29

    « Re: Problém s teplotou ??

    Jo chovalo se to tak. Teplota jde nahoru, ale jenom v hlave kde je zrovna cidlo a protoze dojde ke zavzdusneni jednak parou a jednak vzduchem z valcu, tak voda neobiha a chladic i chladic topeni jsou za chvilku studeny. Pak ten vzduch bud vcas odbubla do nadrzky a teplota se vraci (voda opet obiha), nebo ne a pak je to totalne uvareny :-((. Presne tohle mi to delalo na moji S136R. Vareni jsem zabranil docasne vickem na pretlak 0.25-0.3 MPa (normalne je 0.1MPa), ale teplota litala opravdu divoce. Proste "kdyz to zaclo" tak chladic i topeni byly studeny zatimco motor byl "v cervenem".
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.11.01  14:04

    « Re: Problém s teplotou ??

    Mate mě na tom ten výkyv s topením, když jde teplota na teploměru nahoru, topení přestává topit a naopak. Chovalo by se to takhle při špatném těsnění pod hlavou ? Ještě to zkusím nějak odvzdušnit, jestli tam nejsou nějaké bubliny. Je u fava nějaký ventil na odvzdušnění? Dík za odpověď.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.11.01  13:51

    « Re: Problém s teplotou ??

    Ja si to myslel,chtel jsem se Te zeptat,jestli to tak neni,ael pak jsem na to zapomnel :-))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.11.01  13:38

    « Re: Problém s teplotou ??

    Aha tady asi doslo k nedorozumeni, od pocatku reaguji na prispevek 798 od JOOTa. A ted koukam, ze tech problemu s ohrevem je tu vice.... Takze jeden o voze druhy o koze :-)))
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.11.01  13:32

    « Re: Problém s teplotou ??

    Termostat je OK. Dle meho nazoru bude spis zanesenej chladic.Necistilo se to co se auto koupilo, v 92 a buh vi,co jsem do toholili. Jo,s tim tesnenim mas pravdu,ale opravdu mi todela jen pri velkejch teplotach a v kolonach a tak. A je to takovy to klasicky vareni,ale jeste jsem nevaril,vzdy jsem to nejak zazehnal. Termostat spina slusne.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.11.01  13:28

    « Re: Problém s teplotou ??

    OK. Nicmene to, ze mas nove tesneni neznamena, ze s nim nemuze byt problem. Pokud se pri vymene neprebrousi hlava a nepouzije se tesneni provotridni kvality nastava problem. Presne tak se mi to stalo... Temi "skoky" myslim to, ze teplota zacne z niceho nic splhat do cerveneho pole a pak se to, podle okolnosti, bud uvari, nebo teplota zase spadne nazpet. Cely cyklus trva 5-20 vterin, podle toho jaky mas aktualni vykon.... Ale pokud ti to jasne zavisi na zatizeni motoru, muze to byt (a spis asi bude) ten termostat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.11.01  13:22

    « Re: Problém s teplotou ??

    To,ne tesneni pod hlavou je nove. Dela to v zavislosti na zatizeni a teploteokoli a nejsou to skoky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.11.01  13:20

    « Re: Problém s teplotou ??

    Velmi podobne chovani nastava pri poskozenem tesneni pod hlavou - zdanlive nevysvetlitelne skoky v teplote, neprilis zavisejici na zatizeni. Casem ti to zacne varit....
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.11.01  13:15

    « Re: rozdelovac

    samo ze strachmnevim,na co myslim
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.11.01  13:14

    « Re: rozdelovac

    OK. Super,zkusim to procistit a uvidim. Mne to ted po tunningu hrozne hreje,v nejvetsich vederech jsem mel v kolonach dost ztrach,ze to uvarim!!!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.11.01  11:19

    « Re: rozdelovac

    K tomu chladiči: pročištění, nebo nový chladič pomůže dost zásadně, já musel dát nový, protože mi upadl takový plastový nátrubek, na kterém je napáskovaná hadice, a od té doby pohoda, za tři roky mi sepnul větrák tak asi jednou při pojíždění ve šnůře na dálnici. Až tedˇmám ty problémy, ale bude to asi ten termostat.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.11.01  11:10

    « Re: rozdelovac

    Jo,tak to fakt nevim,jestli se da tenhle rozdelovac sehnat po officialni ceste. Snazim se,ale nikde zatim nemaj. Musim to dat do kupy. To moje favo taky docela hreje, v lete dost. Nevim co s tim,pridelal jsem si vypinac na vetrak a zkusim asi procisti chladic.
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.11.01  10:13

    « Problém s teplotou ??

    Teď mi u fava začala zlobit teplota: když se ohřeje na provozní teplotu, tak najednou vystoupá až pod červené pole teploměru, přestane foukat teplý vzduch z topení, pak najednou spadne na normál, topení začne topit, ručička začne zase stoupat, a takhle pořád dokola. Zatím se to nevaří, chystám se vyměnit termostat, je to podle vás termostatem? Dík
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.11.01  19:19

    « rozdelovac

    cau
    mam motor z fava ve skodarne742 ale mam tam rozdelovac ze 130, lidi mi rikaj ze je lepsi nez z fava {teda aspon an u pravenej motor}akorat ze potrebuju zrejme taky novej jak vas tady ctu, jinak zapalovani mam z fava doma v dilne tak nevim jestli to mam prahodit a koupit ten 136x rozdelovac. da se jeste vubec koupit normalne v obchodem nebo objedbnat?? diky karbi
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 02.11.01  09:30

    « Re: cukání motoru

    Jo,dikas.Jsem o vadnem rozdelovaci temer 100% presvedcen. Chysta se vymena. Zkusim se zeptat a dat tam ten lepci,jak mi tu radite :-) Dikas
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.11.01  14:30

    « Re: cukání motoru

    No bronz je asi 3x dražší než ocel,tak nevím ,proč by ho tam dávali.Používá se na kluzný ložiska a tam nemá konkurenci.Jinak s motorexcelem mám jen ty nejlepší zkušenosti,takže mají asi pravdu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.11.01  14:26

    « Re: Předstih +benzin

    to vici:Jasně,detonační spalování.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.11.01  14:16

    « Re: cukání motoru

    Měnil jsem pouze rozdělovač, koupil jsem fungl nový za cca 2000 Kč, vyměnil dal jsem seřídit předstih. Mám tam mít bez podtlaku asi 30. Cukání zmizelo, ale i když byl benzín kvalitní (Shell) cvakaly ve vysokých otáčkách ventily. Trochu jsem ubral předstih a jede to jak pila. Výměnu jsem konzultoval se známým automechanikem a ten říkal, že tyto rozdělovače se rychleji opotřebují než ze Š120, protože prý některé části jsou z bronzu a vzniknou vůle, jejichž důsledkem je cukání v určitých otáčkách. Navíc mne v tom utvrdilo, že p.ing. Čepek v MOTOREXCELU, který motor upravoval mi říkal, že rozdělovač už je vyběhaný má vůle a doporučuje ho vyměnit.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    01.11.01  11:18

    « Re: Předstih +benzin

    Kup si novy, a zkus sehnat ze 136X, ma trochu lepsi prubeh pro upraveny motor. Normalni ma oznaceni koncici 60 a ten ze 136X konci 80.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…