FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • 00 Reagovat !

    foto

    26.11.01  11:04

    « Topení z Feldy > vici

    Hele vici, jak jsi tam spasoval to ovládání na palubce z Feldy a topení Favo ? Jenom mě to tak zajímá. Až tam dáš to topení z Feldy tak to bude Ok nebo zase něco budeš předělávat nebo dávat nové ovládání - lanka ?
  • 00 Reagovat !

    foto

    25.11.01  15:22

    « dobijeni

    Mam v aute 2 roky starou baterku, pred tim nez jsem ji dal do svyho byla v jinym facku, kdyz jsem ji prendal do svyho tak startovala jak blazen, ted po tejdnu je total KO a uz neotoci ani motorem, po otoceni klicku na 2 pozici (rozsviceni 2 policek na palubovce) klesne voltaz na 6V. Hledal jsem zavadu v dobijeni, protoze se mi zdalo ze trosku piska klinak, jenze dobijeni, 1000 otacek po 2-3 minutach 13.85V, po zapnuti vseho v aute a volnobehu 12.5V, po zvyseni otacek na 1000-1200 to vylitne na 13.3V, kdyz budu mit zapnuty jenom svetla tak to ma 13.7V. Kdyz chvipnu motor tak klesne voltaz na 12.9 a klesa dolu (tohle jsem meril s 6 let starou baterkou Akuma 12 V 40 Ah). Proste to nechapu, nejdriv to staruje a po tejdnu je to v haji, normalne to dobiji, jedine ze by to nekdy dobijelo a nekdy ne. Co mam jeste promerit a nebo kde hledat zavadu??
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.11.01  22:01

    « Re: Výhřev zadního okna

    Tak ten samej problém jsem mněl taky,je to v háji
    jedině nové okno.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    18.11.01  21:59

    « Re: Baterie

    Ja mněl Favorita i 40w a potom jsem tam dal 44w,je to skoro stejné,ale samozřejmně větší výkon není nikdy na škodu
  • 00 Reagovat !

    foto

    17.11.01  18:13

    « Baterie

    Mam malej dotaz, jakou autobatrii do toho poridit, jak se projevi rozdil ve stratovani mezi 40 a 44, treba v -10, jakou to prinese vyhodu, kdyz koupim 44?? Diky za odpoved
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.11.01  14:31

    « Re: chcipne

    Byl to odlucovac plynu - netesnily privody.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.11.01  08:17

    « Re: gshock-serizeni sklonu svetel

    Já měl u Favorita (r.v. 1990) tu kapalinu bezbarvou - nešlo určit, jestli v tech hadičkách je. Zvedání světel mi nefungovalo (vyhodili mě z technické), ale když jsem vyndal z reflektoru ovládací pístek (to co je na konci té hadičky), tak fungoval OK = při otáčení ovladačem na jednu stranu vyjížděl a opačně zajížděl. Ten pístek byl jen krátký a nedosáhl uvnitř reflektoru na mechanismus zvedání světla. Jednoduše jsem ho prodloužil (tenkrát jakousi trubičkou) a vše bylo OK. Nechápu, jak to mohlo někdy předtím fungovat?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    15.11.01  08:46

    « Re: chcipne

    Karbec, nebo stříkačka? co znamená delší dobu nejezdím?
  • 00 Reagovat !

    foto

    14.11.01  15:15

    « chcipne

    Nemohl by mi nekdo poradit s Fackem? Kdyz delsi dobu nejezdim a pak nastartuju, po chvilce chcipne a pak uz nenaskoci. Musi se roztlacit nebo roztahnout. Kdyz se zahreje, pak uz je to v pohode.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    13.11.01  10:09

    « Re: Výhřev zadního okna

    Nemáš někde šlus? Mě to netopí vůbec, a chyba je někde v drátech, asi se mi zlomily někde v ohybu v průvlaku dveří.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 12.11.01  17:09

    « Vejfuk

    Tak se mi lidi dneska utrh vejfuk Posledni dil s tlumicem. Jakej tam nejlip dat,jaky mate zkusenosti...? Aby to melo nejakej peknej zvuk a cena nebyla premrstena. Prsote,jake jsou zkusenosti.
  • 00 Reagovat !

    foto

    10.11.01  18:01

    « Výhřev zadního okna

    Poradte mi někdo,vyskakujou mi pojistky z výhřevu na zadní okno,a jedinou závadu kterou jsem našel jsou zrezlé konektory(měděnka)na zadním okně.děkuji
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.11.01  22:31

    « Re: gshock-serizeni sklonu svetel

    Hadičky jako takové jsou opravdu neporušené - kapalina se odpaří většinou trhlinkami (já jsem je měl na nátrubcích u válečku co se zacvakává do reflektoru). Neznám nikoho komu by se to podařilo opravit tak, aby to alespoň chvíli vydrželo a současně to taky fungovalo. Jedině koupit nové, nebo nějaké slušné na vrakáči. Pokud jsi trochu šikovný výměnu zvládneš sám (musí se měnit celý komplet).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.11.01  22:26

    « Re: Problém s teplotou ??

    to joot: Měl jsem kdysi na Favu něco podobného a bylo to termostatem (otevíral o něco později než by měl). Zkus ho vymněnit což je záležitost pár korun a uvidíš.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.11.01  17:48

    « Re: gshock-serizeni sklonu svetel

    Vypada to, ze ty hadicky jsou prazdne. U jineho Favorita je videt v hadickach modra kapalina. Nevim ale, kde to mohlo vytect, zadne louze jsem si nevsim a hadicky v motorovem prostoru vypadaji neporusene. Do servisu se me s tim moc nechce. Da se to naplnit i doma? Popr. jak a cim naplnit? Asi budu muset vymontovat ten mechanismus s ovladacim knoflikem na pristrojovce. Delal to uz nekdo?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    08.11.01  11:09

    « Re: Problém s teplotou ??

    >to Phoenix< : Dík za radu s tím chlazením, pro jistotu jsem dolil kapalinu na max, promačkal hadice, abych vymačkal případné bubliny. Nevím jestli tohle pomohlo, ale zatím je to OK. Já měl kapalinu skoro na minimu, a před tím, než to takhle začalo zlobit, tak jsem to v dost velký rychlosti musel zadupnout a brzdit na "krev" ,takže jsem si myslel jestli při tom zhoupnutí auta si to necuclo vzduchu do chlazení.
    Nicméně teď je to v pohodě, to víš těsnění pod hlavou, nebo jiná vážnější závada by mně nepotěšila. Snad se to zas neobjeví. Zdar.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    07.11.01  12:34

    « Re: serizeni sklonu svetel

    hadičky ovládající sklon světla jsou pravděpodobně zavzdušněné (pro přenos se využívá hydraulický systém podobně jako u brzd) - vyměnit, v servisu cca 1000 Kč
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.11.01  12:08

    « disky

    Nechcete nekdo 4 ocelovy disky na Facko? Roztec 100mm. Nechci z toho tady delat inzerci, ale myslim, ze by se to ted pred zimou mohlo nekomu hodit...
  • 00 Reagovat !

    foto

    07.11.01  12:07

    « serizeni sklonu svetel

    prestalo me u favorita fungovat serizeni sklonu svetel podle zatizeni auta. Kdyz jedu sam, sviti to na tlumeny asi 20 m. Pri otaceni tim knoflikem vlevo od volantu se nic nedeje. Cim to muze byt a na jakym principu to vubec funguje? Ty hadicky ke svetlum se zdaji bejt v poradku.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.11.01  11:21

    « Re: Problém s teplotou ??

    To uz je dost extremni pripad. Pozna se to po demontazi hlavy pohledem na to tesneni. Staci lehka odfouklinka a uz to zblobi. Pokud nehodlas jet zadnou dalku tak, bych to zatim pozoroval - jak se to bude vyvijet. Jinak, pokud mas v poradku termostat (a pripadne ceropadlo) tak to asi bude chtit otevrit - coz prijde na cca 2000 Kc. Tesneni se po otevreni bude muset vymenit v kazdem pripade a hlava se bude muset prebrousit (srovnat) take. Jinak o tesneni zn. AKUZA mi v servisu tvrdili, ze je pomerne nekvalitni a muze byt potencialni pricinou problemu. Dali mi tam tusim TEMAX, nebo tak nejak... Tohle mam tedy z doslechu, expert na kvality tesneni nejsem :-))))
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…