FAVORIT - úplně všechno, co Vás o něm napadá

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > ŠKODA - naše značka

  • 00 Reagovat !

    foto Diamant

    Diamant 07.12.01  22:15

    « ABS

    pir> ABS je vynikajúca vec. Nechcem ti však kaziť ilúzie, ale keby si predal Favorita a pridal k tomu investíciu za prestavbu brzdového systému, tak by ti to už mohlo stačiť aj na Feliciu s ABS. A to je už iné kafe. Ver mi. Mal som Favorita a teraz mám Felíciu. Aj medzi prvými a poslednými Feliciami je velikánsky rozdiel. Našťastie ja mám už tú s novou maskou :o) A samo aj s ABS a airbagom.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.12.01  10:42

    « Re: Ventily

    Ono je tam předepsaný těch 10 tis.hlavně kvůli oleji a současně je tam dělaly i ventily. Ale u Favo od r.v 93-94 se mění olej a seřizují ventily po těch. 15, takže pokud si to budeš dělat sám a používat dobrý olej 15W-40 tak můžeš klidně dělat po těch 15.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.12.01  10:30

    « Re: Ventily

    No zda se ze to jede porad stejne, ale myslim ze u Favorita je napsana kradsi lhuta na serizovani ventilu. Jenom se ptam, protoze loni mi to tak nežralo. Jinak je to Ekotronik, takze skoro neni co nastavovat a sytic vubec ne.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.12.01  07:13

    « Re: Ventily

    Ty ventily nebudou rozhodující. U Felicií se seřizují po 15tis.zároveň s olejem a ty motory jsou totožné. Takže není předpoklad, že by u Favorita po 15 tis. bylo něco v nepořádku. Jedině, že by se tam vyskytla nějaká závada, ale to by se projevilo, nějakým klepáním, případně sníženým výkonem, jako by to jelo na 3 válce apod. V zimě je vždycky větší spotřeba. Máš Karbec, nebo vstřikování ? Jestli karbec-odstavuje ti sytič ? Pokud pozdě vypíná může být dost vysoká spotřeba.
  • 00 Reagovat !

    foto

    06.12.01  06:21

    « Ventily

    Muzete mi nekdo rict, jaky vliv na spotrebu maji spatne, nebo spise vubec-cca 15000km neserizene ventily. Zda se ze mi to ted trosku vice zere- hlavne v zime. Asi si budu na ne muset udelat cas.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.12.01  07:13

    « Re: ABS

    Pokud máš tolik peněz a seženeš to všecno co potřebuješ vyměnit tak to nebude problém. Jde o to jestli máš vůbec ponětí co všechno bys musel vyměnit. Na STK nido nepozná, že tam máš ABS na černo a kdyby, tak se to dá zlegalizovat. Pokud bylo ABS děláno na vývoz, tak by se to mělo dát dopsat i do TP.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    05.12.01  07:01

    « Re: snimani polohy klikovky

    Pokud vím, tak Favorit BMM měl jen jedno čidlo-Hallův snímač.
  • 00 Reagovat !

    foto

    04.12.01  23:17

    « ABS

    Montoval nekdo ABS do Favorita, jsou s motazi nejake problemy a co nato STK.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.12.01  20:31

    « snimani polohy klikovky

    Slysel jsem, ze formany mely reseno snimani klikovky pomoci dvou indukcnich cidel. Jedno pry snimalo zuby stervaku a druhe referencni znacku. Co je na tom pravdy, existovalo to nebo ne? Potreboval bych totiz takovahle cidla, ale ve vsech prodejnach ND na me koukaji jako na martana.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 03.12.01  16:52

    « Re: Motor...chcíp

    Jo,to zní dobře. Zkusim to a uvidíme... Díkas Mam totiz takovej pocit,ze to tim bylo. Protoze pote,co jsme zkusili skablikama u "ridici jednotky" zahybat,tak to naskocilo. Dik
  • « 00 Reagovat !

    foto

    03.12.01  08:14

    « Re: Motor...chcíp

    Je to karburátor? Koukni se na kablíky co vedou do zapalování (zvlášť na ty krajní) když je zatlačíš, motor pravděpodobně naskočí, když povytáhneš nepůjde. Bude-li to tak stačí zapalování odmontovat, sundat plechový kryt a přeletovat kontakty na tišťáku (jsou z výroby dost pochybně upevněný a když v zimě kablíky zmrznou celkem snadno se vylomí). Nechápu jak to může vůbec jezdit ;-)))
  • 00 Reagovat !

    foto

    02.12.01  13:24

    « Vici - motor ?

    Co máš ve favu za motor ? Pořád tu 1490-ku ? Mluvilo se jeden čas u CMT tuším o 1650 ccm, nebo jak to vycházelo a zdálo se mi že o tom uvažuješ. Chtěl bych něco do metalexe (na jaře, v létě - možná), ale něco prověřenýho, na žádný pokusy nemám náladu.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    30.11.01  20:02

    « Re: Probijeni

    Probíjelo to normálně na uchycení kabelu na káru,a o tom dobití když jedeš,jednou mi spadl řemen k alter.motor začal vařit a baterka skoro zdechla naštěstí jsem byl připraven a mněl nahr.řemen s posledních sil jsem to nahodil,dojel jsem domů(asi 2km) a bylo to v poho.jo ta kontrolka bliká za jízdy ostatní to nikdy nedělaj
  • 00 Reagovat !

    foto

    30.11.01  17:31

    « Probijeni

    Kde ti to presne chytalo kostru??
    Predpokladam, ze to problikavalo pri vypnutem motoru (klicku pryc ze zepalovani) a nebo pri jizde (to trosku problikavaj vsechny kontrolky, mirne, chvilkama). Kdyz tam pichnu ampermetr tak je hodnota 0, takze to snad i nic nebere. Opravdu nevim proc to ze dne na den kikslo, jediny ceho jsem si vsiml, je to, ze chvilkama poklesl vykon na svetlech, ale po pridani plynu se to vzpamatovalo a bylo to OK, tohle to udelalo tak 3*4 kdyz jsem parkoval (nijak jsem to netocil). Jo mimochodem, jak dlouho s tom mam jet, aby se mi dobila batrak po nastarotvani na puvodni hodnotu??
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 30.11.01  08:44

    « Motor...chcíp

    Čus, včera se mi stala divná věc. Normálně celé odpo jezdim.Pak jsem na chvíli zastavit,típpnul motor. Po 5 min ho nahodim,ujedu 100m a motor najednou chcipne a uz nejde nastartovat. Startér toci,motor se toci ale proste nic. Zkontroloval jsem (opticky) alektriku,vse se zdalo sucha vpoho,svicky,kabely,vse snad OK. Odtlacil jsem auto do servisu a tam jsme se servisakem zkusili,jestli hazi svicka jisku,natocil jsem to a ejhle,motor naskocil. Cim to??? Nechapu a tesim se,az se mi to stane znovu...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    29.11.01  06:33

    « Re: Topení z Feldy > vici

    Na mokru je to dík stabilizátoru přední nápravy skutečně trochu přetáčivé.Na suchu zatím nevím, ale mělo by to být dobrý. Jinak to servo + MOTOR z toho dělá úplně jinou káru.
    Nadšenci se musí podporovat,mimochodem ten nápad s topením je od kolegy z práce a ten to má od nějakého mechanika od policajtů z Přípotoční.
    Felda je SUPER.Zatím je v záběhu takže jen dříme, ale s jarem se probudí v plné síle.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.11.01  20:29

    « Re: Baterie

    Záleží co chceš upravit,znal jsem jednoho kterej si dal kotouče i do zadu a nemoh to vynachválit,dopředu pích kotouče z fily.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.11.01  20:25

    « Re: dobijeni

    Pokud můžu poradit tak,zákldní věc volnej řemen další probíjení přes kostru a co se mi stalo z vl.zkušenosti tak mi to zkratovalo v palubní desce
    projevovalo se to tak,že mi slabě problikávala kontrolka baterky a pak ráno to vůbec netočilo!
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.11.01  20:04

    « Re: Baterie

    Zdravím, potřebuji zjistit, jestli nevíš něco o úpravě brzd nebo neznáš někoho, kdo o tom něco ví? Díky
  • « 00 Reagovat !

    foto

    28.11.01  08:31

    « Re: Topení z Feldy

    A co je ti platne kratsi razeni, kdyz jde ztuha a ozyvaji se kovove zvuky..... tohle zatim mely vsechny Feldy ve kterych jsem jel. Je to docela skoda. Zkus zaradit v mem Facku, ma najetych 100 tisic a razeni jak po masle, kopu tam kvalty malickem a to dost rychle. Nicmene si myslim ze Felda je dost dobre auto, ale Facko az tak moc neprevysuje (myslim Facko 93-94), Felinacka palubka je podle me nejhezci palubka co ze Skodovky vypadla, Fabia ma misto palubky hnus...
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…